Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Sreniowiecze/Renesans
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Azgard
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lut 12, 2006 21:05    Temat postu: Sreniowiecze/Renesans Odpowiedz z cytatem

otoz mam takie pytanie, czy podczas sesji w ktorych bierzecie udzial wasze losy tocza sie w okresie staroswiatowego sredniowiecza, czy jest to juz staroswiatowy renesans, tak jakby na to wskazywalo wystepowanie broni palnej, czy chociazby rysunki w samym podreczniku ktore maja nam pomoc wyobrazic sobie swiat w ktorym gracie

osobiscie powiem ze ja aktualnie przeprowadzam moich graczy z epoki poznego sredniowiecza, do wczesnego renesansu, sa teraz gdzies pomiedzy, podzielilem sobie swiat na bardziej i mniej zaawansowane regiony, i wg tego spotykaja sie z bretonskimi szlaccicami, ktorych ulubiona rozrywka sa polowania, oraz z rycerzami z ksiestw granicznych, ktorych podstawowa rozrywka jest walka w imie pogow prawosci z orkami Wink a jak wyglada to u was??
Powrót do góry
Ariena
Mod Bogów
Mod Bogów


Do³±czy³: 30 Gru 2004
Posty: 1636

PostWys³any: Sro Lut 15, 2006 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wprawdzie jestem dopiero raczkującym MG, ale uczę się pilnie Very Happy Mam pedantyczne zboczenie jeśli chodzi o epoki i zachowanie ich realizmu...Ale w grze to się nie liczy....bawię się w pomieszanie najróżniejszych epok i to mi nie przeszkadza przy tworzeniu postaci również Wink Czasem mam sukienki i ozdoby z okresu średniowiecza, a czasem z rokkoko.
_________________
Poeta to ktoś, kto pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Lut 21, 2006 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie występuje Renesans.

Spluwy, działa i zaczątki techniki. Cóż mówić jeszcze?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Darnok
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 24 Maj 2006
Posty: 105

PostWys³any: Pon Maj 29, 2006 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie renesans. A nawet niekiedy barok, ale to bardziej pasuje do estalii niż imperium. Troche techniki przy przygodzie z krasnalem dodaje troche barw Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
alladyn777
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 107
Sk±d: WWA

PostWys³any: Wto Maj 30, 2006 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warhammer jest grą ogólnie pomieszaną-
Kto podczas gdy jeżdżono pancerną kawalerią powszechnie używał Armat?
A gyrocoptery to mieszajÄ… jak nie powiem...no bo gdzies chyba w Starym Åšwiecie sÄ…?
_________________
Gregor - Altdorf; Las

"Wojny można wygrywać krukiem - oto on, albo mieczem - oto on."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Wto Maj 30, 2006 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renesans. Technika jest powoli (bardzo powoli) doceniana i stosowana (także powoli) na coraz szerszą skalę.

Jednak czołgów parowych, żyrokopterów i innych silników parowych u mnie nie ma. Bo pojawienie się czegoś takiego oznaczałoby REWOLUCJĘ przemysłową. A na to jeszcze za wcześnie. Chociaż za kilka (naście???) lat mam zamiar prowadzić już WFRP-steampunk.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Sro Maj 31, 2006 00:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że problem polega na mnogości ras i ich oddziaływaniu na ludzi i odwrotnie. O ile ludzie tkwią gdzieś między średniowieczem a renesansem, o tyle krasnoludy i elfy dawno już mają swoje Złote Wieki za sobą. Dlatego trzeba to wszystko uwzględnić. Ponadto wpływ Chaosu i mrocznej technologii i magii również nie pozostaje bez znaczenia.
W moim Starym Świecie istnieje obok siebie bretonnskie rycerstwo i imperialna piechota ognista, a także czołgi parowe, niedobitki krasnoludzkich żyrokopterów oraz wiele innych mniej lub bardziej sprawnych wynalazków z okresu Złotego Wieku krasnoludów.
_________________
#Przyjaciel czy wróg ==> Gerhardt z Ostwaldu; człowiek, zabijaka

Wiersze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sro Maj 31, 2006 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak z tym silnikiem parowym nie mieszał... To daje za dużego "kopa" rozwojowi technologicznemu.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Czw Cze 01, 2006 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajemnica produkcji silników parowych wciąż pozostaje sekretem Krasnoludzkiej Gildii Inżynierów i to także nie we wszystkich twierdzach.
Ludzie posiadają dostęp jedynie do pojazdów, nie potrafią ich jednak (jeszcze) naprawiać a tym bardziej budować. Choć pozostaje to pewnie kwestią czasu.
_________________
#Przyjaciel czy wróg ==> Gerhardt z Ostwaldu; człowiek, zabijaka

Wiersze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Darnok
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 24 Maj 2006
Posty: 105

PostWys³any: Pia Cze 02, 2006 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie potrafią robić!!! A w nuln to co niby robią??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Pia Cze 02, 2006 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Nuln produkują armaty i inną broń palną. A jeśli chodzi ci o czołgi parowe, to Imperium posiada jedynie parę sztuk (bodajże dziewięć) udostępnionych przez krasnoludów. Inżynieriowe imperialni nie potrafią ich jeszcze produkować, choć jak napisałem wcześniej to pewnie kwestią czasu.
_________________
#Przyjaciel czy wróg ==> Gerhardt z Ostwaldu; człowiek, zabijaka

Wiersze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Darnok
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 24 Maj 2006
Posty: 105

PostWys³any: Sob Cze 03, 2006 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha. Cholera z kąd wy te informacje bierzecie??? Ja nie cały rok siedze w branży warhammera i na pewnej sesji walnełem, że wolfenburg jest w Hochland Very Happy Też chce się troche w tym wszytskim rozeznać!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk±d: Katowice

PostWys³any: Sob Cze 03, 2006 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z podręcznika do 1 ed, z oficjalnych (i nie) dodatków, z army book'ów do battla. Kiedyś jeszcze z MiM-a i Portala (nie wydawanych już magazynów poświęconych grom fabularnym), itd.
Pozdrawiam
_________________
#Przyjaciel czy wróg ==> Gerhardt z Ostwaldu; człowiek, zabijaka

Wiersze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Cze 05, 2006 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu jest włąśnie problem, bo z tego co wiem linia z battla nie idzie dokładnie z linią z WFRP 2ed. Są ponoć różnice jeśli chodzi o sprawy takie jak wojsko, technika(obecność żyrokopterów). Pojawienie się silnika naprawdę zmieniłoby wygląd świata i to w przeciągu kilkudziesięciu lat (tak długo ponieważ na niekorzyść techniki na pweno działałoby lobby magiczne, zabobony etc.). U mnie silnik się dopiero pojawi... A żyrokopterom mówię i tak stanowczo NIE!!!
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Sro Cze 07, 2006 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kiedyś pojawił się krasnoludzki żyrokopter, jednak to strasznie zawodna maszyna. Gram w battle'a, więc widzę, jak to wygląda w obydwóch światach. W II edycji role play'a starają się bardzo dogonić technikę z battle'a, a widać to np w upowszechnieniu broni palnych. Bodajże strażnik dróg nie ma już kuszy, tylko rusznicę. Ja jednak nie za bardzo lubię takie rzeczy, prowadzę we wcześniejszych trochę czasach - ok. 2470 rok KI.
A co do rozwoju technologicznego, to w Starym Świecie dzieje się to dużo, dużo wolniej. Wystarczy spojrzeć, jak długo technologia utrzymuje się na podobnym poziomie. Krasnoludzcy inżynierowie uważają, że wszystko, co było dobre, już zostało wynalezione, więc nie można już wymyślić nic nowego. Ogólnie staram się hamować rozwój technologiczny w prowadzonym przeze mnie świecie, jak tylko się da.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group