Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
szare Elfy
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
szallin



Do³±czy³: 22 Paz 2006
Posty: 4

PostWys³any: Nie Paz 22, 2006 15:07    Temat postu: szare Elfy Odpowiedz z cytatem

moze mi ktoś powiedziec cos o tej rasie ? bardzo bym prosil o odpowiedz jaki stosunek ma krasnolud do elfów szarych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Paz 22, 2006 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby jakich elfów? Chyba Ci się systemy pomyliły... z tego co ja wiem w Warhammerze nie ma szarych elfów. Takie coś istnieje ale w D&D i FR (tfu... <spluwa>)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
szallin



Do³±czy³: 22 Paz 2006
Posty: 4

PostWys³any: Nie Paz 22, 2006 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki jestem nowym graczem i sie nie znam specjalnie na tych wszystkich "ras "elfow..;/ mozesz mi napisac jakie wyrózniamy "rasy"elfów w WH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Nie Paz 22, 2006 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W w Warhammerze wyrozniamy Elfy Wysokiego Rodu , Leśne Elfy oraz Mroczne Elfy Smile aha w 1 edycji e necie mozna bylo spotkac opis Snieżnych Elfow. Mozesz tez ewentulanie dodac polelfy Smile ale to juz cos zupelnie innego Smile P
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Methris
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 09 Paz 2006
Posty: 16

PostWys³any: Nie Paz 22, 2006 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Erallion, nie zapominaj o morskich elfach, bo takie też są! No nie ...........?
A tak w ogóle, to witamy w świecie fantazy szallin!
Z tego co wiem z własnego elfiego doświadczenia, to w warhammerze mamy kilka "odmian" (nie lubię tego słowa tak samo jak określenia rasa) elfów.
Wszystkie elfy mają swe korzenie w dalekim Uthulanie a na kontynent starego i nowego świata trafiły po serii perypetii. Długo o nich pisac, dośc na tym, iż w starym świecie mamy:
-leśne elfy- istoty,które można spotkac w większych lasach tj: Athen Lohren, Las Laurelorn, itd. Cechuje je umiłowanie przyrody, piękna, natury, nienawiśc do kreatur chaosu....
-elfy wysokiego rodu- sporadycznie na kontynęcie, ich ojczyzną jest Uthulan. To istoty dumne, pewne siebie, kochające piękno, sztukę,zwalczające chaos.
-morskie elfy-przeciętny człowiek w inperium słusząc o nich, albo nie dowierza, albo ciarki go przechodzą. Tyle wystarczy.
-mroczne elfy- to elfy które dostały się pod wpływy siły chaosu która wypaczyła ich umysły tak jak wypacza wszystko.......!Na kontynęcie rzadkośc co nie znaczy że nie do spotkania.
Pozatym wszystkie elfy kochają taniec, piękno, sztukę,mużykę, dobre wino....... i wiele innych rzeczy!
Pozatym polecam lekturę podręcznika 1 lub 2 ed.
To pokrótce charakterystyka elfów warhammera. Ale do zgłebienia całej natury elfów trzeba nie jedną księgę przeczytac, aby wiedziec choc tak prostą rzecz, że krasnoludy i elfy nie lubią się i nie "przepadają" za sobą.
Polecam także posty i fora na drachenfels, na temat jak wkórzyc efla lub krasnoluda. To czasem polepsza komfort gry.
Twisted Evil
_________________
"Nie ma takich spraw których niedałobysie załatwic. Jeśli nie słowem, to zawsze pozostaje ostrze miecza lub cicha strzała......"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Pon Paz 23, 2006 00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Methris racja Very Happy zapomniałem o Morskich Elfach Smile sorki Rolling Eyes
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Paz 23, 2006 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Dla mnie morskie to nie odmiana, tylko elfy wysokie po prostu. Bo ich kultura w zasadzie pokrywa się z kulturą elfów wysokich.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Methris
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 09 Paz 2006
Posty: 16

PostWys³any: Wto Paz 24, 2006 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wyjaśniam!
Morskie elfy żyją w dośc nietypowej społeczności, gdyż ich domem jest "morze". Coś jak korsarze, tylko że oni pływają na mrocznych barkach....(korsarze się znaczy)
No dobra żebym się nie rozpisał znów...!
Krótko, elfy morskie żyją zarówno w Albinionie jak i na kontynęcie staryn i bodaj nowym też (chyba nie bardzo spamiętałem te lekcje, mego starego mętora, na temat naszych powiązań z kuzynami-poprostu spałem na wykładzie starego Lethriasa!)Wink

Morskie Elfy, czyli "handlarze", żyją we wszystkich większych portach i dla nich to wydzieliłem odrębną grupę, jako że są związani zarówno z Uthulanem, jak i starym światem.

A jak wiadomo w podręczniku nie ma podziału na elfy wysokiego rodu, leśne, itd Tak więc pozwoliłem sobie na tę dygresję!Trzeba bowiem pamiętac że z każdą "rasą" (nie lubię tego słowa!) wiąża się inne cechy charakteru i umiejętności "rasowe" (ghrrrrrr........) Exclamation
_________________
"Nie ma takich spraw których niedałobysie załatwic. Jeśli nie słowem, to zawsze pozostaje ostrze miecza lub cicha strzała......"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Darnok
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 24 Maj 2006
Posty: 105

PostWys³any: Sro Paz 25, 2006 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to chyba różnica będzie tylko w nazwie. Przecież każdy elf ma to samo, może z różnicą specjalizacji w broni (np. dark elf zamiast łuku bedzie mial "bron specjalna kusza").

Jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Sro Paz 25, 2006 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główna różnica pomiędzy elfami* - to różnica wynikająca z kultury, środowiska i społeczeństwa w jakim dorastali. Umiejętności się z tym wiążą, i tym elfy* mogą różnic się między sobą. Natomiast nie powinno byc różnic w charakterystykach.

* chodzi oczywiście o różnice pomiędzy elfami leśnymi, morskimi, mrocznymi i wysokimi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Paz 26, 2006 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno być różnic w statystykach? Hm, ciekawa teoria.

Tyle że Asurowie są ZNACZNIE lepszymi magami niż Leśne, a Druchii to eksperci w mordowaniu z bliska. Jeśli zagram Druchii to po cholerę mi długi łuk albo +30 do US? Wolę miecz katowski z Har Ganeth i +30 do WW.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Czw Paz 26, 2006 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzadm sie z Gregorym Smile oczywiscie ze sa roznice ...i to sporo
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pia Paz 27, 2006 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już tak dyskusja schodzi na plan różnic statystykowych między elfami i innymi takimi to może ktoś zna w miare oficjalne źródło w którym jest opisane tworzenie innych ras elfów?
Ew. JakieÅ› autorskie propozycje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Pia Paz 27, 2006 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zgadzam z Quidamcorvusem, wszystkie elfy to ta sama rasa, różnice wynikają z kultury. Weźcie pod uwagę, że początkowo były jedne elfy, obecnie nazwane elfami wysokiego rodu, które się podzieliły. Mroczne elfy od tzw. wysokich różnią się poglądami, a nie ciałem. Leśne mają te same predyspozycje do władania magią, co wysokie, tylko nie mają dostępu do Wieży Hoetha. Leśne elfy to elfy wysokie, które zostały w Starym Świecie po Wojnie o Brodę i tyle. Nie toleruję czegoś takiego, jak wspomniane w 1ed. elfy morskie. To handlarze i kupcy z Ulthuanu i tyle. Leśny, wysoki, czy mroczny elf to nie rasa, a raczej narodowość, nie wiem, jakiego słowa lepiej by tu użyć.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Paz 28, 2006 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest malutka różnica w wyglądzie pomiędzy Asurami a Druchii. Otóż Druchii przez długie lata życia w ciemności są trochę bledsze od Asurów.

Methris napisa³:
-morskie elfy-przeciętny człowiek w inperium słusząc o nich, albo nie dowierza, albo ciarki go przechodzą. Tyle wystarczy.
- CO?! Istna głupota, przecierz morskie elfy mają swoje faktorie w Marienburgu i każdym innym większym portowym mieście Starego Świata!

Methris napisa³:
-mroczne elfy- to elfy które dostały się pod wpływy siły chaosu która wypaczyła ich umysły tak jak wypacza wszystko.......!Na kontynęcie rzadkośc co nie znaczy że nie do spotkania.
- mroczne elfy nigdy nie służyły w całości Chaosowi, co prawda pojawił się wśród nich Kult Przyjemności ale był i jest on zwalczany z takim samym zapałem jak Sigmaryci tępią wszelką herezje, ponaddto Druchii cały czas tłuką się z Chaosem (Kraina Chłodu wszakże graniczy z Pustkowiami Chaosu).
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group