Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
WFRP 2 - rzut okiem na podr臋cznik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Sro Cze 15, 2005 14:27    Temat postu: WFRP 2 - rzut okiem na podr臋cznik Odpowiedz z cytatem

Dzi艣 z Nagashem zerwali艣my si臋 z lekcji.. pojechali艣my do Wawy na rundke po sklepach ksia偶kowo rpegowych..
U braci Faber贸w (wydawca polskiej edycji mlota bitewnego), bo gdzie偶by indziej, dorwali艣my si臋 do angloj臋zycznej wersji podr臋cznik贸w.. Podstawka odrzuci艂a mnie swoj膮 wielko艣cia (oko艂o 1/3 wielko艣ci podrecznika do pierwszej edycji Crying or Very sad) wi臋c zaj膮艂em si臋 dodatkiem o nazwie "Old World Bestiary". Po 5 minutach spedzonych z tym tomem moge stwierdzi膰 偶e jest to pozycja obowi膮zkowa dla ka偶dego mi艂o艣nika M艂ota. Nie wa偶ne czy zostajecie na pierwszej edycji i nie kupujecie podstawki do "dw贸jki", czy chcecie kupi膰 podstawke, "Bestiariusz" po prostu trzeba mie膰! Pierwsza po艂owa tej ksi膮偶ki to czyste opisy, zero statystyk potwor贸w, natomiast druga cze艣膰 o nazwie "Dla MG" zawiera g艂贸wnie statystyki i skr贸towe opisy lub co艣 podobnego... Nie moge powiedziec dok艂adnie bo w tym sklepie nie da si臋 usi膮艣膰 i poczyta膰.. Niestety...
Podsumowuj膮膰. "Bestiariusz" jest tomem w stylu "zalep po艂owe ksi膮偶ki 艂atwo rw膮c膮 si臋 ta艣m膮 ze swoim podpisem i daj graczom ze s艂owami "Jak to b臋dzie zerwane to wiecej ze mna nie gracie!". Tom obowi膮zkowy i dla starych wyjadaczy i dla nowych Warhammerowc贸w. Polecam!

Za opis podstawki nie mam czasu si臋 bra膰.. By艂o tyle ju偶 jej recenzji, 偶e wszystcy chyba wiedz膮 o niej tyle co ja... Chociaz ja j膮 ju偶 pomi臋tosi艂em w swoich 艂apkach Twisted Evil. Og贸lnie jest bardzo 艂adnie ilustrowana, jest du偶o nowych profesji, s膮 dwie nowe statystyki, o kt贸rych za du偶o nie wyczyta艂em... Wynikaj膮 z innych statystyk, jedna z wytrzyma艂o艣ci i robi, chyba, za pierwszo edycyjn膮 wytrzyma艂o艣膰, w艂a艣nie, w roli odejmowania obra偶e艅... Albo co艣 w tym stylu.. A druga podobnie tyle, 偶e dotyczy si艂y... Nie m贸wie nic wi臋cej bo nie chc臋 wprowadzi膰 was w b艂膮d.. I Uwaga rozwiewam plotki na temat wprowadzenia nowych ras do podrecznika g艂ownego (w艂a艣ciwie to do podrecznika gracza...). S膮 tam tylko: ludzie, halflingi, krasnoludy i elfy (chyba le艣ne Twisted Evil wola艂em nie czyta膰 Twisted Evil)

Copyright (C) 2506 Wilko艂ak
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do潮czy: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk眃: Raszyn

PostWys砤ny: Sro Cze 15, 2005 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do recenzji to ja bardziej zaj膮艂em si臋 podstaw膮 i powiem 偶e 偶eczywi艣cie rozczarowa艂y mnie jej rozmiary oko艂o 250 str. (cho膰 mog艂em si臋 pomyli膰). Ale wszystko nadrabiaj膮 rozdzia艂y Magii i Profesji. Jak ju偶 by艂o powiedziane w II ed. jest wiele nowych profesji, ale nie moge powiedzie膰 jakich, bo nie jestem zbyt dobry z ang. A co do mo偶liwo艣ci zakupu w warszawie to wszystkie sklepy powinny mie膰 podstawe na ko艅cu czerwca a pocz膮tku lipca czyli mniej wi臋cej mi臋dzy 25 czerwca ,a 3-5 lipca. ( Dla Zamku Drachenfels m贸wi艂 Nagash Mix Kolanko. Very Happy )
_________________
#SESJA Wzg贸rza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Sro Cze 15, 2005 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagash napisa:
( Dla Zamku Drachenfels m贸wi艂 Nagash Mix Kolanko. Very Happy )

LoL

a co do daty pojawienia sie w sklepach... na copernicusie pisali ze wfrp2 PL do sklepow trafi w okolicach 25 czerwca
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Gorigon
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 26 Lis 2004
Posty: 52
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2005 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju偶 mam podr臋cznik po polsku Wink 艁adnie ilustrowany ale na pierwszej stronie z podzi臋kowaniami jest tak :

Podzi臋kowania dla : bla bla bla......
Special Thanks: bla bla bla......

Czy jest to zrobione specjalnie czy to niedopatrzenie ??

Ale og贸lnie walka mi si臋 podoba jest rozbudowana. Ale bardzo ma艂y bestiariusz.
_________________
Nie Lubimy D&D
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Wto Cze 28, 2005 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Specjalnych podziekowaniach s膮 wymienieni Polacy, a w special thanksach Angole... Sam nie wiem... Ale raczej niedopatrzenie...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Gregg
Go舵





PostWys砤ny: Sro Cze 29, 2005 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

呕adne tam niedopatrzenie. Podzi臋kowania dla Anglik贸w s膮 po ichniemu, 偶eby mogli zrozumie膰, 偶e im dzi臋kujemy. Powszechnie stosowana praktyka.

Gregg
Powr髏 do g髍y
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Wto Lip 05, 2005 11:14    Temat postu: 1 + i 1 - Odpowiedz z cytatem

Moze jestem dziwny, ale ja sie rozplywam nad 2 stronami z podrecznika glownego. Chodzi mi o ta koloropwa mapke,a dokladniej o tekst obok niej, na wszytkich bogow!!! ten kto to napisal i (lub) przetlumaczyl powinien dostac Zajdla! :p:p Ten tekst powinien byc wizytowka drugiego mlotka, znakomicie oddaje klimat swiata.
Za to w/g mnie Coper nie postaral sie z ta "wspaniala" niespodfzianka ktora dostawalo sie w przedsprzedazy. Plakat z okladka z podrecznika glownego. Z napisem w stylu: A czy ty stworzyles juz swojego bohatera?... Sory ale dla mnie to totalna porazka...
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Go舵






PostWys砤ny: Wto Lip 05, 2005 13:45    Temat postu: Re: 1 + i 1 - Odpowiedz z cytatem

Losiu888 napisa:
Moze jestem dziwny, ale ja sie rozplywam nad 2 stronami z podrecznika glownego. Chodzi mi o ta koloropwa mapke,a dokladniej o tekst obok niej, na wszytkich bogow!!! ten kto to napisal i (lub) przetlumaczyl powinien dostac Zajdla!


Dzi臋kuje! Wystarczy mi Twoje uznanie Smile

Gregg
Powr髏 do g髍y
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk眃: Lublin

PostWys砤ny: Nie Lip 17, 2005 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy przegladalem podrecznik po raz wtory zauwazylem pewien smaczek. mapka imperium na str 226, przypomina (w/g mnie nawet bardzo) dzisiejsza Polske Smile, nic tylko hel domalowac :p
PS. moznaby usunac post goscia, poniewarz dyskusja na ten temat toczy sie w innym temacie
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Koczek



Do潮czy: 24 Lip 2005
Posty: 2

PostWys砤ny: Nie Lip 24, 2005 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko skoro ang. bestiariusz ju偶 jest to kiedy bedzie polski. Je艣li nie wiecie gdzie moge szuka膰 odpowiedzi. I jeszcze jedno czy mo偶na go b臋dzie kupi膰 w przedp 艂acie? Z g贸ry dzi臋kuje za odpowiedz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nagash
Mod Cechu
Mod Cechu


Do潮czy: 11 Lut 2005
Posty: 280
Sk眃: Raszyn

PostWys砤ny: Pon Lip 25, 2005 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy, 偶e wejdziesz na forum Copernicusa www.cc.fora.pl i w temat dodatki tam gdzie艣 pisali w przybli偶eniu daty wydania dodatk贸w.
_________________
#SESJA Wzg贸rza: Gottri Gortengrot ( Grot )
#SESJA Altdorf: Urgrim Drukenheim - gladiator
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pon Lip 25, 2005 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno b臋dzie mo偶na kupi膰 go w przedp艂acie... b臋dzie pod koniec sierpnia lub na pocz膮tku wrze艣nia... przynajmniej tak pisali na CopCorpie...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Koczek



Do潮czy: 24 Lip 2005
Posty: 2

PostWys砤ny: Pon Lip 25, 2005 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi臋ki. Very Happy Wiadomo艣膰 sie przyda czeba kase szykowa膰 Smile Jeszcze raz dzi臋ki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group