Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rekrutacja czyli co szumi w morzu..
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nast阷ny
 
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Lokim
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 21 Sty 2012
Posty: 731
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pon Mar 05, 2012 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra. Dosta艂em ma艂y opieprz od kaina, 偶e to nie mo偶e by膰 tak, 偶e si臋 zg艂aszam, a potem wycofuj臋. I w og贸le co ja sobie my艣l臋 itp., itd. Razz Very Happy

W zwi膮zku z tym powracam jak ten syn marnotrawny. C贸偶... co najwy偶ej b臋d臋 t臋 posta膰 nocami klei艂, ale dam rad臋. Pewnie i tak potem mi Jaracz zabije j膮 na pierwszej wyprawie morskiej Wink ale nie poddam si臋 tak 艂atwo.

PS. Serdecznie przepraszam za zamieszanie jakie tworz臋 swoj膮 nieskromn膮 osob膮.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g?- Klaus Jurgiel

Telegram: @LokimR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Pon Mar 05, 2012 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zabijam postaci. One same si臋 zabijaj膮 Smile Witamy z powrotem na pok艂adzie Lokim.

I wygl膮da na to, 偶e b臋dzie kucharz z pomocnikiem, s膮dz膮c po aplikacji Harrego.

Gdyby, ktokolwiek mia艂 pytania o mechanik臋 to pr贸bujcie mnie z艂apa膰 na GG (3665142).
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Lokim
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 21 Sty 2012
Posty: 731
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pon Mar 05, 2012 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mog臋 zostawi膰 gotowanie m艂odszym, a samemu zbija膰 b膮ki na pok艂adzie i zielono-sk贸re mordy na l膮dzie.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g?- Klaus Jurgiel

Telegram: @LokimR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Pon Mar 05, 2012 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co - ja ca艂y czas 偶yj臋, chocia偶 nieco zwlekam z oddaniem historii z przyczyn osobistych. Przynajmniej to i owo ustali艂em ze "Starym". Teraz zastanawiam si臋 tylko czy na moim hamaku znajd臋 miejsce dla konia...
I tak, w por贸wnaniu do mych innych postaci ta nie b臋dzie mi艂ym, starszym panem...
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
harry
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 05 Mar 2012
Posty: 732

PostWys砤ny: Wto Mar 06, 2012 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie do ko艅ca w s臋sie kucharzenia my艣la艂em o aprowizacji. No mo偶e nie do ko艅ca precyzyjnie to okre艣li艂em. No ale wyja艣ni si臋 jak sko艅cz臋 i oddam posta膰. Bardziej bym to widzia艂 siebie w sferze gromadzenia informacji i towar贸w. Tak偶e Lokim tobie zostawi臋 sprawy kuchni i kucharzenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Czw Mar 08, 2012 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem czekamy na posta膰 Smile

Tymczasem Szanowni Pa艅stwo... oto macie link:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjTSgqOhwmuCdHRlSEF1QUxBQXNuZnJ4azA1T1ltMmc

W nim mo偶ecie zobaczy膰 zestawienie statk贸w i ich skr贸con膮 charakterystyk臋. Wybierzcie jeden z nich, ale uwaga - jeste艣cie ograniczeni klas膮 (6 i 7).

Gdy ju偶 dokonacie wyboru, za艂o偶臋 wam kart臋 statku, na kt贸rej b臋dziemy pilnowa膰 tak trywialnych rzeczy jak uszkodzenia, p艂贸tna na 偶agle, czy 艣miertelna choroba dziesi膮tkuj膮ca wasz膮 skromn膮 za艂og臋 Smile

Na koniec udost臋pni臋 wam dokument zawieraj膮cy zestawienie najpopularniejszych towar贸w, kt贸rymi b臋dziecie mogli handlowa膰 i ich ceny (a przynajmniej te, kt贸re znacie). No ale... to dopiero po skompletowaniu za艂ogi.
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Czw Mar 08, 2012 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C贸偶... ja jestem za brygiem Very Happy Zawsze lubi艂em okr臋ty o du偶ych kalibrach Very Happy
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
harry
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 05 Mar 2012
Posty: 732

PostWys砤ny: Czw Mar 08, 2012 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponowa艂 okr臋t nr 7. Wi臋ksza 艂adowno艣膰, A od biedy zawsze da si臋 zaokr臋towa膰 kilka dodatkowych dusz i upcha膰 na si艂臋 (chyba 偶e MG nie wyrazi zgody) Smile. Poza tym mniejsza za艂oga, 艂atwiej utrzyma膰, oraz 艂atwiej zaprowadzi膰 i utrzyma膰 dyscyplin臋.
Okr臋t nr 6 przy liczniejszej za艂odze ma mniejsz膮 艂adowni臋 w kt贸rej poza 艂adunkiem musi si臋 znale藕膰 miejsce dla zapas贸w. Gdyby natomiast MG warunkowo dopuszcza艂 u偶ytkowanie kajut jako sk艂ad贸w i magazyn贸w przy mniej licznej za艂odze by艂 by to spory plus.
Inaczej si臋 by si臋 wszystko mia艂o gdyby 艂adowno艣膰 okr臋t贸w by艂a obliczona ju偶 po odliczeniu miejsca na zapasy to wtedy liczniejsza za艂oga krypy nr 6 by艂a by sporym plusem bo podwojenie za艂ogi okupi艂o by si臋 tylko 40 jednostkami 艂adunku.
A mnie tak zupe艂nie osobi艣cie… to FLEUTA najbardziej si臋 podoba.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Czw Mar 08, 2012 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Pinasa ma kategori臋 5, a my mamy wyb贸r mi臋dzy 7 a 6 Smile
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
harry
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 05 Mar 2012
Posty: 732

PostWys砤ny: Czw Mar 08, 2012 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj faktoza.... Takie drobne przeoczenie. To mnie mozna liczy膰 w glosowaniu za BRYGIEM
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Pia Mar 09, 2012 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okr臋t wybierze kapitan, czyli Czarnuch. To w ko艅cu jego statek.
A kto nie zgodzi si臋 z jego wyborem b臋dzie mia艂 nieprzyjemny "wypadek". Mad
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Pia Mar 09, 2012 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod wzgl膮d klimatu Karaka prezentuje si臋 najlepiej i typowo piracko:), ale niestety nie jest w naszym przedziale.

A jak dla mnie to kapitan powinen wybiera膰 艂ajb臋 a nie jego za艂oga:D.


Ale jak ju偶 chcecie zna膰 moje zdanie jak dla mnie Klimatem najbardziej pasuje Fleuta dla pirat贸w.

A co do przydatno艣ci i uniwersalno艣ci to Bryg lub Brygantyna
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Pia Mar 09, 2012 01:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fleuta nigdy nie by艂a okr臋tem pirackim. Zosta艂a zaprojektowana przez holendr贸w, jako jednostka potrafi膮ca si臋 broni膰, ale co wa偶niejsze - jako typowy statek handlowy. Haczyk polega艂 na tym i偶 w tamtych czasach w wielu portach p艂acono od szeroko艣ci pok艂adu podatek - im szerszy okr臋t tym zasadniczo powinien bra膰 wi臋cej 艂adunku. Tak my艣lano. Fleuta zosta艂a wi臋c przez przedsi臋biorczych kalwinist贸w zaprojektowana tak, aby mia艂a jak najw臋偶szy pok艂ad g贸rny, przy jak najszerszych 艂adowniach - jak najwi臋kszy zysk, jak najmniejsze podatki.

Piraci korzystali z ma艂ych jednostek pokroju Sloopa lub Brygu, okr臋t贸w ma艂ych, o niewielkim zanurzeniu. Okr臋ty mog膮ce by膰 obsadzone przez niewielkie za艂ogi, 艣wietnie nadaj膮ce si臋 do 艂upienia 偶eglugi kabota偶owej - czyli ma艂ych statk贸w, z ma艂o do艣wiadczon膮 w walce za艂og膮, przewo偶膮ce po艣lednie towary. Taki 艂atwy 艂up. To co widzimy na wielu filmach o piratach to tylko romantyczne wymys艂y - unikano niepotrzebnego ryzyka, nie atakowano zbyt wielkich jednostek, a od okr臋t贸w wojennych flot regularnych trzymano si臋 z daleka (zbyt silnie uzbrojone, za艂oga o klas臋 wy偶ej ni偶 piraci)

Ps. Jak kto艣 wspomni o piractwie bez zgody Czarnucha to b臋dzie mia艂 "wypadek". Piractwo = bunt. Korsarstwo tak, uczciwa praca dla uczciwych 偶eglarzy, ale piractwo jest z艂e i szkodzi zdrowiu.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Mar 09, 2012 03:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe Smile Martin jest wyj膮tkowo dobrze poinformowany. Ma艂o tych statk贸w do wyboru. I zmie艅cie nazwe slupa na korwete bo sie myli z 偶agl贸wk膮 .
Mg sobie nie przekazuj膮 wszytkiego widze, co wi臋cej macie bardzo odmienne podej艣cia.

Od kiedy za艂oga wybiera rodzaj klase statku na kt贸rym s艂u偶y Very Happy Poza tym by艂o ustalone wcze艣niej co艣 innego. Okr臋t zosta艂 kupiony nowy i Kain m贸wi艂 偶e b臋dziecie okre艣la膰 jaki. Wi臋c zdecydujcie si臋 MG bo jeden m贸wi tak drugi wr臋cz przeciwnie. Jak mam wybiera膰 to wybior臋 i posun臋 si臋 dalej ni偶 do tabelki ale obiecuj臋 偶e nie przekrocze jak to uj臋li艣cie klasy 6 偶aglowc贸w.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Pia Mar 09, 2012 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa:

Mg sobie nie przekazuj膮 wszytkiego widze, co wi臋cej macie bardzo odmienne podej艣cia.

Od kiedy za艂oga wybiera rodzaj klase statku na kt贸rym s艂u偶y Very Happy Poza tym by艂o ustalone wcze艣niej co艣 innego. Okr臋t zosta艂 kupiony nowy i Kain m贸wi艂 偶e b臋dziecie okre艣la膰 jaki. Wi臋c zdecydujcie si臋 MG bo jeden m贸wi tak drugi wr臋cz przeciwnie.


Black szukanie dziury w ca艂ym i rozmowa o tym cholernym statku od pocz膮tku rekrutacji zaczyna mnie wkurza膰.
Masz do wyboru te statki co poda艂em w tabelce i tyle w temacie.
Chcia艂em by by艂o mi艂o, przyjemnie .. ale powoli widz臋 偶e im wi臋cej si臋 daje tym wi臋cej robicie problem贸w. Wi臋c decyzja albo wy wybieracie albo p艂ywacie tym czym ja wybior臋.

Okr臋t jest nowy. Czy zosta艂 kupiony czy dosta艂e艣 w spadku jak w rozmowie na gg mi to by艂o gancegal. Czy nawet Ostatni Mohikanin Ci podarowa艂 na imienieny, byle by艂o w historii, a jak nie pami臋tasz to sobie poczytaj archiwum na gg.
Jaracz napisa艂 wybierzcie ze wzgl臋du 偶e chcia艂 aby to by艂a wsp贸lna decyzja, ale Ty jeste艣 kapitanem i tw贸j g艂os de facto jest najwa偶niejszy. A dla mnie to mo偶esz zrobi膰 g艂osowanie albo sam sobie wybra膰 co kupi艂e艣.

Chcesz podyskutowa膰 o tym zapraszam na gg...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nast阷ny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group