Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rady dla swie偶ych MG
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Pon Lut 14, 2005 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pocz膮tku staram si臋 wybada膰, co dru偶ynie si臋 podoba, potem, jak ju偶 wiem daj臋 jej mo偶liwo艣膰 do wykazania si臋 tym, w czym jest dobra. Czasami daj臋 jej te偶 do zrobienia co艣, w czym jest s艂aba, dzi臋ki temu nie czuj膮 si臋 najlepsi. Prowadz臋 te偶 przygody pod dru偶yn臋 i podoba mi si臋 to, bo zwykle wpl膮tuj臋 w to jakie艣 bliskie bohaterom osoby, z偶ywaj膮 si臋 z nimi i podoba si臋 to i graczom, i mi. Pierwsz膮 przygod臋, jak膮 prowadzi艂em by艂 kontrakt Oldenhallera, w kt贸ry wcze艣niej gra艂em, dzi臋ki czemu wiedzia艂em, gdzie po艂o偶y膰 nacisk, itd.
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Wto Lut 15, 2005 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sab napisa:
Jak膮 mam rad臋 dla m艂odych MG? To jest rada te偶 dla starych MG. Zapoznajcie si臋 z Ksi臋g膮 Bajarza (czy jako艣 tam). Nie ma lepszych informacji i poucze艅 ni偶 tam.


No tak. Zapomnia艂em, 偶e nie wszyscy musz膮 wiedzie膰 co to Ksi臋ga Bajarza (czy jako艣 tam). To ksi臋ga mistrza gry w Wied藕minie. O ile system nie jest zbyt dobry, to ten rozdzia艂 jest 艣wietny...
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Mar 01, 2005 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaak.
Jesli chodzi o rady dla poczatkujacych MG....
he he...
Po pierwsze: obojetnie jak dlugo prowadzisz sesje i tak jestes poczatkujacy,
Po drugie: Blackswordsman ma racje co do poczatkujacych graczy i "weteranow" (Blackswordsmen: dzieki za pierwsza sesje)
Po trzecie: Pamietaj o tym co mowisz (najlepiej to na poczatku to sobie zapisywac), bo jak po ktorejs sesji sam sie zgubisz i podasz inna date, nazwisko, czy nazwe miast to juz sie mozesz nie znalezc spowrotem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sro Mar 23, 2005 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ostatnio robie du偶o notatek bo si臋 zacz膮艂em gubi膰. A i mam kryzys pomys艂owy. Chocia偶 nie nie mam kryzysu, zgubi艂em poprostu 艣cie偶k臋. Ale to si臋 naprawi. Za niski poziom graczy mam. Crying or Very sad
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Kwi 26, 2005 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chcesz to podzuce Ci pare moich pomyslow.
Ja i tak nie wiem kiedy bede znowu gral....
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Nie Maj 01, 2005 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam now膮 rad臋 tzn star膮 . Nowi Mg!!! Poprostu znajd藕cie sobie odpowiednich graczy. I tyle co chcia艂em napisa膰. Jak macie dopasowanych do swojego prowadzenia graczy to sesje b臋d臋 udane. Mniej lub wi臋cej ale jednak. I tym graczom musi zale偶e膰. Jak im nie zale偶y to poprostu niech nie graj膮 a wy im nie prowad藕cie.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Maj 03, 2005 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydale mi sie Black, ze jezeli graczom zalezy, to sami sie wczuja w klimat i dopasuja... (tak jak np. Tartalia.... Ona grala u kilku MG i do kazdego sie dopasowala, a kazdy prowadzil inaczej. Ariena ?? - tak samo)
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sro Maj 11, 2005 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jeszcze jedna rada. Dobrze jest zapisywa膰 wszystkie w膮tki i pomys艂y jakie wam przyjd膮 do g艂owy. A potem jak wykorzystacie jaki艣 pomys艂 to nie porzucajcie go tylko wykorzystajcie jeszcze raz , wprowadzaj膮c go w inny spos贸b, tak 偶eby gracze nie poznali.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Kantor
Go舵





PostWys砤ny: Wto Maj 17, 2005 01:23    Temat postu: Pierwsza sesja Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman ... popieram zapisywanie pomys艂贸w, cho膰 po kilku latach mo偶e si臋 uzbiera膰 poka藕ny stosik makulatury.
Nawet jak nie wyko偶ystasz tych pomys艂贸w to przynajmniej 膰wiczysz wyobra藕nie.

Wink
Powr髏 do g髍y
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Czw Cze 23, 2005 08:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black: Wracajac do tych problemow z graczami. Kazdy gracz raz na jakis czas zaczyna sie nudzic. Wtedy obojetnie jak mocno sie starasz, to i tak sesja lezy..... Co bys na to poradzil ????

Mam na to swoj sposob, ale chcialbym poznac Twoja opinie na ten temat.
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Cze 24, 2005 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja si臋 nigdy nie nudzi艂em:) mog艂em by膰 zm臋czony ale nie znudzony. Ja uwa偶am , 偶e jak si臋 kto艣 nudzi to nie wczuwa sie w posta膰 albo nie potrafi gra膰. Twisted Evil
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pia Cze 24, 2005 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, ze mi nie chodzi o gracza, ktory sie nie wczuwa w swoja postac, a o MG, ktory po pewnym czasie wpada w rutyne i przynudza.

Z wlasnego (chociaz krotkiego) doswiadczenia wiem, ze MG, ktory sie nie rozwija, ten sie cofa. Nie mozna w nieskonczonosc prowadzic ciagle w ten sam sposob ..... to meczy.
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Edward Von Loeve
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 28 Lip 2005
Posty: 9
Sk眃: Altdorf (stolica)

PostWys砤ny: Pia Lip 29, 2005 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Rady dla m艂odych MG. Oto moje sugestie:

- staraj si臋 zbudowa膰 klimat ju偶 przed sesj膮. 艢wieczki, zaciemniony pok贸j, kadzid艂a, klimatyczna muzyka wskazane.
- popracuj nad dobrym wst臋pem. Skoro nie jeste艣 do艣wiadczony to najlepiej zapisz sobie go na kartce, a potem odczytaj odpowiednim tonem g艂osu.
- nie m贸w jednostajnie. Staraj si臋 zmienia膰 ton g艂osu zale偶nie od sytuacji. Odpowiednio akcentuj. Zmieniaj g艂os gdy m贸wisz jako NPC.
- gestykuluj. Nie sied藕 jak ko艂ek. Ruszaj r臋koma pomagaj膮c przy tym graczom u艣wiadomi膰 sobie powag臋 lub groz臋 sytuacji. Oczywi艣cie nie wymachuj nieustannie 艂apami. Wszystko z umiarem.
- daj graczom swobod臋. Niech czuj膮 zapach wolno艣ci w nozdrzach. Nie wpychaj ich si艂膮 do przygody. Je艣li nie maj膮 ochoty to nie rozp臋tuj wielkiej burzy, kt贸ra nie pozwoli im odej艣膰.


PRZYGODA:
- nie uk艂adaj liniowej przygody. Nie zak艂adaj z g贸ry co gracze zrobi膮. Po prostu postaw przed nimi wyra藕ny cel i zostaw to ich wyobra藕ni jak go osi膮gn膮.
- opracuj dok艂adnie lokacje, kt贸re przyjdzie odwiedzi膰 graczom
- opracuj NPC-贸w. Pami臋taj aby dok艂adnie ich opisa膰. Aby nie stanowili kolejnych stworze艅 bez wyrazu, niech zapadn膮 graczom w pami臋膰. Powinni mie膰 jakie艣 wady, fizyczne u艂omno艣ci, poczucie humoru.
- Twoja przygoda nie powinna ogranicza膰 si臋 do "siepania" kolejnych rzeszy goblin贸w, szczuroludzi i innych plugawych stwor贸w. Cho膰 pocz膮tkowo jest to fajne bardzo szybko si臋 nudzi. Pu艣膰 wodze wyobra藕ni.

Wydaje mi si臋, 偶e je艣li zastosujesz si臋 do tych rad p贸jdzie dobrze. Smile.

Pozdrawiam
_________________
Gdy spogl膮dasz w mrok pami臋taj, on r贸wnie偶 spogl膮da na ciebie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Sob Wrz 17, 2005 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sesje trzeba robic pod graczy, tak zeby kazdy mogl popisac sie umiejtnosciami postaci.

a pierwsze sesje musza byc zroznicowane, od radosnego wygrzewu, poprzez zagadki po mroczna intryge. Musisz pokazac graczom rozne style gry i potem wybrac ten ktory najbardziej im sie spodobal. i w tej konwencji powinienes prowadzic pierwsze przygody, albo ich chociarz glowne watki
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Nie Kwi 23, 2006 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li jeste艣 MG, to pami臋taj 偶e musi si臋 Tobie podoba膰. La膰 na graczy, je艣li przygoda Ci si臋 spodoba, to (nie zale偶nie od siebie) b臋dzie poprowadzona dobrze. A je艣li si臋 Tobie b臋dzie podoba膰, to graczom te偶, nawet jak b臋d膮 mie膰 przer膮bane(wiem po swoich sesjach). Dochodzi艂o do moment贸w kiedy gracze mi gratulowali sesji, a ja tylko robi艂em tak 偶eby mi si臋 podoba艂o. No i oczywi艣cie robi膰 przygode pod graczy, a nie zabijanie ork贸w przez jakih艣 tam skryb贸w. Poza tym trzeba rz膮dzi膰 twardo, je艣li gracze zaczn膮 si臋 o co艣 k艂uci膰 to tak np 偶e oko mu wyd艂uba艂e艣, to jak b臋dzie pyskowa膰 to drugie te偶 wyd艂ub. I wierz mi, to 偶adko zniech臋ca. W wi臋kszo艣ci przypadk贸w to zmusza do lepszej gry. Naprawde twrdziele si臋 robi膮 z graczy przy srogim MG(im ci臋偶ej na sesji tym lepiej si臋 naucz膮 gra膰) Nie wolno te偶 rozpieszcza膰. Ale wskazane te偶 jest ich nagradza膰. Prowad藕 metod膮 nagr贸d i kar, zawsze dzia艂aSmile Teraz u mnie ci臋偶ko jest usadzi膰 graczy, zwsze staraj膮 si臋 zrobi膰 wszystko jak najlepiej 偶eby potem si臋 nei okaza艂o 偶e np si臋 ju偶 nie obudz膮. Naprawd臋 ci臋偶ko jest usadzi膰 graczy, spod takiego MG. Jak ich dobrze wychodujesz to b臋d膮 twoj膮 chlub膮. Graczy mojego kumpla jak raz dosta艂em to naprawd臋 ci臋偶ko by艂o im zaszkodzi膰, a i b艂臋d贸w by艂o bardzo niewiele. No to tyle je艣li chodzi o mistrzowanie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group