Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
A co nie tak z WFRP II?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Pia Maj 12, 2006 09:45    Temat postu: A co nie tak z WFRP II? Odpowiedz z cytatem

Widzę, że niechętnie wypowiadacie się na temat mechaniki WFRP. W takim razie zapraszam do wypowiadania się na temat wad mechaniki WFRP II.
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dante_delire
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys³any: Pia Maj 12, 2006 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mechanika w wfrp ed 2 jest troche bardziej złożona. To gry nie utrudnia, lecz jednak mechanika, jej styl ma wpływ na gre. Czy np grając w warha na mechanice Woda czułbyś klimat warha w tym samym stopniu? Jest taka mała subtelna różnica, a co za tym idzie zmienia się troszke sposób odbierania tej mechaniki. To samo się tyczy warha ed 2, bo tam machanika niewiele zmieniona, lecz to już nie jest to samo co stary poczciwy warh. No a magia została w taki sposób zmieniona że można bardziej sobie poszaleć i powymiatać... heroic?? Może i druga edycja jest lepsza pod każdym względem od jednyki ale jednak brakuje jej tego czegoś co powoduje że zostałem przy ed 1 :] a poza tym mnie odstrasza ta typowo dndowska komercja. A za Dnd tak średnio przepadam (zwłaszcza za tą żywotność)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Maj 15, 2006 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dante. W porównaniu z moją mechaniką z 1ed. ta z drugiej wydaje się banalna. A co do żywotności to można ją łatwo ominąć. Dorzucasz zagadnienie, które roboczo z graczami nazywamy małymi krytykami. Znaczy, że za każdy otrzymany punkt obrażeń masz ileś(u nas 10) procent szans na rzut w tabelce małych krytyków. I nawet jak drasną cię za 1 to masz 10% szans na jakiś drobny efekt, od zdarcia skóry, poprzez wybycie stawu na odcięciu kończyny skończywszy (do tego trzeba już jednak z 5-7 obrażeń). no i oczywiście zbroja ma wpływ na te szanse na małego krytyka.

Cały ten koncept nie jest zresztą mój, znalazłem go gdzieś w przepastnych czeluściach Internetu. Zmodyfikowany z 1ed na 2ed działa barzdo sprawnie. I dzięki temu każda rana może kończyć się fatalnie dla delikwenta. I mamy problem Żw z głowy.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group