Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wybieranie czy Losowanie? O to jest pytanie
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Go舵






PostWys砤ny: Czw Lip 28, 2005 12:18    Temat postu: Wybieranie czy Losowanie? O to jest pytanie Odpowiedz z cytatem

Chcia艂bym aby艣cie w tym temacie podzielili si臋 ze mn膮 swoimi odczuciami co do tego czy lepiej profesje wybiere膰 czy te偶 losowa膰.
Nied艂ugo b臋de prowadzi艂 sesje dla graczy kt贸rzy jeszcze w Warhammera nie grali dlatego chcia艂bym wiedziec co o tym s膮dzicie?
Powr髏 do g髍y
Crovax
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 28 Lip 2005
Posty: 6

PostWys砤ny: Czw Lip 28, 2005 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem obydwie metody maja swoje plusy i minusy, losowanie wprowadza nutke podekscytowania i niepewnosci z peweno艣ci膮 spodoba si臋 gracza ale trzeba uwa偶a膰 bo niektore profesje s膮 trudne do odgrywania dla os贸b stawiaj膮cych pierwsze kroki na bezdrozach Starego 艢wiata (np. zabojca Trolli ). Wybieranie postaci jest o tyle dobre 偶e gracz mo偶e zaplanowa膰 swoja droge rozwoju, s膮dze 偶e jest to rozwia zanie dobre dla osob nieco zaznajomionych z gr膮.
_________________
Legenda powroci艂a, ==Warhammer== Rulz !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Lip 28, 2005 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro prowadzisz 艣wie偶ym rybkom to absolutnie losowanie. Niech czuj膮 niepewno艣膰. Niech nie my艣l膮 偶e wszystko wiedz膮, niech czuj膮 respekt przed MG. Wybieranie profejsji jest dla graczy zaawansowanych takich co mniej wi臋cej wiedz膮 ju偶 co i jak. Absolutnie jestem za tym 偶eby twoje 艣wie偶e ryby losowa艂y.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys砤ny: Czw Lip 28, 2005 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowicjusze powinni losowac, bo sie skonczy na tym, ze beda przez dwie godziny slinic sie nad profesjami Razz , po czym na nic sie nie zdecyduja... Oczywiscie jesli uznasz, ze wylosowana profesja jest dla gracza nieodpowiednia, to kaz mu rzucac jeszcze raz - niech wie, kto rzadzi Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Nie Lip 31, 2005 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram - losowanie dla 艣wie偶ych graczy, wybieranie dla tych zbutwia艂ych;) Losowanie ma te偶 ten plus, 偶e np. Helmut, kt贸ry chce by膰 rycerzem, mo偶e by膰 na pocz膮tku rybakiem, a nie od razu giermkiem.
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
KaKa



Do潮czy: 07 Sie 2005
Posty: 1

PostWys砤ny: Nie Sie 07, 2005 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy moim graczom zaproponowa艂em czy chc膮 wybierac czy losowac. Odpowiedzieli ch贸rem ze losowac, m贸wili ze to dodaje klimatu. ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Nie Sie 07, 2005 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy, 偶e gracze kr贸tko graj膮 - albo s膮 jeszcze m艂odzi. Albo i jedno i drugie - zrozumiej膮 potem jaka jest r贸偶nica..
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Nie Sie 07, 2005 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm! Ja bym te偶 popiera艂 losowanko. Gdy ja dostaje "z贸艂todziob贸w" poprostu najpierw losujemy charakterystyk臋 a p贸藕niej czytam im powoli dost臋pne profesje i sami wybieraj膮 kim chc膮 by膰. Nie pozwalam im natomiast patrze膰 za pierwszym razem w rozwini臋cia a nawet im nie t艂umacz臋 o co chodzi. Oczywi艣cie czasem losuj膮...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Patiomkin
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 02 Wrz 2005
Posty: 59
Sk眃: Wrocek

PostWys砤ny: Nie Wrz 04, 2005 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uwa偶am, 偶e losowanie profesji dodaje realizmu. My艣l臋 偶e 艣wiat Warhammera ma wiele wsp贸lnego z naszym 艣redniowieczem, a w 艣redniowieczu syn wykonywa艂 taki zaw贸d jak ojciec lub taki jak ojciec mu wybra艂 i nie mia艂 nic do gadania. Dopiero po pewnym czasie m贸g艂 profesj臋 zmnieni膰. Umiej臋tno艣ci tak偶e nabywa艂 od ojca, a przecie偶 nie wybierasz w jakiej rodzinie si臋 urodzisz. Oczywi艣cie mo偶na zaakceptowa膰 kilka wyj膮tk贸w. Np.: BG uciek艂 w m艂odo艣ci z cyrkiem (je偶eli gracz chce by膰 cyrkowcem), lub jest sierot膮 (i tu mo偶na wszystko wybra膰). Powy偶sze dotyczy ludzi, bo syn takiego krasnoludzkiego zab贸jcy raczej nie zostanie zab贸jc膮 tylko dlatego, 偶e ojciec jest. Wi臋c jak wida膰 wszystko zale偶y od okoliczno艣ci. Osobi艣cie ostatnio zacz膮艂em losowa膰 profesj臋 pocz膮tkow膮.
_________________
Szale艅stwo jest 藕r贸d艂em rozkoszy znanym tylko szale艅com.

Zimri Kettrisson Krasnolud w Budynku Stra偶y
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gorigon
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Sro Wrz 07, 2005 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowi gracze niech losuj膮. Natomiast jak czasami jak two偶ysz posta膰 krasnoluda i chcesz by膰 pot臋rznym wojownikiem o kt贸rym bardzi 艣piewaj膮 pie艣ni a wylosujesz chiene cm臋tarn膮 to mo偶e cz艂owieka szlak trafi膰.
_________________
Nie Lubimy D&D
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sro Wrz 07, 2005 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Gorigon ma racje, pami臋tam m贸j kolo tak zaciera艂 r膮czki na ucznia maga a zosta艂 skryb膮 achh... C贸偶 za ironia losu Very Happy
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Czw Wrz 22, 2005 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i w艂a艣nie dobrze - skryba, kt贸ry od dzieci艅stwa marzy o tym, 偶eby by膰 czarodziejem... Ale jego ojciec uwa偶a, 偶e czary s膮 z艂e i nale偶y unika膰 i ba膰 si臋 mag贸w, bo tylko z艂o czyni膮. Wys艂a艂 syna do szko艂y prowadzonej np przez jakich艣 zakonnik贸w, tam nauczy艂 si臋 pisa膰 i czyta膰, pracuje teraz za艂贸偶my w skryptorium, a偶 pewnego dnia ucieka stamt膮d po wielogodzinnych rozmy艣laniach. Ucieka, bo m臋czy go ta nuda, przyt艂acza bezczynno艣膰, chce nie艣膰 pomoc dla Imperium. Zbiera pieni膮dze chwytaj膮c si臋 r贸偶nych zaj臋膰, a偶 w ko艅cu sta膰 go na studia w kolegium magii. I po co tyle krzyku? Smile
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pia Wrz 23, 2005 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyk m贸g艂by by膰 wtedy kty taki gracz kt贸ry chce zosta膰 uczniem maga (powiedzmy) ju偶 wylosowa艂 sobie staty.. uff.. jest 艣wietnie! dobra teraz profesja... a tu! dajmy na to gladiator czy inny r臋baj艂o... w takich sytuacjach pozwalam graczom kt贸rzy naprawd臋 bardzo tego chc膮 (z innych powod贸w ni偶 'pa艂er' danej profesji) zmieni膰 si臋 na t臋 ich wyma偶on膮 profk臋... o wiele lepiej wtedy si臋 gra! i taki pierwszak w takiej sytuacji te偶 si臋 b臋dzie cieszy艂 ze nie musi by膰 znienawidzonym wojakiem tylko tym swoim ukochanym magiem...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Wrz 27, 2005 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja przygoda z warm艂otkiem rozpoczela sie od tego, ze moj MG zapyta艂: "jak widzisz swoja postac? Kim on jest" Opowiedz mi jego historie." Pozniej (na podstawie moich pomyslow dopasowal mi profesje, pomogl przy wyborze wiary itd... Trzeba pamieta膰, 偶e wtedy mia艂em znikome pojecie o WFRPG.

Bior膮c pod uwage swoje poczatki, jestem za tym, aby na podstawie historii BG, MG wybra艂 mu profesje (lub pozwolil wybra膰).

Moja pierwsza posta膰 do dzisiaj inspiruje mnie i pomaga podczas sesji, ktore prowadze. Moze czasem przesadzam i przepaka robie z ZEEla, ale taki juz jestem sentymentalny. Nie wiem, czy moglbym sie tak "zaprzyjazni膰 z losowo wybrana profesja.

Moja odpowiedz - WYBOR profesji.
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Wto Wrz 27, 2005 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam moj膮 pierwsza najlepsz膮 wylosowa艂em. Losowa艂em wszystko opr贸cz rasy , wieku i wygl膮du. I nie 偶a艂uje losowania. 艢wietnie mi si臋 gra艂o. Uwa偶am 偶e tak na prawde to nie ma wielkiej r贸偶nicy czy losowa膰 czy wybiera膰, je艣li Mg jest dobry i do艣wiadczony ,a gracze b臋d膮 go s艂ucha膰 i wczuj膮 sie w wybrane \wylosowane postacie. Tu trzeba spojrze膰 na ch臋ci obu stron. Mg usata zasady swojej du偶ynie i koniec Albo zagramy tym cz艂owiekiem , krasnalem, elfem , halfingiem , kt贸rego wylosujemy dostaniemy albo nie. Sami gracze przede wszystkim musz膮 sprawi膰 aby polubili posta膰.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group