Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
NIE MIESZAJMY WARHAMMERA Z d&d
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Wi艣nia666
Go舵





PostWys砤ny: Pon Lip 11, 2005 18:49    Temat postu: NIE MIESZAJMY WARHAMMERA Z d&d Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich grajacych albo i nie grajacych ale fan贸w wojennego m艂ota. Za艂orzylem ten temat aby opie****** przepraszam pouczyc wszystkich tych kt贸rzy mieszaja Warhammera z d&d. Czy wy niezdajecie spbioe sprawy ze piszoc g艂upoty o drowach szarych elfach i tym podobne bzdety kaleczycie 艣wiat warhammera. Naprawde wk贸rzajace jest jak kotory艣 raz z kolei czytam 偶 ekto艣 gra drowem- moze ma jeszcz emachoniow膮 skure bialae w艂osy wierze w jakiegos niedorozwinientego paj膮kowatego boga(boginie) i pochodzi z podziemi zapewne jest jakim艣 zmutowanym skawenem jesli tak mysli. Elfy mroczne zazywane s膮 druchi(przepraszam je艣li popelniam, b艂膮r pisowni ale niemam nazwy pod rek膮) maja sk贸re taka jak reszt aelf贸e moze troche bledsz膮 w艂osy rude albo czarne i do jasnej cholery wyznaja khaina boga o ekach splamionych krwia boga morderc贸w i boga wojny, cze艣膰 z nich wyznaje te偶 slaneescha pod imienie menelotha. Co do innych bzdet贸w w 艣wiecie warhammera NIE MA czegos takiego jak szare elfy czy te偶 艣nierzne elfy o wytrzyma艂o艣ci jak kresnoludy(przynajmniej oficjalnie niema) dla tym k贸trzy cie maja ochote ze mna k艂uci膰 odsy艂am do wszystkich army book贸w jakie powsta艂y do 艣waita warhammera. Apeluje 偶eby艣cie przestali wypisywa膰 g艂upoty bo przez was tak przez was ypacza sie postrzeganie starego 艣wiata przez m艂odych k贸rzy dopiero zaczynaja gra膰 a m艂otka. TEN POST DOTYCZY TE呕 MODERATOR脫W I ADMINISTRATOR脫W PIETNUJCIE TYCH KT脫RZY PISZA TEGO TYPU G艁脫POTY!!!!! Dziekuje sko艅czy艂em
Powr髏 do g髍y
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Pon Lip 11, 2005 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z przedmowca, z kilkoma wyjatkami. Kazdy moze kreaowac swiat jak mu sie podoba. Byleby nie narzucal wlasnych wizji innym. Armybooki i wszelkie dodatki sa tylko WSKAZOWKAMI jak wyglada swiat i wcale nie trzeba sie do nich stosowac. Ale swoja droga fajnie jest jak na calym swiecie ludzie graja w takim samym swiecie.
PS A w warhu kazdy moze sobie zrobic Drizzta byleby nie pochodzil z Sudensalar :p.
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys砤ny: Wto Lip 12, 2005 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszanie swiatow? przeciez Warhammer jest po to, zeby w niego grac, a nie zeby scisle sie trzymac regul ktore ktos napisal. Jesli gracze maja ochote i mistrz sie zgodzi, to niech sobie graja drowami - to jest ich swiat. Ja moim graczom nie pozwolilbym grac drowami albo wiedzminami, ale jesli kogos to kreci - dlaczego mu bronic? System jest tylko baza; przeciez Stary Swiat w kazdej druzynie wyglada troche inaczej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Wto Lip 12, 2005 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja prowadze na podstawie podr臋cznika podstawowego Podkre艣lam na podstawie, a nie kurczowo si臋 trzymam tego co w nim jest . Oczywi艣cie dodaje wiele rzeczy z innych system贸w, niestety z D&D nic nie dodaje Twisted Evil Nie lubie D&D. Ale do tematu. Moim graczom bardzo si臋 podoba 偶e wprowadzam nowe rzeczy, postacie, miejsca, zasady, jednocze艣nie nie zmieniaj膮c zasad podstawowych i podstaw 艣wiata WH. Ja osobi艣cie nie widz臋 nic z艂ego w Dok艂adaniu bonus贸w z poza WH. Ale je艣li kto艣 zmienia zasady podstawowo, to zgadzam si臋. Niech lepiej od razu nazwie to systemem autorskim a nie Warhammerem.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Sie 03, 2005 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja si臋 wypowiem z du偶ym opu藕nieniem ale si臋 wypowiem wi臋c w gruncie rzeczy czemu by nie mie膰 drowow ja si臋 poprostu do tego przyzwyczai艂em bo zanim zacz膮艂em gra膰 w WH przeszed艂em pare razy BG i przeczyta艂em ksi膮zki o Drizzcie i taka wizja Mrocznego Elfa mi zosta艂a z D&D... a co do zmieniania 艣wiata to nie mam nic byle by si臋 nie robi艂 Heroic... z tego w co gram.... i tak ka偶dy gra tak jak mu si臋 podoba... i nie mo偶na nikomu na偶uca膰 zadnych wyobra偶e艅 艣wiata bo to jest dla przyjemno艣ci ta ca艂a gra i ona ma sprawia膰 przyjemno艣膰... wi臋c nie denerwujcie si臋 ludzie ;D
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sro Sie 03, 2005 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nie Confused D&D + Warhammer = Kaszanka Zone. M贸j ukochany system WH nie jest heroiciem. Znam jednego MG kt贸ry z WH zrobi艂 straszn膮 masakre, szkoda gada膰. Dobrze do tematu. Osobi艣cie jestem za gdy MG doda co艣 od siebie. Oczywi艣cie ze zdrowymi pomys艂ami. A co do drow贸w. Je艣li si臋 nie myle to drowy mieszka艂y g艂臋boko pod ziemi膮 w Podmroku. Je艣li si臋 myle prosz臋 poprawcie mnie...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Sro Sie 03, 2005 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drowy mieszkaj膮 g艂臋boko pod ziemi膮 w podmroku ale to te z D&D a te z WH maj膮 swoj膮 kraine w kt贸rej zyj膮....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Crovax
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 28 Lip 2005
Posty: 6

PostWys砤ny: Czw Sie 04, 2005 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xsary napisa:
O nie Confused D&D + Warhammer = Kaszanka Zone.


Wpe艂ni si臋 zgadzam z Xary'em mimo 偶e w Warhammera (2ed.) gram od dw贸ch tygodni to mia艂em ju偶 okazje gra膰 w D&D i wydaje mi si臋 偶e mieszanie heroica i dark fantasy to nie jest to co tygrysy lubi膮 najbardziej Confused Nie m贸wie oczywi艣cie 偶e kto艣 ma nie gra膰 w taki spos贸b, je艣li chce jego wola ale s膮dze 偶e jest wiele po艣rednich system贸w mi臋dzy heroicem a dark fantasy (np. Earthdawn)
_________________
Legenda powroci艂a, ==Warhammer== Rulz !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys砤ny: Sro Sie 10, 2005 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co rozumiecie przez mieszanie D&D z Warhammerem? Przeciez "dodanie" drowow do Warhammerowskiego swiata nie oznacza, ze system stanie sie heroiciem Confused A nawet w najbrutalniejszym dark fantasy znajdzie sie miejsce dla jednego bohatera (no co, byl przeciez sobie taki Sigmar Mlotodzierzca Razz )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Sro Sie 10, 2005 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odczepcie si臋 od D&D! Laughing Zapomniane Krainy s膮 艣wietne i bardzo rozbudowane. Tylko ta mechanika gry... Evil or Very Mad
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Crovax
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 28 Lip 2005
Posty: 6

PostWys砤ny: Czw Sie 11, 2005 01:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poprzez systemy typu heroic rozumiem sytuacje kt贸re w realno艣ci nie mia艂y by miejsca bytu np. Barbarzy艅ca 20-go poziomu atakowany przez pi臋cdziesi膮t szkielet贸w tylko si臋 u艣miechnie, w Warhammerze na co艣 takiego bym nie pozwoli艂 a w D&D sami wiecie( KP38, pi臋膰 atak贸w, 200 HP itp. itd.) Oczywi艣cie dalej nie twierdze 偶e ta gra jest z艂a, sam w ni膮 gram ale gdyby co艣 podobnego mia艂o zaistnie膰 w Warhammerze no to...
_________________
Legenda powroci艂a, ==Warhammer== Rulz !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys砤ny: Czw Maj 18, 2006 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi te偶 bardzo si臋 nie podoba mieszanie jakichkolwiek system贸w, a zw艂aszcza pakowanie si臋 z dnd do Warha. Blu藕nierstwo. Mg i gracze niech sobie 艣wiat dowolnie zmieniaj膮, ale niech wiedz膮 co robi膮, i niech nie mieszaj膮. Jesli 艣ci膮ga膰 rzeczy z innych system贸w, to czemu nie b臋dzie lepiej gra膰 te偶 w te inne? Warh to Warh a nie system mieszany. Mam jednego gracza kt贸ry du偶o czasu gra艂 w dnd, i mnie krew zalewa jak co艣 pomiesza, na szcz臋艣cie nie robi tego umy艣lnie, ale w necie za to jest wiele umy艣lnych pomy艂ek kt贸re potrafi膮 do sza艂u doprowadzi膰. W ka偶dym razie ja jestem Warhammerowym patriot膮, nawet edycji na drug膮 nie zminiam;p
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Vrael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 29
Sk眃: Loren

PostWys砤ny: Pia Maj 19, 2006 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie mieszanie jest najgorsza zecza :/ Robi sie syf i chlam. Mysle ze tu na forum nie ma takich ludzi a jezeli juz to w pojedynczych egzemplarzach Very Happy
_________________
You cross the line and there is no turning back...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mogrin
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Kwi 2006
Posty: 37
Sk眃: Inowroc艂aw

PostWys砤ny: Pia Maj 19, 2006 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zrobi艂em z graczmi inaczej.Nic nie mieszaj膮c. Jeden z nich gra艂 du偶o w D&d i mia艂 do niego podr臋czniki. Wi臋c teraz gramy kilka sesji w M艂otka a czasem w D&d. Osobi艣cie wole m艂otka. A m贸j spec od D&d stwierdzi艂 ze Warhammer i jego 艣wiat jest 10x lepszy od D&d. Pograc jednak mo偶na Wink.......ja tesh jestem przeciwny mieszaniu zasad i 艣wiat贸w ze sob膮. Smile
_________________
Nie ma nic lepszego od Gawitha mentolowego:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do潮czy: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk眃: z daleka

PostWys砤ny: Sob Maj 20, 2006 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D&D zazwyczaj (nie zawsze) jest raczej stereotypowe. WH nie jest. I dlatego lepiej tego nie miesza膰. To tak jak dziecko+zapa艂ki. Wychodzi pogorzelisko... A ja nie m贸g艂bym gra膰 w taki spustoszony, pomieszany system.

Wymy艣la膰 nowe rzeczy do WH- w porz膮dku. Ale trzeba trzyma膰si臋 linii podr臋cznikowej na tyle, aby zachowa膰 charakter 艣wiata. Zapo偶yczenia z D&D nie s膮 konieczne, bo wszystko co w D&D jest ju偶 w WH.

Poza tym Warhammer jest systemem tak uniwersalnym, 偶e mo偶na nada膰 mu charakter Zewu Cthulu, Wampira i wielu wielu innych. Byleby tylko nie wysz艂o heroic fantasy...
_________________
...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Las Loren Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group