Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Walka dwoma brońmi
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Pia Sty 06, 2006 13:18    Temat postu: Walka dwoma broÅ„mi Odpowiedz z cytatem

Niedawno jeden z moich graczy zachciał się bić dwoma brońmi, ale nie tak, pisze w podręczniku, tylko dwoma naraz uderzać. I co teraz zrobić, jak obmyślić zasady to takiej walki? Ja mu pozwoliłem wykonywać więc oba ataki równocześnie, bez ujemnych modyfikatorów za lewą rękę, bo ma oburęczność, ale on upiera się, żeby uderzenie dwoma mieczami naraz nie mogło być parowane. Ja myślę że jedno parowanie może byc ale sparuje tylko jeden atak. Raczej niemożliwe, żeby naraz ten ktoś bity parował i unikał. Więc takie atakowanie zdecydowanie przewyższa inne techniki i kazdy by się tak chciał bić. Nie ma np ujemnego modyfikatora do WW za drugi, trzeci atak. Odjąłem natomiast parowanie w ramach akcji natychmiastowej, bo koncentruje się na uderzaniu. To jest zbyt dobre wg mnie i chcę poznać Wasze opinie na ten temat.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Sty 06, 2006 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sparowanie dwóch broni jest możliwe, jeśli osoba parująca używa broni długiej i większej od przeciwnika. Np. fagas atakuje dwoma gladiusami, parujący paruje je po (trudniejszym od zwykłego) udanym rzucie bronią typu długi miecz, dwuręczny lub półtoraręczny miecz, ew. broń drzewcowa.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Sty 09, 2006 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby uderzenie obiema brońmi naraz było skuteczne i celne. Wyprowadzenie takiego ataku (ataków) wymagałoby według mnie dwóch testów z jakimś modyfikatorem ujemnym, obrażenia też byłyby mniejsze.

Parowanie jednego z ciosów z takiego podwójnego ataku następuje według normalnych zasad, wtedy jednak drugi trafia. A co do parowania obu naraz zgadzam się z Gregorym.

Poza tym nie przypominam sobie aby walka dwoma brońmi była jakoś szczególnie popularna w dawnych dziejach. To może znaczyć tylko jedno: była albo nieskuteczna, albo wymagała wielkich umiejętności, aby skuteczną była...
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Sty 09, 2006 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy też pamiętać że co jak co, ale dwoma dwurakami czy halabardami machać nie będziesz. Ciężko tutaj nawet o dwa długie miecze z powodu ich wagi i małej precyzji. To nie Baldur's Gate 2.

Z tego powodu walczyć x2 można tylko szablami, krótkimi mieczami (np. gladius lub kord), szpadami, sztyletami i bronią pokrewną. Przykre, ale prawdziwe.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Wto Sty 10, 2006 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muah! Panowie.... bez jaj... walka dwoma dwoma mieczami?

Oczywiście możliwe... ale skuteczność spada... o połowę conajmniej.
Według mnie dosyć dobre byłoby zastosowanie modyfikatora S-4.... do obrażeń. No i trafienie jest trudniejsze (załóżmy że łagodne -10).
Rok temu, zafascynowany grami CRPG spróbowałem pomachać trochę dwoma mieczami... nie długimi czy coś. Krótkie miecze, wzorowane na rzymskich. Oto moje spostrzeżenia:
- dłuższe machanie podwójnym orężem męczy... bardzo szybko.
- siła uderzenia jest o wiele mniejsza, ponieważ cios wyprowadza się z samej ręki... przy normalnym uderzeniu (pojedyńczą bronią) liczą się jeszcze mięśnie klaty, pleców... (w sumie nie znam się na anatomii, ale na pewno więcej mięśni). Weźcie sobie dla sprawdzenia dwie sztachety... spróbujcie zaatakować najpierw jedną, a potem dwoma naraz... (tylko nie bijcie nikogo ;P)
- podwójny atak okropnie odsłania takiego delikwenta... nie chronione boki, głowa, niewielka szansa na odskok...

Oto moje spostrzeżenia... pewnie dlatego, walka dwoma brońmi nie była popularna... (lepiej załatwić sobie porządną tarczę, która zwiększa szansę parowania, ze względu na większą powierzchnię)
Aczkolwiek, zachęcam do eksperymentów... spotkajmy się tylko na polu bitwy Wink
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic


Ostatnio zmieniony przez Jaracz dnia Pon Sie 28, 2006 13:59, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do³±czy³: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk±d: Z Wezendorfu

PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyta ktos Salvatora?

Drogi Jaraczy Walka dwiema bronmi NIE meczy.
Ty odniosles takie wrazenie poniewaz machales pierwszy raz w życiu i to przez krótko. Ale pomysl jak by walczyl ktos szkolony w tym od malutkiego. Skutecznosc owiele wieksza !!!!! Sila sie zgodze ze mniejsza ale Ataki 2 bronmi sa skuteczniejsze bo gorsze do zablokowania i bardziej smiertelne + druga bron rowniez do parowania idzie doskonale. A pozatym NIE UREALNIAJCIE WSZYSTKIEGO !!!! To jest fantastyka tutaj sa elfy krasnoludy i tym podobne poczwary wiec czemu nie taka walka ?

Pozdrawiam Dyskutantów.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg? => Ludiver, człek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... oczywiście że wziąłem pod uwagę to że machałem dwoma żelastwami po raz pierwszy... ale rozpatrujemy tutaj posiadanie jednego żelastwa i machanie nim, a posiadanie dwóch żelastw i machanie obydwoma.
Ja nie neguję tutaj używania dwóch broni i atakowania na zmianę, bo to jest możliwe i jest na tyle skuteczne żeby konkurować z tarczą. Ale na litość boską... nie opierajcie się tylko i wyłącznie na książkach fantasy...
Owszem WFRP to fantasy... ale nie przyrównujmy tego do AD&D. Warhammer w moim pojęciu to nie jest heroic. Tutaj skuteczniejsza na polu jest tarcza, którą można odbijać ciosy przeciwnika i odpocząć przed kolejnym, męczącym machnięciem topora.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się, żeby wszystko, co może było realne. Ja też wolę tarczę, ale jak elf chce walczyć dwoma mieczami nie na zmianę, czy używając jednego do ataku, drugiego do bloku, ale naraz, to mam z tym problem, jeśli chodzi o zasady. Piszecie, że gorsza siła takiego ataku, no racja, na pewno, ale, patrząc tu czysto teoretycznie, to jak na reguły gry to oddać? Minusy do obrażeń zapewne, ale jak duże? -1, -2? Powinno to chyba zależeć od wielkości oręża. Bijąc dwoma mieczami a sztyletami jest różnica.
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Sty 12, 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paradoksalnie, im mniejsza i lżejsza para broni tym większe zniszczenia spowoduje.

Proponuję drastyczne minusy do inicjatywy oraz obrażeń. Im większa i cięższa broń, tym coraz gorzej. Jeśli postać nie jest wyszkolona w posługiwaniu się obiema broniami w stopniu ZAAWANSOWANYM (proponuję oddzielną umiejętność: Specjalna Broń-Podwójna, wymaga nauczyciela, czasu nauki oraz około 300PD) to należy wprowadzić minusy do parowania i walki wręcz oraz jeszcze większe minusy do obrażeń i inicjatywy.

Jeśli koleś się nie przygotuje do machania dwoma szabelkami to niech cierpi.

Ach, jak ja nienawidzę głupich rozmów o tym czy jeden fantasy jest bardziej realny od drugiego. Cholera, podstawowe prawa machania mieczem i fizjologii mięśni i praw grawitacji powinny zostać niezmienne, ale przestańcie być tacy ograniczeni! Człowieka można zabić kartką papieru, szklanką, pinezką czy małym palcem! Nie można za bardzo schodzić w swojej grze na heroik albo koszmar Miecia Gry.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do³±czy³: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk±d: Z Wezendorfu

PostWys³any: Pia Sty 13, 2006 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie!

W tej grze (uogulniam) chodzi nam o genialnÄ… zabawÄ™ jesli bedziemy sie zabardzo ze tak powiem "przypierdalac" nic z tego nie wyjdzie.
Jesli X chce grac elfem na 2 bronie przedstawia sie jako wybitny fehmistrz a tak naprawde wylosowal oprycha i jest na 1 profesji. To czemu nie dac mu tych 2 broni? Tylko pieprzyc o tym ze tu masz - 4s - 50 I i - 120 do WW.
Trzeba dostosowac wszystko do graczy aby mieli wietna zabawe a nie udreke. Bo jesli dacie takie modyfikatory to gracz powie piedrole i wezmie tarcze jak 100 000 takich samych wojownikow zeby byc najwypasniejszym. W ten sposob zabijamy indywidualnosc ! A to jest wielki + gier fabularnych ze mozna sie wcielic w kogos nietypowego.

Poprostu walcz 2 bronmi i tyle !!!!
_________________
#Przyjaciel czy Wróg? => Ludiver, człek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Sty 13, 2006 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od Miecia Gry i basta! Pomysł z PODWÓJNYM uderzeniem jest niepraktyczny i zachwiewa równowagą wojownika.

"Chcesz walczyć? Proszę bardzo!", tylko najpierw zdobądź umiejętności. Grając pierwszopoziomowym prykiem w stylu Robotnika albo Żebraka liczyć można tylko na pałę z gwoździem.

Cholera, zachciewa siÄ™ heroizmu.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Nie Sie 27, 2006 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak walka dwoma broniami tak, ale dopiero na zaawamsowanych profesjach....fechtmistrz, szampierz, krasnoludzcy zabójcy....no chyba że jakies eksperymenty (na drugiej profesji..) ale to jakieś logiczne minusy..na trafienie z drugiej ręki, obrażenia

Jaracz napisa³:

- siła uderzenia jest o wiele mniejsza, ponieważ cios wyprowadza się z samej ręki... przy normalnym uderzeniu (pojedyńczą bronią) liczą się jeszcze mięśnie klaty, pleców... (w sumie nie znam się na anatomii, ale na pewno więcej mięśni). Weźcie sobie dla sprawdzenia dwie sztachety... spróbujcie zaatakować
- podwójny atak okropnie odsłania takiego delikwenta... nie chronione boki, głowa, niewielka szansa na odskok...


tu się nie zgodze...na pierwsze próby się zgadza...za specjaliste się nie uwarzam, ale coś tym wiem, od jakiegos czasu na treningach(sztuki walki Very Happy ) ćwiczymi walke pałkami-> 65do 70 cm, drewniane a wiecie pewnie ze twarda drewniana pałka lekka nie jest Razz...z czasem wyrabiasz sobie pewne nawyki które ułatwija ci walke i wyprowadzanie uderzeń, jedna broń atakuje głowę, druga kolana, korpus... czegoś takiego można się nauczyć realnie więc czemu tego nie umieścić w grach RPG??

ps. taki atak nie odsłania dopóki nie zaczynasz bić na oślep i nie bijesz kilku naraz...odpowiednia praca bioder i nóg Razz
pss. eksperymentowałem takrze walke dwoma bokkenami ( drewniana atrapa katany - miecza samurajskiego) długoś około 120cm, łatwe to nie było, ale z czasem tez można by się tego nauczyć..ale to chyba lat potrzeba Razz tak więc jeśli miecze długie, rapiery itp to jedna sztuka a nie dwie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Nie Sie 27, 2006 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z panem wyżej a zresztą w warhameże jest coś takiego jak walka 2 brońmi tylko bro tszymana 2 rence tej nie prowadzoncej ma ujemny modyfikator -10 WW jeśli ktoś uważa że to zamało to może se jeszcze dodać że podczas ataku 2 brońmi w tej słabszej bendzie -1 do siły i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Nie Sie 27, 2006 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
u się nie zgodze...na pierwsze próby się zgadza...za specjaliste się nie uwarzam, ale coś tym wiem, od jakiegos czasu na treningach(sztuki walki Very Happy ) ćwiczymi walke pałkami-> 65do 70 cm, drewniane a wiecie pewnie ze twarda drewniana pałka lekka nie jest Razz...z czasem wyrabiasz sobie pewne nawyki które ułatwija ci walke i wyprowadzanie uderzeń, jedna broń atakuje głowę, druga kolana, korpus... czegoś takiego można się nauczyć realnie więc czemu tego nie umieścić w grach RPG??


Na mój zdrowy rozum... to chyba nie uderzasz naraz dwiema pałkami? Tylko najpierw pierwszą, potem drugą... pierwszą drugą... chyba! Nie jestem specjalistą, ale tak mi się wydaje. Biorę do łapy dwie pałki... uderzam nimi naraz... i jeśli nie powalę przeciwnika, to mam odsłonięte boki torsu i pachy. Poza tym jest mniejsza siła. Jak uderzasz z jednej ręki to robisz zamaszysty cios i prowadzisz go nie do środka, ale jeszcze dalej. W przypadku uderzania naraz dwoma brońmi, atak idzie do środka i się zatrzymuje.

Ach... i drewniana pałka, to nie jest miecz :p
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Nie Sie 27, 2006 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaracz napisa³:


Na mój zdrowy rozum... to chyba nie uderzasz naraz dwiema pałkami? Tylko najpierw pierwszą, potem drugą... pierwszą drugą... chyba! Nie jestem specjalistą, ale tak mi się wydaje. Biorę do łapy dwie pałki... uderzam nimi naraz... i jeśli nie powalę przeciwnika, to mam odsłonięte boki torsu i pachy. Poza tym jest mniejsza siła. Jak uderzasz z jednej ręki to robisz zamaszysty cios i prowadzisz go nie do środka, ale jeszcze dalej. W przypadku uderzania naraz dwoma brońmi, atak idzie do środka i się zatrzymuje.

Ach... i drewniana pałka, to nie jest miecz :p


nie mówiłem ze pałka to miecz, nie uważam tak, wiem ze jest duża róznica bo miecz też w ręce miałem, kuty, chartowany tradycyjna metodą Razz, tak uderza sie na zmianę , ale są też takie wejścia ze się uderza po skosie, prawa pałka na lewą skroń(lub czoło), lewa na prawą stroną Very Happy

mam tez pomysł na zaawansowną umiejętność specjalna Very Happy przy ataku przeciwnika jedną bronią parowanie drugą natychmiastowy kontratak...mozna zastosować przeciw stawny test WW, i dopiero zucac na trafienie, kosztem akcji pojedynczej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group