Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Propozycje

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Sro Maj 25, 2005 17:51    Temat postu: Propozycje Odpowiedz z cytatem

Chciałbym abyście w tym temacie składali swoje propozycje dotyczących tego, co chcielibyście zobaczyć w następnych numerach naszego pisma. Czekamy na wasze pomysły!
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Isto
Go¶æ





PostWys³any: Sob Maj 28, 2005 07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością inną szate graficzna niz w numerze 2. Była nieczytelna. Więcej recenzji i podzielu tematycznego jesli ilosc i rodzaj tekstow bedzie taki jak 2 numerze.
Powrót do góry
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Sob Maj 28, 2005 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 numer na pewno będzie miał inny wygląd niż jego poprzednik, zamówienie zostało już złożone u Kwad_rata. Co do podziałów tematycznych tekstów - będziemy to najprawdopodobniej omawiać z całą redakcję zina, natomiast ich ilość (czyt. ilość tekstów) na pewno będzie zwiększona.
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Sob Maj 28, 2005 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję nie usuwać tematów dotyczących archiwalnych numerów (zniknął np. "Numer pierwszy - wrażenia", do tej pory zastanawiam się dlaczego Rolling Eyes ).
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Altheriol



Do³±czy³: 29 Maj 2005
Posty: 4
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a

PostWys³any: Nie Maj 29, 2005 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem tego wyglÄ…du... Bo numer 2 nie wyglÄ…da imponujÄ…co. Co do propozycji wyglÄ…du to mam dwie:

Opublikujcie CK jako pdf. Jest to taki dosyć optymalny standard, do tego wiele osób chętnie drukuje pdfy. W takim przypadku musielibyście mocno okroić szatę graficzną, chociaż gdyby miałaby być super to każdy bez problemu ściągnąłby sobie 25 mb pdfa. Wasi odbiorcy to w 99% osoby korzystające ze stałeo łącza.
Lub
Opublikujcie CK w jakiś oryginalny sposób. Komputer daje nieograniczone możliwości prezentacji. Wkurza mnie to, że wszsytkie takie pisma są albo html albo pdf. Żadnej zabawy artystycznej, cudactw itp. Nudzi się szybko czytanie czegoś takiego. Tak jak wspomniałem prawie wszyscy wasi odbiorcy mają stałkę więc nawet 80 mb super materiału nie odstraszyło by ich nazbytnio. Wieść by się poniosła, że CK jest takie wypasione i wogóle. Wrażenia wzrokowe są baardzo ważne. Proponuje porozmawiać z paroma grafikami co to zajmują się obróbką tego i owego, animacjami we flashu itp. Na pewno pismo odbiegło by od innych szatą graficzną - to już coś!!

A co do tekstów to zawsze był z tym problem - bo nigdy nie zaspokoicie swoich odbiorców w pełni robiąc gazetę o wszsytkim (i niczym - jak to się mawia). Jedni chcą erpegów, drudzy opowiadań, trzeci jeszcze czegoś tam innego i robienie wszystkiego po trochu jest jakby to powiedzieć - już sprawdzone i nudne. Proponuje jeden temat, skierowany do określonej grupy odbiorców. Unikniecie wielu problemów z niezadowolonymi klientami, a i poziom zadowolenia określonej grupy wzrośnie.
_________________
www.fantazyn.1k20.net
www.szranki.republika.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Nie Maj 29, 2005 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego orginalnego opublikowania zina nasuwa mi się kilka pomysłów jakie można by było wykorzystać. Ale co Ty konkretnie masz na myśli? Może np. PowerPoint? Twisted Evil
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pon Maj 30, 2005 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak by się ze..rać to dałoby sie i w powerpoincie, ale więcej byłoby kombinowania z tym niż zabawy! Poza tym format pliku byłby tak wielki, że nikt by go nie udźwignął. Właściwie to śmieszny pomysł Laughing ...

Tak na serio proponuję pobawić się obróbką zdjęć, powiedzmy w photojakimśtam programie... później we flashu to nie jest ponoć takie trudne do poskładania. Proponuję skromne stonowane kolory i delikatne przejścia. Takie smaczki dobrze wyglądają a dużo miejsca nie zżerają. No i do tego prostą nawigacje w stylu <następny> albo skrzętnie zaaranżowaną w tło (tak swoją drogą to fajna jest strona filmu piła www.sawmovie.com - tam na enter:) )
Powrót do góry
Altheriol



Do³±czy³: 29 Maj 2005
Posty: 4
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a

PostWys³any: Pon Maj 30, 2005 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki nie zalogowałem się i dodałem posta.... ten wyżej to mój!
_________________
www.fantazyn.1k20.net
www.szranki.republika.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Stan
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 15
Sk±d: Lubin

PostWys³any: Wto Maj 31, 2005 06:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycje żeby forum otwierane było jako nowa strona, albo żeby na forum znajdował się odnośnik powrotu na stronę ck.
Poza tym proponuje aby najnowszy ck został podzielony lepiej na pewne stałe bloki tematyczne, które w miarę możliwości ukazywałyby się w każdym numerze ck, np. Świat Filmu, czy Świat literatury itd.

Mam pytanie czy post powyżej mnie to nie spam, Ark? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Wto Maj 31, 2005 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stałe bloki mamy zamiar wprowadzić... Smile na pewno będą już w 3 numerze...
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group