Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Las
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Altdorf 2502
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Nie Lip 02, 2006 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falandar/Gregor

Wiatr zaczyna by膰 coraz silniejszy. Zaraz pewnie b臋dzie pada膰. Robi si臋 doskona艂a pora na d艂ugie i sm臋tne opowie艣ci.

Teodor spojrza艂 na Falandara a p贸藕niej na Gregora. Nasta艂a g艂ucha cisza.
- Kiedy艣 by艂em na targu w Aldorfie i jaki艣 fa艂szywy kupiec pr贸bowa艂 wcisn膮膰 mi k艂y wapmira - przerwa艂 cisz臋 Serol. - Oczywi艣cie by艂y one nie prawdziwe, cholernie 艣mierdzia艂y... Jak sobie przypomn臋 ich zaduch zbiera mnie na wymioty...
- Panowie! - Krzykn膮艂 Teodor. - Chyba nie jeste艣cie 偶贸艂todzioby, hik! Ju偶 polewam nast臋pn膮 a wszyscy pij膮 za jurzejsze polowanie.
- Bracie, za to ju偶 pili艣my... - Rzek艂 Serol.
- Nic nie szkodzi, zawsze mo偶na poprawi膰, hik! - Odpar艂 Teodor, jego gesty, dykcja wskazuj膮 wyra藕nie, 偶e jest lekko pijany.
Jak powiedzia艂 tak zrobi艂. W pustych kubkach pojawi艂o si臋 wino. Serol zacz膮艂 kr臋ci膰 g艂ow膮.

Valdis

Wiatr wzm贸g艂 na sile, niebo zrobi艂o si臋 szarawe, zanosi si臋 na sowity deszcz.
Woko艂o las. Nie masz poj臋cia gdzie mog膮 mieszka膰 owi my艣liwi. Na pewno zaszyci s膮 w lesie, zapewne g艂臋boko.
Ruszasz dalej, wiatr staje si臋 na prawd臋 mocny. Kilka krok贸w do przodu i zauwa偶asz na ziemi spor膮 ilo艣膰 krwi. Wyczuwasz co艣 co si臋 niepokoi - Chaos. Krew jest do艣膰 艣wie偶a, wi臋c niedawno musia艂o przebiega膰 t臋dy co艣... Zmutowanego?

_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pon Lip 03, 2006 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<kl臋kam i przygl膮dam si臋 tej krwi... nie wstaj臋 i zaczynam si臋 modli膰 do Solkana... po chwili, zn贸w na nogach, zak艂adam moj膮 chust臋 po nos, szczelniej okrywam si臋 p艂aszczem i dobywam dw贸ch no偶y do rzucania, kt贸re chowam wraz z r臋kami pod po艂ami p艂aszcza>

"Szlag... Jestem pewien 偶e to niedaleko. Cholerna noc... Ale to nie to co te paskudne, diabelne noce w Kislevie, pe艂ne sabat贸w, powstaj膮cych umar艂ych i przelewaj膮cych si臋 ochydztw Chaosu po lasach."
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Pon Lip 03, 2006 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- C贸偶... Wina nigdy za wiele... A jak jutro b臋dziemy mieli takiego kaca, 偶e nie b臋dziemy mogli polowa膰� - u艣miecha si臋 Falandar po czym bierze niewielki 艂yk wina.

- A co do k艂贸w wampira Serolu... Mam chyba w sklepie jedne... Albo dwie... Nie m贸wi艂em Wam chyba, ale zajmuje si臋 kupczeniem niespotykanymi przedmiotami... He he...
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
alladyn777
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 22 Maj 2006
Posty: 107
Sk眃: WWA

PostWys砤ny: Wto Lip 04, 2006 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Z u艣miechem>
-Rzeczywi艣cie powinni艣my juz przesta膰...W takim razie czy otrzymam jaki艣 k膮t do spania Serolu?Chyba tutaj zostan臋...
_________________
Gregor - Altdorf; Las

"Wojny mo偶na wygrywa膰 krukiem - oto on, albo mieczem - oto on."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Czw Lip 06, 2006 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falandar/Gregor

- Falandarze - odezwa艂 si臋 Serol. - Zabierz swych ludzi i wracajcie czym pr臋dzej do miasta. Ta pogoda nie wr贸偶y niczego dobrego.
Faktycznie. Z minuty na minut臋 wiatr staj臋 si臋 coraz bardziej mocny a ty wraz z twoimi lud藕mi jeste艣cie - pomimo kr贸tkiego odpoczynku - zm臋czeni. Zacz膮艂 pada膰 deszcz.
- Za to ty Gregorze, b臋dziesz spa艂 na moim pos艂aniu - rzek艂 Teodor i wskaza艂 na 艂贸偶ko, wygl膮da na wygodne. - Bez wyg贸d wi臋kszych, ale wyspa膰 si臋 mo偶na.
Po tych s艂owach Teodor wsta艂 i niezgrabnie, ko艂ysz膮c si臋 na lewo i prawo, doszed艂 do drzwi.
- Cholera by dosi臋g艂a ten deszcz! - Krzykn膮艂 rozgniewany Teodor. - Przez ten deszcz nie zostan膮 艣lady...

Valdis

Zacz膮艂 pada膰 deszcz, sowity deszcz. Spojrza艂e艣 na krew, nie min臋艂o kilka chwil a ta 艂膮cz膮c si臋 z kroplami wsi膮kn臋艂a w ziemi臋 na dobre.
Przyda艂oby si臋 szybko znale艣膰 t膮 chatk臋.
Idziesz dalej. Si臋gasz wzrokiem tu i 贸wdzie. Co艣 ci tu nie pasuje. Od wschodniej strony traktu krzaki i inne zaro艣la s膮 po艂amane, jakby co艣 du偶ego t臋dy przebiega艂o i wybieg艂o na trakt poniewa偶 po drugiej stronie drogi krzaki s膮 nienaruszone.

_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Czw Lip 06, 2006 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niedobrze. Jaki艣 wi臋kszy stw贸r kr臋ci艂 si臋 tu w okolicy. Wygl膮da na to, 偶e Chaos nie pr贸偶nuje. Jednak dni kultu s膮 policzone. Zwierzoludzie im nie pomog膮."

<zakrywam si臋 lepiej p艂aszczem, poprawiam kapelusz i chust臋... trzymaj膮c swoje no偶e do rzucania pod okryciem i podchodz臋 do krzak贸w>

-Hm, hm hm. Po 艣ladach wida膰 偶e to mo偶e by艂 jaki艣 wielki wilk.

<zaniepokojony perspektyw膮 walki z rozjuszonym stworem w nocy, patrz臋 na krzaki i ewentualne 艣lady i po nich oceniam w kt贸r膮 stron臋 przebieg艂o stworzenie... i kieruj臋 si臋 w przeciwn膮 stron臋, id膮c pospiesznie i rzucaj膮c spojrzenia na boki i za siebie>
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Pon Lip 10, 2006 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Falandar wstaje razem ze swoimi lud藕mi. Zwraca si臋 do ochroniarzy>

- No panowie... Ruszamy spowrotem do miasta. Wiem, 偶e jeste艣my wstawieni ... Hik!

<Falandara z艂apa艂a czkawka>

- Jeste艣my pijani inaczej m贸wi膮c, ale miejcie oczy szeroko otwarte. Okolica jest niebezpieczna... Hik!... A przecie偶 chcemy bezpiecznie wr贸ci膰 do domu, nie?

- 呕egnam Was, przyb臋de jutro o 艣wicie. Przynajmniej si臋 postaram. Hik!

<Unosi r臋ke w ge艣cie po偶egnania i wychodzi z domku wraz ze swoimi lud藕mi. Pod膮偶a do Altdorfu przez las...>
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Pia Lip 21, 2006 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falandar/Gregor

Teodor niezgrabnie podszed艂 do kredensu i wyci膮gn膮艂 dodatkowe pos艂anie dla siebie. Roz艣cieli艂 je nieopodal kominka.
- Falandarze, udaj si臋 ju偶 spa膰 - rzek艂 Serol i sam zacz膮艂 si臋 przygotowywa膰 do spania.
- Tja, hik! Musimy na jutro by艣 艣wie偶utcy i czy艣ciutcy - powiedzia艂 Teodor ko艅cz膮c roz艣ciela膰 pos艂anie. - Chocia偶 z tym czy艣ciutcy to nie bardzo, ha ha ha!
Gregorze 艣ci膮gasz z siebie swe ubranie i k艂adziesz si臋 na 艂贸偶ko. Jest faktycznie wygodne, chocia偶 masz dziwne wra偶enie, 偶e zaraz si臋 z艂amie w p贸艂. 呕eby tego by艂o ma艂o musisz lekko podk贸rczy膰 nogi. Ca艂y nie mie艣cisz si臋 tam. Serol zarylygowa艂 drzwi.
Falandarze, chwil臋 po twoim wyj艣ciu us艂ysza艂e艣 d藕wi臋k zarylygownia drzwi.
Na samym dworze panuje ju偶 p贸艂mrok, pada deszcz, po偶膮dnie. Ten deszcz mo偶e was troszk臋 otrze藕wi膰, lub, co gorsza, nabawi膰 was kataru. Tak czy owak wraz ze swoimi lud藕mi ruszacie dalej.
Idziecie do艣膰 szybko, 偶adenemu z was nie podoba si臋 perspektywa zmokni臋cia. Lecz... W oddali dostrzegasz zarys postaci.
Odruchowo si臋gasz po bro艅...

Valdis

Id膮c w tej paskudnej ulewie denerwujesz si臋. Najch臋tniej zawr贸ci艂 by艣 do miasta i ogrza艂 si臋 przy kominku, wypi艂 co艣, ale... Zaciekle idziesz dalej.
Marsz staj臋 si臋 ju偶 偶mudny i nudny, nigdzie w oddali nie wida膰 chatki my艣liwych, lecz... W oddali widzisz zarysy paru postaci. S膮 od ciebie oko艂o... Sze艣膰dziesi臋ciu metr贸w.

_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sob Lip 22, 2006 01:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal kryj膮c sw膮 bro艅 i cia艂o pod p艂aszczem, a twarz pod kapeluszem i chust膮, szybko podchodz臋 do tych postaci... Jestem gotowy by w razie walki szybko zabi膰 dw贸ch przeciwnik贸w no偶ami do rzucania kt贸re mam w d艂oniach. Potem szybko dob臋d臋 mojego miecza dwur臋cznego...

-Kim偶e jeste艣cie ludzie, skoro szwendacie si臋 w ulew臋 po nocach? Zwierzoludzie i bestie hasaj膮 sobie tutaj bezkarnie! Uprzedzaj膮c pytanie: jestem Valdis Loriannav, wysoki elf i domoros艂y 艁owca Demon贸w. Jestem tu na zlecenie w艂adz Altdorfu! A wy, kim jeste艣cie? Odpowiada膰, albo poczujecie ostrze mego miecza w swych flakach, ludzie!
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Sob Lip 22, 2006 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falandar po偶egna艂 si臋 serdecznie z Gregorem, Teodorem i Serolem. Gdy id膮c przez las wraz z ochroniarzami zobaczy艂 zarys postaci, odruchowo wyci膮gn膮艂 bro艅. Tak samo nakaza艂 stra偶nikom. Gdy podesz艂a do nich posta膰 w p艂aszczu, kryj膮c twarz kapeluszem i chust膮 i zawo艂a艂a do szlachcia i jego ludzi, ten odpowiedzia艂 szybko i niewyra藕nie:

- Sk膮d mamy mie膰 pewno艣膰 偶e艣 艁owca Demon贸w, hik! - Falandara nadal m臋czy czkawka - 呕e tu zwierzoludzie to my wiemy! Ha, w ko艅cu to przekl臋ty las, hic! Mo偶e z艂贸偶my bro艅, jako widzisz, 偶e艣my po偶膮dni ludzie, cho膰 czkawka nas m臋czy!

Falandar opuszcza bro艅 cho膰 jego ludzie tego nie robi膮...
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sob Lip 22, 2006 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz膮c 偶e ludzie s膮 schlani w trzy dupy, rozlu藕niam si臋 troch臋 i podchodz臋 szybko. Daj臋 im ujrze膰 moje oczy, po czym chowam jeden z no偶y z powrotem do r臋kawa i k艂aniam si臋 zamiataj膮c kapeluszem.

-Nie mam dowodu na to 偶e jestem 艁owc膮. Mam jednak dow贸d na to 偶e jestem na zlecenie w艂adz. <woln膮 r臋k膮 pokazuj臋 mu glejt podpisany r臋k膮 genera艂a Altdorfskiej stra偶y miejskiej, Voldo von Abersina> Teraz m贸w, cz艂owiecze: kim偶e jeste艣cie i co tu robicie?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Sro Lip 26, 2006 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Jestem Altdorfskim szlachcicem! Falandar Von Geldhaben, a to moi ochroniarze, hik! - odpowiedzia艂 Falandar z lekk膮 czkawk膮, kt贸ra chyba ust臋puje - byli艣my u tutejszych my艣liwych.

Falandar milczy chwil臋 widz膮c niedowierzanie 艁owcy.

- Pijani jeste艣my, wiem. Lecz My艣liwy wyj膮艂 butelk臋 pysznego wina... He he... Jeste艣 艂owc膮, ta? Uwa偶aj... w tej okolicy kr臋ci si臋 wielki wilk. Mo偶e jaki艣 mutant, nie wiem. Widzieli艣my go, nawet zosta艂 zraniony przez nas ale zdo艂a艂 uciec... A Ty kim偶e jeste艣? Jak si臋 zwiesz?
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sro Lip 26, 2006 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<chowam drugi n贸偶 do r臋kawa>

-Jak ju偶 m贸wi艂em: Valdis Loriannav, wysoki elf. 艁owca DEMON脫W, nie jaki艣 tam ranger biegaj膮cy po lasach. Widzia艂em 艣lady po waszym "wilku". Mo偶liwe 偶e mutant, wi臋c z rado艣ci膮 bym go u艣mierci艂. M贸wisz 偶e u 艂owc贸w tutejszych by艂e艣. Wska偶 mi drog臋 i m贸w, gdzie idziesz i co b臋dziesz robi艂... Bo chyba nocami ich nawiedza膰 nie b臋d臋, tym bardziej 偶e sobie popili艣cie.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Czw Lip 27, 2006 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falandar widocznie powa偶nieje, jego twarz ma kamienny wyraz a oczy dziwne spojrzenie. A mo偶e to tylko pogoda nadaje mu taki wygl膮d? Ochroniarze opu艣cili bro艅, jednak nie chowaj膮 jej. Okolica jest niebezpieczna.

- Co b臋dziemy robi膰? - spyta艂 powa偶nie i ju偶 nie weso艂o szlachcic - Je艣li naprawd臋 Ci臋 to interesuje to mog臋 ci tylko powiedzie膰, 偶e wr贸cimy do mojej posiad艂o艣ci aby wypocz膮膰. To wszystko co powiniene艣 wiedzie膰.

Falandar szczelniej otula si臋 p艂aszczem, jeszcze dojdzie do tego, 偶e si臋 przezi臋bi.

"呕e musieli艣my wpa艣膰 na jakiego艣 艁owce Demon贸w... Tracimy tylko czas a ja musz臋 wytrze藕wie膰 przed jutrzejszym polowaniem"

Falandar po艣piesznie cho膰 dok艂adnie wskazuje drog臋 do 艂owc贸w...
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pia Lip 28, 2006 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Co za przypa艂 z tego szlachcica. No ale c贸偶, schla艂 si臋, ma prawo. Modl臋 si臋 tylko by przez sw膮 g艂upot臋 nie natkn膮艂 si臋 na sekciarzy Obscurasa."

-Bywaj wi臋c panie, do jutra, bo ma elfia intuicja podpowiada 偶e spotkamy si臋. Uwa偶ajcie po nocy na kultyst贸w Chaosu, kr臋ci si臋 tutaj ma艂a grupka Boga Ciemno艣ci, Obscurasa. 呕ycz臋 p臋du w nogach i ostrej my艣li! Dzi臋ki za wskaz贸wki...

<skiwam g艂ow膮 na po偶egnanie, wyjmuj臋 no偶e do rzucania z r臋kaw贸w, opatulam si臋 p艂aszczem, naci膮gam lepiej chust臋, poprawiam kapelusz i kaptur pod spodem, po czym id臋 szybko i czujnie, kieruj膮c si臋 wskaz贸wkami, ku chacie 艂owczych>
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Altdorf 2502 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group