Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Co mozecie powiedziec o SMOKACH ???
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Bestiariusz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Nie Wrz 03, 2006 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anubis napisa³:
Pomysl z urzadzeniam zamiast czarow jest dosc ciekawy... ale nie podoba mi sie. Dla mnie swiat WFRP jest swiatem fantasy a nie s-f i nie zamierzam wprowadzac tam takich technologii.

Mam tylko jeden argument przeciwko twoim tezom - pamietaj ze magowie wysokich elfow w jakim stopniu naprawily jeden z artefaktow pradawnych, przez co usunely ze swiata znaczna czesc magii. Z tago co wiem elfy nawet teraz kiedy przemijaja nie chca korzystac z technologii jak krasnoludy czy ludzie wiec jakim cudem mieli wieki temu naprawic tak zaawansowana technologie ktora wedlug ciebie pradawni sie poslugiwali?


To proste... elfy stworzyły portal odprowadzający eter z świata... znaczy bram nie naprawiały Wink ale co jak co... Co elf wie o technice? Technika dla takiego elfa to maszyny parowe, broń palna i inne takie.
A co z bardziej zaawansowaną techniką? Dla elfa to może zostać odczytane jako magia choć on sam nigdy jej nie zrozumie. Co z mówiącym komputerem? Dla elfa może to być dusza uwięziona w kamieniu pokrytym dziwnymi znakami. Może po części się nauczyć czegoś o tym lecz nigdy, przenigdy nie zrozumie prawdziwej natury tego. Nawet elfy nie są wszechwiedzące Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Nie Wrz 03, 2006 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porzadku - uznaje twoja wersje. Tak czy inaczej nie pasuje ona do mojego obrazu starego swiata wiec nadal u mnie beda artefakty a nie zaawansowana technika. Poprostu mi sie nie podoba takie cos.

Żeby w koncu nie bylo offtopu mam do was pytanie - wedlug mnie smoczy oddech jest stanowczo za slaby, przy kiepskich rzutach nawet slaba postac moglaby to przezyc,jakie zasady wy byscie zastosowali w tym wypadku??
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Wrz 04, 2006 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do smoczego oddechu najlepiej nie stosować mechaniki. Skała się topi/skóra odchodzi od kości etc. etc. Tylko Gracze jakoś nie za bardzo się na to godzą (zawsze mają szanse na przeżycie i ucieczkę).

A żeby był offtop... Odnośnie technoligii. Potencjalnie załóżmy, że jakiś mag znajduje karabin M1 w świecie WFRP roku 321 K.I. Co o nim myśli? Różdżka strzelająca magicznymi pociskami!!! O ile wogóle odkryłby jak tym strzelać... Technologia może istnieć w światach fantasy. Cała sztuka w tym aby przedstawić ją tak, żeby Gracze nie domyślili się nic poza tym, że znaleźli magiczny artefakt.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Pia Wrz 08, 2006 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy ja gram smoczy ognień wygląda nastempujco obrażenia 8 + 1k10 niezwracając uwagi na wytszymałość ani zbroje no hyba że zbroja jest magiczna i niemożna jej ominąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Wrz 07, 2008 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogółem niedużo można powiedzieć o smokach teraz za czasów II edycji... za to sporo można powiedzieć o ich działaniach.

Powszechnie bowiem wiadomo że smoki już w zasadzie można spotkać w szeregach tylko dwóch sił: Elfów (wszystkich trzech rodzajów, jako wierzchowce dla najpotężniejszych wodzów i herosów) oraz Chaosu (jako zmutowane, dwugłowe bestie używane często do oblężeń potężnych fortec - jak np. Ulricsberg za Burzy Chaosu).
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Nie Wrz 07, 2008 01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż... działania smoków Chaosu nie sa zbyt skomplikowane Wink Drzemią, a kiedy Mroczne Potęgi wzywają - masakruja wszystko i wszystkich.

Jest ich tylko pare, ale jesli ruszyłyby na raz na wojne w imie Mrocznych Bogów... zadna armia nie bylaby w stanie powstrzymac tego ataku.

Era w ktorej smoki miały równych sobie przeciwników minęła wieki, jak nie tysiaclecia temu. Dlatego wydaje mi sie że ich pojawienie się na sesji jest mozliwe tylko jako istot ponad problemami śmiertelnych i ich wojnami.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Wrz 12, 2008 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie drużyna pokonałą smoka. Może był tylko kościany ale zawsze:) chociaż ppeki się posypały. 6 osobowa drużyna jak pamiętam, Mag , kapłan/inkwizytor , najemnik, Strzelec wyborowy, rycerz zakonny , rycerz/szlachcic . No ale grają już troche więc mieli szanse i wygrali . Jednak nikt nie ukrywa że z żywym smokiem nie mają ochoty walczyć, przynajmniej narazie.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hehoslaw
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do³±czy³: 20 Mar 2011
Posty: 5
Sk±d: Gdynia

PostWys³any: Czw Kwi 07, 2011 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powszechnie bowiem wiadomo że smoki już w zasadzie można spotkać w szeregach tylko dwóch sił: Elfów (wszystkich trzech rodzajów, jako wierzchowce dla najpotężniejszych wodzów i herosów) oraz Chaosu (jako zmutowane, dwugłowe bestie używane często do oblężeń potężnych fortec - jak np. Ulricsberg za Burzy Chaosu).

Wątek dosyć stary ale aż mnie krew zalewa gdy słyszę takie bzdury.
Jaknajbardziej istnieją dwugłowe monstara chaosu ale smoki w szeregach elfów?
W mojej wizji świata choć smoków jest mało to nadal są miejsca gdzie nie są populacją wymierającą, największym z nich jest lustria gdzie przynajmniej wedłóg mnie może się ich znajdować nawet 1000. Te wielkie bestie są czzone przez jaszczóroludzi, składa się im ofiary i razem z resztką slannów rządzą plemionami lizardmanów.
Moim zdaniem umieszczenie 10 smoków na ulthuanie to lekka przeginka ale ewentualnie można na tyle zezwolić.
Co do siły tych bestii to sądzę, że w walce smoka z wielkim demonem szanse są fifti fifti. Osobiście nie uznają smoków za najsilniejsze istoty w świecie warhammera (ani demonów) bo tąpozycję rezerwuję dla feniksa (1 sztuka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Czw Kwi 07, 2011 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do smoków w armiach jest to fakt i odsyłam do bitewniaków dla przykładu Malekith Wiedźmi Król (czy jak tam przetłumaczysz Witch King'a) dosiada czarnego smoka Seraphona. U leśnych elfów mamy bodaj zielonego smoka, a wysokie mają niebieskie czy tam białe.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Kwi 08, 2011 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1000 smoków w Lustrii? Raczej lustrzane odbicia smoka:P To już przesada ponad ludzkie pojęcie. 10 smoków u elfów to też przesada. 10 no już maksymaknie 20 to uważam że może żyć na całym warhamerowym świecie od Nipponu przez Stary świat do Naggaroth. Co do tego,że tylko w armiach to też przesada. Napewno są wolnożyjące smoki. Po jednym na duże łańcuchy górskie było by rozsądnie. Oczywiście oficjalnie muszą być martwe ,żeby się skończyły głupkowate krucjaty.
Nie wolno mieszać bitewniaka z RolePlayem. Wielu ludziom wydaje się że to jedno i to samo a tak nie jest.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Pia Kwi 08, 2011 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapominacie że są jeszcze Smocze wyspy które graniczą od wschodu z Indem, od zachodu południowymi ziemiami i od północy z Darklands i tam może być całkiem spora populacja smoków.

Nie ma na ten temat za dużo informacji ale jest to w miare odludne i mało dostępne miejsce więc tam mogą spać spokojnie.

Ale 1000 smoków to przegiecie pały ja bym stwierdził że jak 100 na cały świat się uchowało to jest ogrom.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Kwi 08, 2011 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100 to też zbyt wielka liczba chyba że liczysz wysiadywane jajka i skamieliny:D Fakt zapomniałem o tych wyspach:P Ugodowo zgodzę się na 50 sztuk +/- 2 Smile
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Pia Kwi 08, 2011 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weżcie pod uwage ich tereny łowieckie jak są rozległe to są drapieżniki i walczą ze soba tak samo jak inne drapieżniki. Nikt nie zliczy ile wyginęło z powodu walk miedzy nimi.
Nie może być ich naćkane w jednym miejscu za dużo, to nie są stadne zwierzaki.

Na starym świecie, łańcuch gór czarnych, góry krańca świata, pustkowia chaosu, i wszystkie ludzkie imperia od kisleva do Arabii dałbym nie wiecej niz 10 sztuk większość w uśpieniu

Czarne ziemie, Królestwo Ogrów, Smocze wyspy i aż do Nipponu ok 25- 30 sztuk. Jako iż tam jest tez sporo niezamieszkanych i nie eksplorowanych terenow.

Nowy świat Cały wraz z Naggaroth i Ultuanem nastepne dałbym z 20 sztuk i koniec.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys³any: Sob Lip 16, 2011 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powszechnie bowiem wiadomo że smoki już w zasadzie można spotkać w szeregach tylko dwóch sił: Elfów (wszystkich trzech rodzajów, jako wierzchowce dla najpotężniejszych wodzów i herosów) oraz Chaosu (jako zmutowane, dwugłowe bestie używane często do oblężeń potężnych fortec - jak np. Ulricsberg za Burzy Chaosu).


A Nieumarlii to nie Å‚aska?

Jedyne prawdziwe, wielkie smoki to smoki martwe (degradacja smoczego gatunku) Very Happy Nie ma nic fajniejszego niż ogromna kupa kości, która zionie gazami.
Że trochę martwe to jednak się ruszają i są groźne.

Na Ulthuanie dałbym nieco więcej smoków... chociaż pewnie jajka. To ma związek ze Smoczymi Jeźdźcami (Smoczymi Książętami) i Caledorem (Smocze Królestwo)... chociaż raczej więcej niż 20, skrajnie (baaardzo) 30 aktywnych* bestii nie znajdzie się (przeszli na konie nie bez powodu). Jeżeli jakieś jeszcze są to te w jajach i "uśpione w czeluściach ziemi".

Tak czy siak tylko nieumarłe są fajne. Razz


*Eeeeee...
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Bestiariusz Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group