Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Mroczne Potęgi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Towarzystwo Naukowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Lis 05, 2005 10:07    Temat postu: Mroczne PotÄ™gi Odpowiedz z cytatem

W tymże artykule skupimy się bardziej na zagadnieniu samych Bóstw Chaosu niźli na ich kultach a więc czymże oni (bogowie) są? Czy są oni może wrzechpotężnymi Demonami czy może bogami jak czcigodny Ulryyk czy miłosierna Shalliya? Sami Bogowie Chaosu najprawdopodobniej przybyli stąd skąd ich pierwsi wyznawcy z Portalu Starych Slannów znajdującym się na północnej częsci orbity. Po ekslpozji Portale stały się czymś innym niż były, z bram które były łącznikami pomiędzy układem gwiezdnym Starych Slannów a naszym stały się bramami prowadzącymi do Domeny Chaosu. Bogów Chaosu ponoć jest nieskończenie wiele lecz my wyróżniamy tylko paru a są to:

Khorne - Pan Krwi i czaszek. To najbardziej niszczycielska Potęga Chaosu, jego wyznawcy chodzą po świecie i mordują ludzi, elfów i krasnoludów dla samej radości mordowania. Czasami popadają w dziwny szał podczas któego zabijają wrzystko co widzą od praworządnych obywateli po samych siebie. Często z ich ust można usłyszeć dziwny okrzyk w mrocznej mowie którzy nasi specialiści od języków przetłumaczyli jako Krew dla krwawego boga.

Nurgle - Pan zarazy. O nim krótko gdyż Brat Valdis rozpoczął rozmowy o nim o o kultach jego. Tak jak Khorne jest niszczącym bogiem który rozsiewa wszędzie mordercze choroby i zarazy. Pan Plagi jest potężnym bóstwem (a może Demonem?) a jego głównym miejscem kultu jest Mousillon gdzie Bractwo wysyłało ekspedycje w celu skontaktowania się z wyznawcami Nurgla udając chęć zostania akolitami tego boga lecz ci nie wrócili

Tzeentch - Bóg zmian, Pan przemian, Ten Który Zmienia Drogi. Bóg który jak głosi legenda zmienił Ukochanego Morra (Morrslieba) w księżyc ze spaczenia, nie wiadomo czy to prawda a nawet nie wiemy czy rzczywiście Morrslieb jest Spaczeniowym Księżycem jak go zowie pospólstwo. Tzeentch ma wśród swych wyznawców wielu magów którzy pragną potęgi a jak wiemy Pan Zmian to także Władca Magii Chaosu a któż może dać większą potęge magiczną niźli sam jej twórca?

Slaanesh - Bóstwo które zgromadziło sobie najwięcej wyznawców w szeregach szlachty i obywateli Starego Świata a to z prostego powodu. Slaanesh jest patronem zmysłowej rozkoszy co często pociąga wielu ludzi. Czczą go nawet ludzie będący u boku samego Karla-Franza a poszukiwacze Bractwa znaleźli i zabili paru fałszywych Sigmaritów którzy czcili Slaanesha.

Malal - O Malalu wiemy w zasadzie bardzo mało, nie jest taki jak inni bogowie Chaosu gdyż walczy nawet z nimi. Malal to bóg renegat który postanowił wydać wojnę całemu światu, jego wyznawcy z gorliwym zapałem mordrują tak czcicieli Khorne'a jak i tych którzy zaufali Ulrykowi. Niektórzy postrzegają go jako pierwotną esencje Chaosu i mają w tym wiele racji jadnakowoż wpływ Malala nie jest tak wielki jak Khorne'a czy Tzeentcha.

Quorn - Jest to chaotyczny bóg zemsty, przeciwieństwo Solkana. Sam niewiele wiem o tymże bóstwie ale chyba Brat Valdis coś wie na ten temat i mam nadzieje że przybliży nam wiadomości o Quornie.

No i ostatnim znanym nam Bogiem Chaosu jest Rogaty Szczur czczą go Skaveni i jest on ich jedynym bóstwem, odpowiada ze wrzystkie aspekty Chaosu w zamyśle Szczuroludzi, jest krwawy jak Khorne, rozsiewa zarazy jak Nurgle, włada magią jak Tzeentch i pomaga im rozmnażać się jak Slaanesh.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Lis 05, 2005 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niespecjalnie dużo wiem o Quornie, Panie Zemsty, Bracie Razielu. Swoje informacje wyciagnąłem w strzępkach z wielu źródeł, w tym z opowieści naszego Brata Blackswordsmana, któego prosiłbym o wypowiedzenie się w tym temacie, jako że on doskonale zna się na Kaosie w każdym jego aspekcie.

Po jego wypowiedzi, kiedy temat siÄ™ rozwinie, dodam swoje trzy grosze.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Lis 06, 2005 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię siepowtarzać ponieważ o Quornie pisałem już w Wierzeniach ... , no le zacytuje sam siebie: Odnośnie Quorna. Nie ma jakiejś konkretnej wzmiaki jak wygląda. Jest natomiast postacią męską , która uważa że można sie zemścić za wszystko. Jego prawdziwe oblicze nie jest nikomu znane ale tak naprawdę jest bardzo poteznym demonem , który w kręgach chaosu uważany jest za bóstwo. Zasada jest taka. Zemścij się na kimś za kogo kolwiek a może dostaniesz błogosławieństwo. Np Pan A naśmiecił panu B przed domem a pan C to widział. Pan C powinien się w takim wypadku zemścić w imię dobrego imienia pana A no i Quorna oczywiście. Najważniejsze, żeby kogoś pomścić. Mogę jeszcze dodać , że krążą pogłoski jakoby Quorn był nieformalnym sprzymierzeńcem Khorne'a ale to mogą być tylko demagogiczne agitacje. Najwygodniejszym faktem jest to, że Quorn nie zabrania wierzyć w jakiekolwiek inne bóstwa dlatego też jego popularność pomału rośnie. Ale jak inne kulty zła wyznawcy i tego muszą sieukrywać ze swą wiarą.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lis 15, 2005 12:18    Temat postu: Necoho... Odpowiedz z cytatem

A co z Necoho. O tej potędze (?) Chaosu nikt nie wspomniał. Sam nie mam za wielu informacji o nim, a z chęcią bym się dowiedział czegoś nowego.
Powrót do góry
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Wto Lis 15, 2005 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze: Zarejestrój się
Drugie: PrzystÄ…pienie do Bractwa wymaga zdania testu
Trzecie: Nic nie słyszałem o Necoho
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Lis 15, 2005 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raziel ma racje zarejestruj się gościu. Gość wspomniał o Nehoco. Jest takie bóstwo. Nehoco pan zwątpienia. Jest to bóstwo niepopularne ponieważ jego założenia głoszą , jakoby nie było bóstw a religia jest zbędna, zaprzeczając istnieniu samego siebie. Nie uważam Nehoco za potęgę tym bardziej, że wyznaje się go tylko w jednym miejscu, w Bolgasgradzie. To tyle ode mnie nie będę sierozpisywał ponieważ z mojego punktu widzenioa to bóstwo?? nie jest warte uwagi.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Wto Lis 15, 2005 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brat Blackswordsman ma rację, Necoho jeśli jest bogiem Chaosu a nie potężnym demonem to jednak nie może być zaliczany do Mrocznych Potęg których jest w sumie cztery
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Towarzystwo Naukowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group