Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Dobre demony ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Pustkowia Chaosu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Czy istniejÄ… dobre demony ?
tak
55%
 55%  [ 11 ]
nie
45%
 45%  [ 9 ]
Wszystkich G³osów : 20

Autor Wiadomo¶æ
dunoon
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 09 Mar 2006
Posty: 39

PostWys³any: Czw Maj 25, 2006 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to jedst chyba najważniejsze!

Demonologia musi być dostosowana do świata, w którym toczy się rozgrywka to znaczy każdy powinien w jakimś stopniu mieć swoją własną i starać się ją tworzyć, by miała możliwie najmniej dziur.

Taki wysiłek intelektualny rozwija! Smile Jeżeli samemu się wymyśli jakieś rzeczy, to czuje się większą odpowiedzialność za świat, który się tworzy jako MG.
_________________
http://s1.bitefight.pl/c.php?uid=58114

#Altdorf => Silv'aret Dunoon, człowiek, bard
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
gregovius
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 29 Cze 2006
Posty: 8
Sk±d: tego nawet najstarsi górale nie wiedzÄ…

PostWys³any: Pia Lip 28, 2006 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że istnieją, czym śa anioły jeśli nie dobrymi demonami? Moi gracze często spotykali się z aniołami, którzy zlecali im misje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Sob Lip 29, 2006 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już chciałem oburzyć się na te "dobre demony", ale sięgnąłem do słownika Kopalińskiego, a oto, co tam znalazłem: demon - z mitologii greckiej zły albo dobry duch; w przenośni władca; geniusz; w religii chrześcijańskiej zły duch, szatan, diabeł.

Więc wszystko zależy jak zwykle od punktu spojrzenia. Jeśli patrzeć z perspektywy chrześcijaństwa demon jest złą istotą, ale, co chyba bardziej pasuje do WFRP, z mitologii greckiej demon może też być dobrą istotą. Uważam, więc, że kwestia rozwiązana. W WFRP mogą być zarówno złe jak i dobre demony. Inna sprawa, czy dobry demon to anioł?
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Nie Lip 30, 2006 01:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anioł w Warhammerze? Nie pasuje.

Anioł jest w religii chrześcijańskiej. W Warhammerze panuje inna religia (której nie wyznaje Twisted Evil ) a także inne "anioły".

W takim razie jak wygląda dobry demon albo inaczej Warhammerowy anioł? Smile Raczej nie jest to skrzydlaty człowiek...

Dobry demon powinien mieć wygląd zależny od bóstwa. Demon Taala i Rhyi mógłby być nawet jeleniem albo dzikiem. Oczywiście magicznym i z niezwykłymi zdolnościami.

Demon Ulryka? Śnieżny, przebiegły i silny wilk Twisted Evil

Demon Morra? No chyba nie śmierć z kosą Laughing
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Nie Lip 30, 2006 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Władcy Zimy (kampanii wydanej przez Portal), pojawia się wielki demon Ulryka - Buran, który manifestuje się jako potężna burza śniegu i lodu. Zabójczo niebezpieczny i nie do pokonania (niemal).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lip 30, 2006 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demonów jest tyle ile bóstw według mnie, więc istnieją dobre demony, tak jak istnieją dobre bóśtwa. Tylko najczęściej spotykane demony to demony Chaosu, bo demony właśnie się z niego wywodzą. Co innego avatary, manifestacje fizyczne bóstw. Te wyglądają identycznie jak bogowie, choć nie mają aż takiej potęgi.

Większy demon Ulryka? Prawie nie do pokonania to się zgodzę. Ale dlaczego gracze mieliby walczyć z demonem Neutralnego bóstwa (chyba że czymś zawinili)?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Nie Lip 30, 2006 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BG nie walczyli z tym demonem. W opowieści zasłyszanej od starego żołnierza, Buran (pod postacią lodowej burzy) przewalił się ponad regimentem zabijając niektórych żołnierzy (dokładniej zerwał ciało z kości). Kompani zabitych żołnierzy szybko przypomnieli sobie o grzechach (prawdziwych lub nie) popełnionych przez ofiary Burana.
Ponadto, na północy Imperium chłopi wierzą, że zimą demony Ulryka opętują ciała wilków, by za pomocą tych drapieżników karać ludzi, którzy obrazili Boga Zimy.

A wracając do Burana i innych większych demonów, uważam że powinny one pojawiać się niemal wyłącznie w zasłyszanych opowieściach (chyba że MG chce pozbyć się BG, ponieważ walka z większym demonem powinna kończyć się śmiercią większej części drużyny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do³±czy³: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk±d: z dalekiej północy

PostWys³any: Wto Sie 01, 2006 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, i właśnie coś takiego mi się podoba. Demonem Taala może byś jakieś leśne stworzenie, albo letnia burza, albo silny wiatr. Taka właśnie powinna być różnica pomiędzy złymi i dobrymi demonami. Zły demon powinien być przerażającą istotą na widok której wszyscy robią pod siebie. Dobry natomiast powinien wywoływać pozytywne emocje, a jeszcze lepiej żadnych emocji. Osoby, które spotkały takiego demona mogłyby nawet nie wiedzieć, że to demon.

A jeśli idzie o anioły, spotkałem się gdzieś w sieci z opisami takich istot w WFRP.
_________________
dekadencki golibroda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
gregovius
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 29 Cze 2006
Posty: 8
Sk±d: tego nawet najstarsi górale nie wiedzÄ…

PostWys³any: Czw Sie 03, 2006 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry demon powiniem być siła reprezentującą swojego twórce, więc moim zdaniem nawet nie powinny mieć kształtów. to co widzi bohater jako dobry demon (lub zły) jest to tylko powłoka mająca "przyspieszyć" kontakt z śmiertwlnym rozmówcą. Przecież w podręczniku jest napisane że demonów nie można zabić, są tylko odsyłane do swojej strefy egzystencji. tak więc jakikolwiek demon może przybrać oblicze jakie chce. na przykład sukkuby- złe demony w postaci pięknej kobiety, których zadaniem jest jego uwiedzenie i wykorzystanie jego sił witalnych.

Więc pomysł anioła w Warhammerze nie wydaje mi się taki zły... W moich grach anioł jest przecstawicielem dobra jako ogółu. oczywiście równie dobrze to mogło być na przykład światło lub powiedzmy spokojna polana w lesie.

Dzięki za komentarze, licze nan następne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Czw Sie 03, 2006 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demony, zależnie od natury oraz charakteru bóstwa któremu służą i od którego pochodzą, będą przybierac odpowiednią postac. Neutralne i dobre demony ukazując się wyznawcom swoich bóstw będą przybierac raczej przyjazne formy, zaś wrogom ukażą swe wrogie oblicze. Demony zła i Chaosu będą zapewne starały się przerazic tych, którzy ośmielili się ich wezwac lub przeciw którym zostali posłani, przybierając przerażające formy. Często demony przybierają także postac wyobrażeń ludzi którym się ukazują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pia Sie 04, 2006 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z demonami niezależnymi od bośtw? Takie demony mogą miec chyba charaktery zupełnie inne od tych typu: zły, dobry, chaotyczny, neutralny, praworządny etc. etc.

Bo co do demonów stworzonych by służyć bogom to zgadzam się, że ich charakter i wyobrażenia będą zbiezne z ideologią bóstwa.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Sie 04, 2006 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma dobrych demonów!! I nie zmienie swojego zdania. Demon zawsze jest zły a jak jest dobry to już nie jest demonem. Uważam jednak że demony mogą wybieraćkomu służyć to znaczy mogą sie zbuntować przeciwko bóstwu które je powołało, narazając sie w ten sposób nawet na dezintegracje ale jednak mogą to zrobić. I właśnie takie niezależne demony to te które porzuciły swoje bóstwo lub też powstałe na skutek czegoś innego , jakiejś manifestacji wiru chaosu.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Sie 04, 2006 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A weź ty mnie nie dobijaj Black swoim "zdaniem". Niech będzie to twoje zdanie, ale licz się z teoriami innych. Mi pasuje dużo pomysłów z tego forum ale żadnego z nich nie wprowadzę. Czemu? Bo Warhammer jest jaki jest i narazie nie znudziłem się drugą edycją by wprowadzać cuda.

A ty wypowiedziałeś się jakbyś był panem i władcą świadomości i wyboru graczy. Powiem tak: NIE. Twisted Evil

A co do tematu to już się wypowiedziałem.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
SamboR
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 16 Lip 2006
Posty: 16
Sk±d: Steinau an der ODER

PostWys³any: Pia Sie 04, 2006 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dobre demony. A jak je przedstawimy, czy je przedstawimy, to już wola MG. Osobiście odrzucałbym zestawy aniołek - diabełek. Bądźmy kreatywni Wink demonem Taala może być dorodny jeleń, z jakimś znakiem świecącym w porożu. Demonem Morra - kruk etc. takie rzeczy wprowadzają nieco mistycyzmu. Ale nie wolno przesadzić - jeśli gracze będą spotykać co krok wysłanników bóstw, mogą się nabawić paranoi (czy ten wilczek to nie czasem wysłannik Ulryka? Tak żałośnie patrzy. Wink) Z kolei nie wierzę w istnienie demonów bez panów - poprostu wydaje mi się, że są za słabe by same się "utrzymać". Tyle mojego. Jak się komuś spodobało - to miło. Jak nie - niech nie używa.
_________________
#Sesja Płomienie zagłady: Isidor - Ultramarine
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Sie 05, 2006 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego słowa mi właśnie brakowało. Wysłannik bóstawa!! Te tak zwane przez was "dobre demony to wysłannicy bóstwa. uważam że wszystkie te dobre czy neutralne to właśnie wysłannicy bóstwa. Zaraz siektoś przyczepi:" ej ale te złe są też wysłannikami bo przecież wysyła je bóstwo, to co że złe." Ja będę te złe nazywałdemonami a reszta to poprostu wysłannicy, posłańcy itd itp. Nie ma dobrych demonów!! Twisted Evil Są tylko dobrzy wysłannic, posłańcy bóstw. O tym koniec z mojej strony. Co do "wolnych demonów istnieją. Jest ich niewiele ale jednak. Może i one nie powinny nosić miana demon ale jak narazie nie przychodzi mi żadne inne do głowy. <to mi nasuneło pomysł na nowy temat>
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Pustkowia Chaosu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group