Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
B臋d臋 dla przyjaci贸艂 prowadzi艂 sesj臋 dla chaosak贸w i s

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Kasquit
Szabrownik
Szabrownik

Do潮czy: 15 Kwi 2014
Sk眃: Skavenblight i Norska

PostWys砤ny: Pia Kwi 25, 2014 06:30    Temat postu: B臋d臋 dla przyjaci贸艂 prowadzi艂 sesj臋 dla chaosak贸w i s Odpowiedz z cytatem

(i by膰 mo偶e te偶 zielonych) w dru偶ynie, dacie mi mo偶e jakie艣 porady?

Zastanawiam si臋 nad fabu艂膮, mo偶e w czasach trzech cesarzy, ale jeszcze nie wiem, napewno nie po burzy chaosu, bo nasza dru偶yna wsp贸lnie 偶ywi艂a by nienawi艣膰 do zielonosk贸rych, a po co to? Mo偶e dlatego GW wywali艂o z historii ca艂膮 Burz臋 Chaosu? No nie wiem. Koledzy zapewnili mi, 偶e w zamian za t膮 r贸偶norodno艣膰 nie b臋d膮 b贸jkowi mi臋dzy sob膮 (no pewnie Khorne-Saanesh i Nurgle-Tzeentch - mi臋dzy wyznawcami pewnie b臋d膮 nieuniknione sprzeczki, prawda? Po mhocznej stronie jak zwykle Smile )
Chaosakami chyba b臋d膮 Norsmeni i zwierzoludy no i nie wiem, czy po艂udniowi kulty艣ci, zobaczymy. Jak np. czasie burzy chaosu skaveny walczyli w armiach chaosu jako najemnicy, co艣 w szczeg贸lno艣ci u boku czempiona Tzeentcha i r贸wnie偶 klan Pestilens pom贸g艂 (oczywi艣cie armi Nurgla, bo kt贸rej innej) innym te偶 pomagali http://warhammerfb.wikia.com/wiki/Storm_of_Chaos

My艣l臋, 偶e szczury, jako najemnicy, to lepiej si臋 sprawdzi ni偶 kr贸tkotrwa艂y sojusz. Cz艂onkowie dru偶yny b臋d膮 mogli spokojniej oddycha膰. My艣l臋, 偶e wprowadzenie zielonosk贸rych to drobnoska, przecie偶 nierzadko si臋 艂膮cz膮 z chaosem czy skavenami.

Gdyby np. by艂o by 4 wyznawc贸w bog贸w chaosu (Khorne, Nurgle, Tzeentch, Slaanesh) i mo偶e 6 skaven贸w (Skryre, Pestilens, Moulder, Eshin, Mors, Rictus) to ciekawe, czy czempiom chaosu (czy jaki艣 inny pan, co wysy艂a dru偶an臋 na mord) m贸g艂by wypowiedzie膰 co艣 podobnego, co tu http://lastinn.info/archiwum-sesji-z-dzialu-warhammer/12921-wfrp-ii-kroniki-chaosu-i-poslancy-bogow.html "Ka偶dy z was jest inny. Ka偶dy symbolizuje inn膮 si艂臋 chaosu. Niech ta si艂a 艂膮czy was z zadaniu i niech towarzyszy jej 艣wiadomo艣c 偶e w razie pora偶ki jednego, wszyscy zostaniecie ukrani." Tylko raczej nie b臋dzie tak idealnej dru偶yny, a jak ju偶, to raczej czempion nie b臋dzie mia艂 odpowiedniej o skavenach wiedzy, ale to niewa偶ne, jak macie jakie艣 propozycje w przypadku takowej dru偶yny, co do podobnej przemowy, to napiszcie, czy mo偶e dw贸ch odzielnych Smile

Co do zielonosk贸rych, cho膰 mo偶e si臋 tak bardzo nieori臋tuj臋, jakie s膮 tam takie g艂owne walcz膮ce ze sob膮 plemiona, czy klany? Czy u zielonych nie ma takiego urozmaicenia jak u chaosu i skaven贸w i GW tak bardzo to poda艂o do wiadomo艣ci? Pewnie op艂aci艂o by si臋 gra膰 tylko czarnym orkiem czy gobli艅skim magiem dla humoru XD Najlepiej dla mnie, 偶eby szczury pos艂ugiwa艂y si臋 r贸wnie偶 broni膮 paln膮, bo reszta co艣 chyba nie mo偶e. Nie wiem jeszcze, ile b臋dzie graczy.

Akcj臋 mam ochot臋 umie艣ci膰 w wie艣niackim Kislevie, poniewa偶 nie jestem patriot膮. No ale si臋 jeszcze zastanawiam nad Imperium czy Bretoni膮, zobaczymy.

Mam ju偶 kilka pomys艂贸w co do przygody:
- na samym pocz膮tku b臋d膮 si臋 bi膰 z wie艣niakami czy podstawowymi 偶o艂nierzami, takimi, 偶eby pojedy艅czy klanbrat mia艂 szans臋 z nimi wygra膰 w pojedynku, a dla naszych szli by na 1 hit (mam nadziej臋, 偶e nikt tam nie wybierze klanowego szczura tak przed wielkimi wojownikami)
- nie by艂oby nieludzkich przeciwnik贸w, aby nasi antyherosi poczuli si臋 BOSKO
- mogliby spotka膰 wrogiego szczuro艂apa, on m贸g艂by zacz膮膰 si臋 drze膰 "AAAAAAA! JU呕 PO NAS! TO KONIEC!", to wiedzia艂by, 偶e jego miasto zostanie zaatakowane od mur贸w i od 艣rodka i 偶e ludzie (jak zwykle) b臋d膮 mieli przer膮bane, poniewa偶 nasze dzielne szczury mog艂yby nas艂a膰 na niego wiele wi膮zanek, to mo偶e podam wymy艣lone przeze mnie teksty tych chaosak贸w:
* Khorne:
"Na takiego przeciwnika to ja nawet nie potrzebuj臋 or臋偶a!"
* Nurgle:
"OHOHO! W ko艅cu dosi臋gn臋艂a ci臋 zemsta robactwa! Nawet ci troch臋 wsp贸艂czuj臋, wiesz? HAHAHA!"
* Tzeentch:
"Wszystko si臋 zmienia. Nawet twoja 偶a艂osna rola. Jeste艣 tak 偶a艂osny, 偶e w 偶aden spos贸b nie pos艂u偶ysz si臋 chaosowi."
* Slaanesh:
"Tw贸j n臋dzny 偶ywot b臋dzie cudowny, nie powolny. Czas si臋 teraz zabawi膰!"
- Wrogowie zachowywaliby si臋 jak Don Kichot, wrzeszceli by co艣 np:
* "W imi臋 dobra!"
* "Musimy pokona膰 t膮 plugaw膮 band臋 dla dobra naszych ludzi!"
* "Odeprzemy ich! Ludzie wolni nie dadz膮 si臋 pokona膰 tym plugawcom!"
* "Broni膰 si臋! A偶 do ostatniej kropli krwii!"
* "C贸偶 za odraza!?"
- Jeszcze jaka艣 wie艣niaczka na widok tej bandy, pewnie wojak Khorna by艂by na przodzie, ona mog艂a by wrzasn膮膰 "O bogi a c贸偶 to za wojacy!?", oryginalne, c'nie? To r贸wnie偶 mog艂oby da膰 dru偶ynie poczucie bosko艣ci!
Oni nieu偶ywaliby 偶adnego wulgaryzmu, 偶eby pokaza膰, 偶e dobro jest nudne, a ja pozwol臋 dru偶ynie blu藕ni膰, b臋dzie chyba ciekawie Smile

Czy macie jeszcze jakie艣 pomys艂y? po偶e niech kto艣 chocia偶 wymy艣li jaki艣 pocz膮tek, czy co艣 w tym rodzaju.
Tylko nie po burzy chaosu, bo by艂aby nienawi艣膰 do ork贸w i te偶 nie tu偶 po wielkiej wojnie z chaosem, bo mogliby s艂abo trawi膰 szczury po tym
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Nie Kwi 27, 2014 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz臋, 偶e brak ch臋tnych do komentarzy. Ja powiem kr贸tko. Zapytaj znajomych jak膮 przygod臋 by chcieli a reszt臋 wymy艣lasz sam. Raczej nikt nie b臋dzie podpowiada艂 jak masz prowadzi膰. Na pewno za to znajd膮 si臋 ludzie kt贸rzy b臋d膮 wytyka膰 b艂臋dy. Co do fabu艂y, doboru postaci , t艂a itd to sam musisz wszystko opracowa膰 je艣li chcesz prowadzi膰. Na tym to polega. Jedno wielkie zastrze偶enie: Je艣li nie gra艂e艣 u nikogo wcze艣niej , nie prowad藕. Przeczytaj podr臋cznik, najwa偶niejsze dodatki i zagraj u kogo艣 co najmniej par臋 sesji i wtedy mo偶esz spr贸bowa膰. Je艣li nie masz u kogo gra膰 to poczytaj kilka gotowych scenariuszy i sesji rozgrywanych forach. Lepiej zacznij od dru偶yny ludzi. Aby prowadzi膰 dru偶yn臋 chaosu potrzeba sporo wiedzy i do艣wiadczenia. Tyle ode mnie.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

Do潮czy: 20 Lut 2005

PostWys砤ny: Wto Maj 06, 2014 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj zaspa艂em i nie dostrzeg艂em pytania lecz i ja si臋 wypowiem. Jak nigdy zgadzam si臋 z Blackiem i przy okazji dorzuc臋 od siebie par臋 uwag.

uno: Jak d艂ugo og贸lniesz mistrzujesz m艂otka i jak d艂ugo twoi gracze graj膮 ?

secundo: Zanim zaczniecie gra膰 usi膮d藕cie sobie razem i przedyskutujcie jaki klimat ma mie膰 sesja, jakie za艂o偶enia etc. Bo z tego co piszesz to chcesz odrobin臋 "jaj" w sesji (tak odbieram to co 偶e艣 wyp艂odzi艂) ale jakie podej艣cie maj膮 twoi gracze.

kolejne: we藕 dodatki jak Black wspomnia艂 i przeczytaj od deski do deski z dwa razy, zr贸b sobie szkic co chcesz im poprowadzi膰 i uzupe艂niaj ten szkic o informacje zgodne z fluffem.

Champion chaosu nie zjednoczy s艂ug贸w czterech pot臋g bo mo偶e to zrobi膰 tylko Wszechwybraniec (chyba 偶e jego mia艂e艣 na my艣li). Orki, skaveny, chaosyci - zdecyduj si臋, bo robisz misz masz wszystkiego. Po co na raz?

Te teksty chao艣niak贸w to chyba do Bennego Hilla, i jak chcesz prowadzi膰 Funny Warhammer to odpu艣膰 sobie... Albo gra ma mie膰 jaki艣 klimat (a ten w m艂otku jest do艣膰 mroczny i ponury tak naprawd臋) albo gracie dla jaj ale to nie potrzebna Ci pomoc nikogo...

A co by by艂o gdyby w jednej ekipie by艂y skaveny i chao艣niaki? Odpowied藕 jest prosta; ka偶dy ka偶dego chcia艂by wyko艅czy膰 bo to jest w ich naturze. Od tak. Skaveny pomagaj膮 chaosowi jak widz膮 w tym cel, ale przy pierwszej okazji b臋d膮 chcia艂y ich wyrolowa膰. Chaosyci b臋d膮 chcieli wyko艅czy膰 si臋 mi臋dzy sob膮 te偶, bo tak jest. Ka偶dy z nich ma innego boga, inny aspekt kt贸remu oddaje ho艂d i wg zasad kt贸rych istnieje, 偶yje, funkcjonuje... i taki Tzeentchowiec b臋dzie tka艂 swoj膮 paj臋czyne k艂amstw, zdrad, fa艂szu oplataj膮c w ni膮 reszt臋 graczy bo on ma swoj膮 艣cie偶k臋 i nie widz臋 jego kooperacji (bez naprawd臋 WI臉KSZEGO CELU) z takim Nurglist膮...

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Kasquit
Szabrownik
Szabrownik

PostWys砤ny: Wto Maj 06, 2014 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kain napisa:
Orki, skaveny, chaosyci - zdecyduj si臋, bo robisz misz masz wszystkiego. Po co na raz?

Orki cz臋sto 艂膮cz膮 si臋 albo z chaosem, albo ze skavenami, to pomy艣la艂em, 偶e to b臋dzie jak najbardziej poprawne

kain napisa:
Champion chaosu nie zjednoczy s艂ug贸w czterech pot臋g bo mo偶e to zrobi膰 tylko Wszechwybraniec (chyba 偶e jego mia艂e艣 na my艣li).

To znaczy, 偶e nie musi to by膰 Asavar Kul (kt贸ry przegra艂 przez skaveny) ani Archaon (kt贸ry przegra艂 przez orki)? M贸g艂bym sobie innego wymy艣le膰, tak? Nie wiem te偶 mo偶e, czy dobrze gdzie艣 wyczyta艂em, ale chyba niekt贸re orki by艂y po stronie chaosu w czasie burzy chaosu, tak?

kain napisa:
Te teksty chao艣niak贸w to chyba do Bennego Hilla, i jak chcesz prowadzi膰 Funny Warhammer to odpu艣膰 sobie... Albo gra ma mie膰 jaki艣 klimat (a ten w m艂otku jest do艣膰 mroczny i ponury tak naprawd臋) albo gracie dla jaj ale to nie potrzebna Ci pomoc nikogo...

Na wrogiego szczuro艂apa wymy艣lisz co艣 lepszego?

kain napisa:
A co by by艂o gdyby w jednej ekipie by艂y skaveny i chao艣niaki? Odpowied藕 jest prosta; ka偶dy ka偶dego chcia艂by wyko艅czy膰 bo to jest w ich naturze. Od tak. Skaveny pomagaj膮 chaosowi jak widz膮 w tym cel, ale przy pierwszej okazji b臋d膮 chcia艂y ich wyrolowa膰. Chaosyci b臋d膮 chcieli wyko艅czy膰 si臋 mi臋dzy sob膮 te偶, bo tak jest. Ka偶dy z nich ma innego boga, inny aspekt kt贸remu oddaje ho艂d i wg zasad kt贸rych istnieje, 偶yje, funkcjonuje... i taki Tzeentchowiec b臋dzie tka艂 swoj膮 paj臋czyne k艂amstw, zdrad, fa艂szu oplataj膮c w ni膮 reszt臋 graczy bo on ma swoj膮 艣cie偶k臋 i nie widz臋 jego kooperacji (bez naprawd臋 WI臉KSZEGO CELU) z takim Nurglist膮...

C贸偶, po prostu to mi si臋 podoba http://zapytaj.onet.pl/Category/002,018/2,27285363,Gdyby_polaczona_armia_chaosu_i_skavenow_atakowalaby_ludzi_to_po_ktorej_stronie_bys_wolal_byc.html i my艣l臋, 偶e skaveny mog艂yby by膰 chyba tak膮 piont膮 pot臋g膮 (cho膰 w czasie burzy byli jako najemnicy w armiach chaosu, chyba jako odpowied藕 na najemnik贸w z Tilei)
A tak propo, to ciemno-elfiaki byli w burzy chaosu w starym 艣wiecie po stronie armii Slaanesh? Oczywi艣cie nikt w dru偶ynie nie b臋dzie elfiakiem, bo przez jeden taki g艂adki ryj ka偶dy by chyba ju偶 rzygn膮艂 XD
Powr髏 do g髍y
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

Do潮czy: 20 Lut 2005

PostWys砤ny: Wto Maj 06, 2014 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczn臋 od tego: piont膮 ????

Czytam dalej i czytam i za艂amuj臋 si臋. Nie chce mi si臋 wskazywa膰 wszystkiego wi臋c powiem tak: chcesz prowadzi膰 na powa偶nie sesj臋 to zdob膮d藕 wiedz臋 potrzebn膮 do niej = zaopatrz si臋 w materia艂y i posad藕 dupci臋 na 艂贸偶ku i zacznij wertowa膰 strona po stronie, chcesz prowadzi膰 na powa偶nie to spraw by cie traktowano powa偶nie.

Jakby mi gracz odgrywaj膮cy Nurgla'a, Tzeentcha etc rzuca艂 takimi tekstami to bym podzi臋kowa艂 mu. Tak to wali Benny Hillem czy Monty Pythonem.

Na pytanie o Druchii nie odpowiem bo zamiast szuka膰 na kolejnym z for贸w 艂atwizny to w艂贸偶 w sesj臋 odrobin臋 siebie, swojego czasu, si艂y i starania. Chcesz pomocy spoko, ch臋tnie pomog臋 ale miej konkretny koncept a nie na zasadzie "Napierdol臋 wszystko na raz i b臋dzie jazda+po艣miejmy si臋".

Ps. Asavar Kul nie przegra艂 przez Skaveny a Archaon przez Orki... doucz si臋 zanim zaczniesz si臋 szerzy膰 herezj臋.

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Kasquit
Szabrownik
Szabrownik

PostWys砤ny: Wto Maj 06, 2014 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kain napisa:
Czytam dalej i czytam i za艂amuj臋 si臋. Nie chce mi si臋 wskazywa膰 wszystkiego wi臋c powiem tak: chcesz prowadzi膰 na powa偶nie sesj臋 to zdob膮d藕 wiedz臋 potrzebn膮 do niej = zaopatrz si臋 w materia艂y i posad藕 dupci臋 na 艂贸偶ku i zacznij wertowa膰 strona po stronie, chcesz prowadzi膰 na powa偶nie to spraw by cie traktowano powa偶nie.

Shocked Co ty taki niemi艂y-niefajny dla biednego szczura Sad

kain napisa:
Ps. Asavar Kul nie przegra艂 przez Skaveny a Archaon przez Orki... doucz si臋 zanim zaczniesz si臋 szerzy膰 herezj臋.

A to niby jak Question
W czasie Wielkiej Wojny z Chaosem my atakowali艣my i chaosak贸w i ludzik贸w, wi臋c my艣la艂em, 偶e to g艂贸wnie z naszej przyczyny, armia chaosu troch臋 os艂ab艂a, a ludzio-cosie bronili si臋 na wysokich murach, tak-tak?
Szczur ciebie kompletnie nie rozumie z tym Archaonem, przecie偶 gdyby nie Grimgor, to on by chyba wygra艂 cho膰 ju偶 tak bardzo szczeg贸艂owo to m贸g艂 przegra膰 te偶 przez Vardeka Croma, bo nie dobi艂 Grimgora, tak?
Powr髏 do g髍y
wpierdo

Do潮czy: 28 Sty 2015

PostWys砤ny: Sro Sty 28, 2015 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny w膮tek. dz臋ki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
karsownik

Do潮czy: 22 Kwi 2015

PostWys砤ny: Sro Kwi 22, 2015 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

As agir nuk rak!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach