Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Elfi odszczepieńcy?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Dante_delire
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys³any: Sro Maj 17, 2006 22:02    Temat postu: Elfi odszczepieÅ„cy? Odpowiedz z cytatem

Tak od dłuższego czasu zajmuje się elfami w warhu, bo temat ten powoduje że mnie szlag trafia. Chodzi mi to mianowicie o fakt iż bardzo wielu graczy za każdym razem gdy tworzy elfa, robi to w taki sposób by pominąć wiele ważnych jego cech. Wielu graczy chce z elfów zrobić zabójców itp, a przecież ich charakter na to nie pozwala. Oni chcą by elf miał charakter neutralny, bo dobry im się nie podoba itp. Choć tworzenie odszczepieńców (morderców, skąpców, nie lubiących sztuki i muzyki, itp) nie jest zakazane ani złe, co gracze wykorzystują od samego początku, to jednak jestem zdania że zanim gracz stworzy takiego wariata, to powinien najpierw nauczyć się grać tym podręcznikowym elfem. A jak to kiedyś gdzieś wspomniałem, charakter rasy jest jej sednem, więc jaki ma cel tworzenie takich odszczapieńców, skoro to wtedy jest elf, ale tylko dlatego że ma tak na karcie napisane? Mimo wszystko jednak jestem zdania i u siebie coś takiego wprowadziłem, że zanim gracz zechce tworzyć elfa odszczepieńca, najpierw musi nauczyć się grać standardzikiem. A co wy myślicie o tych elfich zabójcach i innych odszczepieńcach? (Czy może tylko ja się robie nerwowy jak takiego widze?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Czw Maj 18, 2006 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak... ten temat chyba pojawił się jako offtopic gdzieś w Lesie. Ale co mi tam, napiszę co myślę.

Elfi odszczepieńcy... dobrze. Ale dla BN'ów. BG nie powinien grać elfim odszczepieńcem od początku (chyba, że w drodze wyjątku). Może się nim stać po jakimś czasie, po kilku lub kilkunastu sesjach. A i to raczej nie zawsze będzie zależeć od niego.

Po prostu lubię postaci dynamiczne i jeśli postać Gracza stanie się "elfim odmieńcem" to wszystko w porządku. Ale jeśli chce takim "czymś" zaczynać (pobudki kierujące jego wyborem - nieważne) stanowczo mówię nie (chyba że w drodze wyjątku).
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Urdhgag
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk±d: Festung Breslau

PostWys³any: Czw Maj 18, 2006 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się jeszcze nie spotkałem z porządnie grającymi "elfami" - cóż - większość graczy początkujących - takich co to nawet podręcznika nie czytało - wybiera tą rasę, bo niby chce zostać drugim legolasem, a gdy już gra zachowyje się "niezbyt" elfio. Cóż - niezgadzam się na żadną formę Elfiego odszczepieńca [url]sród graczy - elfy dlatego są rasą umierająca - bo nie umieją się zmieniać i dostosowywać - dlatego jestem negatywnie nastawiony do grania elfami przez graczy - bo zwykle nikt nie potrafi go właściwie odgrywać.[/url]
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonogłowy

"Szybko się poruszaja i niosą jakieś książeczki... Chować się!!! JEchowy nadlatują!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dante_delire
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys³any: Czw Maj 18, 2006 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się spotkałem jeden jedyny raz z dobrze odegranym elfem, ale to był gracz który gra 8 lat, jeździ na konwenty i gra z bardziej doświadczonymi od siebie osobami. Dla tego mam nadzieje że uda mi się kieduyś wyrobić u graczy coś podobnego, stąd ten wymóg grania książkowo. No i musze powiedzieć że całkiem nieźle to idzie. Choć i tak moja niechęć do elfów jest duża.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 10 Maj 2006
Posty: 29
Sk±d: Loren

PostWys³any: Pia Maj 19, 2006 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli mowimy tu o wszystkich rodzajach elfow to mroczne znakomicie sie nadaja na zabojcow ja wlasnie takimi postaciami grywam. Jezeli chodzi o wysokie czy lesne to musze one zyc w zgodzie z natura i nie nadaja sie na jakis zabojcow czy barbazyncow ^^
_________________
You cross the line and there is no turning back...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mogrin
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 14 Kwi 2006
Posty: 37
Sk±d: InowrocÅ‚aw

PostWys³any: Pia Maj 19, 2006 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również uwarzam że powinno się grać elfem tak jak jest to opisane w podręczniku( przynajmniej z początku). Mam w drużynie 2 elfów i ciesze się ponieważ staraja sie zachować tak jak powinni. Niestety niezbyt im to czasem wychodzi Wink
_________________
Nie ma nic lepszego od Gawitha mentolowego:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dante_delire
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys³any: Sob Maj 20, 2006 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak do tej pory miałem trzech graczy grających elfami, lecz gdy postawiłem warunek by elfami grać normalnie, tzn jak w książce, to dwóch już elfami nie chce grać, a jeden się chce nauczyć. W każdym razie teraz wiem kto chce grać elfem nie dla jego stat lecz dla charakteru, lub dla stat, ale charakter chcą opanować^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Nie Maj 28, 2006 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pozwalam swoim graczom odrywać elfów (i innych nie ludzi) dopiero, po tym jak porządnie zagrają ludźmi (tzn.zgodnie z charakterem, dostarczonym wcześniej opisem itd.).
Åšwietne przedstawienie elfa znajduje siÄ™ w opowiadaniu Syn Czarodzieja, zamieszczonym onegdaj w MiM.

Problem z weryfiwkacją prawdziwych motywów wcielenia się przez graczy w postaci elfów, rozwiązalem w następujący sposób:
1. przedstawiając konsekwentnie w czasie poprzednich sesji (rasistowskie, podszyte strachem) nastawienie ludzi (dominującej i najliczniej rasy) do elfów.
2. wymagając przedstawienia historii bohatera, co w przypadku liczącego nawet 70 lat elfa jest dużym wyzwaniem.
3. oraz solidnie obcinając PD za złą grę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Nie Paz 01, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety prawda jest taka, że wielu graczy ( zwłaszcza początkujących, ale to nie reguła) wybiera Elfa bo ma najmocniejsze statsy tak było w jedynce , natomiast w 2 troche zostalo to zbalansowane. Grac elfa to duże wyzwanie, trzeba oddać specyficzny charakter elfów, a jesłi gracz tego nie robi karać PD. Natomista co do odszczepieńców to można stworzyć takiego bohatera elfa z charakterem neutralnym ale musi to być wyjaśnione bo co tutaj dużo mowic zmiana charakteru u Elfa trwa bradzo długi czas a co do profesji to hmm nad tym tez nalezy pomyslec zeby nawet mimo zmiany charaktru nie wyszedl jakis pradoks Smile ... drodzy MG jesli macie do czynienia z doswiadczonym dobrze grajacym graczem pozwolcie zagrac specyficzna postac , niech sprobuje , ale jesli jest poczatkujacy gracz niech lepiej nawet nie zabiera sie za klasycznego Elfa na poczatek Smile ...troche praktyki i sie nauczy prawdziwej gry a wtedy droga wolna.
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię elfy, dlatego nie pozwalam graczom na niszczenie u elfich postaci ich elfiości. Gracz, który gra elfem, stara się i raczej mu to wychodzi, żeby być takim true elfem. Mieszka wśród innych elfów, jest nieufny, ceni uczucia, itd. Ale mi się podobało, jak raz, gdy chyba się pokłócił z elfką swoją, poszedł do lasu, z miasta ludzkiego, głęboko do lasu. I tam, jak znalazł odpowiednie miejsce, zaczął rozmyślać, jakby medytować. Spędził tam 3 dni, jedynie na kontemplacji wśród natury, a cała sesja była bardzo miła - poważna, też smutna.. Ale to chyba offtop..
Ja nie toleruję tych "elfich odszczepieńców" i tak, jak pisał Monstero, BG mogą się nimi ewentualnie stać, ale chcę widzieć tą przemianę, która powinna być konsekwencją pewnych, bardzo mocnych dla tego elfa zdarzeń. To oznacza, że elf zmienia w znacznej części sposób patrzenia na świat, swoją filozofię. To musi być zainicjowane przez pewien czynnik i raczej dziać się będzie baardzo długo, z ludzkiego punktu patrzenia.[/i]
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz mam pytanie do Orrendila:

Czy śmierć rodziców z rąk Mrocznych Elfów wystarczy, by zacząć się mścić na Druchii? I dalej, czy śmierć ukochanej siostry z rąk dobrze zapamiętanego Bohatera Chaosu też wystarczy, by stać się mściwym, morderczym wrakiem elfa? Czy opętanie przez demona Khorna, rytuały Khaine'a i 215-letnie życie przepełnione wojną i śmiercią wystarczą, by stworzyć wyjątkowego bohatera?

Takim właśnie elfem jest mój Valdis. Jego historia to heroic i naciąganie, ale przynajmniej ta postać ją ma... W przeciwieństwie do wielu postaci-elfów niedoświadczonych graczy.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ariena
Mod Bogów
Mod Bogów


Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 1636

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę się kłócić Gregory,ale jeśli elf (bez względu na okoliczności) zacznie pałać zemstą, chęcią mordu i na dodatek zacznie wierzyć w jednego z mrocznych bogów to automatycznie staje się mrocznym elfem.Możesz urodzić się wysokim, morskim, leśnym, a nawet nocnym, ale i tak stajesz się mrocznym. To najzwyczajniejszy upadek i nie ma już powrotu. Stałeś się z dobrego złym odszczepieńcem i taki pozostaniesz...nie zmienisz tego.
_________________
Poeta to ktoś, kto pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, Druchii staje się z urodzenia, nie z wyboru. A poza tym, ja nic nie chcę zmieniać, jedynie się pytam...

Poza tym czepiasz siÄ™. Wyluzuj.

A KHAINE TO NIE JEST MROCZNY BÓG DO CHOLERY! Mroczni Bogowie to CHAOS, nie KHAINE.

Khaine to ELFI bóg.

Wybaczcie za wybuch złości, ale szlag mnie trafia, jak ktoś miksuje Khaine'a z Khornem albo z kim innym...
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, Khaine to nie Chaos, ale sam przyznasz że ten kult nie jest zbyt lubiany przez Wysokie elfy... z tego co wiem to właśnie Druchi wyznają go najbardziej (np. Wiedźmy i te ich kotły....)

Arienno napisałaś coś o nocnych elfach - kim oni są? Pierwszy raz o nich słysze. Byłabyś tak dobra i podzieliła się swoją wiedzą? Very Happy
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Erallion
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 01 Paz 2006
Posty: 68

PostWys³any: Czw Paz 12, 2006 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o nocnych słyszałem tylko aprops gry Warcraft Very Happy bo tam sie pojawiają Very Happy w "młotku" nie slyszlaem zeby byly Question
_________________
Nie należy denerwować Mistrza Gry ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group