Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
WFRP vs. 40.000

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Edgar
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 20
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 22:56    Temat postu: WFRP vs. 40.000 Odpowiedz z cytatem

Eeeeeee...... Plywalem sobie w wodzie... walnalem sie w lep i obudzilem sie na dnie jakiegos zbiornika wodnego, jeszcze troche lodu mialem jakiegos na sobie...wyplynalem i co ?? a tu ni ma drzew na londzie tylko jakies .... o ja pierdziele :/ jak sie pozniej dowiedzialem to byly mechy...udalo mi sie przezyc rok w tym dziwnym swiecie... dowiedzialem sie conieco i teraz z jakims pokrenconym mechanikiem pracuje nad modelem mecha ktory w kabinie bedzie mial wode i bedzie w pelni przystosowany dla ryby, a w chwilach wolnych pracujemy nad wechikulem czasu ktory przeniesie mnie w przeszlosc... ale czy naprawde warto ??? Tak naprawde nie mam zielonego pojecia o W 40.000 ale moze ktos kiedys sie znajdzie co bedzie mial pojecie na temat obu systemow i mi conieco opowie... a narazie to zapelnilem luke w jedynym temacie ktory byl pusty Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Czw Gru 23, 2004 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam coś co się nazywa "Warhammer 40K RPG (1000 pages)". Zajmuje 3MB (ponad 900 str.) Jeszcze tego nie czytałem i chyba nie będę czytał bo 40-stka mi nie pasuje ale jak ktoś chce to mogęmu wysłać.
mam jeszcze rulebooka do 2ed. w pdfie wiec: patrz wyżej.
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Sty 23, 2005 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grałem w WH 40000 ale wersje na kompa. A podręcznikowej w życiu nie widziałem. W każdym razie orki wpier... ludziom i zajęły największe miasta. Nie ma krasnoludów ani elfów, ani halfów. Są jakby różne narody i korporacje coś troche jak DOOMTROOPER. Wszyscy jakieś lasery albo wielkokalibrowe pukawki mają a tych co wręcz walczą to na palcach jednej ręki można policzyć. To kawaleria chyba nawet na żywych koniach i wyglądają jak Tatarzy albo coś. Jest kilka klanów orków i każdy ma coś innego. Boli najbaredziej to że są tylko ludzie z dostępnych ras.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus


Ostatnio zmieniony przez Blackswordsman dnia Sro Mar 16, 2005 23:30, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Sty 24, 2005 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie grałem i nie zamieżam jak dlmnie to jest shit.... nie podoba mi się to i nie będzie ja kocham miecze łuki magie smoki itp itd.....;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Sty 31, 2005 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yyyy nie nie nie takiego Wh odstawiamy na pólke niech sie kurzy w spokoju... Ja również popieram luki itp...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Anthagoth
Go¶æ





PostWys³any: Sob Mar 05, 2005 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze że macie niewiele wiedzy na temat tego systemu więc postaram się wyjaśnić pare ogólnych rzeczy, mimo że sam też dużo nie wiem na ten temat ale się troche orientuje. Jak napisał Blackswordsman, to grał tylko w wersje na kompa a podręcznikowa troche inaczej wygląda. Rasą można grać każdą, a jest ich kilka: Ludzie, Orki, Eldarzy i Mroczni Eldarzy, Tau, Nekroni, Tyranidzi i jak w fantasy Chaos. Krasnoludy byly w pierwszej edycji, ale nie wiem czemu w dalszych edycjach ich pomineli, Halflingów to raczej nie wyobrażam sobie w tym systemie gdzyż jest świat jest bardzo brutalny i toczy się cały czas wojna. Dla mnie to Warhammer fantasy tylko wiele lat póżniej. Są ci sami bogowie chaosu, z ludzkich wiem że jest Ulryk, a Eldarzy to dla mnie elfy patrzac po ich wygladzie i podziale, zupełnie jak to bylo w fantasy czyli były te "dobre" i mroczne idt. No a co do uzbrojenia to nie polega ono na mechach, ludzie posiadają taką jedną jednostkę zwaną Dreadnoughtem, a sama armia to głownie piechota wspomagana przez różnego rodzaju pojazdy. Jak napisaem wcześniej sam nie posiadam dużej wiedzy na temat tego świata, więc podałem bardzo ogólny opis.
Powrót do góry
BlackRider
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 14 Mar 2005
Posty: 50
Sk±d: Gorlice

PostWys³any: Sro Mar 16, 2005 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie w40 to po prostu poroniony pomysł. Warhammer jest jeden tam gdzie mieczem się walczy a nie działem laserowym. Jakos nie wyobrażam sobie orka z bazooką.... Ale to jest moje zdanie
_________________
"The thundering of hooves brings the sounds of death"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Czw Mar 17, 2005 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poroniony pomysł... tylko dla niektórych. GW zarabia rocznie grubą kase na graczach WH40k
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Archaon



Do³±czy³: 06 Kwi 2005
Posty: 3

PostWys³any: Sob Kwi 23, 2005 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, rzeczywiście są pewne armie, które wyglądają dość śmiesznie... Ale jest też wiele, armii bardzo ciekawych... Mi nie przeszkadza to, że jest Warhammmer z mieczami i Warhammer z laserami...
_________________
Zapraszam! www.burningarrow.prv.pl
Warhammer, Fantasy, Star Wars i wiele innych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Lip 22, 2005 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heheheh... widzę że bardzo małe macie pojęcie o Warhammerze 40K. Otóż jest tam Imperium, Imperator, Orkowie i różne inne rasy. Nie napiszę tutaj całego opisu Warhammera 40K, skoncentruję się na suchych faktach. A więc:
-Imperium posiada około miliona planet. Na około tysiącu z nich stacjonują Kapituły Space Marines, ultra-elity świata Wh40K. Każda planeta ma obowiązek stawić armię mieszkańców urodzonych na danej planecie. Nazywa się ich wspólnie Imperial Guard.
-Jest sektor galaktyki, Eye Of Terror, zaludniony przez zdrajców i demony Chaosu.
-Sławne oddziały Imperial Guard:
A-Catachan Jungle Warriors
B-8th Cadian Regiment
C-Tallarn Desert Raiders
D-Mordian Iron Guard
-SÅ‚awne Zakony Space Marines:
A-Ultramarines
B-Space Wolfs
C-Dark Angels
D-Blood Angels
E-Black Templars
-Są Orkowie jako [jak zwykle] głupia i barbarzyńska nacja. I jak to barbarzyńcy, atakują planety Imperium.
-Są Eldarzy i Mroczni Eldarzy. Podobni do elfów.
-Są Necroni, po polsku ożywieńcy. ZMECHANIZOWANI ożywieńcy.
-O Tau mozna powiedzieć że są to obcy walczący bo muszą w imieniu "Większego Dobra".
-Chaos jak to Chaos. Mutasy, ścierwo, demony itp.
-Tyranidzi zaś to coś w stylu Obcych z filmów Aliens albo Zergowie ze StarCrafta [bardziej to drugie]. Mają jeden wspólny umysł, prymitywne odruchy oraz broń i statki wykonane z żyjącej tkanki.
Mogę jeszcze długo mówić o Wh40K ale najlepiej bdzie jeśłi zagracie w doskonałego Dawn Of War, albo rozejrzycie się po necie za figurkowym systemem bitewnym.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group