Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Odle艂o艣ci / podr贸偶owanie po Starym 艢wiecie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kalleb
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 08 Maj 2006
Posty: 9

PostWys砤ny: Pon Maj 08, 2006 19:33    Temat postu: Odle艂o艣ci / podr贸偶owanie po Starym 艢wiecie. Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam, jako 偶e nowym go艣ciem w zamku jestem.

Pytam zatem, jak d艂ugie bywaj膮 wasze podr贸偶e z miasta do miasta. Dajmy na przyk艂ad podr贸偶 Nuln - Altdorf. Pytanie to kieryje zar贸wno do GM jak i BG. Jestem ciekaw jakie modyfikatory bierzecie pod uwag臋, oczywi艣cie pomijam spotkania z zielonymi "nieprzyjaci贸艂mi" ???

Z g贸ry dziekuje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pon Maj 08, 2006 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ostatnio gram z艂ym mrocznym elfem magiem o imieniu Horazon. Ja obudzi艂em si臋 w艣r贸d pustych flaszek po w贸dce Very Happy w lesie niedaleko sporego imperialnego miasta Lance, mi臋dzy G贸rami 艢rodkowymi a Kislevem. Podr贸偶 z g艂臋bi lasu do miasta zaj臋艂a mi oko艂o dw贸ch dni. Nikogo po drodze nie spotka艂em.

M贸j kumpel z dru偶yny r贸wnie偶 "znalaz艂 si臋", tym razem w G贸rach 艢rodkowych i r贸wnie偶 pod膮偶y艂 do Lance. Odleg艂o艣膰 podobna a prawie dwa razy d艂u偶szy czas drogi. 呕adnych spotka艅.

Potem wybrali艣my si臋 na po艂udnie, nad rzek臋 Talabek. Potem wzd艂u偶 niej konno do Talabheim. W sumie oko艂o 5 dni na drog臋. 呕adnych spotka艅. Nie pytajcie mnie jakim cudem. Razz

Na koniec mam do podania ostatni膮 podr贸偶: Talabheim-Altdorf. Tu sp艂yn臋li艣my bark膮 rzeczn膮 wprost do Dok贸w Portowych Altdorfu. 艁膮cznie rzeczna podr贸偶 zaj臋艂a dwa czy trzy dni bez spotka艅. Teraz mamy wyruszy膰 z wypraw膮 do p贸艂nocnego Kislevu. To ju偶 nie b臋d膮 dwa, trzy dni. Very Happy

Troch臋 si臋 rozpisa艂em. Wnioski wyciagnij samemu. Ja uwa偶am 偶e podr贸偶 to kwestia szybko艣ci poruszania si臋, zaprowiantowania, klimatu i 艣rodka transportu. Opr贸cz tego g臋sto艣膰 terenu (tzn. naszprycowanie przeszkodami), kr臋to艣膰 drogi i jej stan. Do teog spotkania.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Pia Maj 26, 2006 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam, ale nie pami臋tam sk膮d, poni偶szy wykaz odleg艂o艣ci pomi臋dzy miastami Imperium. Co do tempa podr贸偶y i modyfikator贸w stosuj臋 zasady opisane w Wewn臋trznym Wrogu (1ed).

ODLEG艁O艢CI:
Odleg艂o艣ci podane poni偶ej dotycz膮 podr贸偶y g艂贸wnymi drogami l膮dowymi i wodnymi pomi臋dzy miastami Imperium oraz Marienburgiem. Niekt贸re miasta po艂膮czone s膮 kilkoma szlakami, dlatego warto艣膰 odleg艂o艣ci odnosi si臋 do najkr贸tszych i mo偶liwie bezpo艣rednich po艂膮cze艅.

ALTDORF: Altdorf-Marienburg: 688 kilometr贸w w z pr膮dem Reiku.
Altdorf-Middenheim: 544 kilometry l膮dem.
Altdorf-Zgromadzenie: 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Reik do Nuln, p贸藕niej kolejne 432 kilometry w pod pr膮d Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Altdorf-Nuln: 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Reik.
Altdorf-Talabheim: 560 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Talabeck.

MARIENBURG: Marienburg-Altdorf: 688 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Reik.
Marienburg-Middenheim: 704 kilometry l膮dem.
Marienburg-Zgromadzenie: 688 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Reik do Altdorfu, 432 kilometry pod pr膮d Reiku do Nuln, p贸藕niej kolejne 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Marienburg-Nuln: 688 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Reik do Altdorfu, nast臋pnie 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Aver.
Marienburg-Talabheim: Najpierw 688 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Reik do Altdorfu, nast臋pnie 560 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Talabeck lub 704 kilometr贸w l膮dem do Middenheim i dalej 624 kilometry l膮dem.

MIDDENHEIM: Middenheim-Altdorf: 544 kilometry l膮dem.
Middenheim-Marienburg: 704 kilometry l膮dem.
Middenheim-Zgromadzenie: 544 kilometry l膮dem do Altdorfu, nast臋pnie 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Reik do Nuln, i 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Middenheim-Nuln: 544 kilometry l膮dem do Altdorfu i 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Reik do Nuln.
Middenheim-Talabheim: 624 kilometry l膮dem.

ZGROMADZENIE: Zgromadzenie-Altdorf: Najpierw 432 kilometry w z pr膮dem Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem do Nuln, nast臋pnie 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorfu.
Zgromadzenie-Marienburg: Najpierw 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem do Nuln, nast臋pnie 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorfu, i 688 kilometr贸w w d贸艂 rzeki Reik do Marienburga.
Zgromadzenie-Middenheim: Najpierw 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Aver lub 640 kilometry l膮dem do Nuln, nast臋pnie kolejne 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorf, i 544 kilometr贸w l膮dem do Middenheim.
Zgromadzenie-Nuln: 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Zgromadzenie-Talabheim: Najpierw 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem do Nuln, nast臋pnie 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorfu, i 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck.

NULN: Nuln-Altdorf: 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik.
Nuln-Marienburg: 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorfu, nast臋pnie kolejne 688 kilometry z pr膮dem Reiku do Marienburga.
Nuln-Middenheim: 432 kilometry z pr膮dem Reiku do Altdorfu, nast臋pnie 544 kilometr贸w l膮dem.
Nuln-Zgromadzenie: Najpierw 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Nuln-Talabheim: 432 kilometry w d贸艂 Rzeki Reik do Altdorfu, nast臋pnie 560 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Talabeck.

TALABHEIM: Talabheim-Altdorf: 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck.
Talabheim-Marienburg: 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck do Altdorfu, nast臋pnie 688 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Reik.
Talabheim-Middenheim: 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck do Altdorf, nast臋pnie 544 kilometry l膮dem.
Talabheim-Zgromadzenie: Najpierw 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck do Altdorfu, nast臋pnie 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Reik do Nuln, i 432 kilometry w g贸r臋 Rzeki Aver lub 640 kilometr贸w l膮dem.
Talabheim-Nuln: 560 kilometr贸w w d贸艂 Rzeki Talabeck do Altdorfu, potem 432 kilometr贸w w g贸r臋 Rzeki Reik do Nuln.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pia Maj 26, 2006 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sk膮d wzi膮艂e艣 takie odleg艂o艣ci? Powinno si臋 je skr贸ci膰 dla dobra graczy i MG o jakie艣 50-100km. Podr贸偶 ze Stirlandu (gdzie le偶y kraina Zgromadzenia) do Altdorfu to zwyczajna katorga. RPG nie mo偶e nudzi膰 zbyt d艂ug膮 drog膮 od miasta do miasta. Ale to tylko moje zdanie.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Pia Maj 26, 2006 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nale偶y pami臋ta膰,偶e Imperium jest du偶ym pa艅stwem. W naszym 艣wiecie obejmowa艂oby Polsk臋, Niemcy, Czechy, S艂owacj臋, Austri臋, Rumuni臋, Szwajcari臋 i Bu艂gari臋 (mniej wi臋cej).
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez quidamcorvus dnia Pia Maj 26, 2006 21:00, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Czw Paz 12, 2006 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi艂a rzecz, ten spis odleg艂o艣ci.. Ja na og贸艂 sam sobie wymy艣lam jaki czas mija w dalekiej drodze. Rzeczywi艣cie, podane odleg艂o艣ci s膮 ogromne, ale rzeczywi艣cie Imperium jest olbrzymie, co jest przypominane, je艣li tylko czyta si臋 co艣 o jego geografii. No, ale maj膮c te odleg艂o艣ci i wykaz szybko艣ci podr贸偶owania pewnymi 艣rodkami transportu, np z WeWa, mo偶na sobie ustali膰 d艂ugo艣膰 podr贸偶y..
Chocia偶 nie wiem, czy b臋d臋 to stosowa艂, raczej wygra lenistwo i dalej, je艣li BG podr贸偶owa膰 b臋d膮 z Kreutzhofen do Middenheim, to sobie wymy艣l臋, jak du偶o czasu na tak膮 podr贸偶. Niezbyt lubi臋 takie d艂ugie podr贸偶e, wol臋 powiedzie膰, 偶e mija tyle a tyle, pieni臋dzy tyle a tyle to kosztuje i ewentualnie rozegra膰 co ciekawsze spotkania. Wy te偶 tak robicie?
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Czw Paz 12, 2006 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ch臋ci膮 bym tak prowadzi艂, 偶e podr贸偶 zajmuje "tyle a tyle" i kosztuje ile艣 tam... Ale Gracze chc膮 mie膰 opowiedziany ka偶dy dzie艅 z 偶ycia ich postaci. Podczas wyprawy do Arabii ma艂o mnie krew nie zala艂a. Dobrze 偶e chocia偶 wspominaj膮 j膮 mi艂o.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Czw Paz 12, 2006 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie wyobra偶am sobie robi膰 tak szczeg贸艂owo podr贸偶y do Arabii.. Ja oczywi艣cie nie robi臋 tak og贸lnie i abstrakcyjnie wszystkich podr贸偶y, tylko te najdalsze. Cz臋sto wygl膮da to tak, 偶e m贸wi臋, jak dzie艅 min膮艂, a pobyt w zaje藕dzie lub obozie na noc odgrywamy. Takie podr贸偶e, kt贸re trwaj膮 mniej, ni偶 tydzie艅 robi臋 szczeg贸艂owo..
Heh, musia艂em si臋 usprawiedliwi膰, 偶eby nie wygl膮da艂o to tak, 偶e kto艣 m贸wi:
-to ja jad臋 do Carroburga.
-68 szyling贸w za pow贸z, 20 za jedzenie. No, min臋艂o 6 dni, jeste艣.
Nie, nie, nie, tak to nie wygl膮da Smile [/b][/i]
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group