Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wirus na stronie głównej??????????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Drogi Konstantcie Drachenfels...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
człowiek-problem
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lut 25, 2006 23:23    Temat postu: Wirus na stronie głównej?????????? Odpowiedz z cytatem

Używam programu antywirusowego " avast! " i za kazdym razem gdy wchodze na strone główną pojawia mi sie informacja ze jest na niej robak!!!!!! Czy w zamku "laleglo sie robactwo" czy to wina programu który jest nadwrażliwy, a moze nie wiecie o tym???????? Shocked Bardzo prosze o odpowiedź Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Lut 25, 2006 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podejrzewam że to możliwe. Sam złapałem jakieś świństwo które pokazuje mi się najczęściej na grze ale jak skanuje to nic mi nie wykrywa. Miszczu sprawdź to tak na zapas. Dla spokoju. Nie sądze że to wirus ale jakiś robaczek jest.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus


Ostatnio zmieniony przez Blackswordsman dnia Nie Lut 26, 2006 03:08, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sob Lut 25, 2006 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam 'Nortona' co tydzień robie aktualizacje i nic mi takiego nie wyskakuje Smile Ludziu - problemie ^^' Albo coś masz z tym antywirusem albo ja Razz

To z resztą niemożliwe, Konstant i reszta demonów czuwa nad Zamkiem więc nie sądze żeby było coś tu gorszego od nich Twisted Evil
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Nie Lut 26, 2006 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Bardzo mnie tym człowieku-problemie zmatrwiłeś ponieważ nie lubie wirusów (a mam AVK z baaaardzo dawną aktualizacją). Ale skoro Xsary ma nortona z najnowszymi aktualizacjami to się troche uspokoiłem Very Happy Może ktoś wie gdzie można ściągnąć jakiś dobry program antywirusowy Z MOŻLIWOŚCIĄ AKTUALIZACJI ????
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lut 26, 2006 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AVG, Brujahu. AVG ma aktualizację, jest dobry i nie włazi w (za przeproszeniem) dupę jak np. Avast czy Norton.

A ten pluskwiak był zaobserwowany już wcześniej, nie tylko przeze mnie. Orth narazie ma Sajgon z tworzeniem Fabularnego.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Nie Lut 26, 2006 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowiek-problem miał rację. jakiś dżordż włamał się na sesję administracyjną wczoraj i dolepił skrypt trojana pwsteal.metafisher

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/pwsteal.metafisher.html

który na niezabezpieczonych systemach łindowsa próbował pobrać pliki wmf. Sprawa niegroźna - ale niektórym mogła utrudnić w ostatnich godzinach dostęp na zamek.

Skrypt przed chwilą usunąłem i sprawdziłem jeszcze wszystko wokoło. Powinno chodzić.

Z jednej strony to pocieszające - zamek się rozwija i ma coraz większy ruch co przyciąga mendy liczące na łatwy kolportaż swojego syfu.
Wirus odwoływał się do rosyjskiej subdomeny http://trezor.by.ru/

bajdełej dzięki za info człowieku-problemie - jak zauwazycie znów coś niezwykłego - raportujcie
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lut 26, 2006 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantastycznie... Jak widać "Inkwizycja Zamkowa" czuwa. Cofam moje poprzednie słowa.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Nie Lut 26, 2006 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki orth mi wczoraj avast zaczal piszczec, ale mnie uspokoliliscie. Dzieki za czujność
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
informatyk1



Do³±czy³: 14 Cze 2006
Posty: 1

PostWys³any: Sro Cze 14, 2006 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na innych sronach teź to się pojawia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Drogi Konstantcie Drachenfels... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group