Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Moja w艂asna gra

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  

Co s膮dzicie o moim pomy艣le?
my艣l臋 偶e to dobry pomys艂
60%
 60%  [ 3 ]
my艣l臋 偶e to jedna wielka lipa
40%
 40%  [ 2 ]
Wszystkich G硂s體 : 5

Autor Wiadomo舵
Tharivol
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 02 Wrz 2006
Posty: 7
Sk眃: Z膮bki

PostWys砤ny: Sob Wrz 02, 2006 20:02    Temat postu: Moja w艂asna gra Odpowiedz z cytatem

Co s膮dzicie o zrobieniu swojej w艂asnej gry typu D&D.Ja zrobi艂em i jestem zadowolony gram z kumplami i jest extra.By艂em zmuszony bo nie mia艂em floty na orgina艂 a poza tym jak dosta艂em w swoje lapy pierwszye ksi臋gi D&D to mnie przerazi艂y swoim ogromem informacji.Ale mowi膮dz szcze偶e to moja gra ''Krainy Helderanu" jest i tak wystarczaj膮co dok艂adna.W mare dobrze odwzorowuje (prawdziwe 偶ycie).
_________________
G艂upcy , wszyscy艣cie ju偶 martwi!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nexogus



Do潮czy: 24 Sie 2006
Posty: 1

PostWys砤ny: Sob Wrz 02, 2006 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze jakbys jako艣 zapoda艂 to co stworzy艂e艣 to bysmy ocenili, a tak to nie wiem co mamy oceniac Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tharivol
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 02 Wrz 2006
Posty: 7
Sk眃: Z膮bki

PostWys砤ny: Nie Wrz 03, 2006 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cu偶 w mojej gierce jest 12 klas i 7 ras .Od obu s膮 modyfikatory na przeru偶ne zeczy (niekture maj膮 umiejetno艣ci).W grze w艂a艣ciwie mo偶na wszystko zrobi膰 wszystko jest wycenione a je艣li nie to zaraz bedzie (je艣li b臋dzie taka potrzeba).Postacie zdobywaja lewele i wtedy si臋 wzmacniaj膮 poza tym mog膮 si臋 nauczy膰 wiele nowych umiej臋tno艣ci np.pisanie zwoj贸w, dwur臋czno艣膰,sztuka walki itp. ... .S膮 uwzgl臋dnione b贸stwa, ci臋rzar ekwipunku,harakter,wiek itp.W grze s膮 przeru偶ne modyfikatory rozm贸w np. muj BG Tebryn ma poci臋te cia艂o (wpadka przy Que艣cie) i ma pote偶ny modyfikator do rozm贸w z kobietami i dzie膰mi.Gra oferuje o wiele wi臋cej ale za d艂ugo by pisa膰. Very Happy
_________________
G艂upcy , wszyscy艣cie ju偶 martwi!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pon Wrz 04, 2006 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia艂bym zasugerowa膰, 偶e lepiej chyba wzi膮膰 ka偶d膮 inn膮 mechanik臋 r贸偶n膮 od D&D. D&D nak艂ada za du偶e ograniczenia, a na przyk艂ad taki Cyberpunk ju偶 nie (jedyny ogranicznik w tej grze to kasa...).
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Tharivol
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 02 Wrz 2006
Posty: 7
Sk眃: Z膮bki

PostWys砤ny: Sro Wrz 06, 2006 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary moge sie myli膰 ale uwazam ze D&D zapewnia podstawe i to bardzo dobr膮 Ja nie kopiuje D&D tylko biore z niego podstawy z reszta takie same jakie sa (z pewnoscia) w karzdej grze tego typu.A tak poza tym to D&D uwazam za cos niesamowicie dopracowanego i dla M N I E zawsze bedzie ona ikona gier fantasy.Uwazam tak byc moze ze wzgledu na to ze to pierwsza gra tego typu na kt贸ra zwrucilem uwage.Owszem moge sie mylic ze D&D jest najlepsze ale jesli uwazasz ze sie myle spr贸j mnie pszekonac dajadz odpowiednie argumety.(Chce zwr贸cic uwage ze nie mialem zbyt wielkiej stycznosci z innymi grami)(To nie ma byc wypowiedz prowadzaca do klutni tylko do ciekawej konwersacji)(Dopiero od niedawna zainteresowalem sie tym tematem na powaznie)
_________________
G艂upcy , wszyscy艣cie ju偶 martwi!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Pon Wrz 11, 2006 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DnD IKON膭 GIER FANTASY?! Nie roz艣mieszaj mnie! To plugastwo nie ma nic do gier RPG! Graczy dzielimy na graczy i na Dedekowc贸w! Z graczami gra膰 mog臋, ale z dedekowcami nie 藕dzier偶臋. Ludzie, kt贸rzy chc膮 sta膰 si臋 jak najpot臋偶niejsi tak o, kt贸rzy nie widz膮 rozrywki w wyzwaniach. Kt贸rzy traktuj膮 granie jako lekk膮 rozrywk臋 - nie wczuwaj膮 si臋, niwecz膮 pr贸by stworzenia czego艣 pi臋knego przez MG. To jest DnD!!! Otw贸rz oczy! Warhammer mia艂 by膰 pierwotnie tym czym jest DnD, dzieki Bogu, sta艂 si臋 tym czym jest obecnie. WATHAMMER jest ikon膮, symbolem, sztandarem gier Fantasy! Wybacz, ale zbulwersowa艂em si臋 twoimi s艂owy.

Ot贸偶 podstawa - system i zasady tak rozbudowane, 偶e przy walce z Balorem nie jestem w stanie spami臋ta膰 ni zdecydowa膰 czego u偶y膰 do walki - no po prostu nie mog臋. Nie, nie jako gracz - bo ten ma pewnie "tylko" 5 mieczy typu "Rozpieprzacz" +10, ale jako MG nie pamietam, czy potrafi艂 rzuca膰 to czy tamoto, czy sramto czy co innego.

Nast臋pnie Klimat gry - 偶danego nie zauwa偶y艂em. Najcz臋stszym kontrargumentem jest taki, 偶e to mg tworzy 艣wiat i klimat i niewa偶ne jak 艣wiat jest spieprzony to dobry MG zrobi go wspania艂ym, a wirz mi - niewielu spotka艂em MG, kt贸rzy byli na tyle denni 偶e potrafili zepsu膰 Warhammera, jednocze艣nie r贸wnie ma艂o spotka艂em MG, kt贸rzy potrafili przekszta艂ci膰 DnD w system dobry. Ot贸偶: Przeczytaj od deski do deski oba podr臋czniki do Warha. Poczujesz groz臋 Starego 艢wiata, a w DnD nie ma nic.

System zada艅 - Jak przeczyta艂em podr臋czniki do DnD to si臋 niemal przewr贸ci艂em: istneij膮 trzy rodzaje scenariuszy: Wejd藕 do loch贸w i wyr偶nij potwory/ Orki/Gnolle/Gobliny/Zast臋py demon贸w naje偶d偶aj膮 wioch臋 - wyr偶nij je/ Z艂y mag nekromanta tworzy martwiaki i pragnie w艂adzy... i wiesz co? Nadal mam p贸j艣膰 i go utrupi膰. Ka偶da posta膰 nastawiona jest na maksymaln膮 efektywno艣膰. Nie ma tam miejsca na klimat postaci - bo wszyscy musz膮 by膰 ekstra specami.

Przeczytaj dowolne historie postaci Dedekowc贸w - Krasnolud wychowany przez Elfy, Elf wychowany przez Orki, kto艣 kto straci艂 rodzin臋 przez Orki/Gnolle/Gobliny?Najazd Demon贸w. Wszystko jest schematyczne. Gra艂e艣 w DnD piwowarem? Nie? A szczuro艂apem? Nie? A po ilu latach by艂e艣 pot臋g膮? Bo ja w Warhammerze po dw贸ch gry nieustannie jedn膮 postaci膮. I to by艂a posta膰 kt贸rej klimat by艂 unikalny - bo tworzy艂em go przez ten czas. Nawet m贸j kumpel, kt贸ry tej postaci nienawidzi艂 wypowiada艂 si臋 o niej jak o osi膮gni臋ciu. "Henset nie musia艂 mie膰 historii - on sam j膮 tworzy艂" I wiesz co? Nadal mia艂 statystyki r贸wne 50 kilka. Tylko Us na 90 wy艣rubowa艂em, bo mia艂 艂uk extra na miar臋 robiony za g贸r臋 koron - kt贸re notabene zdoby艂em z miesi膮ca na miesi膮c staj膮c si臋 legend膮 starego 艣wiata - numerem 1 z艂ych charakter贸w.

I nadal ta posta膰 nie rzuca艂a czar贸w, mia艂a niemagiczn膮 bro艅 i w zwi膮zku z wykonywan膮 profesj膮 (Herszt Banit贸) nabawi艂a si臋 magofobii (jak si臋 kulturalnie otwiera si艂膮 dzrzwiczki do karocy i cudem unika spopielenia to si臋 tak ma) do tego nie mia艂a 偶adnmego magicznego Artefaktu. A bali to si臋 jej wszyscy napotkani ludzie Twisted Evil

Id臋 w zak艂ad, 偶e dowolny 12 poziomowiec z DnD przekonwertowany proporcjonalnie ( tj. wojownik ma powiedzmy 200 hp - ~ 30 razy wi臋cej jak normalny cz艂owiek - to w Warhu ma powiedzmy... 200 呕ywotno艣ci... a ja mia艂em 11 i si臋 cieszy艂em - i rz膮dzi艂臋m Twisted Evil ) Rozjecha艂by si臋 po nim jak po jakim艣 goblinie... Archaon - Pan Ko艅ca Czas贸w (Avatar 4 Bog贸w Chaosu m贸g艂 zmie艣膰 Henseta z oboma r臋koms w D***... taka posta膰 z DnD rozwali艂aby Archona lekko si臋 przy tym m臋cz膮c...

Na co ci N-ras i M-klas? Skoro wystarcz膮 tylko 4 - Wojownik, 艁otr, Uczony i Ranger? Czy b臋dziesz dumny gdy powiesz - moja posta膰 jest Wojownikiem, albo w grze: "Jestem Wojownikiem!" Wszyscy wojwonicy s膮 tacy sami - r贸偶ni膮 ich tylko atuty i modyfikatory ze statystyk. Tak smao magowie, z艂odzieje czy co tam DnD stworzy艂o. Nie dumniej brzmi powiedzie膰: "Jestem Rycerzem Zakonu Sigmara M艂otodzier偶cy! Jestem Hersztem Banit贸w! Jestem Odkrywc膮! Jestem..." now w艂a艣nie. W Warhu ma艂a jest szansa by przy jednym sotle spotkali si臋 dwaj hersztowie banit贸w, czy te偶 dwaj elementali艣ci. Bo podczas gry nie powiesz"Witaj dzieweczko! Jestem Paladynem X poziomu, um贸wimy sie?" mie, m贸wisz "Jestem Henset czerwonog艂owy... zreszt膮 i tak mnie znacie" I wsyzstko jest twoje, bo wszystko ci be zszemrania oddadz膮 Twisted Evil

Po co ci skomplikowane zasday - skoro r贸wnie dobrze, nawet lepiej, wystarczaja system polegaj膮cy na turlaniu k100 i por贸wnywaniu wynik贸w - wszkak偶e tym jest Warhammer. Po co komplikowa膰, skoro z pomoc膮 jednego podr臋cznika do Warha uzyskujemy ilo艣膰 informacji aby bawi膰 si臋 przez 6 i wiecej lact? Po co nam kosmiczne ilo艣ci profit贸w, atut贸w i inyych speciali skoro wystarczy tylko pewna liczba umieoj臋tno艣ci - z kt贸rych wi臋kszo艣膰 jest do siebie podobna?Warhammer, by艂 jest i b臋dzie symbolem i sztandarem, a tak偶e najwspanialszym systemem RPG na 艣wiecie. DnD to produkt skomplikowany, ale daj膮cy ograniczon膮 rado艣膰. Wraz z up艂ywaem lat przestaniesz docenia膰 tony przedmiot贸w +4 i +10 a zaczniesz docenia膰 klimat postaci i 艣wiata jej otaczaj膮cego. Wyzwaniem przestanie by膰 pr贸ba os膮gni臋cia mega wypa艣no艣ci, a stanie si臋 rozwi膮zwyanie problem贸w pocz膮tkuj膮c膮 postaci膮 piekarza nizio艂ka.

I ostatnie: Czy skoro DnD nastawione jest g艂贸wnie na b贸j - to czy 6 ch艂贸p贸w z wid艂ami jest w stanie wyrz膮dzi膰 bohaterowi jak膮kolwiek krzywd臋? Bo w Warhammerze nawet 6 ch艂op贸w z wid艂ami stanowi spore zagro偶enie dla postaci nie maj膮cej do czynienia z magia.



Edit:

PS: Przepraszam za niegrzeczno艣膰 we wst臋pie, ale naprawd臋 poruszy艂y mnie twoje s艂owa i do 偶ywego zabola艂y.


PS2: Przeczytaj dowoln膮 "ksi膮偶k臋 z mapk膮" (te z serii forgotten realms) i przeczytaj podrecznik do Warha - co ci si臋 b臋dzie przyjemniej czyta艂o?
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pon Wrz 11, 2006 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krwawo, mocno, i z realnymi argumentami. Tak jak powinno si臋 to robi膰. Ale chyba troch臋 za ostro.

Mimo to, zgadzam si臋 w pe艂ni z Urdhgagiem.

Dorzuc臋 te偶 co艣 od siebie: tworzy艂em oraz uzupe艂nia艂em kilka autorskich system贸w. Dzi臋ki mojemu braku do艣wiadczenia oraz pojawiaj膮cych si臋 coraz to nowszych, uci膮偶liwych pyta艅 i problem贸w, uwa偶am 偶e autorskie 艣wiaty to niepotrzebne zawracanie sobie oraz innym dup.

Teraz nabra艂em du偶o do艣wiadczenia, ale uraz pozosta艂. Wol臋 szuka膰 nowych, ciekawych motyw贸w z ogranych system贸w.

I np. w Neuroshimie znudzi艂y si臋 tereny USA. Wi臋c prowadz臋 w Europie albo w Kanadzie, albo jeszcze gdzie indziej.

W Warhammerze znudzi艂 si臋 Stary 艢wiat. Wypad na Stepy, do Cathayu, Nipponu, Lustrii albo Po艂udniowych Krain.

A Warhammer jest lepszy od D&D i D20 system. Ale to moje zdanie (i nie tylko moje).
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Tharivol
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 02 Wrz 2006
Posty: 7
Sk眃: Z膮bki

PostWys砤ny: Pon Wrz 11, 2006 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urdhgag zabola艂o mnie to co napisa艂e艣 a raczej jak to zrobi艂e艣 . Pozw贸l 偶e pszypomne Ci 偶e moja wypowiedz nie mia艂a prowadzi膰 do k艂utni.Najpierw sprostuje fakt jaki mnie chyba najbardziej zabola艂 ja nie gram w gry z systemem typu WH tak jak w Diablo nie zale偶y mi tylko na zdobywaniu lwl i tp. Po to z艂apa艂em sie RPG tego typu aby miec w艂a艣nie wieksze mozliwo艣ci i nie ograniczac sie do prymitywnego walenia toporem w zombiaki czy gobliny wrecz przeciwnie mozesz sie dziwic ale ja wole grac postacia slapsza niz wymiataczem xlwl!Tak tak owszem nie wiem czy zwruci艂es uwage na takie ma艂e s艂owa w nawiasie mowiace o tym ze jestem P O C Z A T K U J A C Y nie musisz na mnie najezdzac tak ostro dobrze ufam Ci na s艂owo ze WH jest lepszy zak艂adam ze grasz owiele d艂uzej i siedzisz w tym o wiele g艂ebiej niz ja wiec Ci zaufam .Powiem wiecej mozesz sie czuc spe艂niony bo nawruci艂es na dobra droge kogos nie oswieconego...Teraz gdy napisa艂es takie a nie inne s艂owa jestem sk艂onny uwierzyc Ci (oczywiscie jezeli niczego nie wyolbrzymi艂es zbyt bardzo).W艂asnie dowiedzia艂em sie 偶e D&D to lipa i syf ...jest mi z tego powodu niezmiernie pszykro bo ...dziwi mnie fakt ten chociaz by z tego powodu i偶 D&D te oryginalne logo znajduje sie na znacznej ilosci gier fantasy (chodzi mi o gry np. na PC ).Powiem wiecej moze s艂abo szuka艂em ale jak do tej pory znalaz艂em 2 filmy oparte na systemie D&D jesli mozna to tak nazwac ( i to nie m贸j wymys艂 tylko jest wyra藕nie napisane z ty艂u ok艂adki''Wy艣mienita ekranizacja znanej gry komputerowej "Dungeons and Dragons" ") a to prawda co do tego filmu ale nie o tym mowa .Ja nie bronie D&D ja tylko zboku przygladam sie takim gra tylko po to aby wyssac z nich to co najlepsze i umiescic to w mojej grze bo jak na razie na tym sie mamy skupic .(I na pszysz艂osc nie najezdzaj tak na mnie bo tego nie lubie ja sie dopiero ucze...) Rolling Eyes
_________________
G艂upcy , wszyscy艣cie ju偶 martwi!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Wto Wrz 12, 2006 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Urdhgag zawsze "dosadnie' komentuje, nie ma co si臋 przejmowa膰, trzeba by膰 twardym niczym ska艂a Tharivolu.

A teraz trzy grosze ode mnie. Poza tym co napisa艂 w艂a艣nie Urdhgag dodam jeszcze, 偶e D&D jest dla mnie systemem gdzie jest stanowczo ZA DU呕O magii. Byle le艣niczy potrafi czrowa膰, ka偶dy mag teleportuje si臋 do woli etc. etc. Poza tym magia jest cholernie skomercjalizowana w D&D, byle kto mo偶e z 艂atwo艣ci膮 naby膰 magiczne przedmioty i skorzysta膰 z us艂ug mag贸w, kt贸rzy a偶 rw膮 si臋 偶eby spieni臋偶a膰 swe umiej臋tno艣ci. W takim WFRP skolei magia to tajemnica, prawie zakazana, trudna 艣cie偶ka. A to czego nie wida膰 lub jest niedost臋pne zawsze "smakuje' lepiej.

Kolejna rzecz czemu nie opiera艂bym si臋 na D&D. To system zbyt czysty, a przez to strasznie odrealniony. Kl膮twy usuwa si臋 z 艂atwo艣ci膮, rany si臋 nie j膮trz膮, nie ma szpec膮cych blizn, kalekich wojownik贸w etc. etc. Wiem, 偶e MG mo偶e to przecie偶 doda膰, ale nie po to kupujemy system, 偶eby go co chwila poprawia膰.

Trzecia rzecz. PD za zabijanie potwor贸w. Przecie偶 nowy MG/Gracz, kt贸ry dopiero si臋 uczy widz膮c, 偶e system zach臋ca (narzuca) przyznawanie PD za siekanie stworze艅 wszelakich, dojdzie do wniosku, 偶e to mu si臋 op艂aca i tak trzeba gra膰.

Po czwarte wole ko艣膰 K100 od K20. Po prostu dlatego, 偶e graj膮c K100 mo偶esz dawa膰 naprawd臋 subtelne modyfikatory +7, +2, +23. A do K20 ju偶 nie da rady, bo taki +1 modyfikator to ju偶 bardzo du偶o.

W ko艅cu D&D jest schematyczny do b贸lu.

Wracaj膮c do tematu. Jak chcesz robi膰 system opieraj go na najlepszych za艂o偶eniach. D&D takowych nie oferuje. Ale wog贸le to zach臋cam do pr贸b zrobienia w艂asnego universum. Przecie偶 WFRP tez kiedy艣 jako艣 powsta艂, prawda? Sam tak偶e chcia艂em stworzy膰 kiedy艣 w艂asny system, ale stwierdzi艂em, 偶e czego艣 lepszego od warha nie zrobi臋 i zarzuci艂em pomys艂. Ale bitewniaka w艂asnego to ju偶 mieli艣my z kumplami i to by艂 najlepszy bitewniak na 艣wiecie (przynajmniej dla nas).
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Pon Wrz 18, 2006 16:22    Temat postu: Przeaszam Odpowiedz z cytatem

Jeszcz臋 raz pragn臋 ci臋 przeprosi膰 Thraviolu - poniewa偶 spos贸b w jaki zareagowa艂em by艂 niewsp贸艂mierny do powodu reakcji. Cieszy mnie, 偶e wreszcie "przejrza艂e艣 na oczy" i odrzuci艂e艣 splugawione nauki dedekowc贸w.

呕e jestem winny to si臋 wyt艂umacz臋 - ot贸偶 z duszy jestem orkiem - takim jakie istniej膮 w艂a艣nie w 艣wiecie Warhammera - a przynajmniej orki pokocha艂em. Nie czerpi臋 w przeciwie艅stwie do nich przyjemno艣ci z brutalnej nawalanki, ale z okrutnej i brutalnej dyskusji. Liczy si臋 si艂a argument贸w, je偶eli potrafisz jednym szale艅czym, orczym ciosem rozbi膰 w drobny mak zbroj臋 czy te偶 tarcz臋 przeciwnika to jeste艣 wtedy orkiem.

Poza tym - pewnie ju偶 wisz dlaczego DnD jest systemem najlepszym do wykorzystania w grach - lepszym tam nawet od Warha. W艂膮艣nie dlatego wiele gier na nim bazuje bo jest stricte zamkni臋ty - wsyzstko ma swoje zasady i niewiele mo偶na tam wprowadzi膰 samemu. W wathu wiele rozwi膮za艅 jest intuicyjnych. Czy dostaniesz taki modyfikator, czy taki - to decyduje MG. Skomplikowaniem Warh niejak si臋 ma do DnD, a 偶e komputer nie mo偶e dzia艂a膰 intuicyjnie (bo nie ma jej po porstu) to potrzebuje jak najwiecej, jak najbardziej mo偶liwie pokomplikowanych zasad.

Dziekuje, 偶e zdecydowa艂e艣 si臋 do艂膮czy膰 do prawych warhammerowc贸w. Jakby艣 mia艂 jakie艣 jeszcze pytania to 艣mia艂o pytaj - naprawde d艂ugo w tym siedzimy i wielu z nas przedk艂ada storytelling nad radosn膮 rze藕nie.

PS: Jakby艣 mia艂 jakie艣 pytania ad ork贸w to napisz PM'a ch臋tnie pomog臋.
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group