Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Bogowie: czy tylko siÄ™ ich obawiacie, czy w nich wierzycie
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 22:51    Temat postu: Bogowie: czy tylko siÄ™ ich obawiacie, czy w nich wierzycie Odpowiedz z cytatem

chciałem poprostu wiedzić bo z włsnego doświadczenai wiem ze na karcie często ktoś ma wpisane ze wierzy w jakiegoś boga ale nei oddaje mu wogóle cześci ( no nei wiem jakieś ofiary czy coś ) jak wy podchodzicie do tego czy wogóle bogowie odgrywją u was jakaś większa role czy tylko uderzają w was piorunami albo obdarzają was darami chcoiaż w nich wcale nei wierzycie .
Więc jak to jest w przypadku waszych postaci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wierze w Morra tempie umarlaków chce po czarodzeju iść na kapłana chociaż raz miałem gniew boży ale spoko byłl na jakiś czas mialem zamias chyba 25 PM miałem 10PM oczywiście na jakiś czas a miałem dopiero 2 poziom więc czary jeszcze nie wymagały tak dużo
Powrót do góry
MaTe
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 16

PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten gosc to ja tylko sie nie zalogowalem...
_________________
¤pozdro¤
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 05, 2004 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie o to mi chodzilo wiem ze tepisz umarlaków ale czy naprzykład oddajesz hołd mu , jakies ofiary , jakieś świeta ( o ile sa jekieś swieta morra ) oprócz zwyczajnego niszczenai neiumarłych ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się tylko Boje bogów do rzadnego sie nie modle nie musze z takiego wychodze załozenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zawsze to kuleje - mam wrazenie ze gracze raczej boja sie bogow niz w nich wierza.. Chcialem to zmienic gdy jeden z graczy chcial byc kaplanem - ale sie rozmyslil.. Ciezka sprawa - naprawde ciezka..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie... gdyby jakiś bóg mi coś dał w czymś mi pomugł to co innego... ale tak to nie mam zamiaru sie do nich modlić bo te leszcze się tylko sobą interesują Very Happy
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogom trzeba pokazac ze ich sprawa czy ich istnienie nie jest ci obojetne.. Wtedy na pewno wykaza zainteresowanie.. Jednak samo skladanie ofiar (gracze uwazaja bogow za bozki - niczym w antycznej grecji) na pewno nie zwroci uwagi boga w twoja strone.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co mam robić żeby bogowie mi pomogli???? Kościół wybódować i zbierać ofiary na sieroty?? Jakoś nie sądze żeby bogowie specjalnie interesowali sie losem takiego szaraczka, No w sumie raz byłem blisko boskiej interwencji kiedy kumpla trafił piorun bo podpadł Pani Bólu w Sigil. Ale takie kontakty z bogami to ja mam w dupie Very Happy
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja lepiej sie nie modlić i im nie podpadac niż sie "żle pomodlić" i dostac piorunem w czape dlatego ja sie nieprzejmuje bogami poki ioni nie wlezaw moje zycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze zależ ydo jakeiog boga sie modlisz za źle wypowiedzinom modlitwe taal cie raczej nie walnei piorunem a le jakiś bóg chaosu za lekka oznakę dobra mógłby cie zabić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 06, 2004 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kogo i za co:
Morr - walka zabicie tych ktorzy sprzeciwiaja sie odwiecznemu prawu smieci (wampiry, nieumarli ogolnie), pochowanie ciala, wypelnienie misji dla ducha, odpedzenie zjawy, badz widma; walka z wyznawcami Khaina.
Taal - ochrona swietego gaju, opieka nad starym debem, odwiedzenie drwali od ekstensywnej wycinki drzew ( w zadnym wypadku nie przez zabicie), przekapanie zapchanej rzeczki, aby woda znow mogla zasilic las, ugaszenie pozaru jakies czesci lasu.
Ulryk - za mestwo w walce i poszanowanie przeciwnika, walka z chaosem (to akurat chyba kazdy dobry bog), taktyka (zadko przez graczy wykorzystywana)
verena - odnalezienie waznej ksiegi/wyrwanie jej z rak jakiegos zlego maga, sprawiedliwosc, nauczanie.
Ranald - lupy skladane na rzecz gildii (dobrowolnie), albo raczej do jego swiatyni. Honorowa kradziez (bez zabojstwa - od tego sa poplecznicy Khaina), dopieczenie wladzy i prawu.
Mannan - podjecie dlugiej i niebezpiecznej podrozy, zatopienie statku na morzu (nie zawsze dziala), odkrycie nowych terenow(wypy, lady), przestrzeganie marynarskich przesadow.
To podstawowi bogowie. Tyle na temat za co i od kogo. Zwrot "co" pozostawiam gestii MG. Lepiej zeby gracze nie wiedzieli zbyt duzo..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to racja gracz jak wie zaduzo to robi problemy ze czemu nie jest tak a tu inaczej i takie tam Wink I to wpływa na przebieg sesji a jak gracz czegoś nie wiem to się fajne rzeczy dzieja czasami ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zeddzie zapomniałes jeszcze o bogach chaosu tych to chyba najłatwie jzadowolić ... niszczą c wszelkie dobra , ale zawieść ic hto już inna bajka ... mysle ze zawiedzenie jakiegoś kapłana boga chaosu wpłyneło by xle na jego kondycje fizyczna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Wto Gru 07, 2004 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale o nich nie zapomnialem - ale o juz zupelnie inna bajka rzadzaca sie wlasnymi regulami.. O czym wie chyba kazdy.. Zawiedzenie boga chaosu konczy sie zwykle tym samym.. smiercia, albo czasami dorzuca do tego wieczne potepienie duszy.. O tak z czystego kaprysu..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Religie i Bogowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group