Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Co mozecie powiedziec o SMOKACH ???
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Bestiariusz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 101

PostWys³any: Wto Kwi 04, 2006 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widziałeś w WFRP jednorożca? Wiem, że są, ale nigdy ich nie spotkałem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ulfgar Grime Readsson
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 01 Kwi 2006
Posty: 25
Sk±d: Z Karak-a-Karak

PostWys³any: Sro Kwi 05, 2006 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem kiedyś jednorożca, jednak tylko przez chwilę, gdy podrózowałem przez Góry Szare blisko Loren. Otóż pewna ludzka babcia miała za towarzysza Huberta, był to jednorożec. Jednakże MG przedstawił go w wyjatkowo dziwny sposób. Nie jako wspaniałę, lśniące zwierzę, ten jednorożec był najwidoczniej stary, spasiony i brudny. Przy pysku miał fioletowe ślady po jagodach, wzrok miał zamglony i wyglądał jak szkapa.
Zaciekawił mnie sposób odzywania sie tej wiedźmy do tego stworzenia: "A tu jesteś Hubercie! Gdzieś ty sie podziewał pokurczu jeden? Znowu żeś rzarł coś, co? Jagody? A skąd ty żeś kacapanie wziął jagody w środku zimy?" Tak to miej więcej wygladało, nie wiedziałem nic magaicznego w tym zwierzątku, hehehe...
_________________
Ungor czy Gor, skaven czy goblin wszystko umiera równie szybko jak się wpakuje w nie dwie stopy dobrej krasnoludzkiej stali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Sro Kwi 05, 2006 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie moim zdaniem powinny na smoki działać tylko zaklęcia z niektórych czarów rytualnych... bo jakoś nie wyobrażam sobie piromanty próbującego spopielić smoka... a co do miejsca pobytu smoków to myślę że większość nie śpi w górach albionu a w pięknym Caledorze
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Kwi 05, 2006 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulfgar ten co ci tego jednorożca opisywał to był idiota i ignorant albo to nie był jednorożec. Jednorożce sie NIE starszeją!!
Co do występowania smoków to zgodze siez Monstero . Ulthan , Kitaj, Arabia a gdzie indziej to jakieś pojedyncze. Chociaż jak prowadziłem heroica to wlepiłem aż 4 w imperium. Ale to całkiem inna historia:P
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Pia Sie 25, 2006 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaciekawila mnie jedna rzecz zwiazana ze smokami. Czytalem wasze rozwazanie na temat konca smokow, o tym jaki mogl byc powod upadku tej rasy, ale nigdzie nie znalazlem skad sie one wziely (przynajmniej w starym swiecie)!

Zastanawialem sie gdzie jest poczatek historii tych stworzen. Wedlug bestiariusza niektore z nich pamietaja pradawnych... czyzby to wlasnie oni stworzyli ogniste jaszczury? A moze byly to rasy rownorzedne?

Jak wy to widzicie?
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ernest89



Do³±czy³: 25 Sie 2006
Posty: 2
Sk±d: z Pustkowi Chaosu

PostWys³any: Pia Sie 25, 2006 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezbyt wie za wiele o smokach napewno mniej od was po przeczytaniu paru postòw ale wiem jedno one sa zaje..fajne



tez chcialbym sie dowiedziec jak powstaly wiec prosze o odpowiedz na posta
_________________
AND 1 to jest to !!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Pia Sie 25, 2006 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak powstał wilk... albo krowa... no ewolucja chyba... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Pia Sie 25, 2006 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co moge powiedzieć o smokach to to że je lubie w każdej grze i filmie
niewiem czemu sie tak dzieje ale moim zdaniem sÄ… SPOX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sob Sie 26, 2006 07:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smoki?

Wszystko według mnie zależy od kreacji świata przez MG. Ja na przykład dość sporo czerpię z innych systemów i w takim choćby D&D o smokach jest dość sporo ładnie napisane.
P.S. Jeśli zaś chodzi o jednorożce, to kto powiedział, że się nie starzeją? Może to tylko legendy, iż w ogóle istnieją, albo w tych opowiastkach jest tylko ziarno prawdy, jak to często bywa. MG, który prowadził Ulfgarowi wcale nie jest idiotą i ignorantem, a tylko pomysłowym MG! Byćmoże faktycznie to nie był jednorożec...
_________________
Aaaaaaaaa!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sob Sie 26, 2006 08:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lordbunio napisa³:
A jak powstał wilk... albo krowa... no ewolucja chyba... Wink


Bardzo mozliwe ze masz racje, jednak zdaje sie zyly i wladaly potezna magia, kiedy inne rasy (poza pradawnymi) se ziemianki kopaly. Bardzo szybko w tym wypadku by ewolucja zadzilala Wink
Poza tym czemu dalej nie ewoluowaly? Gdyby ewolucja na nie dzialala pewnie przystosowalybysie do nowych warunkow i nie zostala by tylko garstka...
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Sob Wrz 02, 2006 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smoki żyją bardzo długo... i jest ich wiele rodzajów (wiedza z bestiariusza) ale nie do końca wiadomo jak długo żyją...
Według bestiariusza istnieje cmentarzysko smoków, więc jakaś część z nich umarła. Lecz kilka zdań dalej jest o smoku który opowiada o budowaniu bram Pradawnych.
Zatem można przyjąć iż:

1. Przed tym smokiem który opowiada o bramach istniały inne smoki tak stare, że musiały odejść (a ten jeszcze żyje i pamięta powstanie wrót... zatem świat jest dużo starszy i istniał długo przed wrotami Pradawnych)

2. Zatem skoro krasnoludy wymierają... elfy wymierają... to dlaczego smoki mają nie przemijać? Zapewne wiek reproduktywny wypada na krótki okres czasu, zatem w tym czasie muszą znaleść wybranke/wybranka. Co nie jest proste. Zatem mogą wymierać.

3. Istnieje wiele rodzajów smoków. Zatem ewolucja w jakimś stopniu mogła na nie zadziałać i przystosowały się do warunków co musiało zajmować naprawde długi okres czasu patrząc na ich wiek.

4. Kto powiedział że smok włada magią?
Kto powiedział, że Pradawni władali magią?
Co powiecie na koncepcje iż Pradawni przybyli z gwiazd i władali techniką. A technika czyli mechaniczne bramy wprowadziły eter, albo chaos(albo jak kto tam woli) przez co powstała magia i starożytni połączyli magie z techniką. Bo czymże są obeliski? Czym są żyły geomancyjne? Co jeśli powstały one nie przez magie tylko przez technike? Co jeśli są to urządzenia. Nikt nigdzie nie napisał że smoki władały magią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sob Wrz 02, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl z urzadzeniam zamiast czarow jest dosc ciekawy... ale nie podoba mi sie. Dla mnie swiat WFRP jest swiatem fantasy a nie s-f i nie zamierzam wprowadzac tam takich technologii.

Mam tylko jeden argument przeciwko twoim tezom - pamietaj ze magowie wysokich elfow w jakim stopniu naprawily jeden z artefaktow pradawnych, przez co usunely ze swiata znaczna czesc magii. Z tago co wiem elfy nawet teraz kiedy przemijaja nie chca korzystac z technologii jak krasnoludy czy ludzie wiec jakim cudem mieli wieki temu naprawic tak zaawansowana technologie ktora wedlug ciebie pradawni sie poslugiwali?
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Wrz 02, 2006 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jak co, ale lordbunio ma rację. Pradawni władali potężną technologią i byli niczym więcej, jak swego rodzaju obcymi. Dawno temu (według historii Warhammera 40 000) już odeszli, tak samo jak ich niewolnicy, Slannowie. Ale, ślady ich bytności nadal są.

A Smoki sÄ… spoko, ale chyba nie pasujÄ… za mocno do Warhammera.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Fratus
Ochmistrz
Ochmistrz


Do³±czy³: 12 Wrz 2005
Posty: 567
Sk±d: Z Wezendorfu

PostWys³any: Sob Wrz 02, 2006 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podrecznikowe smoki sa strasznie slabe..... to powinno byc cos a nie takie byle co..... ja osobiscie smoka nie spotkalem w Whrp...
_________________
#Przyjaciel czy Wróg? => Ludiver, człek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do³±czy³: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk±d: Pruszków

PostWys³any: Nie Wrz 03, 2006 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podręcznikowe smoki są strasznie słabe lol człowieku jak ci ogniem zionie z 10 oczkami to kapt na miejscu ma 6 atakuw łuski 5 i wogule co ty gadasz jakie słabe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Bestiariusz Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group