Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Punkty do艣wiadczenia: jak je przydzielacie i po ile ?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Sob Lis 19, 2005 02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje sesje na ten przyk艂ad trwaj膮 normalnie 8-12 godzin. Daje za sesje jak ju偶 powiedzia艂em 100-120 pd. Za sesje kr贸tk膮 3-6 godzinn膮 daje 50-80 pd. Ta jedna pi臋膰 setka co mi si臋 zdarzy艂a to by艂a za g艂贸wny cel kampanii. No jeden z g艂ownych . Poza tym to by艂 heroic Rolling Eyes
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk眃: Sylvania

PostWys砤ny: Sob Lis 19, 2005 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam du偶o pdk贸w nie przyznaje co najwy偶ej 100 na sesje, je艣li si臋 daje za du偶o pedek贸w to bohaterowie za szybko si臋 rozwijaj膮, robi膮 si臋 pakerami i gra robi si臋 bardzo nudna...
_________________
Per mortis ad gloria!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
legiondclxvi
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 26 Gru 2005
Posty: 56
Sk眃: Toru膹偶藵

PostWys砤ny: Pon Mar 06, 2006 15:40    Temat postu: Ilo艣膰 PD Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem rozdzielanie PD powinno wygl膮da膰 tak, 偶eby gracze po ka偶dej sesji mogli wykupi膰 sobie rozwini臋cie, a co 2-3 przygody mogli nazbiera膰 tyle 'odcink贸w' 偶eby wykupi膰 2 rozwini臋cia. Czyli wszystko w granicach 60 - 150 PD. Wi臋cej mog膮 dosta膰 je艣li w czasie jednej sesji rozwi膮偶膮 kilka problem贸w. kt贸re nazbiera艂y im si臋 przez jaki艣 czas.
_________________
Upon these seas
Wherein I drowned so many times
I scatter the ashes of destiny
Still my flames are in hunger
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cadi
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 03 Mar 2006
Posty: 19
Sk眃: Inowroc艂aw

PostWys砤ny: Sro Mar 08, 2006 08:58    Temat postu: Re: Ilo艣膰 PD Odpowiedz z cytatem

legiondclxvi napisa:
Moim zdaniem rozdzielanie PD powinno wygl膮da膰 tak, 偶eby gracze po ka偶dej sesji mogli wykupi膰 sobie rozwini臋cie, a co 2-3 przygody mogli nazbiera膰 tyle 'odcink贸w' 偶eby wykupi膰 2 rozwini臋cia. Czyli wszystko w granicach 60 - 150 PD. Wi臋cej mog膮 dosta膰 je艣li w czasie jednej sesji rozwi膮偶膮 kilka problem贸w. kt贸re nazbiera艂y im si臋 przez jaki艣 czas.


zgadzam si臋 z tym. za jedn膮 sesje ilo艣膰 PD pozwalaj膮c膮 na kupno jednej umiej臋tno艣ci, rozwini臋cia lub zdolno艣ci (przynajmniej na pocz膮tku "istnienia" BG). Moje sesje trwaj膮 5-6h wi臋c satysfakcjonuje to graczy kiedy po takiej "har贸wce" stwierdz膮偶e ich BG jest ciut lepszy. S膮 te偶 sesje kiedy wyj膮tkowo im nie idzie - wtedy przydzielam grubo poni偶ej 100 PD - to daje im do my艣lenia i mobilizuje na kolejn膮 sesj臋.
Podsumowuj膮c: Je艣艂i b臋d膮 dostawa膰 zbyt du偶o PD, szybko rozpakuj膮 si臋 do miana "t臋picieli" mniejszysch wiosek, je艣li awansowa膰 b臋d膮 zbyt wolno - mog膮 si臋 zniech臋ci膰. Sztuka tkwi w wywa偶eniu ilo艣ci PD dawanych graczom.
_________________
Nie traktuj 偶ycia zbyt powa偶nie - i tak nie wyjdziesz z niego 偶ywy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BeastSlayer
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 10 Wrz 2006
Posty: 31
Sk眃: Kaleki szczyt

PostWys砤ny: Pon Wrz 18, 2006 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm u mnie za przezycie przygody jest standardowo 50 za pomysly, odgrywanie, karmienie MG (zawsze gramy pelne nocki a ja jako jedyny przychodze bez zadnego zarcia, standardowo daje za to calego 1PD-eka) dostaje sie dodadkowe PD odejmuje PD za
-glupie teksty, nie epokowe odzywki (np siema ziom) (-10)
-glupote og贸lna (od -10 do -50)
-robienie czegos wbrew osobowosci postaci (-25)

Wi臋c standardowo wychodzi cos pomi臋dzy 80-120 PD (ale ze mnie niedobry MG Twisted Evil )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do潮czy: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Pon Wrz 18, 2006 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyznaje moim gracz膮 po trohe PD za ka偶dego pokonanego przeciwnika i za wykonywanie nazwijmy to (zada艅). oprucz tego odejmje im Pd za pyskowanie typu
Wrug gturego zatakowa艂e艣 wzywa posi艂ki ..... a gracz na to nie ty tak niemo偶esz to jest hamstwo itp.
Za teksty nie epokowe ruwnie偶 odejmuje PD
[/list]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
th3mon
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk眃: Ruda 艢l膮ska

PostWys砤ny: Wto Wrz 19, 2006 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ckapsel napisa:
Ja przyznaje moim gracz膮 po trohe PD za ka偶dego pokonanego przeciwnika i za wykonywanie nazwijmy to (zada艅). oprucz tego odejmje im Pd za pyskowanie typu
Wrug gturego zatakowa艂e艣 wzywa posi艂ki ..... a gracz na to nie ty tak niemo偶esz to jest hamstwo itp.
Za teksty nie epokowe ruwnie偶 odejmuje PD
[/list]


?!?
W jakim to j臋zyku jest napisane, bo ci臋偶ko si臋 rozszyfrowuje te wywody. Ch艂opie we藕 zagl膮daj czasem do tzw. s艂ownika ortograficznego. "Toto" si臋 strasznie czyta!!!

Sorx za offka Rolling Eyes ...
_________________
Aaaaaaaaa!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do潮czy: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk眃: Z Wezendorfu

PostWys砤ny: Sro Wrz 20, 2006 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PDki ach te PDki .... Co do textu "Nie mozna dawac za duzo bo sie spaszaja za bardzo i sie robi nudno" - bulShit !!!! Dobry MG potrafi pognebic kazda druzyne ! Daje sie tyle PDkow ile sie uwaza za stosowne i tyle ja dawalem od 100 minimum do 500 nawet... czemu mam trymac kolesia na sludze jak tak bardzo pragnie byc karczmarzem ?....Czemu giermek musi gnic niewiadile przy koniu Rycerza chociaz bardzo pragnie nim byc?...... Zbytnie przedluzanie rozwoju jest ZLE tak samo jak dawanie po 80 a szczegolnie chamscy MG po 99,5 ....... Trzeba dac sie pobawic graczom a potem ich zmieszac z blotem !!! Twisted Evil
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g? => Ludiver, cz艂ek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do潮czy: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Sro Wrz 20, 2006 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No podoba mi sie ten pomys艂 z daniem du偶o PD i zmieszani z b艂otem BG
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Sob Wrz 23, 2006 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi艣cie po nieca艂ych 2 latach grania do艣wiadczy艂em bardzo przepakowanych BG Smile Dawa艂em zbyt du偶o PD... tak ok. 150 za sesj臋.

Nawet gracze uznali, 偶e maj膮 zbyt wypakwoane postacie Shocked

Gdy zacz臋li艣my gra膰 w 2ED daj臋 nieca艂e 100 punkt贸w. Je艣li kto艣 dostawie st贸we - mo偶e czu膰 nie wyr贸偶niony. Cho膰 przewa偶nie daje po 80-90 za dobre granie.
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do潮czy: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Sob Wrz 23, 2006 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umnie 偶adko tak jest daje im troche bujek z ludzmi lub czym艣 innym naczym mog膮 zarobi膰 od 15 do 30/40 PD i za jakie艣 misje itp.
No i jeszcze za dobre odgrywanie roli za z艂膮 odejmuje PD
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Sob Wrz 23, 2006 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By艂 czas kiedy przyznawa艂em po 150+ PD za sesje (a nawet wi臋cej!). Potem przyszed艂 czas gdy gracze dostawali po 17, 38 ,64 PD. Teraz chyba doszed艂em do najdoskonalszego rozwi膮zania. Po 50 - 150 PD za sesje. Pd s膮 oczywi艣cie przyznawane za realizacj臋 za艂o偶e艅 scenariusza lub ciekawe rozwi膮zywanie problem贸w.

Za przeciwnik贸w radz臋 PD nie pzyznawa膰, bo Gracze przywykn膮 do si艂owych rozwi膮za艅...
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Sro Wrz 27, 2006 01:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy艣 dawa艂em tyle 偶e wyszed艂 Heroic.
Teraz gracze mnie nie nawidz膮.......nie do艣膰 偶e za ca艂膮 przygod臋-kampanie mo偶na dosta膰 oko艂o 150 pdek贸w to 偶adko kto tyle dostaje. Srednia ok 50 ale to ci wybitniejsi:)
Najwa偶niejsze to odgrywanie postaci, j臋zyk jakim gracz operuje i pomys艂y i prowadzenie tej postaci. Walka , no chyba 偶e gracz zaskoczy mnie czym艣 ma drugo a nawet trzeciorz臋dne znaczenie.
Gracz musi wykazac sie intelektem a nie tylko siekaniem , gwa艂ceniem, i mordowaniem i szukaniem kasiorki.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orzad
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 20 Wrz 2006
Posty: 37

PostWys砤ny: Sro Wrz 27, 2006 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu gra艂em w pewien system autorski. (zbli偶ony zasadami do warm艂otka lecz bardziej „pdko偶erny”) Mg przydziela艂 od 30-100pdk贸w (艣rednio 50 za przygod臋 100 za kampani臋) takie rozwi膮zanie by艂o w贸wczas bardzo dobre gdy偶 cz臋stotliwo艣膰 sesji by艂a dosy膰 du偶a. Przez 2-3 lata bohaterowie awansowali na 3 profesje(grali艣my kilka razy w tygodniu). S膮dz臋 jednak 偶e gdyby艣my grali rzadziej to pdk贸w winno by膰 wi臋cej, gdy偶 rozw贸j by艂by zbyt powolny. Obecnie graj膮c „od艣wi臋tnie” w warhammera dostajemy 艣rednio 100pd co po roku gry pozwoli艂o wskoczy膰 na 2 profesje a niekt贸rym nawet j膮 sko艅czy膰... Razz
Reasumuj膮c moim skromnym zdaniem skala przyznawania punkt贸w do艣wiadczenia powinna by膰 te偶 ustalana w oparciu o cz臋stotliwo艣膰 sesji(nie pomijaj膮c oczywi艣cie innych aspekt贸w).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
GrindGorond
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 18 Paz 2006
Posty: 14
Sk眃: bi艂goraj

PostWys砤ny: Sro Paz 18, 2006 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe nasz MG maxymalnie daje 100 a 110 to juz trzeba sie nacpac zeby tyle miec hehe....daje nam tyle bo kiedy gralismy w starego warhammera to dawal za duzo i nasze postacie po 2 miechach byli takimi tankerami ze nic nas nie bylo w stanie ruszyc w nowego gramy obecnie dosyc dlugo i z tymi punktami roznie bywa zadko komus 100 poleci zawsze 70-90..takze trzeba sie nameczyc zeby postacie byly dobre moja obecnie jest prawie ukonczonym weteranem bez nogi ;p

OoOo wlasnie Brujah to nasz MG nawet nie wiedzialem ze tu jest hehe
_________________
Strzeszcie sie sily ciemnosci ! !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group