Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
"Alchemia matk膮 nauk" - mikstury i preaparaty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wie偶a Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 09:57    Temat postu: "Alchemia matk膮 nauk" - mikstury i preaparaty Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie jak to jest na waszych sesjach.. Czy wasi bohaterowie biegaja obwieszeni wszelkiego rodzaju produktami pracy alchemicznej, czy mo偶e posiadanie w dru偶ynie jednej mikstury ulecznia traktowane jest jak bo偶e b艂ogos艂awie艅stwo.. Czy 艂atwo, czy trudno zdoby膰 alchemiczne preparaty? Czy kto艣 z was sporz膮dzi艂 kiedy艣 jaki艣 wywar? Jakie efekty maj膮 stosowane przez was elixiry?
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do潮czy: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeee z miksturami to jest do bani, raczej nie ma szans 偶eby jakie艣 zdoby膰 , alchemika spotya si臋 tak cz臋sto jak czterolistn膮 koniczyne, zedd by艂 kidy艣 achemikiem ale jakos gra mu sie nie podobala ta postacia, a pozatym i tak dru偶yna ma farta jak znajdzie jakas babe od odbieranai porod贸w, taka to mo偶e du偶o, daje ma艣膰 co boli, szczypie a tak naprawde g贸w.. daje Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.... apropo alchemii niezawsze jest do banii mozesz jesli mg pozwoli膰 wytwarzac jakie艣 narkotyki i wtedy tylko sie ustala jak to izaleznia i takie tam a w walce daje ci jakies z臋czy a wiec takei zeczy sa czasami przydatne mi si臋 zdaje ale niegra艂em alchemikiem nigdy.....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ustaleniu z MG mo偶na robi膰 wszystko.. Zauwa偶yli艣cie pewn膮 kwesti臋? "Po ustaleniu".. Oczywi艣ci jesli pomys艂y s膮 sensowne to MG powinien si臋 zgodzi膰 (je艣li bezsensowne to te偶) - tutaj za przyk艂ad podam mego brata, kt贸ry to wyci膮艂 sobie kawa艂ek czaszki, aby zmniejszy膰 ucisk na m贸zg i tym samym pozby膰 si臋 ob艂edu.. Efekt by艂 taki, 偶e ob艂edu si臋 nie pozby艂, a nawet dosta艂 nowy oraz objawi艂 mu si臋 lekki uraz m贸zgu (wcze艣niej 艣wietnie ukrywany) - taka by艂a diagnoza. Takze nalezy uwazac bo MG to sprytne bestie (nie ja prowadzilem Razz) i je艣li rzut si臋 nie powiedzie to lipa.. nie ma zmi艂uj si臋...
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do潮czy: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety jest te偶 tak 偶e jak MG si臋 uprze ( nawet jakby艣mia艂 najlepsze rzuty ) 偶e nei mo偶esz czego艣 zrobi膰 naprzyk艂ad jakies mikstury to i tak nei zrobisz , wi臋c czasem lepiej zaskoczy膰 mistrza gry i go zagiac nizmu wszysko powiedzie膰 i on wtedy przygotowany jest na to jak co艣wymy艣li膰 偶eby utrudni膰 ci zrobienei tej mikstury. np. m贸wie 偶e zbieram jakie艣 kwiatki ( MG ) w koncu m贸wi znalaz艂e艣 , ja szukam nastepnych ( MG ) w koncu m贸wi okej, i wtedy zaskoczenei bo z tych kwiatk贸w moge zrobi膰 truzcizne i lipa wtedy MG nixc nie moze zrobi膰 z kolei jak powie m szukam takeigo i takeigo kwiatka bo chcem zrobi膰 trucizne to MG zawsze mo偶e powiedzie膰
- nei w pobli偶u napewno nei znajdziesz takiego sk艂adnika
wiec nei zawsze warto ustala膰 wszysko z MG
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Gru 08, 2004 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja.... ale MG jest cz臋st przewiduj膮cy Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Czw Gru 09, 2004 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No - nie wiem.. Twisted Evil
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do潮czy: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Czw Gru 09, 2004 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o utrudnianei to jak dla mnei nawet jak wychodze z karczmy t ozak艂adam 偶e mne inapadn膮 , czy co艣 tam , ... za t ozaskakuj膮cy jest tylko wtedy kiedy zrobi co艣dobreg odla graczy , co si臋 niestety 偶adko zda偶a Crying or Very sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Sty 24, 2005 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jak prowadze to u mnie zawsze medyk albo zielarz albo aptekarz a jak znajda nauczyciela to i alchemik . I zawsze co艣 kombinuj膮 wywary trucizny mikstury zawsze co艣 zrobi膮 a dzia艂anie wychodzi w praniu.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Kwi 19, 2005 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietajcie, ze MG i tak moze cos wykombinowac, aby postawic na swoim. Z doswiadczenia wiem, ze robi sie nieprzyjemnie kiedy ktos chce wykiwac MG, ale mu sie to nie uda....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Wto Kwi 19, 2005 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi gracze nie u偶ywaj膮 mikstur, ani narkotyk贸w, bo nie za bardzo pozwalam im je zdoby膰, ale niedawno jako alchemik sprzeda艂em im eliksiry uzdrawiaj膮ce za 45zk jeden, no i dobrze, 偶e je kupili, bo szybciej by im PPki zesz艂y w niebezpieczniejszych miejscach przygody Twisted Evil
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pia Kwi 22, 2005 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze kwestia miejsca. Gdzies to wszystko przeciez nalezy przygotowac. Wiec nawet jesli znajda odpowiednie skladniki, to nie musza zadnej mikstury zrobic (a w czasie poszukiwania laboratorium moze sie tyl wydarzyc, ze ho ho ho).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Maj 25, 2005 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby tak - ale laborke mozna zawsze wynaj膮膰 - albo wyporzyczy膰 na jaki艣 czas - oczyswi艣cie za rozs膮dn膮 op艂at膮. Ponadto mo偶na nosi膰 ze sob膮 jakie艣 podr臋czne alembiki, retorty i palniki i robi膰 w warunkach polowych (nie wszystko da si臋 tak zrobi膰 i nale偶y pami臋ta膰 o modyfikatorach). Swojego czasu mia艂em wkr臋t 偶eby gra膰 krasnoludzkim alchemikiem, ale nie bardzo mia艂 jak si臋 wykaza膰 i zaprzesta艂em zabawy.. Szkoda bo potencja艂 mia艂by du偶y.
Je艣li kot艣 chce si臋 pobawi膰 w alchemi臋 to polecam przejrze膰 jakie艣 ryciny z 14-16 wieku i umowne symbole kt贸rymi zaznaczano sk艂adniki, albo te偶 odszuka膰 na necie zdj臋cia wszystkich przyrz膮d贸w do warzenia preparat贸w wykorzystywanych - sporo tego jest - ja kiedys du偶o w tym siedzia艂em - niez艂a zabawa.
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 02 Lip 2005
Posty: 110
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Pon Gru 18, 2006 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja akuratnie gram alchemikiem na us艂ugach jednego z boss贸w altdorsfkiej mafii. W teorii mia艂em tylko be艂ta膰 jakie艣 tam trucizny i by膰 niewiele znacz膮cym pionkiem. W praktyce sta艂em si臋 jednym z sier偶ant贸w mafii z w艂asn膮 niewielk膮 grupk膮 ochroniarzy (oko艂o 10 os贸b) i hobbistycznie syntezuje nowe narkotyki. Mam laboratorium urz膮dzone w piwnicy jednej z podlejszych, ale za to wi臋kszych, karczm.

呕yj臋 sobie jak u Pana Boga za piecem i do tego mam niez艂膮 kas臋, kt贸r膮 przepuszczam w chlubie naszej rodziny (Z艂otym M艂ocie - dzi臋kuje autorowi idei takiego przybytku jak z艂oty m艂ot, my艣my dodali jeszcze 艂a藕nie i sauny w piwnicach.)
_________________
#Sesja: Upadek Imperium: Henset Czerwonog艂owy

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wie偶a Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group