Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nowe pomysły...
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Gru 21, 2004 20:53    Temat postu: Nowe pomysÅ‚y... Odpowiedz z cytatem

hmmm.... Tak sobie dumałem i wydumałem ze jak ma ktoś jakies pomysły na czar do jakiej kolwiek magii może tu zamieszczać i dzielić sie tym pomusłem z nami ;D Ja zaczne od czaru Magii Roslin
Rozmowa z roślinami
PM:2
Iniktacja:sratut'atu;](jesli sie komuÅ› nie podoba niech zmieni)
Możesz się dowiedziec od roślin co działo sie ostanio w tym miejscu przez ostanite dni rzut kostka k4+1 za każdy pozim czarodziej albo zamiast dni to godzin.... mysle ze taki czar uzyteczny w jakis poscigach mogł by byc czy czyms takim.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mozna sobie wymyslac czarow!! Jak bym chcial to bym sobie wymyslil taki czar co powala Dżabbersmoka jednym skinieniem palca u nogi (gdzies to juz napisale, ale nie pamietam gdzie Smile). Twórcy tak dobrali czary aby były one ... jak by to powiedziec w sam raz. Nie za slabe, nie za silne i adekwatne do poziomu rzucającego je maga. Moim zdaniem jest to spore nagięcie zasad.Ot co!
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...


Ostatnio zmieniony przez Nathaniel dnia Sro Gru 22, 2004 12:56, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyab ze ten czar jest sensowny to moze byc
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechodzi mi tu o jakies przegięte czary tylko normalne dobre czary przydatne a nie jakiś typu
Pierdnięcie Smoka jest to magia starozytnych smoków )
Zabija wszystkoc co żyje w odległosci 100m od zucającego(mag jest niewrażliwy
PM:1
Iniktacja:prrrrrrrr
Opis:Mag wydziela z siebie baki smoka i maja one w sobie tyle sirki ze zabiajja wszystko co zyje w promieniu 100m
chodzi mi tu o jakies sęsne ciekaw3e czary ktore mozna wprowadzić i beda porzytreczne i nieprzegięte ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to pierdniecei bylo by nie bezpieczne bo jak by ktos do niego strzelil palaca sie siarka to bym mial kape ten czarodziej odbyt by mu sie zaczol palic od srodka hehe Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgadzam się z tobą Nathaniel twórcy nie są byli nie omylni, dlaczego ja nei moge sobie stworzyć własnego czaru ? Jeśli bedzie on sensowny, to co za problem ? Orth też przecież ma swój ulubiony czar wymyślony sam przez siebie i co jest przesadzony ? NIE , chodzi o to że czary muszą być adekwatne do naszego poziomu. A jak ktoś tworzy czary typu zabicie dżabersmoka albo jakieś pierdniecie smoka i włacza je do gry to znaczy ze ma gówno zamiast mózgu i powinno mu się zakazać gry w warhammera.

A tak na marginesie to gadanie z roślinami to też przesada , rozumiem z jakimś entem albo coś, ale z np. krzakiem , a co on ma oczy żeby widzieć kto obok neigo ostatnio przebiegał ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co nie chodziło mi tu ze on gada z roślinka jak z entem czy czymś takim tylko na zasadzie czegoś takeigo jak telepatia on sie porozumiewa czy czuje poprostu co ta roslinka ma mu di przekazania;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rahl teraz wlasnie przypomniales mi gdzie i kiedy dalem przykład z dzabbersmokiem... Wtedy wlasnie stwierdzilem takze ze czar Ortha "Mocojeb" (o ile dobrze pamietam) jest takze za poteany jezeli chodzi o magie iluzyjną. Chyba nie uwazasz ze jak admin zamku powie swoje zdanie to ja bede mu w dupsko wlazil i zaprzeczal wlasnemu tokowi myslenia! W pewnym sensie macie racje, ale powinniscie wziąc poprawkę na swiat gry. Powiedzmy 4-poziomowa umiejętnośc maga nabywana przez poswiecenie przez niego dwukrotnej ilosci pedeków zwana "tworzenie czarow". Wtedy brana bedzie pod uwagę int (z odpowiednimi modyfikatorami - najlepiej ujemnymi) i konsekwencje jesli stworzenie czaru nie wypali. Oczywiscie MG musi zatwierdzic takowy czar.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale trzeba tu uwzglednic dwie opcje.

Jedna za pewne ta o ktora ci chodzi, keidy to BG mag wymysal czar i druga ,
kiedy to BG mag znajduje ksiege lub pergamin z doglebnym opisem czaru wymyslonego przez znanego i poterznego maga (a wzeczywistoci przez MG w sesowny i ucziwy spodub) Smile
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. ale w tym drugim przypadku umowmy sie ze mag moze rzucac czar z księgi/zwoju ale nie moze sie go nauczyc. Uwazam to za jedyną sensowną alternatywę.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 22, 2004 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie koniecznie wszystko w rekach miejmy nadzieje roztropnego MG
Bo jesli np. przerabia sie jakis czar mozna go bezpiecznie zmodyfikowac... Wink
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie sie wydaje ze tworzenie czarow od podstaw jest za trudne dla poczatkujacego czarodzieja. Ale nie mam nic przeciwko temu zeby je lekko modyfikowal. Powstaja wtedy silniejsze czary, ktore mozna przepisac na nastepny poziom ale nie rozniace sie znacznie od ich matek. Przykladem jest tutaj nawet podrecznikowy czar aury. Kolejne poziomy daja lepsza ochrone, nie zmieniajac zbytnio jego formuly i sensu. Oczywiscie taka modyfikacja kosztuje pewna ilosc punktow doswiadcenia, ale jest to latwiejsze niz ponowne szukanie nowego czaru.
Tworzenie czarow staje sie mozliwe na wyzszych poziomach. I jest to zbyt zmudny proces, aby zajal sie tym gracz. Trwa za dlugo i podczas kilku sesji gracz bedzie w stanie wymyslic jeden czar i to biorac pod uwage ze poswieca kazda wolna chwile nie zwiazana z fabula na tworzenie.
Takie jest moje zdanie.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ty Natheneilu uważasz że np. jesli ja uważam że czar admina będzie zawsze dobry , gówno prawda podałem to jako przykad, a pozatym uważasz ze twórcy Warhammera byli nieomylni ? Bez przesady to tacy sami ludzie jak ja i ty, niczym sienei różniący więc jeśli oni wymyślali czary to dlaczego ja nei moge ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała sztuka polega na tym zeby wyjsc z opresji przy pomocy dostepnych czarow a nie "jak nie moge w ten sposób to wymysle sobie czar ze bede jednak mogł". To bez sensu. A poza tym to nowe czary znalezc mozesz w dostepnych do kupienia dodatkach.Jezeli lubicie ulatwiac sobie zycie to nie mamy o czym rozmawiac.
Zadajcie sobie tylko pytanie - po co chcecie tworzyc nowe, swoje czary. Ja mam na to takÄ… odpowiedz - zeby bylo wam wygodniej i latwiej.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo żeby urozmaićic MAgie chcesz mi np powiedziec ze masz Magie roślin w jakimś dodatku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group