Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Zagadki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
d_y_n_i_a



Do³±czy³: 27 Gru 2004
Posty: 4

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 19:01    Temat postu: Zagadki Odpowiedz z cytatem

Umieszczajcie tu wszystkie pomysły na jakies zagadki ktore mozna by wykorzystac w sesjach, moga byc kazdego typu czy to jakis pomysl w stylu "szachownica" czy cos zwiazane bardziej na logike.np. mam teraz propbelm nad zagadaka( a przydala by sie do ubarwienia sesji) jakis motyw ze szukaja zaqbójcy, a nie chce im w jakis banalny sposob im go podsuwac tyle zeby byla wlasnie jakas zagadaka z tym zwiazana, cos gdzie po trupach by doszli do celu.Dziekiz gory za kazda podpowiddz i czekam na najciekawsze zagadki:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 21:15    Temat postu: zagadka ??? Odpowiedz z cytatem

Ciekawym pomyslem sa szyfry.. Gracze musza sie pomeczyc by znalezc klucz i odszyfrowac jakas wiadomosc.

Moj pomysl:
Jesli szukaja zabojcy to niech w jakis niebanalny sposob (nie wiem jak wyglada druzyna wiec nie wpadne na to co by bylo dobre) znajda klucz do szyfru (slowo kluczowe albo fragment klucza-legendy, reszte beda musieli wykombinowac sami) I dowiedza sie gdzie sie udac po pierwsza wskazowke.. Tam jakas wiadomosc (wierszowana albo i nie) niech im powie o nastepnym miejscu do ktorego musza sie udac. I tak po nitce do klebka..

Albo niech wyciagaja informacje od roznych ludzi i siedza zabojcy na plecach (wymaga duzej wprawy MG - tak aby dalo sie odczuc napiecie i akcje) Niech ucieka im po dachach, wymyka sie w stajni, ucieka po gzymsie katedry, chowa sie w kanalach. Wskakuje do fosy, niech nawet raz bedzie na tyle blisko aby gracze zerwali kawalek jego szatry...
Sorry - za bardzo sie rozpdzilem i zaczalem wymyslac przygode, a tu chodzi o zagadke..

http://www.zagadki.mamy.org/zagadki/viewforum.php?f=10&sid=7a9946d154249db1b43f74ff2bb0a37f
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yyyy tu sie neio zgodze troche z Zeddem, bo tak iszyfr t omoże byćc holernei męczące dla graczy , ja kjuż musi być on prosty bo jak bedzie trudny to też lipa bo przestaną w pewnej chwili się tym interesować i zaczna jaja sobie robić , i według mnie nie powinno byc więcej niż jedna zagadka na sesje daltego że np.

kiedyskumpel opowiadał ja kzrobił 6 zagadek w sesji i gracze po 8 godzinach doszli do gościa ktory powiedział im ze da im to co chca jak rozwiaza jego zagadke ( a MG ostania przygotował zajebista ) ale gracze jak to usłyszeli to saplili tego gościa razem z jego własna chatą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego zaproponowalem klucz.. To powinno ulatwic zadanie.. Ponadto niech nagroda bedzie wymierna - aby bylo po co sie trudzic..[/url]
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Sty 22, 2005 04:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Dyniu jak nie możesz wymyślic zagadki to weż jakąś historyczną albo z rpgów komputerowych ale takich co twoi gracze na oczy nie widzieli. Może być rebus krzyżówka cokolwiek.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
exarkun
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 31
Sk±d: Tychy

PostWys³any: Pia Kwi 27, 2007 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam fajna zagadkÄ™:

Jest pomieszczenie duże bez drzwi, bez okien, ciemno, ponuro. Po przeszukania całego pomieszczenia tylko najwyżej pochodnie czy lampy. Żadnych ukrytych przejść.
Pytanie co wy byście zrobili. Moni gracze sie poddali,

Odp. Przeszukać własny ekwipunek i tam znajduje sie kamień, cos jednostronnego teleportu, po przejściu.(trzeba sie namęczy jak to działa)

Pomysł 2:Pojawią sie na wyspie(mała wysepka), też kompletnie nic najwyżej 2 kokosy na małej palmie, dokoła woda jak okiem sięgnąć.
I co wy robicie? Moi gracze też nic nie wymyślili.

Odp. Pod wyspą tzn trzeba sie za nużyc i tam będzie jaskinia... i tu opis całej jaskini.

Co wy natakÄ… zagadkÄ™ ?
_________________
[...]Nie pierwszy raz wzniesiemy miecz, Nie pierwszy raz popłynie krew
Nie pierwszy raz ulegnie wróg, Nie pierwszy raz,lecz już ostatni [...]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2007 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza będe szczery nie bardzo mi sie podoba Confused natomiast ta z jaskinia jeszcze ujdzie w tłumie Smile tyle , że trzeba by to jakos logicznie wpleść Smile ...ja zawsze stosuje zagadki tzn jednorazowe np. jakies wierszowane lub zagadke na mojej sesji tworzy intryga i gracze musza sie z nia uporac np. zabojstwo podczas balu -poporszeni sa o pomoc i musza badac slady i zbierac zeznania.... i najważniejsze nie można przesadzać z zagadkami bo mogą stać sie nużące dla graczy Smile ...wszytsko zachowane w odpowiednich proporcjach Wink
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pia Wrz 28, 2007 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z własnego doświatczenia wiem, że najprostsze zagadki są najtrudniejsze Wink Tak jest w przypadku mojej ekipy... Biedni BG trudzą się, snują myśli filozoficzne, podsuwają kolejne to sobie myśli... Aż w końcu jeden z nich palnie coś co wydaje się najprostsze i najgłupsze i... I to jest dobra odpowiedź.

Wszystkim MG polecam wymyślanie własnych zagadek Wink Często wymyślam tzw "ciągi" czyli parę wyrazów należy uporządkować wedle dobrej kolejności, jak na pozór - bardzo trudne Wink
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group