Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Magia, czy Wiara?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Dostępność czy Potega?
Magia
69%
 69%  [ 9 ]
Wiara
30%
 30%  [ 4 ]
Wszystkich G³osów : 13

Autor Wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 10:11    Temat postu: Magia, czy Wiara? Odpowiedz z cytatem

Dwa różne podejścia do wykorzystania magii..
Naukowe i Duchowe..
Które lepsze??
Które daje więcej możliwości? Wiekszą potęgę? Jakie zauważacie różnice? Czy wogóle jakieś zauważacie? Jeśli tak ta jakie?

Dostępność czy Potega?
Po której stronie sie opowiecie?
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja wiem cały czas sięmodlić do jakiegoś gościa , i jak bedzie miał kaprys to cie czymś obdarzy a jak ne ito lipa zginiesz gdzieś w walce z jego przeciwnikami dla jego chwały
eee magia jest lepsza może nie tak potężna ale łatwiej dostępna, i nei trzeba się martwić tym gościem czy gościówką na "górze" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A magia kapłańska ma plusy jeszcze takie ze tam możesz biegąc z młotem np: krasnal biega z młtemczy toporem wali firebale i jest zeznia^^ a magiem zucisz czar i z kijka kolesia po jakach podrapiesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nikt Ci nie każe grać czarodziejem wyposażonym w sztylet!! Śmiało możesz biegać z bastardem na plecach - tylko kwestia twojego rozwoju.. Czy wolisz poświęcić całe zdobyte doświadczenie na naukę nowych czarów, a może chcesz się trochę podszkolić w posługiwaniu jakąś bronią.. Wszystko zależy od Ciebie.. W drugim wypadku oczywiście rozwój magicznych umiejętności postępuje wolniej.. Ale umiesz machać mieczem.. Jedyne ograniczenie to wpływ metali na rzucanie czarów. Wiadomo - więcej PM-ów.
A teraz pytanie - czy grając kapłanami też macie Punkty Magii?
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mamy PM ale może biegac w kolczudze i nic mu to nie zabiera a jak juz coś cięzszego załozy to ma minusy rozne a u was kapłan nie ma PM hmmm... czyli na zasadzie modłów ma czary czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma zadnego kaplana, ale byl planowany.. I wtedy tak - na zasadzie modlow, ale musi je ladnie ubrac niczym inkantacje, wtedy efekt i prawdopodobienstwo interwencji jest wieksze.. Jesli tego nie zrobi to nie znaczy ze nie moze sie pomodlic, ale wtedy nie jest pewny czy zostanie wysluchany.. Modlitwa musi byc zgodna z danym bogiem - kaplanka Shalyi nie moze prosic o zabicie jakiegos wroga itd. To czy modlitwa zostanie wysluchana zalezy tez od czynow jakich gracz sie dopuszcza (czyli jak reprezentuje swojego boga), czy nie naduzywa prosb, czy nie prosi o rzeczy blahe z ktorymi sam dalby sobie rade.. itp, itd..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo jak tak byśmy nei grali tylko an PM to co za różnica między magiem a kapłanem, własnie dlatego mag jest lepszy , nei musi lizać dupe nikomu na górze, jest swoim panem i władca, a to że ma troche gorsze czary to neiszkodzi, bo w koncu lepiej rzucić słaby czar który da słaby efekt, nizmodlić się i 50% że bóg da mi taka moc ze bede w stanei góry przenosić , albo wypnei się na mnie , i zgine ku jego chwale , nei , nei panowie można śmiało powiedzieć że grając magiem będziesz żył dłużej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj kłocilbym sie z toba lordzie.. Kaplan jesli wypelnia wzorowo przykazania swojego boga na pewno pozyje dluzej. Ponadto wiara jest nie konczacym sie potencjalem magicznym (czarodziejom PM-y sie koncza - kaplani nie maja tego problemu) jesli oczywiscie kaplan dziala wzorowo, a i czary sa najpotezniejsze i nie nazywalbym ich wlasciwie czarami tylko interwencjami. Oczywiscie w zamian za wzorowe zachowanie.. A po co zostawac kaplanem jesli nie chce sie wypelniac woli boga.. Czyli jak juz sie zdecydujesz to nie ma zadnych ograniczen.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Gru 08, 2004 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj kłocilbym sie z toba lordzie.. Kaplan jesli wypelnia wzorowo przykazania swojego boga na pewno pozyje dluzej. Ponadto wiara jest nie konczacym sie potencjalem magicznym (czarodziejom PM-y sie koncza - kaplani nie maja tego problemu) jesli oczywiscie kaplan dziala wzorowo, a i czary sa najpotezniejsze i nie nazywalbym ich wlasciwie czarami tylko interwencjami. Oczywiscie w zamian za wzorowe zachowanie.. A po co zostawac kaplanem jesli nie chce sie wypelniac woli boga.. Czyli jak juz sie zdecydujesz to nie ma zadnych ograniczen.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Gru 09, 2004 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nei wie mza duze ryzko , pozatym ty byś wszysko wymyślił żeby mnie wrypać na tym że czegośtam nei zrobiłem, już ja cie znam każdym kosztem jesteś gotów urozmaicić gre , jak by był jakiśrytuał d ozrobienai , to pewnei byś wymyślił że kielich odstawiłem nei w tą strone co trzeba , bo miał stać 39 stopni na północ, a nie 40 stopni Wink

dobra t omoze inaczej , dlaczego w takim razie skoro uważasz że kapłan jest taki fajny , czemu sam go nei weźmiesz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gram kaplanem bo uwazam ze nikt z was nie potrafilby odzwierciedlic jego umiejetnosci kontaktu z bostwem. Bylby to czarodziej z innym zestawem czarow.
A jak ja cie znam to sralbys ze strachu przed bogiem i ustawialbys kielich pol godziny i zrobilbys wszystko zebym sie do ciebie nie przyczepil, mimo iz pewnie wcale bym nie mial zamiaru. I wierz mi ze po kilku takich rytualach na serio lapalbym cie za slowka bo zaczalbys mnie wkurzac. I wtedy cos mogloby sie zle potoczyc...
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o własnei ty popadasz ze skrajności w skrajnośc , ja kne ijedno t odrugie , t oja próbuje być dokłądny, okej ne ima sprawy o tej pory będe grały typu :
- to ja robie wszysko tak jak było napisane w książce
albo:
- to ja ide do skarbu tak jak było na mapie

Ja sięstaram żeby jak najbardziej gre rozdrobnić , żeby było bardziej autentyczniej , ale wiedze ze cieibe to nudzi to spoko , od dzisiaj bede gadał w "skrótach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli nie bedzie to mailo wplywu na dalsze twoje losy to nie mam nic przeciwko.. Gorzej jesli trzeba by bylo wyrecytowac podany fragment z pamieci.. No ale wtedy juz ciebie poprosze.. Czasami rozdrabnianie sie nie wplywa na rozwoj akcji, a znacznie ja spowalnia. Trzeba troche pozostawic dla wyobrazni, a nie traktowac ja szczegolowymi opisami..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mieliscie sytuacje ze dalo sie odczuc wplyw boga, jednym slowem, czy kiedykolwiek byliscie swiadkami boskiej interwencji.. Jesli tak to jak ona sie objawiala...
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak panowie jak bedziecie kiedyśw Sigil ( miasto bram ), to spróbujcie coś sobie pobluzgac , albo tylko wspomnieć kilka razy o niejakiej Pani Bólu;
jak was piorun nei trzaśnei tak jak mojego Coena trafił to ja jestem święty Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group