Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Czarny Kruk #2
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Wto Maj 17, 2005 19:33    Temat postu: Czarny Kruk #2 Odpowiedz z cytatem

Do pobrania jest już drugi numer naszego zina, pobrać możecie go ze strony www.ck.fantasyforever.org lub bezpośrednio przez ten link: http://free4web.pl/Click?50490 .

Prosimy o opinie i uwagi dotyczÄ…ce pisma!
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Wto Maj 17, 2005 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jazda, do oceny! Wink
Pod względem graficznym numer wygląda o niebo lepiej od pierwszego. A i podział na działy bardziej przyjazny, przejrzysty. No, muszę powiedzieć, że się rozwijacie. I dobrze! Wink Jedyne co mi przeszkadza, to biała czcionka. Na jasnobrązowym tle nie jest zbyt wyraźna.
No, ale zajmijmy się oceną tekstów, bo w końcu o to chodzi Smile .
Wstęp - w porzadku, krótki, treściwy, zawiera najważniejsze informacje. Gramatykę można by było poprawić w niektórch zdaniach, ale i tak jest całkiem nieźle.
Pomysły na przygody - przyznam, że lubię takie haczyki, jednak po pierwsze, potrzeba tego o wiele więcej. 5/numer, to minimum. Bo cóż MG po jednym pomyśle? Odnośnie zamieszczonego pomysłu - nic specjalnego. Raczej nie podawaj nagrody, jaką można zyskać za wypełnienie jakiegoś questu (ech, jakie to cRPGowe Wink ). Zależnie od światów zbroja pełnopłytowa, może być codziennością, bądź zjawiskiem niemal mistycznym. Lepiej napistać, żę gracze zostaną sowicie wynagrodzeni. Pomysł na dział bardzo dobry. Początki będą jednak trudne.
nieBezpieczne RPG - od razu mówię, że nie lubię tego typu artykułów. Według mnie niepotrzebnie się wziąłeś za pisanie takiego tekstu. Bo i po co? Jeśli już miałeś wenę, trzeba było skrócić o połowę. Albo ograniczyć się do samego podsumowania (które de facto jest dobre). Cóż z tego, że tekst poprawny? Skoro wszystko już było, a autor dochodzi do raczej banalnych wniosków? Lepiej by było wziąć się za felieton jakiś... No, ale pewnie znajdą się i tacy (zapewne początkujący erepegowcy), którym artykuł się spodoba. Innym - nie polecam.
Systemy autorski - i tutaj znów należą się Wam, redakcji brawa. Serio. Bardzo dobra inicjatywa. Również popieram propagowanie systemów autorskich. Mam nadzieję, że dział będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Oby tak dalej, chłopaki!
Kfiatki - cóż, według mnie nie powinien być działem stałym. Raz, dwa razy można przeczytać, ale mnóstwo tego na forach, więc szybko się nudzi. Lepiej wybrać ze 3 kwiatki na numer i wkleić je do działu "Humor RPG". Tyle. Jeśli komuś to nie wystarcza, zawsze może tu założyć temat właśnie tyczący się kfiatków.
Recenzja książki "Nowy Wspaniały Świat" - Autorkę chwaliłem za tekst do poprzedniego numeru, i tym razem również wyrazić chcę swoje zadowolenie. Bardzo dobry artykuł. Treściwy, dobrze obrazujący książkę, dobre podsumowanie. Więcej takich tekstów! Wink Swoją drogą, ciekawe, jak sprawdzasz się w innych rodzajach prozy (może jakieś opowiadanie?).
Pytanie: Dlaczego działy "Strona numeru" oraz "Jacek Piekara" umieszczone zostały pod szyldem "Felietony"? Coś tu chyba nie gra Smile .
Dary Losu - Cóż, pomijając fakt, że zupełnie nie rozumiem związku tytułu z treścią miniopowiadania, to zawartość merytoryczna skutecznie zraziła mnie do Twoich prac. Pomijając również fakt objętości (7 króciótkich akapitów? Jeszcze jakby było się nad czym zastanawiać, gdybyś poruszł kwestie moralne, to opowiadanie bym chwalił, ale jest jak jest. A jest kiepsko.), opowiadanie jest mierne. Można go streścić w kilku zdaniach. Biegnie (jakiś rodzaj męski), i ucieka przed NIMI (A czemu ucieka? A co zrobił? A kto go goni?). No i widzi jaskinię. I nadal biegnie. Ah, no i jest tylko dzieckiem! I nadal biegnie. I coraz bliżej ta skała. No i nadal go gonią. A on wciąż jest tym samym dzieckiem! No kto by pomyślał. Później hyc, wsakuje do jaskini, pluje ogniem i... Uwaga! Zaskoczenie! Nie jest już dzieckiem!
Dajże sobie chłopie lepiej spokój z takimi opowiadaniami. Nic nie wnoszą, a jedynie miejsce zajmują na coś lepszego. Porażka.
Wywiady - też fajny pomysł. Zawsze czyta się szybko i przyjemnie. Szukajcie ciekawych ludzi z którymi możecie przeprowadzić wywiad. Dobry pomysł, fajny dział.
Wiersze - nie powiem, lubię poezję, dlatego dział mnie zaciekawił. Kolejny plusik dla Kruczka Wink .
Nie chcę i nie chcę - Cóż, nie lubię takiej liryki. Czułem się jakbym dostał w twarz, a ktoś mi pokazał drogowskaz i powiedział: "Innej drogi nie ma, kapujesz?!". No bo co tu dużo mówić? Nie pozwalasz na zbyt dużą interpretację, czy drugie dno. Taki płytki ten wierszyk. Może lepiej pisz teksty dla jakiegoś zespołu? Serio mówię.
"Moja dusza odchodzi" - aś sobie wybrał styl gotycko-dekadencki. Też jasny i cholernie bezpośredni wierszyk. I ponawiam moją propozycję, po ten utwór wybitnie skojarzył mi się, jako tekst jakiejś piosenki, zgłoś się do jakiejś kapeli, jako tekściarz - może cię przyjmą.
Galeria jest wspaniała. Świetne są te prace, naprawdę. Może spytajcie, czy autor nie zaprojetkowałby dla Was okładki?
To tyle, numer drugi, jest zdecydowanie lepszy od pierwszego, gratulujÄ™!
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Stan
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 15
Sk±d: Lubin

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 06:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norlon... Sorry, że nie podoba Ci się moje opowiadanie, myslę ze go troszkę nie zrozumiałeś... sam się do tego przyznajesz twierdząc, ze nie rozumiesz związku z tytułem. Może na twoe potrzeby umiescimy cykl: "nowele polskie" i zaczniemy od "Katarynki"?

Po przeczytaniu twojej recenzji stwierdzam, że w ogole nie przeczytałeś opowiadania!!!! Pytania które zadajesz w swoim poście o tym świadczą. Więc proszę przeczytaj i wtedy się wypowiedz.

Opowiadanie jest krótkie i dlatego każde zdanie ma w nim znaczenie. Nie lubie jak ludzie oceniają coś czego nie rozumieją bądz w ogóle nie znają.
A jeśli po prostu mnie nie lubisz to też to napisz Cool . Proszę tylko że jesli coś oceniasz to nie rób z siebie ignoranta i przeczytaj to, bo stajesz się niewiarygodny i trochę śmieszny.
"Fachowym okiem oceniam. iż opowiadanie, którego tytułu nie rozumiem a z treści przeczytałem co 3 zdanie jest do kitu. A co najważniejsze jego autor to głupek i go nie lubię."

Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrzu! Przeczytałem, wyobraź sobie, nawet niektóre zdania po dwa razy. Umiem składać literki (wreszcie ta umiejętność się na coś przydaje). Skoro sądzisz, że nie zrozumiałem, to może napisz o co w opowiadaniu chodziło, hm? A nie podważaj mojego komentarza nie podając żadnych argumentów, bo to sensu raczej nie ma.
I nie sądzę, żeby każde zdanie w opowiadaniu miało znaczenie. Daj spokój. Jest po prostu kiepskie, tyle.
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Stan
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 15
Sk±d: Lubin

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cenie twoje zdanie i masz do niego prawo.
Juz tłumacze.
osobnik który ucieka to mały smok nie potrafiacy jeszcze ziać ogniem, którego rodzice zostali zabici przez ludzi, którzy teraz gonią jego (łowcy smoków jacys czy coś).
Całe opowiadaneczko ( faktycznie króciutkie) opiera się na tym iż czytelnik do konca nie wie że główny bohater opowiadania to smok i miał tu wejść element zaskoczenia. Widać nie wyszło. Dary losu - tytuł nie nawązuje do popularnego w pewnych kręgach (domyslam się ze twoich) serialu. Miał tylko symbolizować zmienność losu głównego bohatera, który z ofiary stał się zwyciezcą gdyż pod wpływem traumy której doznał posiadł zdolność ziania ogniem czego przewidzieć jego oprawcy (niedoszli) nie mogli. Dziękuje.

Jeśli przeczytałeś opowiadanie to pytania w stylu: "A czemu ucieka? A co zrobił? A kto go goni?" dowodzą tego ze czytasz bardzo niedokładnie i składanie literek zabiera ci tyle energii, że na zrozumienie całości siły już nie masz. Bądź czytałeś późno i zdolności twojego myślenia mocno się osłabiły. (to sążarty nie bierz tego do siebie mam nadzieje, że trochę inaczej spojżysz na to opowiadanie po moich wyjaśnieniach)

Mi też biała czcionka się nie podoba.
Z wyrazami szacunku: Ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Spojrzysz" pisze siÄ™ przez er zet Razz .
Pytania "A czemu ucieka" itd. zadałem celowo, bo właśnie taki obraz przedstawiasz czytelnikowi. Ma przed soba tylko uciekający męski kształt. Zależnie od gustu, mnie taki element zaskocznia (a że to goniony był tylko dlatego, że był smokiem) nie przekonuje.
Cytat:
cenie twoje zdanie i masz do niego prawo.

Serio? no to dzięki, że mi przypomniałeś, że takowe prawo posiadam. Kłaniam się po kostki.

Cytat:
osobnik który ucieka to mały smok nie potrafiacy jeszcze ziać ogniem, którego rodzice zostali zabici przez ludzi, którzy teraz gonią jego (łowcy smoków jacys czy coś).

Nieno, bez jaj. Moje szare komórki odczytały taką zawartość fabularną tego opowiadania. Popatrz, jaki fart! Wink

Cytat:
Bądź czytałeś późno i zdolności twojego myślenia mocno się osłabiły.

Fakt, czytałem późno i z bolącą głową, ale umysł udało mi się wysilić na tyle, żeby przez opowadanie przebrnąć i jeszcze resztakimi sił wstukać na klawiaturze kilka znaków, które tworzą króciótkie recki tekstów w 2 numerze CK.

No i czego tu nie rozumieć? Fakt mogłeś przyczepić się do pytań "A czemu?", ale źle odczytałeś moje intencje (moja wina też w tym jest, nie określiłem precyzyjnie o co mi chodzi, biję się w pierś). No ale... Dlaczego nie był już dzieckiem? Very Happy Bo co? Bo zabił? Bo umie się bronić? Zadbać o własne bezpieczeństwo? Bo on był "górą"?
Króciótki epizod, który czyta się ciężko. Ale języka, stylu i gramatyki nie będę się już czepiał Razz Za dużo by czasu zeszło. Choć przyznaję, że jest całkiem całkiem.
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Stan
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 15
Sk±d: Lubin

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

złośliwosć jest w cenie Wink no nic fakt faktem moze i to opowiadanie dobre nie jest ... mam nadzieje ze jednak przeczytasz inne moje opowiadania moze ci sie spodobają. co do ortografii uznaje ze jest mi ona nie potrzebna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkamins
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 19 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: Ledorian

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w drugi numer to dla nas kolejny krok do doskonałości. A takich kroków będzie jeszcze naprawdę wiele...

Co do opiń Nolrona to jak zwykle muszę podziękować ponieważ są nam one bardzo przydatne. Dziękuję też osobom komentującym newsa na polter.pl, oni też trochę wniosą do trzeciego numeru...

Numer 3 będzie zrobiony w stylu s-f (przynajmniej layout!).
_________________
Bierz miecz i hordÄ™ siecz!

Czarny Kruk!
www.ck.fantasyforever.org
Internetowe pismo o rpg i fantastyce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Zguba



Do³±czy³: 09 Maj 2005
Posty: 3

PostWys³any: Sro Maj 18, 2005 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurczak moje opowiadanie tam... lol, a przeciez to byla tylko pokazówka bez wprowadzonej korekty Razz
Mniejsza z tym. Jeżeli chodzi o komentarz do numeru dam po porównaniu obu (jutro, może pojutrze), a tylko poeiwem, że szykuje się niezłe opowiadanie dla Was Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Czw Maj 19, 2005 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Róża Nocy - przeczytałem, by sprwadzić, jak, Stan, wypadłeś w innych opowiadaniach. Przeczytam wszystkie zamieszczone w tym numerze CK, ale z czasem. No, ale wracając do opowiadania. Znowu mnie nie urzekło.
Jest bardzo spokojne, żeby nie powiedzieć nudne. Delikatne. Cóz, nie porywa, znajdzie się też kilka błędów i w budowie zdań i ortograficznych. Nie przypadła mi do gustu Twoja proza. Opowieść prowadzisz monotonnie, zdania są schematyczne, nie ma żadnego zaskoczenia (chodzi mi tu o styl, nie o fabułę). Nie wiem, może lepiej weź się za poezję? Poważnie, spod twojego pióra wyjść mogą całkiem niezłe utwory - spróbuj.
Bo z opowiadaniami, które dotychczas przeczytałem nie idzie Ci najlepiej.
No, ale to też poniekąd kwestia wieku. Nie wiem ile masz lat, więc nie wiem za bardzo jak Cię oceniać.
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Stan
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 15
Sk±d: Lubin

PostWys³any: Czw Maj 19, 2005 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za ocene w następnym numerze będzie coś ostrzejszego zapewniam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Maeghkelek
Go¶æ





PostWys³any: Sob Maj 21, 2005 03:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko czepne się html a dokładniej designa. Kto to robił, białe napisy są nie czytelne na tym tle, proszę państwa, to w przedbiegach odpada.

Nie lepiej było by coś takiego?

Co do reszty jeszcze nie wiem nie da się tego czytać ze względu na wygląd Wybaczcie ale musicie to poprawić jeśli na coś liczycie.
Powrót do góry
Nolron
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 25 Kwi 2005
Posty: 9

PostWys³any: Sob Maj 21, 2005 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze poprawione. Redakcjo Czarnego Kruka - postarajcie się o współpracę z Maeghkelekiem, na dobre Wam to wyjdzie.
GratulujÄ™ roboty, swojÄ… drogÄ…. WyglÄ…d jest o wiele lepszy Wink .
_________________
"Beat me hate me
You can never break me."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Zguba



Do³±czy³: 09 Maj 2005
Posty: 3

PostWys³any: Sob Maj 21, 2005 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaś mam do zarzucenia sposób ukazywania tekstu.
O co mi chodzi? O to, że akapity są rozdzielone linijką i nie zaczynają się... no właśnie od akapitów Razz To podstawa htmla, a jakby to rzec... wizualnie znacznie lepiej przestawia pracę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Maeghkelek
Go¶æ





PostWys³any: Sob Maj 21, 2005 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zguba to akurat było robione na szybko, akapity to naprawdę chwila roboty a jak widać było już dość późno i ledwo na oczy widziałem, po za tym to jest tylko projekt jak mogło by wyglądać a nie przecież jak ma wyglądać.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group