Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Magia Bitewna w praktyce.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Dragonmind
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 24 Wrz 2006
Posty: 7

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ckapsel:
wydaje mi się, że właśnie magia bitewna powinna być niebezpieczna zarówno dla wrogów jak i sojuszników

magiem bitewnym mógłby zostać jedynie bardzo potężny mag ale przecież postacie graczy to nie są zwykli staroświatowcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anubis jeszcze raz powtuże niegrałem w 1 edycje a w 2 niema nawet wzmiance o wysokich elfah a w arcymagu piszą że jest specjalna klasa dla ludzi bo elfy zatrzymują się na mistszach magi muwie co widziałem wienc proszę niebulwersuj sie tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to ze mamy inne podreczniki do 2 edycji, poniewaz w moim wyraznie pisze o tym przy profesji arcymaga, tuz przed tym ze nie musi oddawac pieniedzy kolegium....

Co do magów bitewnych: O ile sie nie myle to pomysl wziety z bitewniaka, czyz nie? Na nieszczescienie gralem w niego, ale z mojego punktu widzenia jaki bylby sens brania na wojne czarodzieja, ktory moze przez przypadek zmasakrowac polowe mojej armi? Magia jest nieobliczalna, a ty jeszcze chcesz aby oni tylko lekko ja kierowali a nie zmuszali do swej woli. To tylko moje przemyslenia na ten temat.

Co do pozwalania odgrywania takiej postaci moim graczom: stanowcze nie! Mag bitewny zostal przygotowany tylko do prowadzenia wojny i potrafi niewiele wiecej. Sesje byly by strasznie nudne, poniewaz by sie nudzil... umie tylko zabijac a na terenie Imperium mu tego nie wolno, puki nie bedzie wojny. Pozatym żadna armia nie puscila by takiego samopas w swiat, gdzie moglby zginac na kazdym kroku, a tyle trudu wlorzono w jego trening.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ckapsel - w podreczniku nie pisze, ze elfowie zatrzymują sie na mistrzu magii, pisze, ze jest to dla nich łatwe do osiagniecia, nic trudnego w zasadzie, dla człowieka jest to dorobek wiekszosci życia. Arcymag natomiast to mistrz danego wiatru magii, który osiagnął niemalże perfekcję (bo idealnych ludzi nie ma Very Happy) w danej tradycji. To jest najwyzsza możliwość dla ograniczonego ludzkiego umysłu. Elf władajacy na magia na poziomie ludzkiego arcymaga (jedna tradycja) jest zaledwie magiem niższego kręgu, nowicjusz taki Very Happy!!

- jęsli mnie pamięć nie myli jest to Biała Wieza Hoetha - bodajże elfiego boga wiedzy.

@ Anubis - samo uwalnianie magicznej energi to podstawa magii guślarsiej i czarnoksięśkiej. wysiłkiem woli czerpie się energie eteru i uwalania w dość niebezpieczny sposub (tak zgnęło wielu). magia bitewna to operowanie świadome i pod kontrolą strumieniami magii i splatanie ptężnych czarów...przybilożone działa -> odsyłam np. do warhammer fantasy battle.

aha i jeszcze jedno pewne informacje o elfach i ich magii znajdują się w podreczniku "Królestwo magii".


Ostatnio zmieniony przez Cranmer dnia Wto Wrz 26, 2006 23:15, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dragonmind
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 24 Wrz 2006
Posty: 7

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może trochę nie na temat ale to z wieżą to nie do mnie. :D

Możliwie jest też, że mag bitewny uczy się w tajemnicy i wtedy nikt nie wie, że jest on tak wartościowy. (pomijając konsekwencje jakie pociąga za sobą taka "dzika" nauka)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory..przegladałemakurat twojego posta i tak mi sie wspomniało że ktos pytał Razz

większość czarów bitewnych ma chyba działanie obszarowe...spada np. taka kometa, lub meteor z nieba i masakruje wszytskich, którzy są w jego zasiegu.

'dzika' nauka magii zazwyczaj prowadzi do przypadkowych, lub zamierzonych (już późniiej) kontaktów z demonami, co zazwyczaj kończu sie śmiercią..lub rozpoczeciem drogi do czarnoksięstwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 01:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako Mg powiem tak :nie zabraniałem moim graczom i nie będe zabranial grać magiem bitewnym tyle że jeśli ktoś chce grać tą wspanialą wg mnie postacią musi się w nią w czuć.
Lordunio maga bietewnego nie da się kontorlować, to tak jakbyś chciał kontrolować ogień. Poza tym Piromanci skoro o nich mowa znali się nie tylko na samym czarowaniu, dobrze walczyli wręcz i często to oni dowodizli wojskami wniosek ze musieli znać się na taktyce.Poza tym nie rozumiem czemu nie pozwalacie graczom wcielać w postać tychże magów. Kurcze ja sam gram nie raz [za co Valdis mnie nienawidzi] piromantą i uważam że jeśli gravcz umie nadać postaci charakter i dobrze się wczuje i tą postać poprowadzi to czemu nie
Anubis jedna rzecz gracz się nie nudzi jeśli Mg dobrze zaplanuje i poprowadzi sesje. Ja obecnie gram piromantą, ani razu nie musialem korzystać z magii i świetnie się bawię. Nie obraź się ale wg mnie zawąsko patrzysz.
Dragon mag bitewny, bądź piromanta uczy się w Altdorfie pod opieką mistrza inaczej może nie zapanować nad splatanym czarem i zrobić sobie kuku, a każda emanacja mocy jest odczuwalna i po to są łowcy czarownic aby taki preceder ukracać - samowolke. Odnieś się do "Królestwa Magii"
O tyle wg II edcycji mag ma każdy czar na jaki pozwala mu moc, tak wg I edycji tutaj mag musiał wykupywać każdy czar , więc tu rola Mg jeśli nie chcesz aby gracz był zbyt potężny to nie przyznawaj mu zbyt wielkiej ilości punktów magii.
I na koniec "Un magicus plures = I jest z maga dupa gdy jest ludzi kupa
Mag pierwszego poziomu a nawet drugiego to mięso armatnie [ czyt I edycja] moje gobliny takich to śniadanie jedzą
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie nienawidzę ciebie, Kain, za piromantów, tylko potępiam. Jak można wiecznie grać tym samym magiem? Masa postaci, każda jest piromantą, prawie identycznym... Jezu... Już wolę Szarego Proroka. Albo astromantę. Very Happy

U mnie magów bitewnych dużo nie ma i jest to profesja dostępna dla graczy. Pytanie, czy dobrze się w tego maga wczują i czy zniosą czasami bezkrwawe momenty... Ale przyznam się, że u mnie wojen i walk jest od zatrzęsienia. Ja dosłownie traktuję słowo "Warhammer". Twisted Evil

I jeszcze jedno, co do wykrywania czarów. U siebie prawie że to wywaliłem. To jest bzdura. Według tego, każdy czarnoksiężnik posługujący się magią Dhar, jest widoczny dla innych magów.

Gówno prawda.

U mnie tylko najpotężniejsze czary naruszają ścieżki wichrów. Inne czary są wyczuwalne przez magów z odległości nie większej jak 100m. Pewnych czarów zaś wogóle nie da się wyczuć (zwykle tych najsłabszych albo z magii Cienia).
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jeśli u elfów arcy mag to nowicjusz to elficki mistrz magi to śmieć wśrud swych magicznych rówieśników ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Orzad
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 20 Wrz 2006
Posty: 37

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym byłby świat fantasy bez magii, czym byłby Warhammer bez magii? Czy magia bitewna winna być dostępna dla graczy? W końcu po to rozpisano zasady rzucania czarów by je im udostępnić! Jeśli ktoś lubi i potrafi dobrze grać taką postacią czemu miałby tego nie robić? Aczkolwiek Mg mający jakiegokolwiek maga w drużynie powinien się 2 razy zastanowić nim wymyśli jakiś element przygody bo może się okazać że dany czarodziej "rozwalił" jego misterny plan 1 zaklęciem.... Przykładowo sesja z Królestw magii: Nasz wspaniały mag (kolegium cienia bodajże) za pomocą zaklęcia dotyk na odległość (czy jakoś tak) przeniósł spadającą żagiew która wraz z kontaktem z prochem miała spowodować wybuch, gdyby później udało mu się rzucić odrętwienie na niziołka byłoby koniec intrygi....
Moim zdaniem czary typowo ofensywne i tak nie dają takiej przewagi graczom co inne bardziej przydatne w trakcie przygód.(to nieD&D)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ckapsel - dla elfów mistrz magii to takie cós co bawi sie prostymi czarami, takie małe dziecko z zabawką Razz

zgadazam się z Orzadem..czary ofensywne to nie wszystko, przydają się ale bez innych zaklęć mag byłby zwykłą maszynką do zabijania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dragonmind
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 24 Wrz 2006
Posty: 7

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ckapsel napisałeś, że "Mam pytanie jeśli u elfów arcy mag to nowicjusz to elficki mistrz magi to śmieć wśrud swych magicznych rówieśników ??"

Mój poprzednik przedstawił to (z całym szcunkiem) dość oględnie.

Więc jak wiesz w starym świecie żyją raczej jedynie leśne elfy, odrobinę mniej zainteresowane magią niż ich kuzyni zza wielkiej wody. Elfy leśne pobierają najpierw nauki w starym świecie i szybko dochodzą do stopnia arcymaga. Nie znaczy to, że ich pobratymcy traktują ich jak śmiecie gdyż nie każdy elf zajmuje się magią, a wiadomo, że każdy musi przejść przez wszystkie szczeble nauki. Natomiast wysokie elfy uczą się u siebie a potem trafiają głównie na poziomie arcymaga do wieży Hoetha razem z leśnymi elfami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Czw Wrz 28, 2006 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna sprawa... zagalopowaliście się...

Pytaniem jest...

Kto zada sobie tyle trudu aby wyszkolić maga bitewnego i go wysłać w świat?
To jest przecież bez sensu. Taki mag powinien być kontrolowany bo jest to jeden z warunków by nim zostać... bezgraniczne posłuszeństwo armi, tymsamym nie ma prawa sobie po prostu gdzieś iść bez wiedzy dowódców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Wrz 28, 2006 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On nie podlega armii tylko kolegium Ognia. I to jemu jest winien posłuszeństwo, ale każdy Mg podchodzi do tego inaczej.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Czw Wrz 28, 2006 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magowie bitewni są szkoleni by mogli skutecznie służyć armi imperialnej.

Co za tym idzie żyją bardzo krótko (wysoka śmiertelność czyt. "Królestwo Magii")

Mag bitewny jest szkolony gdy wstępuje do armi i spełni wymagania by stać się takowym.

Niekoniecznie musi być tak potężny jak arcymag... zwykły magister (wd. mnie ) może się nauczyć magii bitewnej.

Dla mnie mag bitewny jest całkowicie kontrolowany bo jeśli dana jednostka będzie tak niepokorna że widoczne będą problemy w kontrolowaniu jej to automatycznie nie powinna zostać dopuszczona do nauki magii bitewnej.

Taki mag gdy już raz tam się uda to nie powinien zostać wypuszczony ponieważ stwarza zagrożenie dla Imperium... (może przecież kogoś nauczyć tradycji bitewnej, a to byłoby niedopuszczalne)
Ale jest przetrzymywany w najlepszych warunkach, najlepsze jadło... kobiety, co tylko sobie wymarzy, lecz jest pod kontrolą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group