Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Do艣wiadczeni bohaterowie a pocz膮tkowi.
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Nie Kwi 02, 2006 19:45    Temat postu: Do艣wiadczeni bohaterowie a pocz膮tkowi. Odpowiedz z cytatem

Jak my艣licie jakimi bohaterami si臋 lepiej gra. Pocz膮tkowymi czy mocno zaawansowanymi. M贸j hero ma ju偶 4700 PD i jest coraz gorzej z wyzwaniami dla niego. Ostatnio MG traci wszelkie pomys艂y na znalezienie wyzwania dla mnie ( reszta dru偶yny jest du偶o s艂absza ) i tak sobie my艣le czy z takich postaci nie zrobi膰 BN??? Bo gra si臋 coraz gorzej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Nie Kwi 02, 2006 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li gra Ci si臋 藕le to zmie艅 posta膰 na s艂absz膮 Very Happy

Ja tak偶e mia艂em problem z zbyt silnymi graczami. Jednemu krasnoludowi nic nie robi艂o nawet 10 obra偶e艅. Tak wi臋c trudno by艂o go zabi膰 i straszny by艂 z niego kozak.

Najlepiej gra膰 postaci膮 nie za siln膮 i nie za s艂ab膮. Siln膮 nie wyciagasz satysfakcji jak ubijesz paru zielonosk贸rych, a zbyt s艂abym w og贸le ich nie ubijesz Razz

Tak偶e najlepiej gra膰 taka postaci膮, kt贸ra da rad臋 paru goblinom wychodz膮c z tego np. ranna bo czujesz, 偶e da艂e艣 z siebie wszystko i to Ci臋 satysfakcjonuje.
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Nie Kwi 02, 2006 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i w tym s臋k, 偶e bardzo lubi臋 t臋 pota膰. Te par臋 lat grania ni膮... jako艣 si臋 przyzwyczai艂em. I to nawet nie chodzi o to, 偶e mog臋 ka偶demy spu艣ci膰 艂omot bo dalej mam 2 si艂y i 3 wytrzyma艂o艣ci. Ale jestem praktycznie nie do trafienia. Bardziej chodzi o motywacje do gry. Bo pocz膮tkowa posta膰 leci na og贸艂 na kase. A moja posta膰 z艂otych koron ma od.......
Artefakty? przesta艂em no艣ci膰 mocne magiczne przedmioty, bo si臋 robi艂em za mocny. Umiej臋tno艣ci mam hmmmm bardzo du偶o i czasami si臋 zastanawiam czy nie zacz膮膰 si臋 uczy膰 czarowa膰, bo to w ko艅cu worek na PD bez dna.
Mo偶e pokombinuje z jakimi艣 innymi umiej臋tno艣ciami? jakie艣 piesni barda albo tancerz wojny?? ale tu ma problem MG jak tego cholernego bohatera, zmusi膰 do dzia艂ania skoro on ju偶 wszystko praktycznie ma???
Sam nie wiem............
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Pon Kwi 03, 2006 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tancerz wojny... s艂ysza艂em troche o nich ale niewiele.

Skoro lubisz t膮 posta膰 a jest ona za silna to masz lip臋 troch臋 Very Happy

Mo偶esz zawsze zdj膮膰 zbroj臋, zapu艣ci膰 brod臋, wzi膮艣膰 do r臋ki kij i bawi膰 si臋 w czarodzieja. Albo zmie艅cie warhammera na drug膮 edycj臋, zapewniam Ci臋, 偶e tam nie wypakujesz sobie tak postaci Smile

Ale skoro lubisz t膮 posta膰 to jest jeszcze inny spos贸b...

Mo偶esz zawsze da膰 do zrozumienia MG (nie koniecznie sobi艣cie ale przez koleg臋 np.), 偶e twoja posta膰 zawsze mo偶e dosta膰 jakie艣 u艂omno艣ci Very Happy Np. jakies minusy do inicjatywy (ot臋pienie Razz ) albo zr臋czno艣ci (poruszanie si臋 jak s艂o艅 w sk艂adzie porcelany). Dziwie si臋 偶e Tw贸j MG jeszcze na to nie wpad艂...
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Pon Kwi 03, 2006 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy艣 bardzo lubi艂em gra膰 takimi 'pakierami'. Wszystko sz艂o g艂adko, pieni膮dze by艂y na wszystko. 呕ycie nie w Starym 艢wiecie lecz w raju powiedzia艂bym. Tak jak moi towarzysze.

Wszystko si臋 zmieni艂o gdy trafi艂em tu na Zamek Very Happy Z r臋k膮 na sercu mog臋 powiedziec 偶e obrzyd艂y mi takie postacie, wol臋 gra膰 zwyk艂ymi prostymi, kt贸rzy 艣lini膮 si臋 na widok 1 z艂otej korony Wink Gra jest pi臋kniejsza.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Pon Kwi 03, 2006 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xsary napisa:
Gra jest pi臋kniejsza.


I klimatyczniejsza Wink
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pon Kwi 03, 2006 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam si臋, ale ka偶da posta膰 zaczyna " 艣linienia si臋 na widok z艂otej korony " ale z czasem jest silniejsza, silniejsza......
i co wtedy? czy warto j膮 do kosza i nast臋pn膮?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Wto Kwi 04, 2006 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cho膰by u mnie gracze byli nie wiem jak do艣wiadczeni, dz臋ki drobnym modyfikacjom urealniaj膮cym Warha zawsze dwa razy my艣l膮 zanim rusz膮 na kogo艣/co艣 lub podejm膮 si臋 jakiego艣 wyzwania. Bardzo do艣wiadczony BG pada od zwyk艂ej choroby jak膮 jest syfilis (nieleczony oczywi艣cie), a o to chyba 艂atwo, prawda? Albo trucizna w jedzeniu. Albo rozp臋dzony dyli偶ans... Zgin膮膰 mo偶na na ka偶dym rogu i nie tylko w walce...

Niestety przez takie podej艣cie moi gracz臋 cierpi膮 na paranoj臋.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Wto Kwi 04, 2006 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja niestety pope艂ni艂em ogromny b艂膮d i dawa艂em na pocz膮tku sporo kasy. Jak postanowili艣my z kumplem to zmieni膰 i prowadzi艂em przygod臋, us艂ysza艂em teksty typu: "Tylko 20 koron? Do podzia艂u? Na czterech? 呕artujesz... nie bierzemy tej roboty"... Graczom niestety trudno wyt艂umaczy膰, 偶e nie s膮 profesjonalistami i nie zas艂uguj膮 na wi臋cej. Ale mam nadziej臋, 偶e po kilku sesjach sytuacja si臋 unormuje (jak im g艂贸d do oczu zajrzy).

Brujah... czy my si臋 nie spotkali艣my? Razz Mia艂em takiego fajnego krasnoluda (b艂臋dem MG by艂o to 偶e dawa艂 tyle Pd-ek贸w), kt贸ry po 5 sesjach bra艂 na kalt臋 dziesi臋膰 obra偶e艅 i jeszcze potrafi艂 odwin膮膰 ze dwa razy toporem. Ale zdecydowa艂em, 偶e za prosto si臋 gra, a przepa艣膰 mi臋dzy moim Borokiem, a reszt膮 dru偶yny, by艂a zbyt du偶a. Efekt decyzji by艂 taki, 偶e Borok odszed艂 w g贸ry zosta膰 kowalem.
Przepakowane postacie s膮 beznadziejne, bo traci si臋 sens gry. Zauwa偶y艂em 偶e lepiej mi si臋 gra postaciami, kt贸re musz膮 sporo kombinowa膰...
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Pon Maj 15, 2006 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze 偶e wiele os贸b tutaj my艣li podobnie do mnie:P Ja te偶 nie przepadam za gr膮 postaciami wykoksanymi, bo przecie偶 to 偶adne wyzwanie, i zero zastanawiania si臋 nad poczynaniami. Gdy posta膰 robi si臋 zbyt dobra, Zaczyna si臋 robi膰 nudna. Ja ostatnio stworzy艂em sobie Gaw臋dziarza, i wyobra藕cie sobie 偶e uda艂o mu si臋(z du偶膮 pomoc膮) zabi膰 wampira:] A teraz si臋 szykuje na smoka, bo kr膮偶膮 pog艂oski 偶e gdzie艣 jest jaki艣 偶ywy. A ten tch贸rz bierze si臋 za to bo ju偶 nie chce w niesko艅czono艣膰 opowiada膰 zmy艣lonych historii. Nie mam poj臋cia czy mu si臋 to uda, ale w ka偶dym razie to jest gaw臋dziarz, a tacy s膮 mocni tylko w g臋bie. Poza tym ma ma艂o inteligencji i opanowania, a za to du偶o si艂y i wytrzyma艂o艣ci. No i 25 Og艂ady na pocz膮tek. On jest gaw臋dziarzem, a mam w palanach za艂o偶y膰 w艂asn膮 karczm臋, kt贸rej b臋dzie szefem i b臋dzie do niej wabi艂 klient贸w, opowiadaj膮c o tym jak "zabi艂 smoka". Koks z niego 偶aden, a frajdy mia艂em z grania nim wi臋cej ni偶 wszystkimi koksami razem wzi臋tymi. Potrafi艂em opowiada膰 wielkie historie o og贸rkach i kartoflach, o tym jaki on dzielny, o tym jaki to z niego bohater itp. Zda偶y艂o mi si臋 艣piewa膰 na sesji:P Bo ten gaw臋dziarz potrafi i si臋 wczuwa艂em^^. Naprawd臋 taka posta膰 to mi艂y spos贸b sp臋dzenia wolnego czasu z kumplami. A reszta dru偶ynki to handlarz i nizio艂ek z艂odziej. zero koks贸w a przednia zabawa. Smile A poza tym ciekawe postacie lepiej si臋 wspomina, bo np d艂ugo b臋d臋 wspomina艂 jak m贸j Gaw臋dzierz opowiada艂 nizio艂kowi zamkni臋temu w skrzyni o tym jak ratowa艂 transport og贸rk贸w z Tileii, w przeciwie艅stwie do mojego jednego Elfa kt贸ry by艂 tak wykoksany 偶e prawie sam potrafi艂 demona zabi膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Pon Maj 29, 2006 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zwolennikiem ciekawych i oryginalnych postaci. Dla mnie prawdziw膮 przyjemno艣ci膮 jest patrzenie jak moja posta膰 rozwija si臋, nabywa nowe umiej臋tno艣ci, lecz gdy przychodzi czas gdy jest ju偶 przepakowana po prostu odk艂adam j膮 na bok lub pytam si臋 MG czy nie chce zrobi膰 z niej BN.

Dla mnie sesja jest 艣wnietna kiedy moja posta膰 dostanie solidnie po dupie de facto wyjdzie z tego ca艂o lub zrobi co艣 wielkiego [jak na swoje mo偶liwo艣ci] a nie jest wcale 'pakerem'. Wtedy to jestem z siebie po prostu dumny.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Pon Maj 29, 2006 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nadal nie rozumiem jak mo偶na doj艣膰 do etapu "postaci przepakowanej"... Jako艣 si臋 z tym nie spotka艂em od bardzo dawna.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
legiondclxvi
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 26 Gru 2005
Posty: 56
Sk眃: Toru膹偶藵

PostWys砤ny: Pon Maj 29, 2006 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniale gra si臋 postaci膮, do kt贸rej si臋 przyzwyczai艂em, rozbudowa艂em jej histori臋, pog艂臋bi艂em psychologicznie, no i troch臋 dopakowa艂em (nie ma co ukrywa膰, to tak偶e jest przyjemne).

Ale musi w ko艅cu przyj艣膰 taki czas, 偶e posta膰 sk艂ada s膮 strapion膮 problemami Starego 艢wiata g艂ow臋 i udaje si臋 na spoczynek...

A wtedy niesamowitym uczuciem jest stworzenie nowego bohatera, nie obarczonego 偶adn膮 wiedz膮, nastawionego pozytywnie do 偶ycia i zmuszonego do ciu艂ania przez trzy sesje na zakup jednego naramiennika Very Happy

Czyli, moim zdaniem, mija si臋 z celem sugerowanie dychotomii - niedo艣wiadczone postacie - fajne, do艣wiadczone - be!, albo odwrotnie, trzeba po prostu wprowadza膰 rotacj臋 postaci, 偶eby czerpa膰 jak najwi臋cej, zr贸偶nicowanej przyjemno艣ci z grania Very Happy
_________________
Upon these seas
Wherein I drowned so many times
I scatter the ashes of destiny
Still my flames are in hunger
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Pon Maj 29, 2006 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopakowane postacie to tak jak pot臋偶na bro艅, w nieodpowiednich r臋kach jest zgubna dla wszystkich. Tylko rozs膮dni i m膮drzy gracze mog膮 gra膰 takimi postaciami, gdy偶 przykoksami mo偶na 艂atwo zachwia膰 r贸wnowage w grze, a tego przynajmniej moim zdaniem trzeba bardzo pilnowa膰. Je艣li jaka艣 koksista posta膰 jest w r臋kach bezm贸zgiego gracza ktory tylko sieka, trzeba zabi膰, ale je艣li kto艣 ma np pot臋偶nego acz szlachetnego rycerza to wiadomo 偶e r贸wnowagi nie zak艂uci bo b臋dzie post臋powa膰 wed艂ug pewnych zasad i regu艂, kt贸re pozostawiaj膮 go bez mo偶liwo艣ci zniszczenia r贸wnowagi.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Pon Maj 29, 2006 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu si臋 z tob膮 Dante zgadzam. Mam gracza, gra krasnoludem magiem , nie do艣c ze jest zajebisty w magi, to i w walce wrecz s艂aby nie jest. Plus jego itemy. Ale to co on czasem robi to 偶enada. Jak nie spali wsi, i wog贸le.
Ja sam stworzy艂em kiedys pakera. WW mial z 80 cos , I oko艂o tez 80, ale gra艂o sie nim nie powiem przyjemnie.Ale m贸j Mg zawsze potrafi艂 mi dokopac jak bylem za hojrak. choc nie powiem gobliny itd to sieka艂em jak chcialem.
Najfajniej mi sie gra 艣redniakiem, nie jestes za s艂aby a musisz i tak kombinowac zeby porzy膰. Poza tym je艣li gracz jest inteligentny i umie dobrze si臋 wcieli膰 to gra kimkolwiek wydaje sie byc interesuj膮ca.
Obecnie moja kole偶anka gra mrocznym elfem [po usilnych b艂aganiach] i gra sie z nia naprawde przyjemnie, a nie gra w M艂otka d艂ugo, niecale 3 miesi膮ce. Naprawde zadziwa mnie czasami, nie patrzy na statsy tylko raczje na ca艂o艣c sytuacji.
Uwa偶am 偶e wszystko zalezy od nas , jaki wymiar nadamy bohaterowi i grze. Ale monolog mi wyszed艂..... Rolling Eyes
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group