Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nowe pomysły...
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie ja tez zadeklaruje ostatecznie swoje zdanie....Wiec zgadzam się z wami ze poszeżanie palety czarów ułatwia gre... ale modyfikować je jest sens. I sie zgodzie z wami też ze niemożna mieć wszystkiego i jak iluzjonista ma mieć jakies czary ofensywne to gura 2.... bo jak będzie biegał z paleta 5 czy 6 czarów ofensywnych to to nie ma sensu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wy jeszcze jestescie przeciwko tworzeniu nowych magii jak czarna magia, magia roślin , po tymi co sa w podreczniku. Dobra mowicie ze to ulatwia , no wiec wogiole zrezygnukmy z podzialu na czary bedzie ich tylko 5 , nei ma roznych szkol magii i heja bedzie jeszcze fajnei , brak logiki , ja nei wiem to ze ktos stworzyl tak isystem to nei znaczy ze go zmieniac nei mozna , jak juz Zedd gdzies mowil an poczatku ksiazki od warhammera tworcy z firmy Workshop nakazywali nawet zeby wprowadzac jakies zmiany , wiec w koncu niby czemu nei moge dodawac sobie czarow i napewno nei jest to ulatwieniem gry , w niektorych przypadkach moze byc nawet utrudnieniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeddzie powiedziales ze wdlg ciebie to nawet iluzjonista powinien miec czary ofensywne. Ale gdzie tu realizm. Mag iluzjonista tworzy iluzje,oszustwa, oszukuje ludzi (i nie tylko ludzi). Moze on swymi czarami zrobic sieczke z mozgu ale nie obrazenia. (chyba ze jakis biedak postrada przez niego zmysły i zacznie sie sam okaleczac). Tak wiec Mocojeb autorstwa Ortha wdłg mnie mija sie z realizmem.Prawdopodbnie brakowalo mu jakiegos czaru ofensywnego wiec sobie jeden stworzyl. Ale to jest wlasnie jeden z urokow iluzjonisty - brak wymiatających czarow.I moim zdaniem trzeba sie z tym pogodzic i grac dalej, bo przeciez iluzjonista nadaje sie znakomicie do innych czynnosci, jak na przyklad rekonesans (zwiad), sabotarz, itp, itd.

Zeddznie apropos mojego zdania "magia = cos w zamian za cos" to chodzilo mi wlasnie o specjalizacje magiczne ale nie pisalem juz tego bo myslalem ze sie domyslicie.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale sie z toba zgadzam. Nastapilo w takim razie male nieporozumienie. Ja czary dziele zasadniczo na 3 grupy.. Ofensywne Defensywne i Wspomagajace. Ofensywne = szkodzace. W ta kategori wlicza sie takze wywolanie glupoty i marazm, czy nawet mocojeb. Defensywne to obronne a wspomagajace to te ktorych nie da sie zakwalifikowac do zadnej z nich (lot, i wszelkiego rodzaju iluzje) Mocojeb nie jest poteznym czarem. Zuzywa duzo PM-ów i dopiero wtedy daje zadowalajacy efekt. Ale zmienilbym zadawane obrazenia na ogluszenie wroga: ilosc obrazen x5 = procentowa sznasa ogluszenia na czas = obrazenia x10 i wynik podal w sekundach ogluszenia. Wtedy czuc iluzje.. Sam teraz bede gral sztukmistrzem ktory iluzje w malym stopniu praktykuje, ale nie przewidzialem dla niego czarow ofensywnych. Co najwyzej zmiane wygladu karty, mysz wypadajaca z rekawa i zmieniajaca kolor z szarego na bialy i podobne czary wprawiajace raczej w zdumienie niz niosace za soba jakies zagroznie.. sam osobiscie nie lubie walki..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. No to reasumujac. Moim zdaniem (i tylko moim) w magii nie powinno sie nic zmieniac, kazda szkola ma swoje czary - jedne słabsze, drugie lepsze, jedne bardziej ofensywne, a inne wcale. Ja uwanam ze jest dobrze tak jak jest. Ale gusta są rozne, a o gustach sie nie dyskutuje bo mozna tylko wpier... dostac. Tak wiec panowie, wszystko jest do uzgodnienia z ekipą, z krorą gracie.

P.S. Rahl nie popadaj w skrajnosci. Wink

Niech Moc Was Prowadzi Smile
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Gru 28, 2004 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra ja nie mowie o zmieniani uczarów w danych szkołąch magii, tylko tworzenie nowych szkół magii z nowymi czarami , jak czarna magia czy magia roślin ( tylko napewno bez tej rozmowy z roślinami Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 29, 2004 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy magia przemian.. Sam wymyslilem system do tej magii.. Ale nie dane mi bylo sie tym dluzej nacieszyc.. Zmienilismy druzyne i niepredko zdazy sie okazja zeby wrocic do poprzedniego stanu..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sro Gru 29, 2004 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dogi Nathanielu! W podercznik owszem jest wiele czarow, ale czy wszystkie sa takie fajne i praktyczne. Mysle ze dotepne tam czary to tylko przedsionek mozliwosci magicznych, taki przyklad. Magia to cos wiecej jak tylko fireball, czy ozywienie trupa. Kazda szkola magi wiaze ze soba mozliwosci nowych nie poznanych zaklec, czarow. Wymyslajac czary trzeba zachowac tylko pewne reguly (np. nie wymyslac go w trakcie opresji:). Tak samo jest z artefaktami... przeciez tu chodzi o wyobraznie:P:] Pozdro.
Powrót do góry
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Sty 09, 2005 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez o to chodzi w tym calym Warhammerze - o odrobine wyobrazni...
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Sty 09, 2005 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... ciut zboczylismy z tematu a więc moze ma ktoś pomysł na jakies zaklęcie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Sty 17, 2005 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zedzie a dopisywałes jakies czary dla sztukmistrza poza tymi co wysłąłem cos przerabiałes je moze czy jako tako?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Lut 05, 2005 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nic nie domyslełem - zaczne dopiero jak stanę się tym sztukmistrzem.. i to też wedle potrzeb chyba.. Ale jak coś będę miał to dam znać..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Lut 05, 2005 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eksperymentowałem niedawno z magią czasu i przestrzeni ale coś mi się wydaje że czary mi wychodzą za dobre. Pierwsze dwa poziomy to połączenie magi wojennej i elementalno-iluzyjnej. A dalej to juz naprawdę materia i przestrzeń idzie w ruch. Chociaż z drugiej strony większość z tych czarów kosztuje bardzo dużo pm.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pia Lut 11, 2005 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja traktuję magię podobnie, jak Nathaniel. Nie wymyślam, ani moi gracze nie wymyślają, jak ktoś potrzebuje innych czarów, to sięgamy do jakichś dodatków, np Realms of Sorcery, tam jest spoooro czarów, które mi wystarczają, albo z bitewnego Warhammera. Ale gdyby któryś gracz koniecznie chciał tworzyć czary, to bym mu raczej pozwolił. To wszystko kwestia wyobraźni i umowy między MG, a graczami. To jest moje zdanie. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Pia Lut 11, 2005 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To u góry to byłem ja.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group