Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Dobre demony ?
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Pustkowia Chaosu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Czy istniejÄ… dobre demony ?
tak
55%
 55%  [ 11 ]
nie
45%
 45%  [ 9 ]
Wszystkich G³osów : 20

Autor Wiadomo¶æ
pitus



Do³±czy³: 08 Mar 2006
Posty: 2
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sro Mar 08, 2006 13:42    Temat postu: Dobre demony ? Odpowiedz z cytatem

Nieraz zastanawiałem sie czy istnieją owe dobre demnony
co wy na to ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sro Mar 08, 2006 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest niezwykle proste. Wiadomo, że demony to nic innego jak byty, które służą swemu bogu, są jego tworami. Jeśli demony bogów chaosu są przyzywani przez kultystów tych bogów, to musi być też możliwe przywołanie sługi dobrego bóstwa.

Wiadomo jest jedno. Na przyzwanie najczęściej odpowiadają złe/chaotyczne demony, nawet podstępnie podając się za neutralne/dobre/praworządne, więc pierwszym demonem, który odpowie na wezwanie będzie jakiś podstępny osobnik tej społeczności. Myślę, że przyzwanie właściwego demona, jakiegokolwiek charakteru powinno być trochę trudniejsze i wymagające większego poświęcenia.

TrochÄ™ siÄ™ rozminÄ…Å‚em z tematem, ale odpowiadam: Tak! Dobre demony istniejÄ…!
_________________
Aaaaaaaaa!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sro Mar 08, 2006 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak istnieją i nawet mogę podać przykład - Viydagg
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sro Mar 08, 2006 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raziel napisa³:
Tak istnieją i nawet mogę podać przykład - Viydagg


Ależ niy! Pewne źródła podają, iż jest to demon praworządnego boga!
_________________
Aaaaaaaaa!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Sro Mar 08, 2006 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z materii chaosu oprócz istot plugawych i złych powstały również isitoty życzliwe i dobre (już 2 raz to pisze dzisiaj Very Happy ). Nie wydaje mi się by DEMONEM nazywa tylko złe istoty. Są one również i dobre, na usługach u dobrych bóstw.

Gdyby Shallya miała swoje sługi nazywalibyśmy je demonami (przynajmniej ja Very Happy )
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Czw Mar 16, 2006 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demony stoją wysoko ponad takimi wartościami jak dobro czy zło.

Nie ma demonów złych, dobrych, neutralnych. Jedynie to co czynią może wydać się nam złe lub dobre. Jednak ich natura nie zakłada żadnego konkretnego charakteru.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Mar 16, 2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się zgodze absolutnie. Demon to demon nie ważne czy kolorowy ,czarnobiały z mackami , piórami i sam Tzeentch wie co jeszcze. Mimo tego, że czyny niektórych z nich wydają się być dobre. Jedno jest niezmienne. Każdy demon ma w tym co robi jakiś interes. Nie ma demonów robiących coś bezinteresownie.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Pia Mar 17, 2006 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ chopy! Przecież demon to nic innego jak sługa boży, więc o czym wy tu wypisujecie Rolling Eyes . Niy chcę was obrażać, ale piszecie głupoty . Demon robi to co mu każe jesgo pan. Demony niy mają swej wolnej woli Exclamation , tak jak śmiertelne istoty.
_________________
Aaaaaaaaa!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Mar 17, 2006 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się nie zgodzę. Demony mają wolną wolę. Może i wykonują to co nakazują im bóstwa ale same wybierają metody. Poza tym Jest pewna grupa bardzo silnych demonów ,które nie służą żadnym bóstwom tylko same sobie, będące czczone przez wąskie grono jak bóstwa.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład Baalrukhy (nie wiem jak to się pisze). One nie służyły żadnym bogom. Demony mają własną wole i świetnie to wykorzystują, oczywiście jeśli przydaży się że rozkaże im ich bóstwo opiekuńcze lub smiertelnik który zna ich prawdziwe imię to demon musi zrobić to co mu nakazano. Ale tak to będzie robił co chce. Np, demony Khorna polecą mordować wrzystko, demony Nurgla będą rozsiewać zaraz a demony Tzeentcha najprawdobodobniej kogoś opętają i będą spiskować jak obalić Imperium od środka.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Wto Mar 21, 2006 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc pozostaje pytanie: czy istnieją dobre demony?

Moim zdaniem (bardzo przez Was wymuszonym Wink ) demony mogą robić co chcą, częściowo podporządkowując się woli swego bóstwa. My możemy nazwać jakiegoś demona dobrym, ponieważ czyni dla nas dobrze, innego możemy nazwać zlym bo robi nam na złość ( Razz ) Tak jak to napisał Monstero, demony stoją ponad takimi wartościami jak dobro czy zło.

Co nie znaczy, że demony wg. ludzi nie postępują dobrze Very Happy
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Sro Maj 24, 2006 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: demony nie mają wolnej woli, są częścią boga który je stworzył i posiadają taki charakter/naturę jak on. Więc demon Shallyi będzie dobry, Sigmara neutralny a Khorna chaotyczny.
Demony są częścią bóstwa, a odłączenie od swego władcy traktują jako nieprzyjemną konieczność, a wykonując zadania dążą do ponownego zespolenia.
A co do różnych metod działania, to demony działają odpowiednio do charakteru swego bóstwa: demony Tzeentcha będą przebiegłe a Khorna brutalne, itd...
Po drugie: Balruki (pozwolę sobie na spolszczenie) są demonicznymi książętami, które slużyły kiedyś bóstwu o imieniu Azagoth (jeśli dobrze pamiętam) obecnie zaś uzurpują sobie prawo do boskości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Maj 25, 2006 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zostane przy swoim zdaniu. Demony maja wolną wole , może to nie tak wygląda ale gdyby nie przymus bóstwa i "wychowanie " , mogły by robić co by chciały. To taj jak dzieci słuchają rodziców . Total Totalitaryzm, nie słuchasz mnie nie masz co jeść i gdzie mieszkać więc do roboty bo jeszcze ci w.. za lenistwo...
Tak to wygląda. Demony nie są bezmózgimi maszynami bóstw, nie są też zwierzętami...
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dunoon
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 09 Mar 2006
Posty: 39

PostWys³any: Czw Maj 25, 2006 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram! Demony skoro powstały z jednej materii - Chaosu - jak wcześniej ustaliliśmy, to gdyby nie miały wolnej woli, to służyłyby jednemu bogu, a ponieważ służą wielu różnym, to znaczy, że mają wolną wolę. To jest pierwszy wyraz wolnej woli - wybór bóstwa, któremu się służy lub nie służenie żadnemu. A co do wykonania rozkazów, to sądzę, że wybór bóśtwa, któremu demon służy daje pewną mentalną więź, by wykonywać rozkazy z pewną dozą bóstwa i wynikających z tego mocy, które bóg udziela na konkretne zadania. To jest ta delikatna różnica między posiadaniem wolnej woli a wykonywaniem rozkazów.

Takie jest moje zdanie, z którym się zresztą zgadzam! Wink
_________________
http://s1.bitefight.pl/c.php?uid=58114

#Altdorf => Silv'aret Dunoon, człowiek, bard
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Czw Maj 25, 2006 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demony nie powstały z jednej materii Chaosu (przynajmniej nie bezpośrednio), są częścią bóstw, przez które zostały stworzone. Co więcej, wiele demonów zostaje stworzonych do wykonania jednego konkretnego zadania, a wolność jaką dysponują jest adekwatna, do potrzeb powierzonej im misji. Bogowie to nie kapitanowie najemników, którzy płacą demonom za usługi. Bóstwa nigdy nie pozwoliłyby by sobie na ryzyko zdrady.
Demon nigdy nie wybierał komu będzie służył, to nie chrześcijański anioł, posiadający wolną wolę, który musiał opowiedzieć za wiernością Bogu lub szatanowi.

A dlaczego na wezwania najczęściej odpowiadają chaotyczne lub złe demony? Ponieważ demonolodzy najczęściej są źli lub chaotyczni. A taki czarnoksiężnik nie będzie wzywał demona dobrego bóstwa.

Ale oczywiście każdy ma prawo do własnej demonologii Wink, pod warunkiem że będzie ona spójna i konsekwentna. RPG to zabawa i o tym należy przede wszystkim pamiętać.

Pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Pustkowia Chaosu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group