Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
A co z si艂膮?
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Sro Kwi 27, 2005 10:42    Temat postu: A co z si艂膮? Odpowiedz z cytatem

Czy nie wydaje si臋 wam zaskakuj膮ce, 偶e gigant ma tyle si艂y, co silniejszy cz艂owiek? A co ze smokami, czy innymi ogromnymi stworzeniami? My艣l臋, 偶e smok jednym uderzeniem 艂ap膮 powinien urwa膰 g艂ow臋 delikwentowi, ale tak nie jest.

Mam w rodzinnym mie艣cie pewnego MG, z kt贸rym zawsze dyskutuj臋, gdy odwiedzam rodzic贸w na 艣wi臋ta. Nasze ulubione tematy to: "co nie zgadza si臋 na tym rysunku" i "jak poprawi膰 system". W czasie 艣wi膮t dyskutowali艣my m.in. o sile. W celu poprawienia si艂y wykorzysta艂 偶ywotno艣膰. Ot贸偶, ka偶de 5 偶ywotno艣ci powy偶ej 15 to dodatkowy punkt si艂y. Co wy na to? Mo偶e nie jest to doskona艂e rozwi膮zanie, ale zawsze jest.
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Sro Kwi 27, 2005 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ci powiem tyle... je艣li smok uderzy cz艂owieka 艂ap膮 to... jest placek.. je艣li go zdepcze to jest d偶em do placka.. a je艣li zrobi to olbrzym... to zale偶y od jego wielko艣ci.... przy du偶ych potworach to niepami臋tam czy kiedykolwiek zwraca艂em uwag臋 na statystyki... co z tego 偶e smok ma xy 偶ywotno艣ci jak dostaje tylko po 艂apach alpo po ogonie... czy zgino艂 kiedy艣 kto艣 od odci臋cia palca? (nie m贸wcie mi 偶e si臋 wykrwawi艂 bo nie oto w tym przyk艂adzie chodzi Razz) nie s艂ysza艂em... i to samo dzia艂a co do si艂y jak co艣 jest du偶e i masywne to sama si艂a ci臋偶ko艣ci opadaj膮cej 艂apy (smoka Smile) jest mhm du偶a
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Czw Kwi 28, 2005 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe spostrzezenie. Osobiscie staram sie dostosowac statystyki istot do potrzeb (wprowadzilem cos takiego ja np. mlody smok, czy bardzo stary smok). Kazda istota ma okreslono ilosc sily i zywotnosci. Taki smok z w/w przykladu robi bez problemu dzem z kazdego (no prawie - bez demonow itp), dlatego jego sila moze byc nawet 3 krotnie wieksza od sily czlowieka. Jest to tez jeden z argumentow, dlaczego ludzie nie atakuja smokow zbyt czesto...... Ja jestem za poprawieniem sily w statach i juz.
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Czw Kwi 28, 2005 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to robie tak ze na oko nie biore statystyk na si艂e od takich potwor贸w jak giganty czy trole poprostu jak trafi to 艂amie mia偶dzy zostawia placki..... chyba ze parujesz tarcza(jaki艣 paw臋偶 albo co艣 takiego) i masz du偶o si艂y tylko i wy艂膮cznie wtedy tarcza moze si臋 nie po艂amie ale odrzut b臋dzie a zreszt膮 cz臋sto biore na oko wszystko robie... i to jest najlepsze wyj艣cie...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pia Kwi 29, 2005 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xarandil napisal:
"A ja to robie tak ze na oko nie biore statystyk na si艂e od takich potwor贸w jak giganty czy trole poprostu jak trafi to 艂amie mia偶dzy zostawia placki..... chyba ze parujesz tarcza(jaki艣 paw臋偶 albo co艣 takiego) i masz du偶o si艂y tylko i wy艂膮cznie wtedy tarcza moze si臋 nie po艂amie ale odrzut b臋dzie......."

Przy ciosie, ktory miazdzy nawet pawez nie pomoze, bosila jest taka duza, ze wgniata cie w ziemie i ta paweza pzykrywa.....
Ale pomysl ciekawy ("brac na oko" tylko, czy gracze sie nie burza ???
W koncu to ich BG dostaja becki....
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Pia Kwi 29, 2005 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wole storytelling. Mo偶e nie taki do ko艅ca - ale moi gracze nie b臋d膮 si臋 wkurza膰 za to 偶e przy pacni臋ciu 艂ap膮 smoka poprostu stwierdze, 偶e dany osobnik zgin膮艂 i nie jest to wa偶ne czy parowa艂, zas艂ania艂 si臋 tarcz膮, czy sta艂 akurat ty艂em. To ja jestem tu prawem - a jak komu艣 si臋 nie podoba - to zwyczajnie nie musi ze mn膮 gra膰 Twisted Evil
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Kwi 29, 2005 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu kochany Zeddzie si臋 z tob膮 ca艂kowicie zgodz臋. Cz艂owiek po艣wi臋ca sw贸j czas, zdrowie, pieni膮dz臋(niekoniecznie), i zamiast si臋 relaksowa膰 musi si臋 z band膮 wyk艂贸ca膰 albo znosi膰 ich 偶ale. Jak si臋 co艣 ku...a nie podoba to niech spie..膮 . Ja wr臋cz nie nawidze jak kto艣 mi m贸wi co艣 w stylu, 偶e on nie m贸g艂 przegra膰 bo jego statystyki s膮 wieksze. A jak gram to te偶 staram si臋 nie pyskowa膰, ale wkurza mnie np: 偶e wo艂am halflinga ca艂kowicie zdrowego i nie g艂uchego , nikt minie nie zag艂usza , half stoi ode mnie 15 metr贸w a Mg mi m贸wi 偶e half nie us艂ysza艂 mojego wo艂ania bo jest za daleko. A poza tym to spoko. Tyle fajnych postaci ju偶 mi zgin臋艂o i czasem mi 偶al ale nie k艂贸ce si臋
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus


Ostatnio zmieniony przez Blackswordsman dnia Pon Maj 16, 2005 12:16, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Wto Maj 03, 2005 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak czasem sa sytuacje Black, kiedy MG sie pomyli i zabije gracza w miejscu, w ktorym BG nie bylo.... Co ty na to ????
Pamietasz Wiedzmina ????
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Pon Maj 16, 2005 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, no, o.k. Zawsze mog臋 powiedzie膰: "ej no panowie, spad艂a dwumetrowa, smocza 艂apa z nieba. Chyba nie mo偶na prze偶y膰 takiego starcia. Po choler臋 szli艣cie na smoka. I co z tego, 偶e skarb, ksi臋偶niczka, p贸艂 kr贸lestwa, rozbijacz czaszek i bilety na derby krakowa. Wywala膮c ko艅skie kupy ze stajni te偶 mo偶na zarobi膰". Do graczy zazwyczaj taka argumentacja nie trafia. Niech si臋 ch艂opaki (i czasem dziewczyny) dobrze bawi膮, a 偶eby tak by艂o potrzebne s膮 jesne zasady i 偶adnego "na oko".


Dawno mnie nie by艂o, wiem.
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lazarus
Go舵





PostWys砤ny: Pia Maj 20, 2005 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja my艣le 偶e z si艂膮 jest dobrze ale jakby si臋 cz艂owiek z gigantem siowa艂 to biada gigantowi. Wi臋c u siebie zrobi艂em tak. Je偶eli cz艂owiek z si艂膮 4 si艂uje si臋 z goblinem S3 to bardzo prawdopodobne 偶e przegra. To samo ma sie do istot wi臋kszych np. Giganty, wi臋c przy si艂owaniu si臋 z istotami du偶o wi臋kszymi si艂e wi臋kszego si臋 mno偶y x2. A je偶eli jest mniejszy podzieli膰.
i tym sposobem goblin 1.5 cz艂owiek 3. Gigant 14 a cz艂owiek 4. i ju偶 sie czowiek si艂owa艂 nie b臋dzie.Smile)
Powr髏 do g髍y
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Pia Maj 20, 2005 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak - ale to rozwi膮zuje tylko problem si艂owania - o co z wywa偶aniem drzwi? B臋dzie ono tak samo efektywne u giganta jak u cz艂owieka? Si艂owanie na r臋ke to tylko cz臋艣膰 z mo偶liwo艣ci wykorzystania si艂y.. Co z reszt膮? Jak dla mnie logika jest tutaj najlepszym wyznacznikiem. A jak kto艣 nie lubi to 艣mia艂o mo偶e tworzy膰 giganty z si艂a 16艣cie - przecie偶 nikt mu nie zabroni.
_________________
Zeddicus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Maj 20, 2005 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te偶 jestem przy logice. Za du偶o przeliczania. Gigant mo偶e mie膰 si艂y 4 i cz艂owiek moze miec si艂y 4 ale to i tak si臋 nie prze艂o偶y na udzwig , zadawane obra偶enia, si艂臋 ci臋偶ko艣ci. Proporcje s膮 inne wi臋c wszystko trzeba zmienia膰. Nie ma sensu wszystkiego przeliczac. Logicznie trzeba do wszystkiego podej艣膰.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Go舵






PostWys砤ny: Pia Maj 20, 2005 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowa ligika nie wystarczy je艣li masz k艂贸tliwych graczy, ale tworzenie kosmicznego przelicznika te偶 nie ma sensu bo zrobi艂 by si臋 "Adek" z WFRP. Wed艂ug mnie nale偶y rozpisa膰 jeszcze raz si艂臋 niekt贸rych stworze艅.
Powr髏 do g髍y
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Pia Maj 20, 2005 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera, to wy偶sze to moje. (...)a je艣li komu艣 chce si臋 liczy膰, mo偶e zastosowa膰 przelicznik 偶ywotno艣ci (jak w pierwszym po艣cie). Zazwyczaj te wi臋ksze stworzenia s膮 te偶 偶ywotniejsze.
_________________
dekadencki golibroda
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Mike
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 27 Cze 2007
Posty: 25
Sk眃: Imperium

PostWys砤ny: Sro Cze 27, 2007 01:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nigdy nie jest tak 偶e co艣 "na oko" bo na oko ch艂op w szpitalu umar艂. Gdy ja prowadz臋 sesje wszystko jest zgodnie z zasadami i jest tak jak w podr臋czniku bo jak zmieniasz 偶eby by艂o ci 艂atwiej to ju偶 nie ma zabawy. W przypadku walki ze smokiem (偶adko si臋 zdarza ale jednak....) gracz musi mi powiedzie膰 jak zabija smoka. Chyba u wszystkich powinno wygl膮da膰 podobnie bo napewno BG nigdy nie stoi sobie bez ruchu przed wrogiem i nie macza poprostu broni膮 偶eby go zabi膰 np 偶eby zabi膰 smoka trza mu odci膮膰 艂eb (najskuteczniejsze) wi臋c gracz mi opowiada 偶e wspina si臋 na smoka najpierw po 艂apach p贸藕niej na skrzyd艂a wskakuje czy jak, po szyi i ciacha mu 艂eb (oczywi艣cie podczas tej akcji wykonuje kilka(na艣cie) test贸w na zr臋czno艣膰 a si艂a i 偶ywotno艣膰 zostaje bez zmian bo jakie maj膮 gracze szanse stoj膮c przed smokiem o sile 14 kt贸ry jednym ciosem robi z nich d偶em. Wtedy to jest arogancja i rz膮dza w艂adzy MG nad graczami i szc zerze si臋 nie dziwi臋 偶e strzelaja wam bulwersy jakie艣 Razz takie jest moje zdanie

PS: jestem tu nowy i licz臋 na dobr膮 wsp贸艂prac臋
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group