Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Conieco o magii Nekromancyjnej i Demonologicznej
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Sob Lut 10, 2007 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie wiem czemu, kain, ale odnoszę wrażenie, że starasz się mnie obrazić. Jeżeli zaś chodzi ci o to, kto mógłby pokochać nekromantę (wiedząc o jego fachu) ktoś, kto by go naprade kochał (np. kobieta, która kocha takiego osbnika może starać się nawrócić go na "słuszną" drogę. Fakt, że coś takiego nie ma chyba większego sensu to już inna sprawa). Jeżeli zaś chodzi o miłość fizyczną, to tu już się z tobą zgodzę. W końcu nawet najfartowniejszy mag w końcu nabawi się jakiegoś chróbska, jeżeli będzie ciągle babrać się przy zwłokach (nie mówiąc już o tym, że jak straci kontrolę na np. zombi to owo zombi może mu wydrzeć pazurami kawał mięcha, a wtedy to już zakażenie murowane). Poza tym nawet najgłupsza dziwka nie przespałaby się z kimś, kto wygląda i cuchnie, jak zywy trup. Poza tym gdzieś czytałem, że taki nekromanta z czasem traci zainteresowanie żywymi i jedyne co go interesuje to jego piękna*, mroczna sztuka oraz praktykowanie jej...

*słowa "piękna" NIE należy rozumieć ironicznie
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Nie Lut 11, 2007 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli poczules sie urazony to przepraszam.
Czepiam sie bo zaden z twoich argumentow nie przemawia do mnie...fakt magia nekromancka jest potezna ale gra ta postacia wg mnie i na logike nie jest tak prosta jak to przedstawiles. Piekno tej postaci i odgrywania polega na nie zdemaskowaniu sie kim grasz:P poza tym jak masz krasnoluda w ekipie to tym bardziej bo przerobi cie na salceson
A nie szastaniu i gadaniu ze zmarlymi bo potrzebujecie informacji
Moi gracze by mnie zabili bez wahania jak by sie dowiedzieli kim gram-w przypadku nekromanty
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Nie Lut 11, 2007 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok rozumiem, nie ma problemu, faktycznie mogłem znaleźć złe przykłady Jeżeli zaś chodzi o krasnoluda, to można przyjąć, ze jest to jakiś degenerat (tacy znajdą się wszędzie). Taki może np. wyznawać bogów Chaosu i jakiś guru mógł zlecić mu wspólną misję z jakimś nekromantą (wiem, naciągane, ale staram się znaleźć jakąś sytuację, żeby mój wcześniejszy przykład uzasadnić).
Jeżeli chodzi o nekromantę, który ukrywa swą tożsamość przed resztą drużyny to będzie tu sporo problemów, bo w końcu co kto na sesji napisał, to każdy zobaczyć może, a wysyłanie privów na linii MG-gracz może nie zawsze być użyteczne. Dlatego jednak uważam, że w sesjach typu on-forum ukrywanie tożsamości postaci nie zawsze ma sens.
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 01:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o magu któremu umarła żona/kochanka/no po prostu miłość...

I zaczął się zagłębiać w tajniki nekromancji... bowiem skoro można ożywić ciało... można ożywić nawet samego ducha...
To czy nie możnaby ożywić ciało z duchem?
Przywrócić ją do życia...

Typowy przykład ciekawego nekromanty... i niech mi ktoś powie, że on jest zły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest zły kiedy próbuje poprostu "odratować" swoją ukochaną. Zainteresował się jednak magią Dhar... nie ma szans aby pozostał taki jak wcześniej.

Każda magia jest niebezpieczna. Osiem wiatrow, o których uczy sie w kolegiach, bywa niebezpieczne nawet dla doświadczonych magów, ale Dhar to igranie z Chaosem na każdym kroku.
Niebezpieczeństwo nie czai sie tylko w magii. Zastanów sie - czy jakikolwiek człowiek pozostałby normalny krojąc, badając i wykopując przegniłe zwłoki? Nekromanci zajmują sie tylko tym, przez co sami nabierają wyglądu prawie rozłożonych trupów.

Nawet jesli koles zaczynałby praktykować magie nekromantyczną w dobrych zamiarach po jakimś czasie (zalezy jak silny ma umysł) stanie sie sługą mrocznych bogów oraz zagrożeniem dla Imperium.

Niemożliwe jest (wedlug mnie) wskrzeszenie trupa wraz z jego świadomością/duszą/osobowością. Tylko bogowie byli by w stanie uczynić coś takiego. Można przywołać samego ducha, albo ożywić ciało ukochanej (aż strach pomyśleć co nekrus by z nim zrobił Wink )
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o nekromantę, który ukrywa swą tożsamość przed resztą drużyny to będzie tu sporo problemów, bo w końcu co kto na sesji napisał, to każdy zobaczyć może, a wysyłanie privów na linii MG-gracz może nie zawsze być użyteczne. Dlatego jednak uważam, że w sesjach typu on-forum ukrywanie tożsamości postaci nie zawsze ma sens.


Wlasnie chodzi o to by inni sie dowiedzieli...nawet jak gral bym lotrem i bym sie dowiedzial podpierdolil bym ci wladzom i dostal jakas moe kasiorke, a jak nie uzyskal bym szacunek..w koncu pomogle w odkryciu i zniszczeniu wroga Imperium Razz
Gra nekromanta,demenologiem czy kaplanem jakiego boga chaosu polega na tym aby nikt sie niedowiedzial....w koncu zyjemy w swiecie gdzie nikt nikomu nie ufa...a lowcy czarownic wszedzie widza zlo:)
I o to sie czepilem.....z MG mozna pisac na privie, gg, esemesem nawet ...
jak gra sie taka postacie to niech gracz zapelni jej pelna konspire i to jest to do czego daze...
Mi tezz darza sie prowadzic, coraz czesciej ostatnio ....zarowno w realu i jak i on-lne i jak bys przedstawil sie tak jak to zrobiles moim graczom to chyba bym cie utlukl:)sciagnac na Ciebie wszelkie choróbska Nurgla
Online czy real nie ma znaczenia...czary jak inkantujesz to twoja wyobraznia a moja dzialko jest opisac tak aby gracze sie nie skapowali .....
Mialem gracza ktory gral nekromanta i nie powiem odegral to profesje zajebiscie...<sesja Wise>
normalnie krew mnie zalewa jak slysze ze to problem i wogole......wlasnie to jest piekno tej postaci a nie czary mary....
p.s Nie staram sie Ciebie obrazic tylko cos Ci uzmyslowic
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
madnecromaster
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 08 Lut 2007
Posty: 58
Sk±d: Z ZaÅ›wiatów

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za ostrożnośćSmile
Dobra, rozumiem do czego dążysz. W każdym razie, odbiegając trochę od tematu, szkoda, że nie ma raczej tu chyba chętnych na sesję typu Kultyści Chaosu jako BG. Szkoda. Możnaby było bez problemu Tzeentcha wyznawać, trpuki wskrzeszać itd.
Jeżeli chodzi o wskrzeszanie, to czy kapłani w warhammerze nie mają czarów umożliwiających powrót ze zmarłych?(nie znam podręcznika, tylko wertowałem go w Empiku, więc nie wiem czy jest taki czar czy nie).
_________________
Tzeentch widzi... Tzeentch wie...

SESJE:
Gmachy Gildii - Tomasz Cierniokrzew; człowiek
Bretonnia - Czas Nadziei - Rudolf Steinkopf, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pon Lut 12, 2007 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie....ja prowadze na Altodrfie "Gmachy Gildii"grac mozesz kim chcesz byle inteligentnie...zapraszam:P
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Lut 19, 2007 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas wtrącić swoje trzy grosze na temat ożywiania wraz z świadomością/duszą/osobowością. Jest to jak najbardziej możliwe. Przykład: wskrzeszanie/tworzenie upiorów. Upiór posiada własną świadomość, i to tą świadomość, którą miał za życia. Oczywiście istnieją zapewne także i inne przykłady.

Wskrzeszanie postaci jako ożywieńca jest zatem możliwe. W przeciwieństwie do wskrzeszenia postaci do życia... WFRP to na szczęście nie D&D.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pon Lut 19, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby? Istnieją duchy które można sprowadzić na ziemie... dlaczego by nie badać tego dalej... dlaczego by nie zatracić się w szaleństwie by wreszcie osiągnąć sukces... jeśli da się sprowadzić ducha... jeśli da się ożywić samo bezwolne ciało to dlaczego nie dałoby się sprowadzić ducha do ciała?

Nikt tego nie potrafi... lecz wd. mnie jest to możliwe... choć owe ciało pozostałoby martwe pewnie...
Zawsze to może być tylko lustrzana kopia osoby... wspomnienie jej zaszczepione w ciało... już nie ta sama osoba ale nowa... ta którą mamy w głowie (polecam mange "Full Metal Alchemist" boska ^_^ )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sob Lut 24, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawka na to co napisałem. W opisie Burzy Chaosu demoniczny władca Be'lakor wskrzesił Wielkiego Teogonistę Volkmara... po czym zrobił sobie z niego sztandar. Ale faktem jest, że go wskrzesił. Tak więc wskrzeszenie postaci jest możliwe, wystarczy poprosić Be'lakora... Hehehe
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Lut 24, 2007 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub innego Demonicznego Księcia Smile ewentualnie rzućić ciało na 5 tonowy kawał spaczenia. A nuż się używią? Ale ja bym raczej nie pozwalał graczom na zmartwychwstanie...
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Wto Cze 12, 2007 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sądzę, że najlepsza będzie Prawdziwa Dhar. Moim zdaniem jest to Najmroczniejsza i wogóle Magia to jest poprostu chaos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Wto Cze 12, 2007 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda magia w WH to Chaos więc niegadaj że Dhar to Chaos. No i raczej w asortymencie Czarnoksiężników Chaosu nie będzie czaru na wskrzeszenie, po co mają wskrzeszać kogoś kto zginął dla ich bogów? To by było odebranie Bogowi tego co mu się należy a jak wiemy Bogowie Chaosu częściej ingerują w życie śmiertelników i jak im się coś nie podoba to są gotowi to poszczuć swoimi demonami.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group