Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Constant Drachenfels
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Czw Wrz 07, 2006 19:42    Temat postu: Constant Drachenfels Odpowiedz z cytatem

Constant Drachenfels, bardzo szukam wiadomości o nim lecz jak narazie nic nie zanlazłem. Czy ktoś tu może mi udzielić jakiśch informacji na jego temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Czw Wrz 07, 2006 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacje dotyczące Czarnoksiężnika Drachenfelsa znajdują się w dodatku do 1 ed "Zamek Drachenfels" oraz w powieści "Drachenfels".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pia Wrz 08, 2006 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także jest parę informacji w Księdze Wiedzy Tajemnej do 1 ed.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Pia Wrz 08, 2006 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem o tych żródłach, lecz niemam do nich dostępu tak więc proszę forumowiczów o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Pia Wrz 08, 2006 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug mnie nie ma jakiegos typowego Konstanta - wszystko zalezy od tego jak sobie go wyobrazasz i jak go przedstawisz graczom.

Wedlug mnie jest uosobieniem zła, okrucienstwa i bezwzglednosci ale tez sprytu i nadludzkiej madrosci. Jednym slowem smiertelna mieszanka dla graczy.

Wiadomosci o ktore pytasz... kilka zapamietalem: Drachenfels nie moze ruszyc sie ze swojego zamku, ktory jest az przesycony magia (tzn. ciagle sie zmienia i sam odbudowuje). Czarnoksieznik zyl przed elfami, krasnalami a tym bardziej ludzmi, posiada wiedze i potege (magiczna) o ktorej prawie wszyscy moga tylko marzyc. Wedlug scenariusza, a byl on przystosowany do I edycji, wlada 4 pozimem gagii: wojennej, nekromanckiej i demonologicznej ale wedlug mnie to za malo jak na taka postac Twisted Evil

PS. jak mi sie cos przypomni to napisze
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pia Wrz 08, 2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętać należy jedną ważną zasadę: "Cały system WFRP jest zgodny z mechaniką WFRP, natomiast mechanika WFRP jest zgodna z Drachenfelsem". Wielki Czarnoksiężnik stoi ponad zasadami.

To informacja dla tych, którzy uważają, że Drachenfels to tylko "jakiś jeden z wielu złych czarowników do zabicia, przerobienia na PD i splądrowania".
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Wrz 10, 2006 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnoksiężnik żył przed elfami, krasnoludami, ludźmi...

Niestety nie czytałem dodatku o Drachenfelsie...

Jest to postać stworzona na potrzeby I ed... zatem ciekawe jak wyjaśnić jego istnienie w II ed... hmm

Istniał przed mniejszymi rasami... ale czy istniał przed Pradawnymi? Przed a może jest jednym z nich? Sam bym chętnie się dowiedział kilku informacji o nim bo co tu dużo mowić... poza tym że istnieje nie wiem nic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Wrz 10, 2006 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drachenfels jest (czy też może był) najprawdopodniej Pradawnym. Słabym, odrzuconym wygnańcem z potężnej nacji Pradawnych.

Możliwe że wygnano go nie tylko za słabość, ale i za praktykowanie zakazanych rytuałów/wichrów magii/praktyk.

Tak czy inaczej, Drachenfels nie jest groźny dla Starego Świata, głównie z powodu uzależnienia od swojego zamku... Podtrzymuje on jego istnienie (i vice versa), gdyż Konstant swego czasu kilka razy dostał ostry wpierdol i nieco osłabł...

Ale i tak to nie jest przeciwnik dla drużyny... Przynajmniej do tej trzeciej, czwartej profesji... A i wtedy trzeba mieć niezły plan by tego gościa załatwić.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Wto Wrz 12, 2006 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa... Zawsze mnie ciekawiło jakim cudem Sigmar pokonał Drachenfelsa (i ile PP na tym stracił). A poza tym to i tak nie wyobrażam sobie pokonania Wielkiego Czarnoksiężnika na jego własnym terenie jakim jest Zamek. Może jak ktoś ma jakieś pomysły to niech poda je na forum.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Czw Wrz 14, 2006 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... bardzo dużo tych informacji jak na tak krótki okres czasu...

Wszstkim wam należą się wielkie dzięki Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dziś miałem wizje Very Happy

Wielki Czarnoksiężnik tak naprawde nie posługiwał się magią.

No dobra z czasem się nauczył magii lecz skoro jest tak pradawny jak Pradawni, a pradawni znali technike, to znaczy że on również zna technike.

Tymsamym wyobraźcie sobie Drachenfelsa...

Inhalator na twarzy doprowadzajÄ…cy powietrze...
Życie podtrzymywane za pomocą techniki... jakieś rurki doprowadzające płyny do organizmu...

ZaÅ› zamek...

Biały korytarz... Sala pełna szkalnych zbiorników z różnymi organizmami... dziwne znaki... idąc dalej... gdzieś tam w podziemiach małe pomieszczenie w którym On siedzi na foteliku i ogląda na jednym z wielu monitorów grupke osób które wchodzą do jego zamku...
i zaczyna zabawę z pułapkami... zmutowanymi bestiami... swymi dziełami... takie działko gaussa zdecydowanie by nawet najpotężniejszego bohatera zmiotło z powierzchni ziemi.

I zamek jest jego potęgą... od zamku jest uzależniony (tam ma labolatoria dzięki którym może podtrzymywać swe życie, tam ma swe eksperymenty)


Magii oczywiście mógł się nauczyć... lecz prawdziwą jego potęgą jest technologia...

Połączenie techniki i magii.
Drachenfels

Co powiecie na tÄ… kontrowersyjnÄ… wizje Wink ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne ale czy WArhammer niedzieje sie w świecie gdzie technologia jest na dość niskim poziomie? Odrazu mówie że niegrałem i niemam żadnej styczości z 1 edycją i mogę sporo niewiedzieć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh... nie ma to jak tłumaczyć... dobra... więc widzisz... ogólnie w świecie warhammera technika jest na czymś takim jak u nas w 1600 roku czy jakoś tak +- 100 lat.

Zaś technika to była domeną starożytnych, czyli rasy która istniała kiedyś i wymarła. Zaś Drachenfels był z nimi w jakiś sposób powiązany. Nie łącz wiedzy ogółu świata z wiedzą Wielkiego Czarnoksiężnika Wink (tak bowiem prawdziwą magią jest technika)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Drachenfels miał technikę, to by rządził światem.

Pradawni nie mieli niesamowitych technologii, jedynie boskie moce.

Drachenfels się sfrajerował i został wygnany. Oczywiste jest, że posiada cząstkę dawnej mocy, wystarczającą, by stworzyć swój zamek i władać każdym rodzajem magii w Znanym Świecie.

Zamek i sam Konstant są opisane w książce do pierwszej edycji: "Zamek Drachenfels". Radzę się trzymać tego co tam jest napisane, a nie wymyślać cuda. Co, jeszcze może na planetę zrobią najazd Space Marines Chaosu albo Tyranidzi? Warhammer 40 000 to inna bajka, a te technologie pod nią podchodzą.

A jak nie macie książki "Zamek Drachenfels" to jest to wasz problem.

Zbulwersowała mnie wizja zaawansowanej technologii w Znanym Świecie. Lubię broń prochową i krasnoludzkie maszyny, ale to jest jawna przesada.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Wrz 17, 2006 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie głośno myśle Wink sam też średnio widzę zaawansowaną technikę w warhammerze (w sensie pokazania tego w trakcie sesji)
Lecz to tak ładnie tłumaczy... Czy Drachenfels będzie miał technike czy magie zastanowie się jak mi gracze zawędrują do zamku... w każdym razie to by była ich ostatnia przygoda tymi postaciami.

Osobiście nigdy nie wykorzystałem techniki przy przygodach bo po co?
Ale Starożytni jakoś stworzyli to wszystko. A zaawansowana technika dla człowieka żyjącego w starym świecie będzie jak magia... potęzna magia.

Tyle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group