Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Abonament w grze
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Gra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:08    Temat postu: Abonament w grze Odpowiedz z cytatem

Z dniem dzisiejszym to jest 25 listopada - w grze obowiązuje abonament. Seryjne pady serwera i ciągłe awarie zmusiły mnie do tego drastycznego posunięcia. Koszt takiego abonamentu to 1 złotowy SMS za 3 dni gry, są tez opcje przelewu gdzie za 15zł mozna wykupic juz np. 3 miesiące abonamentu. Wybór sposobu platnosci i rodzaju abonamentu należy do was.

Szczerze powiedziawszy przykro mi z powodu wprowadzenia opłat do gry - bo nie taki był jej cel. Ale gra, zwłaszcza po dzisiejszym obciążeniu serwera i związanymi z tym kosztami - stanęła na krawędzi i praktycznie w innym przypadku zostałaby zawieszona na stałe. Wasze SMSy i wpłaty będą przeznaczone na opłacenie serwera i wykupianie transferu na potrzeby gry. Jeśli zainteresowanie grą pozostanie - dobudowywane będą kolejne elementy Imperium a gra będzie się dalej rozwijać.

Jakieś pytanie? uwagi? bluzgi? Postaram się zmierzyć z każdą konstruktywną krytyką.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl


Ostatnio zmieniony przez orth dnia Sob Lis 26, 2005 00:58, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Satan
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:13    Temat postu: Debil Odpowiedz z cytatem

Ty qrwa ziomus jestes smieszny myslisz ze za taki syf bede placil to sie grubo mylisz jebnij sie w glowe mlotkiem ze poltora kilo. Po chuj marnowalem tyle czasu ....
Powrót do góry
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym "syfie" zrobiłeś 27 leveli! więc lepiej zastanów się nad tym co mówisz bo okazuje się, że ostatnie dobre kilka dni poświęciłeś grze. Imperium ma nieco ponad miesiąc i jest ciągle rozbudowywane. Koszty utrzymania przewyższyły jednak moje mozliwości - a za kolejną tak kolokwialną i prostacką wypowiedź na moim forum dostaniesz bana.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
konowal
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze juz koniec bo byl to fajny wypelniacz czasu w przerwie obiadowej. Niestety gra ta nie jest warta podanej przez Ciebie ceny.

Nic nie mam do Twojej decyzji odnosnie wprowadzenia oplaty - serwer pada i trzeba ponosic jakies koszty jego obslugi a przeciez nie bedziesz utrzymywal tego harytatywnie. Rozumiem wprowadzenie oplat.

ALE troche mnie rozbroila 'reklama'. NO to jest SPORA przesada.

"rozbudowane statystyki" - atak obrona sila zrecznosc magia i wytrzymalosc - ok SA to statystyki lecz wcale nie 'rozbudowane'

"system profesji i awansów" - trzy podstawowe profesje to nie od razu 'system' i jakos tam nie widze awansow. Sugeruje to rozwiazanie z WFRP fabularnego i jest to kit. I nie chodzi tu o awanse na kolejne poziomy bo o tym jest napisane pozniej.

"zwiedzenia czeka wiele lokacji specjalnych - w tym duże miasta Strarego Świata" - lokacji nie jest za duzo ale niech juz bedzie ze mozna to nazwac 'wiele'. Lecz z pewnoscia nie moge sie zgodzic ze mozna je 'zwiedzac'. Najwyzej odwiedzic. Uzycie slowa zwiedzanie sugeruje mi ze mozna sie po nich poruszac chodzic ulicami itp.

"spory zakres wydarzeń losowych" - pustelnk, bractwo, kapliczka, zlodziej, poborca = 5. Slowo 'spory' to znow zbyt duzo powiedziane.

"graficzny system ekwipunku" - czy to chodzi o te ikonki? czyli takie male graficzki? To jest reczej maloskomplikowane rozwiazanie - po co to nazywac tak wzniosle?

"rozwiązywać questy" - nie moge sie przyczepic bo sa przeciez dwa wiec liczba mnoga jak najbardziej uzyta poprawnie.

Nie grajac w to wczesniej poslinilbym sie po przeczytaniu tej 'reklamy' i na pewno wydalbym tych kilka zlotych. Lecz gdy juz zobaczyl na wlasne oczy i pogral chwile to bym sie na maxa wkurzyl i naslalbym na Ciebie wszystkich straznikow drog za wciskanie kitu:)

Zycze powodzenia. I serdeczne dzieki za godziny przyjemnej rozrywki.
Powrót do góry
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czemu teraz to cytujesz - tekst który podałeś jest niezmieniony od miesiąca - kiedy to gra ruszała - nie traktuję tego jako reklamę - ale opis gry - na boga weźcie pod uwagę, że gra jest ciągle rozbudowywana - nie jestem w stanie w jeden dzień stworzyć całego świata.

Doskonale rozumiem waszą frustrację - w pewien sposób daje mi to do zrozumienia że zależy wam na imperium - ale nie znam innego wyjścia z sytuacji - muszę pokryć koszty utrzymania serwera i przy tym obniżyć liczbę grających.

Tworzenie imperium było dla mnie - i mam nadzieję że będzie dalej - niezłą frajdą - frajda jednak kończy się gdy w grę wchodzą opłaty i kary wysokości kilkudziesięciu złotych tygodniowo - za powodowanie crashy serwera...
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Bane
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orth napisa³:
ale nie znam innego wyjścia z sytuacji - muszę pokryć koszty utrzymania serwera i przy tym obniżyć liczbę grających.


A dlaczego nie zrobisz jakiegos limitu dziennego ruchow? To pewnie rozwiazywaloby problem przeciazenia serwera..
imo abonament na 99% nie wypali znajac mentalnosc Polakow Wink
]
Bane
Powrót do góry
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Lis 26, 2005 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez ostatnie 3 tygodnie razem z Blackiem [betatesterem] szukalismy sposobów na ograniczenie dostepu do gry, limity ruchów i tak powodowały nachodzenie na siebie procesów o okreslonych godzinach, czesc przegladarek inaczej reaguje na rózne skrypty - wprowadzony tydzien temu pasek postepu i przetwarzanie danych na mozillach mozna bylo ominąć i cały ruch przeniósł się na te platformy, firefoxy są w miare zabezpieczone teraz - ale nie wszystkie... - gra jest już maksymalnie odchudzona aby nie powodować crashy, nawet grafiki instaluje sie po stronie gracza. Jej popularnosc jednak masakruje każdorazowo serwer - wystarczy wpisać sobie "imperium", czy choćby "gra przez przeglądarkę" w google aby zobaczyc jak skoczyła w wyszukiwarkach w miesiac...
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Antares



Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 2
Sk±d: Mielec

PostWys³any: Pon Lis 28, 2005 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uważam, że pomysł z abonamentem jest poprostu beznadziejny, a tłumaczeni, że inaczej trzeba by zupełnie zlikwidować serwer kompletnie do mnie nie przemawia, gdyż nie przypuszczm by zbyt wiele osub chciało płacić za te gre co jest dla nich niemal równoznaczne z zlikwidowaniem. Nie znam sięco prawda na prowadzeniu takiego serwera i nie wiem czy nie dałoby się zrobić limitu ruchowego być morze to prawda. Mam jednak taki pomysł aby zrobić naprzykład kilka serwerów i podzielić graczy nie wiem czy to równierz jest niemorzliwe
i jestem pewien że nawet jak dałoby się coś takiego zrobić nie było by to łatwe ale jakiś pomysł to jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Pon Lis 28, 2005 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem ze wedlug ciebie mam dokupic jeszcze klika serwerów?
genialne...

szanuję twoje zdanie - ale wybacz nie stac mnie na takie rozwiązania. abonament zostanie - ludzie go kupuja [sa juz nawet wykupienia na całe 3 miesiace] - system sie wiec sprawdza - serwer chodzi znakomicie - minimalny ruch bez przecizen. a ja przygotowuje niedlugo konkretny update do gry dla wszystkich grających...

polecam Ci także na przyszłość edycję swoich postów w jakims edytorze z poprawą błędów ortograficznych zanim je wyślesz...
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Sammel Pagarth



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 4
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Lis 30, 2005 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, obciÄ…Å‚ Å‚eb pasyji.
Wiem że są koszty tylko ze jakoś nie tak. 1 zł za 3 dni, teoretycznie nie dużo ale nikt nie będzie siedział przy kompi przez 72 godziny, aby sobie pograć. Po pierwsze nierealne, po drugie nierealne.
Taka mała sugestja, a może by tak 1-2 zł za 24 godziny GRY ??
Nie uważasz Orthcie że było by to bardziej przysępne rozwiązanie ? Nikt na siłę nie bedzie siedział, tylko wybierze sobie kiedy mu się będzie chciało. Wydaje mi się że, było by to bardziej sensowne. Ja osobiście na takie rozwiązanie bym poszedł.
Pozdrawiam Sammel Pagarth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lis 30, 2005 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ty gadasz? w ciagu 3 dni mozesz wychodzic z gry i wchodzic ponownie przeciez... to masz 33 grosze za dzien - lepiej niech jest jak jest - po co skracaac czas?? z racji ze nie ma smsów za mniej niz 1zł - orth dal wiec pewnie 1zł za 3 dni
Powrót do góry
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Czw Gru 01, 2005 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wraz z nowym, nadchodzącym updatem - właściwie juz wprowadzanym w życie - zmieniam zasady abonamentowe.

Dostep do gry pozostanie darmowy [miasta, eksploracja i walka] - tak aby można było normalnie grać, awansowac itd.

Natomiast abonamentem objęte będą poszczególne dodatkowe moduły gry:

- Walki Bohater vs Bohater
- Bank
- Informacje o mieście [a tym samym dostęp do wskazówek na nowe questy]
- Goniec

a także, już na dniach - abonament obejmie tez dostęp oraz możliwość założenia gildii

ograniczy to częsciowo ruch - a jednoczesnie pozwoli najbardziej zaangazowanym graczom - którym nie zalezy na abonamencie - dalszą grę i kontynuację kariery na starych zasadach - bez mozliwosci jednak korzystania z nowych dobrodziejstw i patentów w grze.

mam nadzieje ze ten układ wypali - i nie odbije się to negatywnie na serwerze.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Penthea
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 02 Gru 2005
Posty: 33
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pia Gru 02, 2005 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadłam sobie dzisiaj na Imperium po krótkiej przerwie, korzystając z tego, że zaczął się weekend - i widzę, że już nie ma obowiązku płacenia abonamentu. Myślę, że pomysł z nim był słuszny, zważywszy że nie powinieneś płacić z własnej kieszeni za tę "imprezę" - i zastanawiam się, czy obecne rozwiązanie coś pomoże. Znam się na tym tylko odrobinkę, i nie wiem czy moje rozumowanie jest słuszne - ale czy przywracając darmowe poruszanie się po świecie gry (walka, eksploracja, miasta) przypadkiem nie wraca się do punktu wyjścia - czyli czy na powrót nie pojawią się kłopoty z padającym serwerem? Bo w końcu nie za wiele się zmieniło w stosunku do przedabonamentowej sytuacji. No chyba że się wykruszyło sporo graczy po wprowadzeniu opłat i już nie zamierzają wracać? Tak pytam, z ciekawości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Gru 02, 2005 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Penthea, na pewno działania Generała Ortha zmiejszyły popyt na Imperium. Są pewni ludzie którzy wrócą, ale większość najpewniej poczuła się obrażona. A, fakt, ciekawi mnie niezmiernie czy serwer znowu będzie miał problemy, i czy Generał Orth wprowadzi coś jeszcze lepszego... Ja sam nie gram, jakby co. Może potem, jak plan dnia się rozje***... o przepraszam, miało być: rozładuje. Smile Już zacieram swe kości, zaciskam szczękę, poprawiam hełm i trzymam Generała Ortha na celowniku mojego pordzewiałego, świecącego się piekielnym blaskiem Schmeissera. Twisted Evil

SwojÄ… drogÄ…, witaj w Zamku Drachenfels, Penthea.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Sob Gru 03, 2005 00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobaczymy - zmiany tej nie traktuje jeszcze jako ostatecznosc - jesli serwer padnie to wróce do poprzedniej formy abonamentu.

nie chce jednak całkowicie odcinac ludzi od darmowej gry

moje rozumowanie - to zubożenie gry [brak banków czy np questów to juz wiele] - dla darmowych graczy.
abonament zaÅ› za wszystkie bajery i dodatki.
za najcenniejsze opcje gry uwazam:
questy[ciagle w producji], banki, walki bohater-bohater i juz niedługo gildie.

chce tez wprowadzic niedlugo opcje zakupów ziemi i elementy gry ekonomicznej.

opcja wedrowania po swiecie i zabijania potworów jest na dłuzsza mete nudna i traktuje ja jako forme przyjzenia sie grze

byc moze sie myle i te proste darmowe opcje gry beda wystarczajace aby przykuc graczy do imperium... mam nadzieje ze sie myle

ale o tym przekonam sie juz po kilku dniach sledzenia statystyk serwera.
pozdro dla graczy
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Gra Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group