Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Akt I
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Nast阷ny
 
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sylvania - Ziemia Przekl臋tych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Wto Kwi 10, 2012 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Kiedy ju偶 zjad艂em wszystko bekn膮艂em sobie g艂o艣no. Zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 czy to co widze , s艂ysz臋 i czuj臋 jest prawd膮. Mo偶e zachla艂em si臋 w karczmie albo ta pokoj贸wka wyrucha艂a mnie do nieprzytomno艣ci i teraz mam jaki艣 popieprzony koszmar. Co jest prawd膮??>

-Gerhard mo偶e pomy艣lisz ,偶e zwariowa艂em ale te dwie pierwsze cz臋艣ci tej przepowiedni a膮... to przesz艂o艣膰 , teraz ju偶 bez znaczenia chyba. Dwie wied藕my ju偶 napewno nie 偶yj膮...widzia艂em je...martwe na wozie w mie艣cie...chyba je widzia艂em, nie jestem pewen czy to by艂y one...ale chyba tak.
<Wzdrygn膮艂em si臋 na wspomnienie.>

-Kiedy wracali艣cie bezpiecznie do miasta pogoni艂em za naszym zwierzoludem. Goni艂臋m go tak d艂ugo jak si臋 da艂o potem szed艂em po jego 艣ladach. Miedzy miastem a cmentarzem jest jaskinia. Bestia w ten spos贸b skraca sobie drog臋. Ta jaskinia...to jedna wielka trupiarnia..ludzie, orki,gobliny ,zwierzoludy, zwierz臋ta...jednego korytarza nie zbada艂em bo chcia艂em dogoni膰 tego Wilko艂aka. Wybieg艂 pod miastem a tak czeka艂 na niego kto艣 z koniami. Pom贸g艂 mu a 艣lady urwa艂y si臋 pod miastem... To miasto to bagno, spadajmy st膮d. Zabijmy tego wariata na cmentarzu ,kt贸rego nazywacie w膮pierzem i wypieprzajmy z tej sylvani...
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Wto Kwi 10, 2012 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S艂ucha艂em i jad艂em, jad艂em i s艂uchem a偶 w ko艅cu rzuci艂em sztu膰ce w niedojedzone jedzenie bo od s艂uchania odechcia艂o mi si臋 je艣膰.

- Ja proponowa艂bym nawet wypierza膰 st膮d przed zmrokiem aby unikn膮膰 pewnej 艣mierci.

Machn膮艂em r臋k膮 si臋gaj膮c ponownie po kielich z winem. Pij臋 powoli ma艂ymi 艂ykami, nie zamierzam si臋 upi膰, jedynie przyja藕nie rozweseli膰 zmys艂y.

- Dobra panowie 偶artowa艂em, skoro zabrali艣my si臋 za ta przegran膮 spraw臋 doprowad藕my j膮 do ko艅ca poprzez 艣mier膰 nasz膮 albo naszych ja艣nie popierdolonych potwor贸w.

Odstawi艂em kielich opieraj膮c r臋ce na stole.

- Przyby艂em to niedawno i za ma艂o wiem o ca艂ej sprawie, jedynie to co widzia艂em w nocy i plotki kupione od karczmarza, kt贸ry pewnie wszystkim wciska ten sam ch艂am li偶膮c buty i dupsko a偶 pierwsze si臋 艣wieci jak psu jajca, a 偶al to drugie 艣ciska. Jeste艣my udupieni za przeproszeniem i musimy wyj艣膰 z tej dupy je艣li chcemy 偶y膰.
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Sro Kwi 11, 2012 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz臋 gdzie艣 w przestrze艅 zagubiony w potokach swoich my艣li. Wilko艂ak, wampir... a ja si臋 uganiam za nekromant膮. Ta kraina to wrz贸d na ciele 艣wiata.

Wsun膮艂em d艂o艅 pod kaptur i rozmasowa艂em czo艂o. Tak. Wrz贸d na ciele 艣wiata. Tyle plugastwa i nie da si臋 go wypleni膰.

- Z czymkolwiek mamy do czynienia, nie mo偶emy tak po prostu u偶y膰 na tych plugawcach zwyk艂ego or臋偶a. Potrzebny nam plan... pu艂apka. Bestia jest pot臋偶na i ma sprzymierze艅c贸w. Je偶eli zdo艂amy ich wytropi膰, zaprowadz膮 nas do bestii... co wi臋cej... do bestii jak b臋dzie ona mia艂a ludzk膮 posta膰.

- Co do przepowiedni. My艣l臋, 偶e p贸ki co nic dla nas z niej nie wynika, wi臋c nie ma co sobie g艂owy na niej rozbija膰.
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Sro Kwi 11, 2012 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lafel co jaki艣 czas bra艂 kawa艂ek jedzonej w艂a艣nie kie艂basy i rzuca艂 j膮 Mrukowi do jedzenia. W ko艅cu pies te偶 istota 偶ywa i musi si臋 czym艣 偶ywi膰. Co prawda, mia艂 nadziej臋, 偶e nie jest to s艂ynna "kamieniarka", kt贸r膮 jak偶e cz臋sto zajadano si臋 na p贸艂nocno-wschodnich kra艅cach Imperium.

Z pewno艣ci膮 Sylvania nie nale偶y do najlepszych miejsc do polowa艅, lecz ci臋偶k膮 j膮 nazwa膰 nieciekaw膮- zw艂aszcza dla wszelkiej ma艣ci 艂owc贸w czarownic i innych fanatyk贸w religijnych, do kt贸rych Lafel na pewno nie nale偶a艂. Ale c贸偶... ko艣ci zosta艂y rzucone... kto to powiedzia艂?

- Pomys艂 zostania w tej krainie i mi nie przypada do gustu. Jest raczej miejscem dla wy偶ywania si臋 fanatycznych 艂owc贸w czarownic, pogromc贸w z艂a i innych rycerzy na bia艂ych koniach. Poza tym, za ma艂o malownicza.


Wzi膮艂 g艂臋boki oddech i wsta艂 z miejsca:

- Kto艣 mnie kiedy艣 nauczy艂, 偶e nic si臋 nie dzieje przez przypadek. Sp贸jrzmy na ten problem jeszcze raz. Ty...


Wskaza艂 na m臋偶czyzn臋, kt贸ry przyszed艂 najp贸藕niej:

- ... powiedzia艂e艣, 偶e ujrza艂e艣 艣lady czekania na kogo艣 z koniem. Wsp贸艂pracownik? Mo偶liwe... pytanie jednak, kto? Ko艅 zwierz臋 drogie i raczej istota, kt贸ra mo偶e wyzion膮膰 ducha po galopie. Czyli nale偶y posiada膰 du偶o koni. Czyli mo偶e to by膰 kto艣 z bogatych. Szlachcic jaki艣? Gdyby kto艣 je nawet ukrad艂, w mie艣cie od razu by艂by by wrzaski o koniokradach. Jaki艣 trop jest. Sp贸jrzmy dalej, na t臋 ca艂膮 wr贸偶b臋. Co s膮dzicie o tym, 偶e wilko艂ak to tylko przyn臋ta? By odsun膮膰 wzrok od wa偶niejszych dla was spraw? Wy zajmijcie si臋 polowaniem na wilko艂aka, a w tym czasie kto艣 inny dokona tego waszego mrocznego rytua艂u. Jak to si臋 zwa艂o... dywersja, o! I od razu odrzuc臋 wasz膮 teori臋 o w膮pierzu. Mo偶e i takie cudo istnieje, nie wiem, ale skoro si臋 偶ywi krwi膮, to winno raczej trzyma膰 ludzi 偶ywymi, nie? A nie zabija膰. Mroczne gus艂a czy insze rytua艂y to ludzie robi膮, a nie jakie艣 dziwaczne... w膮pierze.

Usiad艂em na miejsce:

- Wy tu d艂u偶ej ode mnie jeste艣cie, wi臋c zadam wam zn贸w pytanie, na kt贸re nie dosta艂em 偶adnej odpowiedzi wcze艣niej. Kto z was orientuje si臋 w tej ca艂ej polityce miasta, zw艂aszcza wzajemnych animozji. Kto z kim i dlaczego? Po co zabi艂 i tak dalej. W tym mo偶e le偶e膰 ca艂e sedno sprawy...
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Sro Kwi 11, 2012 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Ki czart!?
Uczyni艂em znak Papy-nied藕wiedzia, aby odstraszy膰 z艂e moce. Rozejrza艂em si臋 najpierw w jedn膮, potem w drug膮 stron臋. Szukam wzrokiem tej kobiety. Pewnie to jakie艣 delirium od nadmiaru w贸dki by艂o. Trzeba jednak powzi膮膰 jakie艣 kroki.

- Karczmarzu!? Karczmarzu!?
Staram si臋 m贸wi膰 cicho, musz臋 si臋 wzmocni膰.
- Karczmarzu, nalej mi jednego kielicha i daj ze dwie flaszki na za艣. Dla kura偶u oczywi艣cie! Mam do ciebie pytanie, sprawa arcywa偶na. Ot贸偶... widzisz zacny gospodarzu. Ja podr贸偶nik, cz臋sto w drodze z jednego miejsca na drugie... cz艂owiek okrutnie marznie na tych traktach, a najlepiej by艂oby si臋 czym艣 wzmocni膰. Wszak偶e ducha trzeba jako艣 偶ywi膰, a jako i偶 w klasycznym Spirytus to duch tedy sam rozumiesz - wody nie mo偶na, to nie ten 偶ywio艂. Trzeba Spirytus spirytusem...
Drapi臋 si臋 po brodzie.
- Nie jest 艂atwo sporz膮dzi膰 trunek.... bez odpowiednich narz臋dzi. Mo偶e m贸g艂by艣 mi wskaza膰... powiedzie膰 gdzie tutaj... tak膮 ma艂膮, przeno艣n膮 aparaturk臋 do produkcyji mo偶na dosta膰? My w Kislevie bawimy si臋 tylko we fermentacj臋, tak powstaje Kvass... a z destylacj膮 u nas krucho...

Staram si臋 w nat艂oku kacowych my艣li zapami臋ta膰, aby zbada膰 te senne urojenia. Kr臋gi, pi膮tki, krwawe ksi臋偶yce. Co bym zrobi艂, gdybym by艂 u siebie? U艣miechn膮艂em si臋.

- Rzek艂by艣 mo偶e gdzie tutaj wr贸偶bitki i m膮dre kobiety mo偶na znale藕膰? Starowinki co we fusach i wn臋trzno艣ciach zwierz膮t potrafi膮 odgadn膮膰 przysz艂o艣膰. Takie babiny z wiedz膮 o legendach i mitach okolicznych... i tych... dziwnych istotach.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Kwi 13, 2012 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Kiedy zjad艂em i popi艂em zrobi艂臋m si臋 jeszcze bardziej senny. >

-R贸bcie co uwa偶acie za stosowne...Aby doj艣膰 do jaskini trzeba...<Tutaj robie dok艂膮dny opis drogi jak膮 trzeba pokona膰 by znale藕膰 wej艣cie do jaski艅 wilko艂aka. Kiedy sko艅cze opisywa膰 wstaje, 偶egnam si臋 i id臋 do pokoju si臋 przespa膰. Rzucam jeszcze na odchodne:>

-Zostawcie mi wiadomo艣膰 gdzie was szuka膰 jak si臋 obudz臋. <I odchodz臋 spa膰.>
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do潮czy: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys砤ny: Pon Kwi 16, 2012 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomasowa艂em skronie i pog艂adzi艂em rud膮 brod臋 z bia艂ymi pasmami. W ko艅cu odetchn膮艂em g艂臋boko.

- Pos艂uchajcie teraz... mo偶e b臋dzie w tym co m贸wi臋 co艣 przydatnego... mam zamiar opowiedzie膰 o wszystkich rzeczach jakie jak na razie mnie spotka艂y od kiedy tutaj przyby艂em.

- Od d艂u偶szego czasu na cmentarzu rozkopywane s膮 groby. Dewastowana jest te偶 kaplica, pomimo pr贸b nadzoru. Groby cz臋sto s膮 rozkopywane i opustosza艂e. Kiedy by艂em tam pierwszy raz zw艂oki by艂y porozrzucane po cmentarzu jakby je kto艣 rozszarpywa艂 albo jakby si臋 rozpada艂y nagle po wyj艣ciu z grobu.

- W karczmie straszy. Duch 偶artowni艣 robi wieczorami psikusy. W nocy jednak kiedy nikogo nie ma we wsp贸lnej izbie odtwarza si臋 scena 艣mierci. Cz艂owiek poszatkowany, z ranami jak od wilko艂aka wbiega do karczmy i pada. Umiera. Karczmarz patrzy ze stoickim spokojem. Kto艣 dla kogo zamordowany jest wa偶ny p艂acze nad nim. Pojawia si臋 zakonnik i zabiera cia艂o. Klienci k艂贸c膮 si臋 o co艣. A potem wszystko si臋 rozwiewa. Widmowy obraz... retrospekcja.

- Par臋 miesi臋cy temu zmar艂a w po艂ogu Katerina von Ellmau, 偶ona Hrabiego Cedrika von Ellmau. Morr przywo艂a艂 do siebie jednak nie tylko 偶on臋 Hrabiego, ale r贸wnie偶 ich dziecko. Grabarz m贸wi艂 o Hrabim same dobrze rzeczy. Powiedzia艂 偶e jego ma艂偶onka by艂a wielce urodziwa. Von Ellmau to cz艂owiek ko艂o trzydziestki. Dostawa艂 donosy o porwaniach dzieci i ich po偶arciu, jednak dopiero kiedy zgin臋艂o jedyne dziecko drwala Hermana Haute szlachta uwierzy艂a w t膮 tragedi臋. Dziecko zosta艂o rozszarpane, zapewne przez wilko艂aka. Po tym jak dzieci zacz臋艂y gin膮膰 ich duchy zacz臋艂y pojawia膰 si臋 na cmentarzu. Wo艂aj膮 i 艣piewaj膮 z 偶alem 偶e spotka艂 je taki los i wo艂aj膮 o pomst臋 do bog贸w. Pono膰 te porwania mia艂y miejsce najpierw na wsi, teraz jednak r贸wnie偶 w mie艣cie. Co kt贸ry艣 wiecz贸r zdarza si臋 kolejne porwanie.

- Jednak nie tak pi臋kna jak Panna Rebeca, 偶ona Hrabiego Karla Thomasa Kapfenberga. Pi臋kna dama i w dodatku bardzo mi艂a. Jej m膮偶 mieszka tutaj od bardzo dawna i by艂 kiedy艣 cz艂onkiem Zakonu Oczyszczaj膮cego P艂omienia. Znaczy by艂 艁owc膮 Czarownic i za swoje zas艂ugi dosta艂 tytu艂 hrabiego. Jest ju偶 stary i ci臋偶ko schorowany, ale pono膰 nadal czasem ze swoj膮 m艂od膮 偶onk膮 harce uprawia, a i z grabarzem w dobrej komitywie jest.

- Pono膰 mo偶e w to by膰 jeszcze zamieszany r贸d Schauer. Cedrik Von Schauer... aby wi臋cej si臋 o nim dowiedzie膰 nale偶y p贸j艣膰 do Leichberg do szynkarza Matheusa, znajduj膮cego si臋 w „Bia艂ej Damie”. Powiedzcie 偶e chcecie zasi臋gn膮膰 j臋zyka o Cedriku. Mo偶na go sk艂oni膰 do gadania m贸wi膮c 偶e jest si臋 od Baroneta. Von Schauer mia艂 c贸rk臋, kt贸ra w niewyja艣nionych okoliczno艣ciach zmar艂a w wieku oko艂o siedmiu lat. Jej matka przychodzi co miesi膮c zapali膰 艣wieczk臋 na grobie. Duch ma艂ej prowadzi艂 jednego z moich znajomych po cmentarzu... dok膮d艣.. nie wiem dok膮d i za czym.

- Rebbeca Kapfenberg powiedzia艂a r贸wnie偶 z 偶alem w g艂osie 偶e zagin膮艂 pierworodny syn Barona Thomas Callau i jego 偶ony Weroniki, dlatego w艂a艣nie Baron jest tak cholernie ci臋ty na t膮 besti臋.

- Pozwol臋 sobie teraz przytoczy膰 dok艂adne s艂owa sier偶anta kt贸ry opisa艂 mi sytuacj臋 z jak膮 si臋 zetkn臋li艣my:

"- Pierwsze ataki mia艂y miejsce g艂贸wnie w Hoetmar, ma艂ej mie艣cinie godzin臋 drogi st膮d. Potem w samym Leichberg mia艂y miejsce, jednak偶e.. nie ma 艣wiadk贸w … 偶ywych. Poza jedn膮 osob膮… stara Marta Huddsheim, ale ona totalnie oszala艂a. Z dochodzenia, kt贸rego przeprowadzili艣my wiemy i偶 co艣 wpada艂o, dos艂ownie wpada艂o, do dom贸w niszcz膮c wszystko, drzwi, okna, framugi i porywa艂o dziecko. Przy tym nie oszcz臋dza艂o, zapewne broni膮cych dziecka rodzic贸w. W Hoetmar to samo. "

- Potem Baron dopowiedzia艂 takie oto s艂owa:

"- Kilku wie艣niak贸w opisywa艂o t膮 istot臋 jako wielk膮, ca艂膮 czarn膮 jak noc a z plec贸w wyrasta艂y kolce. Bestia, bo inaczej tego stwora nazwa膰 inaczej nie idzie, mia艂a r臋ce do kostek zako艅czona ostrymi szponami. Bestia zdawa艂a si臋 lewitowa膰 nad ziemi膮, a niekt贸rzy twierdz膮 i偶 widzieli jak besti臋 otacza mg艂a kt贸ra porusza艂a si臋 wraz z ni膮."

- To wszystko co jestem wam w stanie przekaza膰, a w czym bra艂em udzia艂 bez was. W sumie...

Zastanowi艂em si臋. Zastrzyg艂em w膮sami i pog艂adzi艂em brod臋.

- Policzcie ilo艣膰 szlachetnych nazwisk, panowie...
_________________
Przyjaciel czy wr贸g? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Wto Kwi 17, 2012 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Duch...

Powiedzia艂 jakby do siebie, szybko wstaj膮c z miejsca, zdaj膮c sobie z czego艣 spraw臋. Dobrze, 偶e mu o tym opowiedzia艂, pomy艣la艂 Lafel, zdaj膮c sobie natychmiast z czego艣 spraw臋:

- Duch jest naszym tropem w tej sprawie i jednocze艣nie naszym pomocnikiem. By膰 mo偶e nie mo偶e odej艣膰, bo co艣 go mo偶e trzyma膰 na tym 艣wiecie. Chyba. Nie znam si臋 na duchach, ale baby ze wsi potrafi膮 wiele rzeczy m贸wi膰. Z reszt膮 nie wa偶ne. Kto艣 pochyla si臋 nad cia艂em. Naszym duchem musi by膰 nie kto inny, jak zmar艂y syn barona, Thomas Callau. Skoro m贸wicie, 偶e baron jest ci臋ty na wilko艂aka, to zapewne dlatego, 偶e zabi艂 jego syna.


Podrapa艂 si臋 po nieogolonej twarzy, staraj膮c si臋 zn贸w z艂apa膰 jaki艣 trop:

- To b臋dzie nieco naci膮gane, ale uznajmy, 偶e jedna z os贸b jest do艣膰 silnym czarownikiem. Wr贸膰... w zasadzie mo偶e wied藕m膮. Policzmy ilo艣膰 kobiet. Rebecka Kapfenberg, Katerina von Ellmau, 偶ona von Schauera, Weronika Callau.. i c贸rka von Schauera. Daje nam to ilo艣膰 pi臋膰. Sp贸jrzmy teraz na pierwsz膮 zagadk臋. Odwo艂uje si臋 ona moim zdaniem do c贸rki von Schauera. 艁owc膮... 艂owc膮 m贸g艂 by膰 Thomas Callau, chocia偶 to naci膮gane. Zagadka numer dwa... jeden sprzeda艂 dw贸m swoj膮 dusz臋... co my艣licie o tym, 偶e by膰 mo偶e dziecko, kt贸re zmar艂o w chwili narodzin Kateriny von Ellmau mog艂o by膰 dziewczynk膮? Kolejnego w ko艅cu te偶 skusz臋... 艣mier膰 Thomasa. Weronika w rozpaczy... I w reszcie ostatnia wr贸偶ba. Wyjawiaj膮ca mo偶e wszystko. Po jej d艂oniach wszystko sp艂ynie. Czy偶by winn膮 tego wszystkiego mia艂a by膰...

Zawaha艂 si臋, staraj膮c si臋 przemy艣le膰 to wszystko:

- Rebbecka Kapfenberg? Nie szukaj wi臋cej w mroku cienia. Jakby nie patrze膰, to jej m膮偶 jest przecie偶 ex inkwizytorem. A kto wie, czy nie jednocze艣nie jej wsp贸艂pracownikiem, czyli naszym wilko艂akiem. Zw艂aszcza to ostatnie jest... interesuj膮ce. Problem polega na czym innym. Znale藕膰 dow贸d na to, 偶e baron i ex inkwizytor jest rzeczywi艣cie winny. Przecie偶 nie p贸jdziemy do jego domu i nie wska偶emy, m贸wi膮c, 偶e to ty! Trzeba nam solidnego dowodu... dowodu... hm...

Zn贸w si臋 zamy艣li艂, bior膮c 艂yka wywaru z zi贸艂:

- Rozdzielimy si臋 na trzy grupy. Jedna, mam na my艣li tego tam u g贸ry i krasnolud z nim p贸jdzie do jaskini wilko艂aka. Umiesz si臋 dobrze bi膰, wi臋c we dw贸ch b臋dziecie stanowili dobr膮 dru偶yn臋. Wie gdzie to jest i niech sko艅czy spraw臋, skoro wie to najlepiej. Ja p贸jd臋 na cmentarz. Znam si臋 na 艣ladach i przeszukiwaniach okolic. Mo偶e znajd臋 co艣, czego nie widzia艂em w czasie walki. Wy dwaj... pow臋szycie troch臋. Poszukajcie czego艣 zwi膮zanego z wr贸偶b膮. Cztery i powstanie pi膮ta. Mo偶e to do czego艣 mie膰 zale偶no艣膰. Zaraz... agresor wspomnia艂 co艣 o dw贸ch martwych wied藕mach. Doda膰 tamte dwie, daje nam to cztery. Kolejny trop. Jeste艣cie tu najd艂u偶ej. Mo偶e wiecie co艣 jeszcze. To jest m贸j plan. I chyba na razie nie mamy lepszego. Obiekcje?
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Kwi 19, 2012 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Wyspany niczym za dotkni臋ciem czarodziejskiej r贸偶d藕ki wr贸膰i艂em do sali biesiadnej gdzie nadal toczy艂a si臋 rozmowa.>

-Krasnolud ma tyle wiadomo艣ci ,偶e sam m贸g艂by rozwi膮za膰 t膮 spraw臋... Wi臋c mamy pi臋膰 rod贸w kt贸re mog膮 by膰 zamieszane w to ci si臋 dzieje. Trzeba sprawdzi膰 tego szynkarza , no i oczywi艣cie wr贸ci膰 na cmentarz. To tam gin膮 dzieci, tam 艂a偶膮 truposze, tam pobieg艂 wilko艂ak i tam by艂 szaleniec pij膮cy krew. Kt贸ra z tych rodzin mieszka bezpo艣rednio w mie艣cie albo jego pobli偶u?? Dlaczego nikt nie zbada艂 tej historii z trupem w karczmie?? Kt贸ry to klecha zabra艂 cia艂o? Czy kto艣 wypyta艂 karczmarza o to zdarzenie?? Co pokaza艂 duch dziewczynki na cmentarzu??

<Pokazuje wyra藕nie na krasnoluda>

-Ty powiniene艣 ju偶 dawno rozwi膮za膰 t臋 zagadk臋...dlaczego tak d艂ugo trzyma艂e艣 to wszystko dla siebie?? Cmentarz wydaje si臋 najwa偶niejszy i jaskinia wilko艂aka. Tak ja uwa偶am. Gerhard zaplanuj co艣 a ja id臋 poszuka膰 trup贸w w mie艣cie...

<Wychodz臋 popyta膰 o czarny w贸z wioz膮cy cia艂a dw贸ch kobiet...Czuje 偶e to wa偶ne...>
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kain
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w


Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys砤ny: Pia Kwi 20, 2012 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Axel

Wyszed艂e艣 poszuka膰 trup贸w w mie艣cie. Znalaz艂e艣 je lecz o dziwo nie rozja艣ni艂o Ci to niczego. Trup jak trup, no mo偶e troszk臋 m艂ody trup ale trup. Nikt nic o nich nie wiedzia艂, nikt ich nie zna艂. Po prostu znalezione zosta艂y na polanie za miastem. Wygl膮da艂y jak umar艂y w 艣nie, jakby po prostu od tak odesz艂y mimo m艂odego wieku i , o czym sam mia艂e艣 okazj臋 si臋 przekona膰, wyj膮tkowych zdolno艣ciach 艂贸偶kowych.

Wr贸ci艂e艣 wi臋c do karczmy zobaczy膰 co towarzysze twoi zdecydowali.



Wszyscy

Rozprawiacie i rozprawiacie tak sobie a tu si臋 okaza艂o, 偶e zegar tyka nie ub艂aganie. Za kilka godzin s艂o艅ce p贸jdzie spa膰 a przyjdzie pora na ksi臋偶yc. Mo偶e warto by co艣 postanowi膰 konkretnie? Podj膮膰 dzia艂ania a nie tylko siedzenie i rozprawianie o... w艂a艣ciwie o czym ?

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry P贸艂nocy: Kain

Kobiet potrafi膮cych s艂u偶y膰 za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze 艣wiat贸w. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadaj膮cego materaca nie jest ju偶 takie proste
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pia Kwi 20, 2012 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<Spojrza艂em po kamratach debatuj膮cych przy stole. >

-Przepowiednia to tylko ostrze偶enie starych bab. Podkre艣la tylko ,偶e to my jeste艣my w ten burdel zamieszani. 艁owca ju偶 dawno nie 偶yje. Sam go zabi艂em. I to ja odda艂em dusze dw贸m. Wyr偶n膮艂em dwie m艂ode dziewczyny w lesie, ale wygl膮da ,偶e by艂y nawiedzone przez jakie艣 si艂y. Teraz te biedactwa le偶膮 martwe jakby 偶ycie z nich ulecia艂o uszami. Przestroga dla was. Nie mo偶na nikogo rucha膰 do zako艅czenia sprawy...

<Nie przypuszcza艂em ,偶e kiedykolwiek w 偶yciu powiem komu艣 偶e pieprzenie jest z艂e.>

-Ty 艁owczy. Nie rz膮dzisz tu ani nie kierujesz t膮 ekspedycj膮 ale powiedzia艂e艣 wreszcie kilka sensownych rzeczy. Dobrze jest si臋 rozdzieli膰 i co艣 zrobi膰.

-Wracam do tej jaskini wilko艂aka a potem id臋 na cmentarz. Idzie kto艣 ze mn膮?? Dumni?? Jak si臋 boicie to rozumiem. Ja nie mam zamiaru umiera膰 w mie艣cie. Wog贸le nie mam zamiaru zdycha膰. Dumni chod藕 , we dw贸ch damy rade... <Musimy, nie ma innego wyj艣cia.>

<Zbieram wszystkie moje graty i ruszam. Nie czekam ju偶 na nikogo. Zawsze by艂em dobry w znikaniu.>
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do潮czy: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk眃: Olsztyn

PostWys砤ny: Pia Kwi 20, 2012 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wys艂ucha艂em wszystkiego z uwag膮 i d艂ugo my艣la艂em nad podj臋ciem jakichkolwiek dzia艂a艅. D艂ugo, bo i ci臋偶ko si臋 rzuca oskar偶enia na inkwizytora, nawet je艣li ju偶 zrezygnowa艂 ze swojego fachu. Kto艣 o odpowiedniej pozycji m贸g艂by to zrobi膰. Ja sobie pomacham co najwy偶ej symbolem Morra. Mo偶e odnios艂oby to po偶膮dany efekt, a mo偶e nie? Nie warto ryzykowa膰. Jak umrze膰, to na pewno nie pod no偶em oprawcy.

- Pi臋膰 wied藕m panowie. Hans ma racj臋. Troch臋 z tych przepowiedni dotyczy nas samych. Skoro dwie ju偶 nie 偶yj膮... mamy odpowied藕. Id臋 si臋 spotka膰 z trzeci膮 wied藕m膮. Kto chce i艣膰 ze mn膮 zapraszam. W przeciwnym wypadku, miejsce spotkania wyznacz臋 tutaj. Jak kto艣 w tym czasie spierdoli z Sylvanii, nie b臋d臋 go wini艂. Bywajcie.

Wstaj臋 energicznie od sto艂u i ruszam w stron臋 wyj艣cia. Nowa rola mocno odbija swoje pi臋tno na psychice. Zebra艂em ca艂y sw贸j ekwipunek, a symbol b贸stwa sn贸w schowa艂em pod tunik膮. Nie jedzie si臋 do wied藕my z obietnic膮 stosu. Nawet je艣li dziewczyna ju偶 mnie zna. Bior臋 konia. B臋dzie szybciej.
_________________
#Przyjaciel czy Wr贸g => Alex Zir, cz艂owiek, magister alchemik.
#Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przekl臋tych => Gerhard, cz艂owiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
pawelczas
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 15 Cze 2009
Posty: 326
Sk眃: si臋 wzi膮艂 Alice Cooper?

PostWys砤ny: Pia Kwi 20, 2012 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Mam na imi臋 Lafel

Powiedzia艂 m臋偶czyzna, r贸wnie偶 wstaj膮c z miejsca, spogl膮daj膮c po pozosta艂ych towarzyszach. Nikt nie potrafi si臋 tu z sob膮 dogada膰, pomy艣la艂 wzdychaj膮c lekko. Ale c贸偶... takie s膮 uroki wsp贸艂pracy. Raz si臋 trafi dru偶yna, kt贸ra doskonale si臋 ze sob膮 dogada, innym razem mo偶e i istnieje wsp贸艂praca, ale poza wykonaniem zadania, raczej rzadko si臋 do siebie odzywaj膮. Dlatego w艂a艣nie Lafel nie lubi艂 raczej t艂ok贸w.

- Jak m贸wi艂em, ja id臋 na cmentarz. Wydaje mi si臋, 偶e tam mo偶e by膰 jeszcze jaki艣 艣lad. Kto chce, mo偶e i艣膰 ze mn膮 i z Mrukiem. Do zobaczenia, mam nadziej臋.

Lafel zacz膮艂 si臋 przebiera膰 w swoje bardziej robocze ubrania. Za艂o偶y艂 sk贸rzni臋, wzi膮艂 pokrowiec z 艂ukiem oraz ko艂czan ze strza艂ami. W but w艂o偶y艂 sztylet, za艣 przy pasie pochw臋 z mieczem. Zdecydowa艂 si臋 nie bra膰 konia, gdy偶 podr贸偶 by zaj臋艂a mu tylko dodatkowe problemy. Tak przygotowany, ruszy艂 w stron臋 cmentarza.
_________________
Manfred, Rycerz P艂on膮cego S艂o艅ca- Wichry P贸艂nocy
Robert, B艂臋dny Rycerz z Bretoni- Miasto
Lafel, 艁owca-Zwiadowca- Sylvania
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Sob Kwi 21, 2012 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ockn膮艂em si臋 z apatii i zniech臋cenia po tym jak偶e ryj膮cym 艂eb 艣nie.
Nie zwraca艂em uwagi na s艂owa Imperialnych, nie mia艂em humoru s艂ucha膰 o tych wied藕mach i przepowiedniach. Do艣膰 si臋 nas艂ucha艂em o takich rzeczach w mych stronach, do艣膰 potworno艣ci wywracaj膮cych wn臋trzno艣ci na drug膮 stron臋 widzia艂em. Ka偶dy kto mieszka na stepach s艂ysza艂 o Babie Jadze. Mam wa偶niejsze cele ni偶 uganianie si臋 za takimi okropno艣ciami.
Ten co艣 k艂apa艂 o jaskini wilczyska. Wilczysko, tak. To ten skurwysyn, kt贸ry jest mi winien jedno oko i jednego kutasa. Nie zwracam uwagi na reszt臋, na jakie艣 spiski, na ploty o czarach. Liczy si臋 bowiem teraz tylko zemsta i zmycie zniewagi czyj膮艣 krwi膮.

Dopi艂em po艣piesznie sw贸j trunek i wydar艂em si臋 na ca艂y g艂os:

- Karczmarzu! Daj偶e mi tutaj dwie flaszki czego艣 mocniejszego na wynos, jeno chy偶o!

Gdy tylko dosta艂em co chcia艂em od gospodarza i ui艣ci艂em zap艂at臋 ruszy艂em za tym Imperialist膮, co nagabywa艂 krasnoluda do wyj艣cia. Nie b臋d臋 zwa偶a艂 na ich odmow臋, ubicie kreatury jest dla mnie zbyt wa偶ne, aby jakie艣 ale mia艂o mi w tym przeszkodzi膰. Ta zniewaga krwi wymaga, ju偶 ja si臋 o to postaram.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cranmer
Graf
Graf


Do潮czy: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk眃: z nienacka :D

PostWys砤ny: Sob Kwi 21, 2012 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wys艂ucha艂em uwa偶nie wszystkich kt贸rzy m贸wili kiwaj膮c g艂ow膮.

- Dobrze, id藕cie zatem swoimi drogami - powiedzia艂em wstaj膮c od sto艂u razem z reszt膮 - udam si臋 do lokalnego ko艣cio艂a Morra aby powiadomi膰 kap艂an贸w o ca艂ym zaj艣ciu ze szczeg贸艂ami, bo albo mi umkn臋艂o albo nikt o tym nie pomy艣la艂 a ich r贸wnie偶 to dotyczy. Kto艣 idzie ze mn膮 ?

Nie czekaj膮c zbyt d艂ugo na odpowiedzi innych ruszy艂em tam gdzie powiedzia艂em. Czas i艣膰 wykona膰 swoj膮 prac臋, swoj膮 prawdziw膮 prac臋 w tym przekl臋tym miejscu.

Dobrze pouk艂ada艂em sobie w g艂owie wszystkie informacje i to jest co艣 z czym mog臋 i艣膰 dalej.
_________________
#Wichry P贸艂nocy, Kazdin
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo縠sz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Sylvania - Ziemia Przekl臋tych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Nast阷ny
Strona 26 z 28

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group