Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Konstant Drachenfels, Nagash, Sulring Durgul.
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Mar 25, 2006 14:51    Temat postu: Konstant Drachenfels, Nagash, Sulring Durgul. Odpowiedz z cytatem

Konstant Drachenfels, Nagash, Sulring Durgul.
Trzech najpotężniejszych, a może są oni mocno przereklamowani?
Wasze spostrzeżenia na temat tych postaci, przygody z nimi związane oraz co o nich sądzicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Akasha
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 12
Sk±d: Mielec

PostWys³any: Sob Mar 25, 2006 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej wersji Warhammera Drachenfels jest jeszcze potężniejszy niż w orginale uwielbiam tę postać. Za to Sulring Durgul jest dużo słabszy i nie ma wielu specjalnych mocy. O Nagashu zaś niewiele wiem po za tym że jest i nie wiem nawet gdzie można coś o nim znaleźć a szkoda bo chętnie bym się czegoś dowiedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Nie Mar 26, 2006 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gram (i mistrzuje Wink ) w młotka dosc krotko i... wstyd sie przyznac i jedyne co wiem o Drechenfelsie to to ze ma zamek, jest potezny i dostal klepy od Sigmara... Embarassed O pozostałych pierwszy raz słysze... Moglibyście jakos przyblizyc mi te postacie? Moi gracze juz zbyt dlugo zyja Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Nie Mar 26, 2006 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to moze pare słów o Nagashu, czyli mnie Twisted Evil . Zamieszczam poniżej przetłumaczony z army booka do armi Undead fragmeny kalendarium z zamieszczonymi informacjami o Nagashu

-2000. Narodziny Nagasha

-1968. Grupa Mrocznych Elfów zepchnięta z kursu przez
sztorm jest zmuszona do zatrzymania siÄ™ w porcie w Khemri. Nagash uczy
się od nich Mrocznej Magii i osiąga więcej niż na zdolnego uczenia przystało. Posiadłszy całą wiedzę, jaką mogły mu przekazać Mroczne Elfy, pokonuje ich przywódców w magicznym pojedynku, a pozostałych zagrzebuje żywych wewnątrz Wielkiej Piramidy w Khemri.

-1959. Nagash zabija Króla Kapłana Khemri i przejmuje
jego władzę.

-1950 - 1750. Nagash zaczyna przedłużać swoją więdnącą
młodość przez destylowanie eliksiru z ludzkiej krwi. Na swoich pomocników rekrutuje pewnych zdeprawowanych szlachciców. Razem zaczynają widzieć siebie jako bogów, a ludność miasta jako bydło. Gdy okres ich życia rozszerza się poza okres życia zwykłych śmiertelników, zaczynają unikać światła i poszukują zimnych, ciemnych miejsc, aby ukryć się przed palącym dniem. Nagash nakazuje budowę Czarnej Piramidy Nagasha, jednej z największych budowli zbudowanych kiedykolwiek przez człowieka, przewyższającą nawet Wielką Piramidę Khemri.

-1750 - 1650. Królowie Kapłani zaczynają obawiać się mocy Nagasha i zawiązują przeciwko niemu wielką konfederację. Po blisko wieku walk potęga Nagasha została ostatecznie złamana, a on sam jest zmuszony
do ucieczki na północ. Król Kapłan Lahmi zabiera ze sobą księgi Nagasha
pozostawione w Czarnej Bibliotece w Khemri i potajemnie stara się naśladować jego Mroczną Magię.

-1600. Wędrówki Nagasha doprowadziły go do Kalekiego
Szczytu, góry nad brzegiem Kwaśnego Morza. Kaleki Szczyt zawiera w sobie największą na świecie, masywną bryłę błyszczącego spaczenia. Nagash rozpoczyna eksperymenty ze spaczeniem, ale wpływ tej ogromnej bryły czystego Chaosu jest tak niszczący, że jest zmuszony do użycia jeszcze silniejszej magii nekromanckiej do podtrzymania swego pseudożycia

-1500 - 1350. Nagash odkrywa, że użyty w małych ilościach
spaczeń może być silnym dodatkiem do jego mrocznych czarów. Z powodu braku podwładnych zaczyna z powodzeniem eksperymentować nad ożywianiem zwłok i szkieletów. Używa swoich ożywieńczych niewolników do pracy w kopalniach poniżej Kalekiego Szczytu i do stworzenia Nagashizzar, Przeklętej Jamy,gigantycznej podziemnej fortecy pełnej alchemicznych laboratoriów, koszar, odlewni i zbrojowni. Pyły i odpady z kopalni wkrótce wyjałowiły pobliski ziemie tworząc Pustkowie Nagasha. Prymitywne plemiona ludzkie zaczęły oddawać
mu cześć jako bogu i to ostatecznie doprowadziło do ich deewolucji w zjadającą zwłoki rasę ghuli. Na przestrzeni kilkuset lat Nagash zbudował potężne imperium otaczające wybrzeża Kwaśnego Morza.

-1350 - 1250. Skaveni przyciągnięci do Kalekiego Szczytu
przez wielką ilość spaczenia wszczynają wojnę przeciwko Nagashowi, lecz
Wielki Nekromanta jest teraz tak potężny, że jego legiony zmuszają skavenów do odwrotu. Ostatecznie dochodzi do ugody pomiędzy Nagashem, a Radą Trzynastu. Skaveni zwabiają do Przeklętej Jamy kilka plemion orków i goblinów w zamian za spaczeń wydobywany pod Kalekim Szczytem

-1222. Wielkie trzęsienie ziemi odkrywa w Górach Mglistych
bogate złoża gromrilu. Nagash wykuwa ze stopu gromrilu i ołowiu swoją legendarną zbroję.

-1200. Zbuntowani Królowie Kapłani, którzy studiowali
prace Nagasha uświadamiają sobie obecność Wielkiego Nekromanty i wysyłają do niego posłańców. Pogłoski o tym docierają do tych Królów Kapłanów którzy nie przeszli na Ciemną Stronę i zwolennicy Nagasha zostają pokonani i wypędzeni przez sojusz pod dowództwem Króla Kapłana Alcadizaara.

-1163 - 1152. Nagash wypowiada nagle wojnę Królom Kapłanom.
Królowie są teraz zjednoczeni przez Króla Alcadizaara i pod jego dowództwem pierwszy najazd Nagasha zostaje zatrzymany. Nagash zsyła na te ziemie zarazę. Jego ożywieńcy są na nią niewrażliwi, ale ludność tego kraju umiera w męczarniach. Nowa armia ożywieńców najeżdża ziemie Królów Kapłanów niszcząc wszystko na swej drodze. Alcadizaar zostaje sprowadzony w łańcuchach do Nagashizzar, gdzie Nagash poddaje go torturom.

-1151. Wielki Rytuał. Po wchłonięciu zdumiewającej ilości spaczenia Nagash rozpoczyna Rytuał Budzenia. Czując niebezpieczeństwo,
w jakim się znajdują, skaveni uwalniają króla Alcadizaara, który zabija
Nagasha i ucieka z jego Koroną Czarnoksięstwa. Jednakże wielu ożywieńców wskrzeszonych przez Wielki Rytuał pozostaje ożywiona, siejąc terror gdziekolwiek się pokażą.

-40. Nagash odradza się dokładnie po 1111 latach po zniszczeniu.
Usiłuje zmusić Króli Grobowców do podporządkowania się jego rozkazom, jednak oni buntują się i pod wodzą króla Settry zmuszają go do odwrotu do Nagashizzar. Po powrocie Nagash znajduje swoją twierdzą opanowaną przez skavenów, ale wypędza ich wszystkich w ciągu jednej nocy. Przez następne trzy dekady pojedyncze kontrataki skavenów są odpierane przez siły Nagasha.

-39. Settra obraca się przeciwko innym Królom Grobowców
i zostaje pokonany w bitwie trwającej przez siedem dni i siedem nocy. Wycofuje się do Khemri, by stworzyć imperium Ożywieńców, które będzie konkurować z imperium Nagasha zarówno wielkością jak i potęgą.

-30. Nagash wykuwa Żelazną Dłoń

1 - 15. Nagash dowiaduje się, że Korona Czarnoksięstwa
znajduje się w posiadaniu Moratha. Udaje się na północ, by odzyskać swoją koronę, ale Morath zostaje pokonany przez Sigmara zanim Nagash mógł odzyskać swoją własność. Nagash wskrzesza ogromną armię ożywieńców i atakuje Imperium. W Bitwie o Rzekę Raik Nagash zostaje pokonany przez Sigmara, a jego armia prawie doszczętnie zniszczona.

16. Krell, jedyny ocalały z armii Nagasha, zostaje pokonany
w Bitwie nad Jeziorem Lodowcowym i uwięziony w magicznej krypcie.

1681. Noc Żywych Trupów. Nagash powraca raz jeszcze 1666
lat po zabiciu przez Sigmara. Przez jednÄ… noc umarli przemierzajÄ… znany
świat siejąc strach i zwątpienie wśród żywych . Całe wioski i miasta zostały opanowane i zniszczone przed końcem nocy terroru.

I to było na tyle.
A moje zdanie co do tych trzech. Drachenfelsa jako przeciwnika urzywam dosyć żadko w mojch przygodach, ale jeśli już sie pojawi to jest lepszy niż ten opisany w WFRP, Nagasha jeszcze nigdy nie urzyłem choć już powstaje przygoda z nim w roli glównej i bedie potężnym wrogiem chyba nawet potężniejszym od Konstanta, a o Sulringu Durgulu szczerze mówiąc pierwszy raz słysze
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Mar 26, 2006 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm No cóż, według wielu Nagash jest najpotężniejszym nekromantą i czarodziejem w Warhammerze ale ja wyżej od niego stawiam Konstanta Drachenfelsa, ale oczywiście biorąc pod uwagę to, że nie może on opuszczać zamku. A Sulring Durgul
-2466 Na Ulthuan Sulring Durgul, przyszły nekromanta przychodzi na świat.
Jest starszy od Nagasha i jest elfem, a co najważnieszje jako jedyny tak naprawdę żyje i ma się dobrze. A opisany jest o ile mnie pamięć nie myli w kampanii Wewnętrzny Wróg- chyba w części Źle się dzieje w Kislevie, ale nie jestem pewien.
Osobiście gdy prowadze staram się nie wprowadzać takich BN ponieważ, no cóż jakby gracze mocni nie byli to szans w walce by z nimi nie mieli, a moi gracze z pewnością by spróbowali ich uśmiercić.
Problem mam tylko z Drachenfelsem, a konkretnie z tym jakiej on jest rasy i kto on do cholery jest. Bo przeczytałem niedawno, że zanim pierwszy elf pojawił się na ziemi, zanim pierwszy krasnolud zaczął drążyć skały w górach stał posępny zamek z siedmioma basztami. Tak to brzmiało mniej więcej.
Więc kim jest Drachenfels????? Skąd się wziął????
Chyba nigdy siÄ™ nie dowiemy

Przed chwilą przeczytałem " członek innej przedwiecznej rasy, jakim był Konstant Drachenfels"
źródło http://valkiria.net/index.php?type=special&area=19&p=articles&id=5602
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Nie Mar 26, 2006 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że Drachenfels był na ziemi przed krasnalami, ludżmi i elfami to prawda. On i Kaine McBrain są najstarszymi istotami w Świecie Warhammera. Jak ja to mówiłem moim graczomi "Najpierw był Chaos, a tuż po nim Konstant Drachenfels i Kaine McBrain. Ale jakiej rasy jest Konstant raczej trudno stwierdzić, choć według mnie blirzej mu do człowieka. A kim on jest, on jest poprostu wymiataczem jakich mało i tyle Very Happy
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Pon Mar 27, 2006 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim jest Konstant Drachenfels można się tylko domyślać...

Choć mi się wydaje, że jest Pradawnym Slaanem Twisted Evil
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Wto Mar 28, 2006 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Pradawnym czy Slannem? Zdecyduj się bo to dwie różne rasy. Swoją drogą po Wielkiej Inwazji Mroku kiedy to Chaos po raz pierwszy się pojawił i kiedy to saurusowie walczyli z nim ich panowie - Pradawni znikneli, nikt nie wiedział co się z nimi stało. Może jeden z nich przybrał postać Drachenfelsa? Ale to wykluczało by złą nature Konstanta. Dywagacje na ten temat to już chyba sprawa dla Bractwa...
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Wto Mar 28, 2006 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brujachowi chodziło o Dawnych Slannów. A co do tego, że Konstant jest jednym z nich to raczej nie wydaje mi się. Primo z niektórych zródeł wynika, że pojawił się wcześniej od Slannów. Secundo jedo natura według mnie lekko odbiegała od natury Dawnych.
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Mar 28, 2006 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak odbiegając od Drachenfelsa co sądzicie o Durgulu? Macie może informacje pogłębiające tę postać, bo w Wewnętrznym Wrogu nie jest zbyt wiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sro Mar 29, 2006 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to ja pierwsze o nim słysze ale... spokojnie! Przeczytałem wrzystkie posty jest jakimś tam nekrusem ok... Very Happy. Nagash według armybooka do Lizardmenów Dawnych Slannów nie było, byli tylko Pradawni - rasa bogów i ich rasa niewolników - Slannowie.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Sro Mar 29, 2006 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz Raziel, z Podręcznika podstawowego do 1edycji wynika jasno ze na ziemi byli Dawni Slannowie, a Slannowie którzy aktualnie żyją w Lustirii są tylko namiastką tego co zostało z Dawnych Slannów po ich upadku wywołnym eksplozją międzywymiarowych wrót z których na ziemie wypełzły siły chaosu
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Czw Mar 30, 2006 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie fajny myk z takimi BN'ami, ale raczej ich zbyt szybko nie wklece na sesje... Moze jak graczom sie znudza postacie Twisted Evil Bo w sumie nie widze innego zastosowania dla nich niz szybkie pozbycie sie BG Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Kwi 01, 2006 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastasowań takich BNów jest cała masa. Mają nieograniczone możliwości. A moi "genialni" gracze zakończyli właśnie swoją owocną, pełną przygód podróż i oddali bezsensownie życie, "broniąc swoicj ideałów" w domu Sulringa Durgula, a konkretnie zginęli z jego ręki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Wto Kwi 11, 2006 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom... jakby o tym pomyslec to moze wyjsc zajebista kampania zwiazana z Drachenfelsem Twisted Evil Ale jak czytam to wychodzi ze kazdy z tej trojki wladal magia nekromancka Very Happy Jakie inne gadzety poza tym rodzajem magii mozna przypisac konstantowi? (wiem - malo pomyslowy jestem ale dosc ciezko mi wyobrazic sobie taka potege... )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group