Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wybieranie czy Losowanie? O to jest pytanie
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Wto Wrz 27, 2005 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos napisal ze gracze ktorzy chca losowac musza byc zoltodziobami BZDURA. Nawet nie wiecie jaka satysfakcje daje dojscie np do tego maga zaczynajac gre straznikiem miejskim. Mam znajoma druzyne oni tam rzucaja trest czy dana postac nauczyla sie danej umiejetnosci, itd itp ale to hardkorowcy Razz
A wybieranie jest swego rodzaju pojsciem na latwizne, dla tych ktorym sie nie chce prowadzic swej postaci az tak dlugo. nieukrywam jest to miejscami zmudne. sam robie roznie raz losuje, rz wybieram, raz mistrzuje Razz
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Sob Lut 04, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi艣cie wol臋 wybiera膰 ras臋, klas臋 i wszystko po kolei poniewa偶 przed sesj膮 robi臋 sobie obraz mojej postaci, czyli kim chcia艂bym gra膰, jakie ta posta膰 ma upodobania, czym si臋 zajmuje itp. W pe艂ni si臋 zgadzam z tym co napisa艂 Blackswordsman, to zale偶y od MG czy sesja b臋dzie full wypas czy full klapa. Ja m贸g艂bym gra膰 nawet byd艂okradem je艣li MG jest guru i by mi si臋 gra艂o bardzo dobrze, ale 藕le by mi si臋 gra艂o nawet wtedy gdy gram czarodziejem 4 poz. u jakiego艣 kolesia co prowadzi膰 gry nie umi臋 i nie czai klimatu.

Gorigon napisa:
Natomiast jak czasami jak two偶ysz posta膰 krasnoluda i chcesz by膰 pot臋rznym wojownikiem o kt贸rym bardzi 艣piewaj膮 pie艣ni a wylosujesz chiene cm臋tarn膮 to mo偶e cz艂owieka szlak trafi膰.


No to sobie musisz wtedy zapracowa膰 na takiego wojownika. Zbiera膰 PD, przedmioty, ekwipunek, kase.

A je艣li nie to zawsze mo偶na zosta膰 hien膮 cmentarn膮, o kt贸rej bardzi tak偶e 艣piewaj膮 pie艣ni Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Wto Lut 21, 2006 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Losi888 nie zgodze sie z toba. Wylosowa艂em kiedys 艂owce nagr贸d i wog贸le mi nie sz艂o (moze s艂abym aktorem jestem - trudno). Najlepiej jak ktos sobie wybierze ta profesje ktora mu pasuje pod wzgledem charakteru i sposobu odgrywania. Poza tym wg pierwszej edycji mozna zostac kim sie chce (no prawie - np: jestes juz prawnikiem potem mozna przejsc na demagoga i herszta banit贸w - gdzie tu sens....historie oczyswiscie mozna dorobic ale to naprawde malo logiczne) Ze stra偶nika miejskiego nie mozna zosatc magiem - przynajmniej wg zasad. Ale to moja drobna uwaga.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Sob Maj 20, 2006 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie idzie to tak: bierzemy na warsztat histori臋 postaci i tam ju偶 jest zazwyczaj jasno napisane kim taki kto艣 mo偶e by膰. Tak wi臋c mo偶na powiedzie膰, 偶e u mnie profesje si臋 wybiera.

A je艣li Gracz naprawd臋 chce, to mo偶e zawsze rzuci膰 ko艣膰mi i wywr贸偶y膰 profesj臋 z tabelki.
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Pia Maj 26, 2006 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zale偶y od graczy.
Rzadko pozwalam wybiera膰 profesje pocz膮tkowe graczom niezale偶nie od sta偶u. Po pierwsze cz臋sto wybieraj膮 te oferuj膮ce mo偶liwe du偶e rozwini臋cia i sporo umiej臋tno艣ci/zdolno艣ci. Po drugie profesja pocz膮tkowa to ta, kt贸r膮 BG wykonywa艂 do momentu w kt贸rym postanowi艂 wyruszy膰 na szlak przyg贸d wi臋c wcale nie musi jej lubi膰. Ponadto gracze zmuszeni s膮 do rozwoju - odgrywaj膮 bohater贸w wykonuj膮cych czasem ma艂o popularne (w艣r贸d graczy) zawody nie powtarzaj膮 utartych schemat贸w...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Mogrin
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Kwi 2006
Posty: 37
Sk眃: Inowroc艂aw

PostWys砤ny: Pia Maj 26, 2006 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja r贸nie偶 jestem za losowaniem an pocz膮tku. Moim zdaniem gracze piwinni wybiera膰 profesje poz apoznaniu si臋 z jej og贸lnym zarysem i tym jak dana rasa bedzie wniej wygladac. I nie chodzi mi tu o statsy.
_________________
Nie ma nic lepszego od Gawitha mentolowego:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Pawe艂
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 08 Cze 2006
Posty: 77
Sk眃: z Pruszkowa obok wawy

PostWys砤ny: Czw Cze 08, 2006 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Losowa艂y,poniewa偶 ka偶dy ma r贸wne szanse wylosowa膰 co si臋 chce lub nie chce.Po drugie szybciej si臋 posta膰 robi.Po trzecie za du偶o jest profesji do wybieranie i by by艂y zastanawiania si臋,a tak kilka minut jest gotowa posta膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
legiondclxvi
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 26 Gru 2005
Posty: 56
Sk眃: Toru膹偶藵

PostWys砤ny: Sob Cze 24, 2006 18:45    Temat postu: Wybieranie, czy losowanie? Odpowiedz z cytatem

Liber Fanatica I podsun臋艂a mi pomys艂 偶eby gracze wybierali grup臋 profesji (ale w臋ziej zakre艣lon膮 ni偶 to by艂o w I ed) a nast臋pnie losowali z tej grupy.
Czyli np. gracz chce by膰 zwi膮zany z wojskiem, ale musi wylosowa膰, czy b臋dzie najemnikiem, czy 偶o艂nierzem, czy mo偶e ciur膮 obozow膮, albo zwyk艂ym ochotnikiem.

W ten spos贸b nie dojdzie do sytuacji, w kt贸rej gracz chcia艂by by膰 uczniem czarodzieja, a trafi mu si臋 gladiator, ale jednocze艣nie jest pewien element niepewno艣ci.
_________________
Upon these seas
Wherein I drowned so many times
I scatter the ashes of destiny
Still my flames are in hunger
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys砤ny: Nie Gru 24, 2006 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto wam ka偶e tworzy膰 histori臋 postaci przed losowaniem stats贸w itp? My z kumplami zawsze spotykamy si臋 zanim zaczniemy gra膰 i tworzymy postacie. Losujemy statsy, profesj臋, czasem wiek itd. Potem idziemy do domciu i ka偶dy nie mo偶e spa膰 po nocach, bo my艣li nad swoj膮 postaci膮. Co spowodowa艂o, 偶e para si臋 tak膮 a nie inn膮 profesj膮, co chce robi膰 w 偶yciu itd. Podczas takich rozwa偶a艅 mo偶na si臋 przywi膮za膰 do postaci. A przede wszystkim cz艂owiek uczy si臋 gra膰. Gdybym gra艂 zawsze profesj膮, kt贸r膮 najlepiej mi si臋 odgrywa i kt贸ra mi najbardziej le偶y, to ka偶da moja posta膰 by艂aby krasnoludzkim zab贸jc膮. Neutral Pora偶ka na ca艂ej linii. A losuj膮c nauczy艂em si臋 gra膰 in偶ynierem, medykiem, banit膮, kanciarzami r贸偶nego typu, cz艂owiekiem prawo偶膮dnym, a tak偶e z艂ym. Ju偶 nie by艂bym w stanie wybra膰 profesji. Praktycznie ka偶d膮 gra艂em... s膮 takie, kt贸rymi gra mi si臋 lepiej i takie kt贸rymi beznadziejnie. Ale o to chodzi w ca艂ej zabawie, odmieni膰 sw贸j los, ci臋偶ko pracowa膰 na to, 偶eby z porywacza zw艂ok sta膰 si臋 szanowanym gostkiem, kt贸ry nie boi sie wyzwa艅 i sobie radzi bez wzgl臋du na to w jakiej jest sytuacji...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Nie Gru 24, 2006 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie taki mix wybrajaco losuj膮cy Very Happy rasa do wyboru, cechy wygladu i inne rzeczy - czyste losowanie, wybranie profesji -> kilka rzut贸w (3-4) i wybranie jednej z nich, lub te偶 wybranie kilku, kt贸re mnie interesuj膮 i dorzucenie kilku takich kt贸re nie Wink no i losujemy Razz bierzemy to co daj膮 ko艣ci Wink[/i]
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk眃: z p贸艂nocnych pustkowi

PostWys砤ny: Pia Sty 12, 2007 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, w wfrp, to lotto. Losowanie, wybieranie profesji to poprostu kwestia gustu.
WFRP si臋 na tym nie opiera.
Za艂o偶eniem jest to 偶e jeste艣cie POSZUKIWACZAMI PRZYG脫D. O to w tym w艂a艣nie chodzi!
Profesje to tylko w膮tek poboczny dzi臋ki kt贸remu zarabiamy na 偶ycie cho膰 czasem powinny wystarczy膰 fundusze z nagr贸d.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Radomir
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 23 Lis 2006
Posty: 105
Sk眃: Starachowice

PostWys砤ny: Pia Sty 12, 2007 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najciekawszym systemem jest losowo-wybierany. Cyferki s膮 jedynie niewielkim dodatkiem do historii. Czy wojownik z 23 WW jest dobrym wojem? Raczej nie. Je艣li kto艣 wymy艣li histori臋, a rzuty po prostu j膮 zniwecz膮 nale偶y zmieni膰 cyferki!

Z drugiej strony ciekawe s膮 postacie, kt贸rych opis jest tworzony pod rzuty. Na przyk艂ad 偶o艂nierz z WW na poziomie 25 mo偶e by膰 wcielony si艂膮 do wojska, mag z nisk膮 si艂膮 woli i inteligencj膮 mo偶e by膰 kim艣, kto chce si臋 pi膮膰 na wy偶yny, ale jego predyspozycje mu to uniemo偶liwiaj膮.

W polskim sejmie wida膰 wielu polityk贸w, kt贸rym ewidentnie nie wyszed艂 rzut na inteligencj臋. Very Happy
_________________
Geniusz mo偶e mie膰 swoje ograniczenia, ale g艂upota ju偶 nie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Arthandas
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 25 Lut 2007
Posty: 17
Sk眃: z grobowca...

PostWys砤ny: Wto Lis 13, 2007 04:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobra偶am sobie jak mo偶na losowa膰 pocz膮tkow膮 profesje. WFRP polega przecie偶 na odgrywaniu postaci, a 偶eby dobrze odgrywa膰 posta膰 trzeba si臋 w ni膮 wczu膰. Nie potrafi臋 sobie wyobrazi膰 jak kto艣 m贸g艂by si臋 wczuwa膰 i czerpa膰 rado艣膰 z gry ka偶d膮 wylosowan膮 postaci膮 (zw艂aszcza je艣li jest pocz膮tkuj膮cy). Gorsze mo偶e by膰 ju偶 chyba tylko losowe wybieranie rasy i p艂ci (to jak granie Mokujinem w Tekkena;)
_________________
Czasem zamiast si艂y argument贸w lepiej u偶y膰 argumentu si艂y.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group