Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nab贸r i wymagania
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Nie czy艅 bli藕niemu, co tobie niemi艂e!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 12:26    Temat postu: Nab贸r i wymagania Odpowiedz z cytatem

Dzie艅 dobry, cze艣膰 i czo艂em.

Mam przyjemno艣膰 zakomunikowa膰, i偶 wszczynam rekrutacj臋 do mojej nowej - jak偶eby inaczej - sesyji. Rozpisywa膰 si臋 wielce nie b臋d臋 bowiem sensu to 偶adnego nie ma, a i nie chce si臋 te偶.

Maksymalna ilo艣膰 graczy wynosi sztuk pi臋膰.
Jako zwolennik i mi艂o艣nik storytellingu prosz臋 o karty bez mechaniki, ale z bogatym opisem umiej臋tno艣ci i zdolno艣ci, dziej贸w przesz艂ych bohatera oraz jego wygl膮dem zewn臋trznym i wewn臋trznym. Do tego imi臋 i nazwisko, a tak偶e dlaczego znalaz艂 si臋 w wi臋zieniu. Przygotowan膮 posta膰 prosz臋 podes艂a膰 na michajah@op.pl lub poda膰 link do pobrania na gg. Ewentualnie wys艂a膰 wiadomo艣膰 za po艣rednictwem Zamku. Gramy, a jak偶e, w Warhammera edycj臋 drug膮.

Na Zamku Drachenfels bywa czasami tak jak w rz膮dzie i pewnie sprawy ustala si臋 nomen omen za jego murami. Z tego te偶 powodu nicpo艅 pawelczas, mroczny jak diabli Kain oraz chwalebny Black zostali na list臋 graczy wci膮gni臋ci pr臋dzej. Cwaniaczki, co?

Nieco s艂贸w o postaciach i realiach.

Gra膰 mo偶na prawie ka偶dym z tym偶e, jak zaznaczy艂em ju偶 wcze艣niej, zapraszam do uj臋cia sk膮d posta膰 wzi臋艂a si臋 w miejskim loszku. Zaznaczam, i偶 granie stra偶nikiem nie wchodzi w rachub臋.
Akcja zaczyna si臋 w Ostlandzie, roku 2519, konkretnie Wolfenburgu.

Powiedzia艂em nieco i nieco by艂o. Na karty postaci czekam do pi膮tku. Jeszcze raz zapraszam.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred


Ostatnio zmieniony przez Xsary dnia Wto Sty 24, 2012 15:53, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xsary par臋 pyta艅:

Jaka cz臋stotliwo艣膰 post贸w twoich do graczy?
Jak zamierzasz bez mechaniki rozstrzyga膰 ewentualne walki czy to przeciwko Npcom czy Graczom?
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Rademenes
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 23 Gru 2011
Posty: 122
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mo偶esz napisa膰 par臋 s艂贸w o tej "innowacyjno艣ci", tzn jakiego rodzaju przest臋pcy s膮 tam przyjmowani - ci臋偶ar spraw, recydywa czy drobne przest臋pstwa, polityczni, z jakim艣 szczeg贸lnym t艂em?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem fanem cz臋stych odpis贸w i tego samego b臋d臋 wymaga膰 od moich graczy. Rzecz jasna wszystko w granicach zdrowego rozs膮dku. W kwestii walk wspomn臋 o tym jak dawniej - a nawet jeszcze dawniej bo b臋d膮c ch艂opcem w gimnazjum - argumentowa艂em ch臋膰 grania w Warhammera mej rodzicelce. Twierdzi艂em, 偶e 贸w rozrywka rozwija wyobra藕nie, pomys艂owo艣膰 i spryt, a jako mistrz gry tak偶e i obiektywizm. Korzystaj膮c z baga偶u paru tych lat grania w RPG b臋d臋 sam rozstrzyga艂 (;

Co do przest臋pc贸w nie ma zbyt wielkich wymaga艅. Opr贸偶niono grub膮 wi臋kszo艣膰 loch贸w w Wolfenburgu na rzecz obozu pracy. To w艂a艣nie on jest innowacyjno艣ci膮. M贸g艂 tam trafi膰 pospolity z艂odziejaszek, szuler, pod偶egacz... Ktokolwiek.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wynik ewentualnej walki zale偶y od twojego humoru i kt贸r膮 nog膮 si臋 podniesiesz danego dnia, czy rzucenia monet膮, ty dzi艣 umierasz a ty 偶yjesz.

No to ja spasuje:)

Zycz臋 owocnej sesji:),nie b臋d臋 blokowa膰 innym gry. Jest ma艂o miejsc, a ch臋tnych pewnie b臋dzie wielu:).
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Go舵






PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie spasuj臋. Owocnej gry 偶ycz臋 wszystkim przysz艂ym uczestnikom.
Powr髏 do g髍y
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosc-zamku napisa:
Ja podobnie spasuj臋. Owocnej gry 偶ycz臋 wszystkim przysz艂ym uczestnikom.


To pisa艂em ja, Martin von Carstein.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ch艂opy, ch艂opy. Od razu zak艂adacie, 偶e b臋dziecie si臋 t艂uc. Nie na tym Warhammer polega, a przynajmniej w wydaniu Xsarego. By jednak u艂atwi膰, przedstawi臋 wam jak wygl膮daj膮 sesj臋 w przypadku Xsarego.

Nie ma jednolitego w膮tku. Od tego trzeba zacz膮膰. W膮tk贸w mo偶e by膰 nawet kilka i to nie zale偶y od tego, kt贸ry sobie MG wybierze, tylko jaki dany gracz. Jednak b臋dzie on powiedziany w niezbyt otwarty spos贸b, wi臋c musicie si臋 sami domy艣le膰, czy to aby na pewno jest w膮tek czy nie. Je艣li ju偶 nie jest to w膮tkiem, to mo偶e by膰 w膮tkiem, bo gracz si臋 zainteresowa艂 i to dr膮偶y.

Kolejna sprawa, omawiana ju偶 wcze艣niej walka. W przypadku sesji on forum jest to wada ze wzgl臋du na to, ze posty si臋 ci膮gn膮 i ci膮gn膮. Prowadzenie potyczki jest naprawd臋 nudnym zaj臋ciem w zamy艣le Xsarego i je艣li si臋 pojawi, to trwa膰 b臋dzie mo偶e od jednego do max trzech post贸w(ale to je艣li ma dzie艅). Co wi臋cej, zapomnijcie o wszelakich ma艣ciach filmowych sztuczkach typu "Dzier偶膮c dwa ostrza w d艂oni, zrobi艂em m艂ynek i za jednym ci臋ciem obci膮艂em mu g艂ow臋, za艣 drugim przejecha艂em po szyi, sprawiaj膮c, 偶e zacz膮艂 krwawi膰". Je艣li szukacie efektywno艣ci w walce, to na pewno nie tutaj. Liczy si臋 przede wszystkim wzgl臋dny realizm z lekkimi odej艣ciami, by nie niszczy艂o to sesji. Liczy si臋 jak dobry b臋dzie opis wedle danej sytuacji.

Pomijaj膮c temat walki, ale do niej nawi膮zuj膮c. Jest u Xsarego prosta zasada. To od waszych poczyna艅 zale偶y od tego, czy prze偶yjecie. Je艣li b臋dziecie chcieli i艣膰 do lasu we, gdzie znajduje si臋 ob贸z bandyt贸w, to wiedzcie, 偶e to nie jest dobry pomys艂. Ale droga wolna Smile Bardziej op艂acalne jest p贸j艣cie inn膮 drog膮, a nie po trupach z reszt膮.

W zasadzie, to tyle do dodania mam. Jak mi si臋 co艣 przypomni, to napisz臋.
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie walka jest drugoplanowym problemem (bo i moje dotychczasowe postacie cz臋艣ciej u偶ywaj膮 ust ni偶 ostrzy). Wa偶niejsze jest to, 偶e do tego pi膮tku w 偶yciu nie u艂o偶臋 wymaganej interesuj膮cej, wielow膮tkowej, bogatej w opisy i wydarzenia historii postaci. Nie mog臋 te偶 gra膰 stra偶nikiem (co mimo wszystko rozumiem z racji koncepcji mistrza gry). Jako艣 te偶 mnie nie zach臋ca obsadzenie ju偶, w tej chwili 2-3 z 5 miejsc (dlatego honorowo odst臋puj臋 od stara艅 do艂膮czenia do gry z my艣l膮 o innych, 偶ywszych graczach. Stalowy, Lokim, Rademenesie, Jaraczu, Cranmenie... maj膮 u艂atwione zadanie i mog膮 si臋 dobija膰)
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja lubi臋 walk臋Smile jest cz臋艣ci膮 tego mrocznego 艣wiata, heroic/dark fantasy w ko艅cu:).
Z tego co zauwa偶y艂em to walk臋 rozgrywa si臋 na gg z kulaniami itp.

A p贸藕niej mg wstawia opis walki w jednym po艣cie z wynikiem.

Pawe艂czas to w/g ciebie nie ma miejsca mistrz贸w fechtunku ani nic innego.
Ja uwielbiam Heroic fantasy.
Albo nie walczysz, albo walczysz t臋po i siepiesz jak toporem? Bo nie bardzo rozumiem twoje spostrze偶enia.

Chyba rozmijamy si臋 z tematami bo b膮d藕 co b膮d藕 jest to fantasy, real life mam wystarczaj膮co w normalnym 偶yciu, a tu chce odskoczni.

No tak czy siak nie do艂膮czam jako i偶 lubi臋 gra膰 z mechanik膮 i kula膰 kostkami.Poza tym do pi膮tku nie zd膮偶y艂bym zrobi膰 porz膮dnej postaci jedynie jaki艣 och艂ap na odwal si臋,a to nie o to tu chodzi:).


Ka偶dy ma swoje jakie艣 upodobania Smile jeden woli rozwodzi膰 si臋 nad pi臋kno艣ci膮 kwiatu, inny dzieli膰 wlos na cztery, inny jeszcze du偶o strategicznych i taktycznych walk, a jeszcze inny dobra siepanine:).



Mam nadzieje 偶e wyjdzie wam fajna sesyjka:).Jeszcze raz powodzonka Xsary:).
Uwa偶am 偶e im wi臋cej MG tym lepiej:).
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Wto Sty 24, 2012 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja natomiast mo偶e si臋 skusz臋 je艣li wykrzesam odrobin臋 tw贸rczo艣ci Wink

skoro loszek to jak nic wpasuje si臋 jaki艣 艂otrzyk, kombinator albo c贸艣 si臋 pomy艣li
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Sro Sty 25, 2012 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wdaj膮c si臋 w dysputy etc powiem tak. Gram.

Czytam i czytam i gdzie jest napisane 偶e do pi膮tku mamy zda膰 KP? >艢lepn臋 na staro艣膰 albo mi demonetka co艣 dorzuca do 艣niadania i posi艂k贸w.

Gra膰 gra膰 i jeszcze raz gra膰... Ja pewnie w sobot臋 ogarn臋 si臋 bo mam dwie a nie.. trzy historie do wykreowania... Jaracz zg艂o艣 si臋 bo Ci chat臋 spal臋 normalnie ...
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lokim
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 21 Sty 2012
Posty: 731
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Sro Sty 25, 2012 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mnie... Mhmm... Nie ukrywam, 偶e gra na zasadzie story tellingu brzmi dla mnie bardzo zach臋caj膮co. Z drugiej strony jako pocz膮tkuj膮cy gracz nie mam zamiaru blokowa膰 tych nielicznych miejsc w sesji. Szczeg贸lnie, 偶e wygl膮da na to, 偶e to raczej sesja dla wyjadaczy Warhammerowych.

Kain -> ostatnie zdanie pierwszego postu w膮tku zawiera informacj臋, 偶e Xsary czeka na karty postaci do pi膮tku. Ale nie zaznaczy艂 do kt贸rego, wi臋c jest szansa, 偶e to jeszcze potrwa Smile
_________________
Przyjaciel czy wr贸g?- Klaus Jurgiel

Telegram: @LokimR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Sro Sty 25, 2012 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak 艣lepn臋 na staro艣膰 Sad

Thx za zauwa偶enie tego Razz
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk眃: Nowa S贸l

PostWys砤ny: Sro Sty 25, 2012 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S艂uchajcie, moi mili lub wr臋cz przeciwnie. To nie zamtuz czy inny bajzel aby co艣 dzia艂a艂o to sztywno sta膰 musi. Par臋 dni zw艂oki od najbli偶szego pi膮tku nie zaszkodzi. Z drugiej strony je艣li kto艣 chce to mo偶e sklei膰 ciekaw膮 posta膰. Przyk艂adem mo偶e by膰 posta膰 Blacka, kt贸ra od wczorajszego wieczora znajduje si臋 u mnie na poczcie (;

Sesja nie jest skierowana tylko do wyjadaczy Warhammera. Lokim je艣li masz ch臋膰 to zapraszam. Ulep posta膰 i pode艣lij.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wr贸g? - Frank albo Fred
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Nie czy艅 bli藕niemu, co tobie niemi艂e! Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group