Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Przypowieść o dobrym MG
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lis 23, 2004 19:58    Temat postu: Przypowieść o dobrym MG Odpowiedz z cytatem

Czym powinien charakteryzować się dobry MG?
Powrót do góry
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pia Lis 26, 2004 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedewszystkim Improwizacją i elastycznością
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pia Lis 26, 2004 15:40    Temat postu: MG Odpowiedz z cytatem

No popieram to ze MG powinien umiec improwizowac i byc elastyczny
bo nigdy nei wiadomo co wymysla gracze Mr. Green


Pozdro Arrow Arrow
Powrót do góry
FrYtA
Mod Halflingów
Mod Halflingów


Do³±czy³: 25 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: TYCHY

PostWys³any: Sob Lis 27, 2004 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinien umiec naprostować sytuacje jezeli jakis bg zrąbie plan mgopowiesci... a nie wkurzac sie i uzalac ze nie gramy po jego mysli...

jego zadaniem jest reagowac na bg a jezeli podstawi smoka na drodze bo mg ida nie w ta strone to jest troche GUPIE

pozdro Arrow
_________________
PEACE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sob Lis 27, 2004 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MG powinien tez potrafic w jakis spoub chociaz troceh naprowadzic Bohaterow na jakis slad ktory pomoze im w wykonaniu zadanai w sesij
bo jak im nie pomoze to bede sie wszedzie szwedac bez skutku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lis 28, 2004 15:07    Temat postu: Motyw Odpowiedz z cytatem

Znam taki motyw: MG ustalił sobie w scenariuszu ze druzyna dotrze do karczmy w której wydarzy sie morderstwo - jednak ich przy tym nie bedzie - quest - rozwiązanie zagadki - kto jest zabójcą.

A więc ekipa przychodzi do karczmy rudery gdzies w lesie przy trakcie, siada na ławach i żłopie piwsko. MG próbuje na wszelkie sposoby wyciągnąć ich choć na chwile z karczmy. Kiedy to nie skutkuje wysyła do nich karczmarza

Karczmarz: Szanowni panowie narÄ…bcie mi drewna? Chory jestem a i po lesie strach tera chodzic...

Gracze (po chwili namysłu): NIE

i tak na różne sposoby

MijajÄ… godziny a ci siedzÄ… w karczmie

MG wkurzony wysyła karczmarza po raz kolejny i kolejny
W końcu karczmarz obiecuje im zapłacić koronę za to drewno
po kilkunastu minutach już kilka koron

Ostatecznie ekipa z niesmakiem poszła narąbać drewno za 20 koron (tyle chyba była w sumie warta cała ta rudera) - aby MG mógł dokonać podczas ich nieobecności morderstwa...

To dopiero brak wyobraźni MG!
Takie systuacje niszczą czasem całą przygodę - choć nie powiem BG teź swoje 3 grosze dodali.
Powrót do góry
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Dlamnie dobry MG powienien byc jak zostało podane wyżej elastyczny i umieć improwizowac jak BG coś wywiną i równiez dobrze opowiadać zeby łatwo można było sobie wyobrażić cała sytuacje i utrzymac klimat gry opowiadając co sie dzieje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Sro Gru 01, 2004 17:02    Temat postu: MG rzadzi Odpowiedz z cytatem

Aby Mg rzadzil musi umiec to robic i faktycznie byc elastycznym i sprawiedliwym

Ja juz nie robie scislych i dokladych scenarjuszy staram sie wyslic zawila i ciekawa fabule spisuje statystyki palny i mapki i slucham dokladnie co gracze wymysla robie tak poniewaz co bym nei zaplanowal moj drodzy i ukochani gracze zawsze mi rozpiepsza wiec improwizuje jak mi cos nie wyjdzie to trudno ucze sie i coraz zadziej mi sie to zdaza.Staram sie stworzyc realny i prawdziwy swiat i odtworzyc zachowanie BN.


---------------------
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Gorigon
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przykład braku wyobraźni mg :

Zadanie było takie że tżeba było zabić snotlingi z lasu a nam strasznie się nie chciało więc w każdy sposub chcieliśmi i prubowaliśmy podpalić las a mg "nistrudzenie powtażał nieudało się wam musicie je zabić normalnie"
_________________
Nie Lubimy D&D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt wystarczyło powiedzieć ze zaczął padać deszcz wielka ulewa nadeszła Wink ja bym tak zrobił jak koniecznie bym chciał zebyście tam weszli ale cóż czasami oczywiste rozwiążania sa trudne do znalezienia i trzeba to wybaczac naszym MG to też tylko ludzie (choć w grze sa Bogami ^^)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
FrYtA
Mod Halflingów
Mod Halflingów


Do³±czy³: 25 Lis 2004
Posty: 52
Sk±d: TYCHY

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i wiem co moze zrobic MG by bylo wszystko po jego mysli ! Very Happy
na jkazda sesje kręcić skrzyneczke browarkow Very Happy no albo po dzbanku winka Very Happy

pozdro
_________________
PEACE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Czw Gru 02, 2004 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam to by sie zawsze chcialo leciec wszedzie gdzie cos moza by zabic rajcuje nas kazda wyzynka jak by trzeba bylo to bysmy toporami wycinali sobie las zeby tma dojsc!!

Swoja droga to jako MG powiedzial bym ze spalili w pizdu caly ten las razem z calymi tymi gnidami i wymyslil bym jakis nowy scenarjusz ale to nie ja wymyslilem ten scenarjusz wiec jak bym byl na miejscu tego co wymyslil i zal by mi bylo tak wspanialego scenarjusza (bo takiego moze byc tylko zal) to dal bym do zrozumienia graczom ze w tym lesie sa przyrosniete dzrewce nieco ospale i zademontrowal bym nawet jak bardzo nie lubia keidy sie je podpala i jak bardzo moga byc przebudzone ... Mr. Green Laughing
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 02 Gru 2004
Posty: 149
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 03, 2004 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys jeden z naszych kompanow postanowil ze poprowadzi swoją pierwszą przygodę jako MG. Na nic mu sie zdał misternie przygotowany scenariusz gdyż dwaj dziarscy kompani postanowili że założą cyrk... Confused Zaczeli kombinować gdzie kupic namiot i inne bzdety, dobry mistrz wybiłby im to z głowy ale debiutant to co innego... Gdyby nie interwencja reszty graczy do dzis byli bysmy główną atrakcją Aldorfu Smile
_________________
made in Zielon Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AdeK
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 24 Lis 2004
Posty: 195

PostWys³any: Pia Gru 03, 2004 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis chcialem zebrac cala ekipe do kupy(elfa wojownika, 2krasnoludow wojownikow zabujce gigantow i kaplana oraz czlowieka czarodzieja)abyli w karak-kadrin orpucz elfa ktory byl w lesie .
To byla masakra 3 lub 4 godziny i ledwo zdazylismy zaczasc scenarjusz w sumie udalo mi sie zrobic porzytek z tak rozbitego scenarjusza bo wkrecilem ich w fabule i stwierdzilem ze niech robia co chca jak poczuja ze traca czas to sami beda chciec sie zebrac do kupy!!!!!!!!
_________________
Pozdro for @LL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 03, 2004 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry mistrz gry NIE POWINIEN udowadniać na każdym kroku graczom ja cy oni są beznadziejni przy jego wszechwładzy. NP.
Dawno dawno temu tak wygladała pierwsza sesja pewnego gościa:
idziecie przez droge wyskakuja na was gobliny , drużyna je zabiła ( mistrz gry zawiedziony
idziecie dalej wyskakuja na was orkowie , drużyna je zabiłą ( mistrz gry wkurzony )
idziecie i wyskakuje na was hydra , no i hydrze nie dali już rady ( mistrz gry pełen radości ) Koniec Sesji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sesja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group