Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Wartość złotej korony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
hayt
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 23:23    Temat postu: Wartość zÅ‚otej korony Odpowiedz z cytatem

Dla ludzi którzy będą mieli podobne wątpliwości jak ja w poście wcześniej. W młotku pisze że złota korona waży uncję złota i tyle kosztuje. tak więc jedna korona kosztuje 1686,68 polskich złotych. Kurs NBP z dnia 30 czerwca 2005 roku.
1 szyling to 84,334 polskich złotych a 1 pens to 7,027 złotej korony.
ja proponujÄ™ tak
1 złota korona = 1700 polskich złotych
1 szyling= 85 polskich złotych
1 pens= 7 polskich złotych
Tak można sobie uświadomić jaki to majątek 1 złota korona. Trzeba wziąc pod uwagę że w średniowieczu złoto było droższe niż teraz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do³±czy³: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk±d: Raszyn

PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz hayt gra powstała około 20 lat temu więc kurs sie zmienia. A zresztą nie koniecznie musi to być przeliczenie na szlingi z naszych czasów przecie twórcy gry mogli se równie dobrze wziąć te wagi, ceny i wartości z kosmosu więc nie bierz wszystkiego tak dosłownie bo nie przeżyjesz w dzisiejszych okrutnych czasach.
Z poważaniem Nagash.
_________________
#SESJA Wzgórza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Cze 30, 2005 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie częsciowo zgodzę z haytem - zawsze korona dla mnie to był majątek - jednak nie aż w takiej skali - korona to sporo - jednak nie licz jej jako uncję czystego złota - takie monety były bite na domieszkach.

podam inny przykład - pół litra taniego piwa, żeby nie pwiedziec szczyn w Imepium kosztuje jakieś 5 pensów [u hayta za takie piwo powinno się więc płacić 35zł!...] proponuje urealnić więc taksę i podzielić jeszcze przez 10 wszystko:

1 pens = 70 groszy
1 szyling = 8.50 zł
1 korona = 170 zł

za 5 pensów [3.50 zł] kupisz piwo
za 2 szylingi [17 zł] zjesz normalny obiad
a za 1 koronę [170 zł] urządzisz popas wieczorny dla całej drużyny
Powrót do góry
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Lip 01, 2005 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Orth ma rację jak zwykle. I się z nim zgadzam. A poza tym to po co przeliczać. Mnie mój m powiedział tak. 1 Zk to tyle ile chłop zarobi przez rok.i Koniec. Tego nie da się przeliczyć. Zresztą każdy mg może podejść do sprawy inaczej. eh. Ide kupić piwo za 1000 zk . Dobranoc. Laughing
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
hayt
Go¶æ





PostWys³any: Pia Lip 01, 2005 00:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz to dla mnie nabrało sensu:) w nowym młotku pisze że przeciętny człowiek przez całe życie nie nosił złotej korony. a z drugiej strony 100 złotych koron waży 3.1 kilograma więc uważam że mój przelicznik jest lepszy:) nosić tyle przy sobie:) jeżeli wydam 3 korony dziennie na jedzenie ( min 3 korony) dla drużyny. to na miesiąc schodzi 99 złotych koron:) czyli 3 kilo złota:) to troche dziwne. nawet jak złoto jest mieszane z innymi metalami.
załóżmy że zbroja płytowa kosztuje 400 złotych koron ( tyle kosztuje w nowym młotku) i jest to równowartość jednej wioski. czyli w 3 miechy przejadamy z drużyną wioskę. abstrakcja:)
hehehe
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group