Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nowe pomysły...
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magia roslin...jak to zalosnie brzmi. Mam za to magie druidycznÄ…, ktora w zupelnosci mi wystarcza (chociaz nigdy nie mialem okazji z niej kozystac poniewaz uwazam ze najlepsza jest nekromancja)
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i masz racje ze w Magi nie trzeba żadnych zmian ale nierozumeim czemu mowisz ze tworzenie własnych czarów jest upraszczaniem gry..... przecież to nie jest tworzenie czarów reka boga skutki sa jak gniew bogów tylko wywarzonych normalnych czarów !! i sie niezgadzam do konca z tobą ale to nie oto tu chodzi zeby się zgadzać czy niezgadzać.... i jak dlamnie masz ograniczine spojrzenie na granie postaciami.... z tego co zrozumiałem Grasz tylko Nekromanta-Człowiekiem i to grasz cały czas taką sama klasa cały czas taki zły i ponury łazisz bo jesteś złym strasznym nekromantą ?? tak rozumiem z twoich wypowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pia Gru 24, 2004 04:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz sie Xarandil. Magiem nekromantą gram po raz pierwszy (w sesji WISE). Poprzednie moje postacie to uczen medyka (pózniej medyk), najemnik (szampierz), woznica (sierzant najemnikow)...itd itp. Prawde mowiąc nie pamietam wszystkich. Prawdą jest to ze ze zawsze gralem czlowiekiem (poza 2 przygodami gdzie wcielilem sie w role elfa, czego zresztą zaluje). Bardzo lubie nekromantow ale to nie znaczy ze gardze innymi profesjami. A co do charakteru to tez jest mój debiut w roli zlego.

Zauwaz ze wypowiadamy sie w dziale "wieza maga". Mowimy tu raczej tylko o magicznych profesjach, wiec gadanie o innych, nie magicznych mija sie z celem. A wśród magicznych profesji najleprzy dla mnien jest nekromanta, dlatego tak czesto o nim wspominam.

A co do czarow to czy nie uwazasz ze wypytanie sie roslinek o przejezdzających wedrowców to nie jest poniekąt uproszzczenie sobie zycia? Zeby zauwazyc jakies slady bądz znaki (np. zlamaną gałązkę) trzeba, sie nieco natrudzic, przeprowadzic odpowiednie testy, a ty idziesz na latwizne i pytasz sie roslin bo sobie taki czar wymysliles.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 24, 2004 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmn w takim razie Nathenielu maszsłabą wyobraźnie potrafisz widzieć tylko te czary które stworzyął firma Workshop a co oni byli alfa i omega , ich czary też niektóre są przesadzone, a pozatym nei wszyskie czary musz być takei fajne, ja naprzykład teraz władam czarna magia i mam taki czar jak czarny kruk, moge go przyzwać na 2k5 minut słysze i widze jego oczami ale kosztuej mnei prawie wszyskie PM, więc żadko go używam dlatego ze nie potem nie mam PM żeby się bronić a poztym jak widze i słysze to co ten czarny kruk to nei wiem co wokół mnei się dzieje więc bez problemu można do mnei podejsc i poderźnąc mi gardło, a co niby wszyski czary podręcznikowe są takie idealne i wyważone ? Nie rozśmieszaj mnie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 24, 2004 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze rozmowa z roslina to faktycznie przesada, ale gdyby zamienic to na jej interwencje (powoli wskazuje liscmi kierunek w ktorym udal sie ostatni przjezdzajacy) bylby niezly klimat. Wymyslanie czarow to swietna zabawa i nie odbieralbym jej graczom. Ale nad wszystkim i tak musi czuwac MG. No chyba ze on tez jest beznadziejny.. Wlasne czary - jestem za!
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pia Gru 24, 2004 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no panowie proponuje zakonczyc tą rozmowę poniewaz ja wam tlukę swoje a wy mi swoje. Ja wam chce powiedziec ze wymyslanie wlasnych czarow jest jakby na to nie patrzyl w pewnym stopniu ułatwieniem gry (chyba nie powiecie mi ze tak nie jest) a spotykam sie z zarzutami ze mam słabą wyobraznie, ze uwazam tworców za bogow itp, itd.,a wcale tak nie jest. Ja rozumiem ze tworzenie swoich czarow moze byc dla was dobrą zabawą, ale musicie przyznac ze posługiwanie sie tylko standardową paletą czarów jest znacznie trudniejsze niz posługiwanie sie znacznie wiekszą ich iloscią.Po pewnym czasie mozecie stworzyc czar na kazdą okazję a wtedy przyjemnosc z gry bedzie znacznie mniejsza (przynajmniej byłaby dla mnie). Takze pozdrawiam was i zycze wielu mudanych sesji Smile

A tak wogóle to są świeta, wiec chlopaki...Wesołych świąta wam życzę! Wink
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 25, 2004 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj sie zgodze. Zbyt duza paleta czarow odbiera przyjemnosc z rozgrywki. Ale nie o takie tworzenie czarow mi chodzilo. Podam przyklad:
Korzystajac z podrecznika wiemy ze kazdy czarodziej lepiej lub gorzej zna sie na magii wojennej. Otoz wedlug mnie to bzdura, bo w kazdej dziedzinie mozemy znalezc czar odpowiadajacy mniej lub bardziej typowej kuli ognia. I tak:

elementalista powietrza - podmuch wiatru, błyskawice, wyładowania
elementalista ziemi - tąpnięcie, młot matki ziemi, maczuga herkulesa
elementalista ognia - wspomniana kula ognia, sciana ognia, strumien lawy, ognista strzala
elementalista wody - fala, reka nekrofagów, wir
nekromanta - wyssanie zycia, dotkniecie smierci, spojrzenie licza
demonolog - kula stałosci, pustka wymiaru (tutaj najmniej czarow ofensywnych - raczej ochronne)

SÄ… to wersje tego samego czaru, ale rozniace sie znacznie efektami i sila.. Wcale nie musi byc wiele tych czarow zeby bylo fajnie, ale wazne zeby byly orginalne i nie zawsze nastawione na destrukcje, tak jak te tutaj. Podrecznikowe niestety nie sa wolne od tej wady. Wiekszosc z nich wiaze sie z walka nie dajac innych alternatyw.

Raz jeszcze powtarzam!! Jestem za wlasnymi czarami..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Gru 25, 2004 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zedd macie racje z tÄ… roslinka twoje zastosowanie jest lepsze.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Nie Gru 26, 2004 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeddzie a czy nie uwazasz ze urokiem magii jest to ze kazda z dyscyplin ma swoje plusy i minusy? Np. na podstawie nekromancji to masz mozliwosc przyzywania sobie ozywiencow, czy zucania przeklenstw kosztem braku takowych czarow ofensywnych. Ja uwazam to za plus, bo jak bys tak upowszechnil odpowiedniki kuli ognia we wszystkich dziedzinach to nie byłoby tego czegos... mam tu na mysli dylemat, wybor pomiedzy taką, a inną specjalizacją, ktora oferuje ci w zupelnosci co innego. Ja mam o tym takie zdanie. To tak jak bys wrzucil np. do magii przywolan kule ognia, a do magii wojennej przywolanie potwora.
Gracz w normalnych warunkach zastanaiwalby sie nad wyborem pomiedzy magią przywolan, ktora oferuje mu przywolania istot lecz nie posiada czarow ofensywnych, a szkolą magii wojennej, ktora ma w swoim arsenale czary ofensywne, a nie posiada przywolan. Cos kosztem czegos. To jest wlasnie caly urok magii oraz jej szkoł.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Gru 26, 2004 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi się wydaje ze jak jesteś magiem przywołań to Jakis przytomny MG nie pozwoli ci zucać Kul Ognia bo to BEZ SĘSU ty tu jesteś zeby przywoływac a nie żucać kulki..... On nie wiem może żucić jakis czar ofenywny ale będzie miał ich gura jeden czy dwa ale.... zreszto niech robi kto jak chce.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Nie Gru 26, 2004 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie Xarandil, ale ja uwazam ze taki mag przywolan nie powinien miec w ogóle czarow ofesnywnych, bo tak jak zresztą powiedziales mag przywolan jest od potworów a nie od czarow ofensywnych. Dlatego nie zgadzam sie z Zeddem, ktory powiedzial "Korzystajac z podrecznika wiemy ze kazdy czarodziej lepiej lub gorzej zna sie na magii wojennej. Otoz wedlug mnie to bzdura, bo w kazdej dziedzinie mozemy znalezc czar odpowiadajacy mniej lub bardziej typowej kuli ognia." Moim zdaniem nie ma co szukac takowych odpowiednikow, poniewaz kazda dziedziana odpowiedzialna jest za co innego. Ale Jak juz wspomniales niech wszyscy robią sobie jak chcą. To jest do uzgodnuienia z poszczególnymi graczami. Moje zdanie znacie. Magia = cos w zamian za cos. Nie mozna miec wszystkiwego.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Gru 26, 2004 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To masz troche racji ale Nekromanta powinien miec jakies czary ofensywne ale Iluzjoinista no sry... i tu masz racje wybierając specjalizacje trzeba wiedziec ze sie rezygnuje z jkaiegos rodzajów czarów.... i ja mając na myśli ten temat nie myślałem o robieniu jakis czarów ofensywnych do magii przywołań tylko jak maiga przywoałan to czary z grupy przywołań itp...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 04:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak , ja wiem o co ci chodzi ale zauwaz ze poszerzajÄ…c palete czarow zanizasz takze poziom trudnosci gry.Bo im wiecej czarow masz do dyspozycji tym gra staje sie Å‚atwiejsza. No ale to tylko moje skromne zdanie. Wy macie swoje. Dzieki za (niekiedy) ciekawe kontrargumenty. Pozdrawiam Wink
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Nathaniel"](..) nie zgadzam sie z Zeddem, ktory powiedzial "Korzystajac z podrecznika wiemy ze kazdy czarodziej lepiej lub gorzej zna sie na magii wojennej.[/quote]

Wedlug mnie to tez jawna bzdura. Dlatego napisalem "korzystajac z podrecznika", ktory juz dawno przestalem uwazac za wyrocznie. A co do czarow to oczywiscie podalem te ofensywne. Moglem sie rozpisywac i pisac o innych. Ale to nie jest miejsce. Mialem duzy problem z wymysleniem czarow dla demonologa i nekromanty (ofensywnych) i zgodze sie z opinia ze mag przywolan nie powinien miec czarow ofensywanych. Przywoluje istoty ktore same go chronia. Jesli miales na mysli tego maga przywolan.. Inaczej rzecz ma sie do nekromanty i demonologa - oni MUSZA miec jakies czary. Nekrus "rzadzi" smiercia - to rozumie sie samo przez sie. Jego czary maja moc odbierania go, ale sa zupelnie nieskuteczne przeciwko np: demonom, żywiołakom i golemom. Chociażby im. Z kolei demonolog ma czary odpedzajace demony (kula stałości) ktore zadaja im olbrzymie obrazenia (oczywiscie na odpowiednich poziomach) ale sa nieskuteczne np: przciwko ludziom.
Ja rowniez daze do minimalizacji liczby czarow dlatego jestem za tym aby moc zmieniac ich formuly i uzyskiwac nowe (niekoniecznie zawsze lepsze) efekty.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 27, 2004 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nathaniel - Moje zdanie znacie. Magia = cos w zamian za cos. Nie mozna miec wszystkiwego.

No nie zawsze - tylko jesli sie specjalizujesz. Bo jesli nie to masz wszystko ale kijowe..
Nikt tu nie mowil o posiadaniu wszystkiego. Wedlug mnie nawet iluzjonista moze miec jakis czar ofensywny (Mocojeb) ale NIGDY nie przewyzszy on swoja potega mocy kuli ognia, ktora stworzona jest do niszczenia, palenia itd.. Nekromanta moze sobie przyzywac szkielety, ale jego przyzwania nigdy nie beda tak potezne jak przyzwania mistrza przywolan, ale moze wykorzystac tez moc smierci, z ktorej tenze mistrz nie bedzie mogl skorzystac wogole.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group