Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wierzenia Elf贸w
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie czy elfy posiadaj膮 jakiego艣 boga, kt贸rego specjalno艣ci膮 jest rzemios艂o wojenne. Chodzi mi o jakiego艣 dobrego a nie tego rze藕nika od ciemniak贸w.
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk眃: Sylvania

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Khaine jest bogiem wojny a 偶e Mroczne Elfy wyznaj膮 go troch臋 inaczej ni偶 wysokie to ju偶 inna sprawa.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale czy 贸w b贸g jest wcieleniem z艂a . Czy ma tak jakby dwie natury. A mo偶e s膮 to ju偶 dwa odr臋bne b贸stwa ??
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk眃: Sylvania

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B贸g Wojny jak B贸g Wojny, nie da si臋 powiedzie膰 czy dobry czy z艂y, Wysokie Elfy czcz膮 go tylko jako boga wojny i tylko w czasie wojny, Druchii czcz膮 go jako boga wojny i morderstwa i robi膮 to ca艂y czas, codziennie sk艂adaj膮 mu krwawe ofiary.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia, bo mam w艂a艣nie problem z dobraniem b贸stwa dla mojej postaci , kt贸ra jest wysokim elfem wiecznie utaplanym we krwi. Ale nie zabija niewinnych.
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Pia Gru 29, 2006 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie Gildor: z jakiego powodu twoja posta膰 jest wiecznie utaplana we krwi? I czy lubi sobie wypi膰 w gospodzie... poprzeklina膰 mo偶e? Co? opowiedz co nieco wiecej???
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li w gospodzie jest jaki艣 krasnolud to bez b贸jki si臋 nie ob臋dzie. Moja posta膰 prowadzi porostu wojowniczy tryb 偶ycia i m艣ci si臋 na orkach za zniszczenie pewnego zakonu wysokich elf贸w.
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk眃: Sylvania

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAKONU WYSOKICH ELF脫W? Tylko ludzie prowadz膮 ascetyczne 偶ycie i zamykaj膮 si臋 w zakonach poza tym wysokie elfy 偶yj膮 TYLKO I WY艁膭CZNIE na Ulthuanie a tam nie ma ani jednego orka. Poza tym... elf wiecznie utaplany we krwii? Bez jaj ale takie s膮 tylko mroczne elfy, Asurowie nie lubi膮 zabija膰, zreszt膮 cz艂owiek w podr臋czniku masz 偶e normalne elfy SZANUJ膭 WSZELKIE 呕YCIE. A Khaina jak ju偶 m贸wi艂em wszystkie elfy poza mrocznymi czcz膮 tylko podczas wojny.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym zakonem to mojego MG ponios艂o troch臋 Wink. A wysoki elf jakim gram nie jest taki jak jego bracia. Spowodowa艂o to pewne przera偶aj膮ce wydarzenie z przesz艂o艣ci, kt贸re troch臋 skrzywi艂o psychik臋 mojemu BG.

Na samym Ulthuanie nie ma ork贸w ale zdarzaj膮 si臋 spontaniczne ich najazdy. (zazwyczaj zreszt膮 samob贸jcze)
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ork贸w: zgadzam si臋 z Gildorem. Przyk艂adem jest Waagh! Groma The Paunch'a, kt贸ry wytoczy艂 si臋 z G贸r Kra艅ca 艢wiata, przewali艂 si臋 przez Imperium i Bretonni臋 i odp艂yn膮艂 na zach贸d, uderzaj膮c na Ulthuan. Powstrzyma艂 ich ostatecznie Eltharion, jeden z bohater贸w S艂abych... och, przepraszam, Wysokich Elf贸w. Twisted Evil
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o to w艂a艣nie chodzi艂o Twisted Evil Gildor - twoja posta膰, nie obra藕 si臋 ale, jest postaci膮 wypaczon膮. Rozumiem, 偶e chcesz mie膰 dobr膮 zabaw臋 i 偶e podoba ci si臋 pomys艂 gry elfem, jako艣 nie chce do siebie dopu艣ci膰 my艣li o tym, 偶e grasz elfem tylko dla statystyk.

Wysokie elfy spotka膰 mo偶na wy艂膮cznie na Ulthuanie - to fakt. Oczywi艣cie pewnie zdarzaj膮 si臋 jakie艣 wyj膮tki - twoja posta膰 do nich nale偶y. Ale jej profil psychologiczny jest zbyt agresywny jak na elfa. Utaplany we krwi? Jeszcze mszcz膮cy si臋 za (SIC!) wyr偶ni臋ty przez (SIC!) ork贸w. Teoretycznie historia twojej postaci, opr贸cz tego, 偶e ca艂kowicie schematycznie... no... brakuje mi odpowiedniego s艂owa... ech, niech b臋dzie 偶e n00bowska, w praktyce od strony teoretycznej jest dziurawa jak sito.

Pierwsza sprawa: owszem - ork bez problemu zabije wysokiego elfa, ale pod warunkiem, 偶e tamten nie b臋dzie kim艣 dobrze wyszkolonym w walce wr臋cz. (patrzaj milicja, strzelcy)

Druga: Elfy faktycznie nie tworz膮 zakon贸w - bo rozumiem, 偶e chodzi ci albo o monastyr religijny, albo o miejsce szkolenia wojowniczych mnich贸w. Zakon jest tylko jeden. To w艂a艣ciwie nie zakon, a elitarna jednostka wojskowa przeznaczona do ochrony jednego jedynego obiektu (zwali si臋 chyba Phoenix Guardami, ale mog臋 si臋 myli膰) trudno, 偶eby orkowie tak g艂臋boko zinfiltrowali Ulthuan aby m贸c wyr偶n膮膰 Phoenix Guard贸w. Do tego phoenixi s膮 niemal niepokonani. To jest makabryczna jednostka. Pokona艂by ich tylko Archaon z gwardi膮 przyboczn膮, oraz jego pogromca Grimgor Ironhide - czarny ork.

S膮 te偶 Swordmasterzy - ale to "zwyk艂e" elitarne jednostki do walki wr臋cz.

Poza tym b臋de zupe艂nie szczery. Id臋 o moj膮 ukochan膮 posta膰 - Henseta Czerwonog艂owego, 偶e w te klocki (tj. Warhammera) jeste艣 zupe艂nie zielony. Grasz mo偶e rok, lub dwa.

Wierz mi, 偶e by膰 mo偶e tobie frajd臋 zrobi granie rze藕nikiem, ale gdyby艣 zagra艂 z do艣wiadczonymi graczami - byliby oni zniesmaczeni twoj膮 postaci膮. I podejrzewam, 偶e odm贸wiliby p贸藕niej rozgrywania z tob膮 sesji.

Rozumiem, 偶e gra ma dostarczy膰 ci przyjemno艣ci. Ale za bardzo 艣mierdzi ona DnD.

Aha - jeszcze jedno. Czy widzisz co艣 z艂ego w spokojnym dzieci艅stwie, bezproblemowym dorastaniu i p贸藕niejszej zmianie pogl膮d贸w na 艣wiat - nie podcza jakiego艣 krwawego (koniecznie) wydarzenia, kt贸re prze偶y艂 TYLKO tw贸j bohater?

Jeszcze raz przepraszam, za brutalno艣膰 mojej wypowiedzi, po przeczytaniu kt贸rej z pewno艣ci膮 poczujesz si臋 ura偶ony. Wierz臋 jednak, 偶e po tak ostrej i wstrz膮saj膮cej krytyce dojdziesz do wniosku, 偶e lepiej jest gra膰 normalnymi postaciami.
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz 100 procentow膮 racje w swojej wypowiedzi. W warhammera gram od roku i mam MG wyrwanego prostu z d&d i z nim ten dark fantasy jest jaki艣 lelawy . Po za tym musz臋 si臋 jeszcze wiele nauczy膰. Dobra i zostawmy ten temat bo moderatorzy nas zat艂uk膮 za offtop Cool A bezpo艣rednie wypowiedzi najlepiej do mnie trafiaj膮.
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesz臋 si臋, ze tak to g艂adko posz艂o. Wielu, naprawd臋 wielu heretyk贸w trwa przy swoim b艂臋dzie. Natomiast ty - o艣lepiony, zdj膮艂e艣 przepask臋 z oczu. Witaj w艣r贸d nas bracie.

Taka ma艂a rada: do 艣wiata warhammera du偶o lepiej pasuj膮 postaci mroczne i skryte w sobie.

I zmie艅 mistrza gry. Albo przemiel go na dark fantasy.
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys砤ny: Sob Gru 30, 2006 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urdhgag chyba troche przesadzi艂e艣 z Phoenix'ami. Racja sa elita, najlepszymi z najleprzych Asur贸w ale s膮 do pokonania. Nie do pokonania sa ich bohaterzy tacy jak Tyrion czy Eltarion - sami potrafia zmasakrowac oddzia艂y.
Gwardzi艣ci Feniksa (moje tlumaczenie nie wiem czy poprawne) zostali stworzeni zeby chronic Kr贸la Feniksa i nigdy sie nie poddadza jesli go chronia. Maja nawet swoich odpowiednikow u Mrocznych ale to inna bajka.


Co do boga wojny to Khaine jest nim bez watpienia ale Asurowie zwracaja sie do niego tylko w ostatecznosci kiedy wszystko inne zawiedzie. Ich najwiekszy bohater - Aenarion zdecydowa艂 sie doby膰 miecza, kt贸ry wed艂ug leg臋d nale偶a艂 do tego boga, dopiero kiedy jego pa艅stwo le偶a艂o w gruzach i prawie upad艂o.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gildor Av-Lee
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 29 Gru 2006
Posty: 33
Sk眃: Elfickie Kr贸lestwa

PostWys砤ny: Nie Gru 31, 2006 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfy wysokiego rodu Khaine'a widz膮 jako wysokiego elfa wrogim spojrzeniem patrz膮cego, zakutego w zbroj臋 z br膮zu ca艂膮 we krwi ubrudzon膮, dzier偶膮cego dwa skrzy偶owane ze sob膮 miecze, z kt贸rych tak偶e krew ocieka. Wysokie elfy mu 艣wi膮ty艅 nie buduj膮 ale wyj膮tkiem jest tylko jego sanktuarium na wyspie 艣witu gdzie przechowywany jest miecz. I je艣li wierzy膰 legendzie mo偶na nim zabi膰 istot臋 艣mierteln膮 jak i nie 艣mierteln膮.
_________________
#Upadek Imperium: Gildor Av-Lee, wysoki elf

"Ktokolwiek k艂adzie na mnie r臋k臋, aby mn膮 rz膮dzi膰, jest uzurpatorem i tyranem - uwa偶am go za swego wroga"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group