Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Garść propozycji
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Drogi Konstantcie Drachenfels...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sob Paz 29, 2005 14:04    Temat postu: Garść propozycji Odpowiedz z cytatem

Mam parę pomysłów oto one:

Bractwo (tu wstawić nazwę)

Zrzeszało by ono ludzi (forumowiczów) którzy lubią świat Warhammera, prowadziło by się dyskusje o samym świecie a potem członkowie pisaliby artykuły, długie, pełne obrazków specjalne artykuły bez żadnych zasad do gry a opisujących świat, pisaliby to opierając się wiedzą własną i z rozmów Bractwa. Tak więc były by rozmowy o np. Chaosie ogólnie, Mutantach, Zwierzoludziach, Mrocznych bogach, Magii Chaosu, kultystach i wnioskujac z tych tematów któś napisał by artykuł o Chaosie podzielony na parę działów.

Druga propozycja

Kolejna grupa która zajmowała by się bardziej tworzeniem dodatków do WFRP ot jakąś kampanie itp. To by zajmowało dużo czasu ale były by ciekawe. Tworzyło by się dodatki większe i wogóle.

Trzecia propozycja.

Znacie grę cRPG Morrowind? Pewnie tak. Był w niej Construction Set dzięki któremu można było tworzyć proste mody do niego jak domek dla naszej postaci czy miecz ale można było robić i większe mody jak całkiem nowy świat. Niedługo premiera Obliviona czyli 4 częsci cyklu Elder Scrolls którego trzecią częścią był Morrowind. W nim ma też być Construction Set ale bardziej rozbudowany, będzie miał możliwość automatycznego tworzenia gruntu. Jeśli ktoś z was umie obsługiwać programy typu 3D Studio Max czyli tworzące obiekty 3D i programy tworzące animacje do tychże obiektów to moglibyśmy do Obliviona zrobić moda tworzącego Stary Świat (i nie tylko)

Co wy na to?
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej lenie nie skomentujecie tego nawet? Pomysł Bractwa posłałem Orthowi przez PW i powiedział że może być ciekawie ale czy są chętni więc się pytam są chętni?
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do³±czy³: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk±d: Altdorf

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem 3x ZA

a co do obliviona - to kiedyś pewna grupa tworzyła nawet serwer Ultimy budowany na starym świecie - ciekawe jak daleko się posunęli - zerknę do nich jak znajde linka i podrzuce na forum Smile

co do publikacji Bractwa Naukowego i Kampanii - jestem jak najbardziej za - pomysle nad sposobem jak najlepiej stworzyc takie projekty - być może przez forum - potem mógłbym taką pracę zbiorową zebrać do PDF dodać jakies grafiki etc.

zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam i życzę wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja jestem jak najbardziej za. Pomysły niczego sobie Very Happy
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem też za jak by co to moge pomóc i z chęcią to zrobie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Pyza
Mod Ludzi
Mod Ludzi


Do³±czy³: 16 Gru 2004
Posty: 117
Sk±d: Wielkie KsiÄ™stwo PoznaÅ„

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do piewrszej propozycji to chyba ściągnięte z forum Elder Scroll's czyż nie Question Wink Jeśli nie to wybacz Embarassed
Co do 2 propozycji to jestem jak najbardziej za Exclamation Very Happy
Co do 3 propozycji jestem również za, ale to multum roboty jeśli chciałbyś przenieść Stary Świat do TES 3 lub 4 a potem wypełnić go naturą, oraz co najważniejsze questami a że by gra nie była nudnawa(a ich by musiało byś sporo)
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić." - Reinhold Schneider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1- Za, jak najbardziej.

2-Za, sporo roboty, lecz jeśli nie robiłaby tego jedna osoba, tylko kilka i przede wszystkim systematycznie, to spoko.

3-Nie mam zdania. Sporo roboty, i ryzyko że pomysł nie wypali... No cóż, czas pokaże.


"So this was the Mentalist Nupraptor, this broken, pathetic little man? Yet crippled as he was, he would not yield without battle. Very well, old fool. If it is death you seek, I will not deny you."
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Czw Lis 03, 2005 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesze się że wam się podoba. Trzeci pomysł wypali jednak tylko wtedy jeśli znajdziemy kogoś kto umie tworzyć obiekty 3D i animacje do nich.

Valdis->Blood Omen 1, Ustronie Nurpraptora mówi Kain Very Happy
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pia Lis 04, 2005 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry że znowu post pod postem niech to później moderator scali czy co tam chce ale mam coś do powiedzenia. Widzę że pomysł przypadł do gustu z Bractwe, i grupą do kampani więc może Orth stworzyłby fora żebyśmy mogli zacząć działanie? Niech jeszcze wybierze Radnych itp i Bractwo mogło by ruszyć. Tworzenie kampani w zasadzie też tylko walnąć podforum
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Nie Lis 13, 2005 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam się do współtworzenia kampanii... O ile powstanie coś takiego.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pon Gru 05, 2005 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm tworzyć kampanie moglibyśmy zacząć gdyby było jak... pierw wypadało by ustalić fabułę...
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Gru 05, 2005 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale fabułe ? całą? myśle że jedynie jej zarys a w trakcie tworzenia by się wymyśliło wątki i jakieś dokładniejsze z nią związane sprawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pon Gru 05, 2005 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarys, zarys całości się nigdy nie wymyśli od razu
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Gru 05, 2005 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam kilka propozycji:

1) Grupa najemników, zawiązanie grupy, kampanie itd. aż w końcu ostateczna bitwa (dajmy na to przeciwko orkom), w czasie której giną. Po drodze oczywiście poboczne wątki, czyli zdrada w grupie, przetestowanie lojalności przez wydarzenia losowe... mogłoby powstać coś na kształt "Czarnej KompaniI". Jak czytałem tą książkę, to marzyłem o graniu albo poprowadzeniu czegoś takiego...

2) Drugi pomysł wiąże się z moją aktualną sesją na Forum Very Happy. Czyli kampania zimowa, osadzona w Norsce... szczegółów na razie nie zdradze, bo ludzie tu grają Very Happy

3) Poszukiwanie artefatku. Poszukiwacze mają za zadanie odnaleźć/ zniszczyć/ zdobyć/ wyrwać z rąk smoka, tudzież dziewicy potężny artefakt. Części artefaktu są porozrzucane po całym świecie. I w ten sposób mają go zdobyć od elfów (jakieś dodatkowe zadania), pokonać smoka, wkraść się w szerego kultystów, podróżować do Nipponu, aby po ciężkiej próbie dostać część artefaktu od wielkiego sensei... itd.

Jak to mówią garść pomysłów...
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Gru 05, 2005 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nippon! Tak, to znakomity pomysł. Wielka przygoda, wojna domowa, gdzie daimyo walczą ze sobą o tytuł Shoguna. Do tego wpływy Ninja, gildii wszelakich, obcokrajowców i Cesarza.

Koniecznie byłby jakiś potężny, mądry starzec, sensei chcący sprawdzić BG w szeregu niebezpiecznych zadań w zamian za artefakt, np. symbol władzy Kitaju czy Nipponu. Wtedy dochodziłby kolejny motyw: sprzedać symbol? Użyć go samemu? Oddać któremuś z daimyo? Wyrzucić symbol i olać sprawę?

Możliwości mnóstwo. Wszem i wobec zgłaszam się do projektu. Najchętniej przygodę widziałbym w nieznanych klimatach raczej... Albion, Nippon, Kitaj, Arabia.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Drogi Konstantcie Drachenfels... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group