Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Dwie bronie
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
dauthi
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 04 Kwi 2005
Posty: 22
Sk眃: Middenheim

PostWys砤ny: Wto Kwi 05, 2005 17:05    Temat postu: Dwie bronie Odpowiedz z cytatem

Zawsze intrygowa艂a mnie sprawa u偶ywania dwuch broni naraz... i nic sensownego nie wymy艣lilem. Jak Wy radzicie sobie z tym problemem??
_________________
Make this day like a night... Songs of Darkness, Words of Light †
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Wto Kwi 05, 2005 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r臋ka g艂贸wna -10% (aktualnego WW !!Nie myli膰 z -10!!)
r臋ka poboczna - 25%
je艣li posta膰 posiada umiej臋tno艣膰 obur臋czno艣膰 to obie r臋ce -5%

to jest przy broniach:
dwie ma艂e (od sztyletu do kr贸tkiego miecza)
ma艂a + 艣rednia (d艂ugi miecz + kr贸tki miecz/sztylet/czy co tam jeszcze)

dwie 艣rednie nie mog膮 by膰 u偶ywane na raz...
wyj膮tkiem s膮 dwa sejmitary (i inne lekkie miecze/szpady... [ale tu s膮 modyfikatory zwi臋kszone o dodatkowe -10%] tak wiem 偶e sejmitary s膮 ci臋偶kie...) ze wzgl臋du na Drizzta Do'Urdena Razz i moich graczy m贸wi膮cych zbyt cz臋sto "jak on m贸g艂 to ja te偶 bym m贸g艂 (... reszt臋 ocenzurowano...)"
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Wto Kwi 05, 2005 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robie podobnie jak wilk tylko 偶e jak masz obur臋czno艣c i odpowiednio d艂ugo u偶ywasz tych broni to wtedy niweluje tobie wszystkie minusy....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do潮czy: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Sro Kwi 06, 2005 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwie katany :] .. miodzio nom ale tylko Musashi Miyamoto tak potrafi艂 Wink ... ale mysle ze najlepiej to wprowadzic specjalizacje w broni ... ktos moze zostac np. specjalista od walki dwoma kr贸tkimi mieczmi Smile
_________________
"Kiedy walczysz z potworami zwa偶aj 偶eby nie sta膰 sie jednym z nich" - Friedrich Nietzsche
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Go舵






PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 00:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musashi nie walczy艂 dwoma katanami tylko katan膮 i wakizashi Wink gwoli 艣cis艂o艣ci. Druga bro艅 s艂u偶y艂a do parowania cios贸w a nie do atakowania ( patrz europejski zestaw rapier + lewak ) A walka dwoma broniami to filmowo-ksi膮偶kowy farmazon. Podpieranie sie ksiazkami pana Salvatore jest bez sensu, ten koles nie ma pojecia o szermierce, o czym 艂atwo mozna sie przekonac czytaj膮c idiotyczne opisy walk w jego "dzie艂ach".
Powr髏 do g髍y
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 01:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja si臋 tu mocno nie zgodz臋. Mo偶liwa jest walka dwoma kr贸tkimi w miare lekkimi broniami np: kr贸tkie miecze i sztylety, dwie tonfy lub kamy. Normalnie walczono tymi bro艅mi. Oczywi艣cie mo偶na jedn膮 parowa膰 drug膮 atakowa膰 ale mo偶na te偶 dwoma atakowa膰. A co do dw贸ch katan to te偶 nie s膮dz臋 偶eby kto艣 tak walczy艂 poza tym nie nadaj膮 si臋 do tego.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale trzeba wzi膮艣膰 pod uwag臋 偶e "katan" jest wiele rodzaj贸w r贸偶ni膮cych si臋 d艂ugo艣ci膮... ale nawet chyba te "najkr贸tsze" by艂yby za ci臋偶kie aby wyprowadza膰 celne ciosy...
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Go舵






PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa艂:
Mo偶liwa jest walka dwoma kr贸tkimi w miare lekkimi broniami np: kr贸tkie miecze i sztylety, dwie tonfy lub kamy. Normalnie walczono tymi bro艅mi.

Kto tak walczy艂 ? Bo ja widzia艂em tylko ze w jednej z sekcji Krate/Kobudo w moim miescie robili kata z dwoma tonfami albo dwoma kamami. A robienie kata z prawdziwa walka ma bardzo niewiele wspolnego. Owszem, mozna zadac cios bronia trzymana w lewej rece, ale lewa reka ( albo prawa u leworecznych) jest przewaznie s艂absza i "mniej sprawna" od prawej, wiec ciezko wyprowadzic z niej skuteczny cios. Jedyny przypadek kiedy spotka艂em sie z walk膮, a nie z robieniem kata, dwoma broniami by艂 na MP w kendo - jeden z zawodnik贸w walczy艂 w niten (niten-katana i wakizashi naraz) i na pokazie jednego z bractw rycerskich - szabla przeciwko rapierowi i lewakowi.
Powr髏 do g髍y
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do潮czy: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cz艂owieku ma艂ej wiary , b艂ogos艂awieni kt贸rzy nie widzieli a uwierzyli. Sam poda艂e艣 dwa przyk艂ady walki dwoma broniami. Pytasz kto walczy艂. Bandyci i mordercy g艂贸wnie ze wschodu. W Europie szampierze najemnicy i znowu zab贸jcy. Ci najcz臋艣膰iej. ALE nie twierdz臋 , 偶e KA呕DY albo co drugi umia艂 tak walczy膰. Nie by艂a to jednak czarna magia dla ludzi ,a w taki spos贸b to pr贸bujesz przedstawi膰. I cz艂owieku. My gramy w RPG i KA呕DY Mg dostosowuje realia do swojego sposobu prowadzenia. Np u Mg X walka dwoma broniami b臋dzie ca艂kowicie niemo偶liwa ,a nauka jej graniczy艂a b臋dzie z cudem. A u Mg Y ka偶dy b臋dzie to umia艂. Powtarzam ,偶e to przyk艂ad.
I powt贸rze to co cz臋sto m贸wie i mnie m贸wiono. Gramy dla przyjemno艣ci a nie 偶eby obstawia膰 si臋 zasadami i prawami 艣wiata rzeczywistego. Nie twierdze 偶e nie ma by膰 w grze realizmu. Ale to ka偶dy dobiera sobie wed艂ug uznania. Uwa偶am dyskusj臋 za zako艅czon膮.
_________________
Jestem mieczem i zbroj膮. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze dodam co艣 Black Smile
istnieje co艣 takiego jak obur臋czno艣膰 Smile CZYLI umiej臋tno艣膰 pos艂ugiwania si臋 obiema r臋koma tak samo sprawnie Smile wi臋c wtedy nie ma podzia艂u prawo/lewo reczni Smile
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w


Do潮czy: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pon Kwi 11, 2005 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Wilko艂ak Ma racje ja mam nawet tak膮 osobe w Rodzinie Moja Ciocia zar贸wno wszystkie czynno艣ci z tak膮 sam膮 sprawno艣ci膮 wykona lew膮 r臋k膮 jak i praw膮.... Pisze te偶 obiema....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Pia Kwi 22, 2005 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z tym. Jednak umiejetnosc "oburecznosc" moze miec kazdy (nawet ktos, kto nigdy miecza nie trzymal). Porponuje dodac inna umiejetnosc - "podwojny atak" lub "walka dwoma broniami" i po klopocie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wilko艂ak
Mod Krasnolud贸w
Mod Krasnolud贸w


Do潮czy: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk眃: wzi膮艣膰 kase na figurki?

PostWys砤ny: Pia Kwi 22, 2005 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w艂a艣nie z tego powodu poda艂em obur臋czno艣膰 Razz jest ona wrodzona - nie da si臋 tego "nauczy膰"
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dr臋cz膮ce Ci臋 pytania!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sab
Mod Mechaniki
Mod Mechaniki


Do潮czy: 12 Lut 2005
Posty: 144
Sk眃: z dalekiej p贸艂nocy

PostWys砤ny: Pon Kwi 25, 2005 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

艁ysy1382 napisa:
Zgadzam sie z tym. Jednak umiejetnosc "oburecznosc" moze miec kazdy (nawet ktos, kto nigdy miecza nie trzymal). Porponuje dodac inna umiejetnosc - "podwojny atak" lub "walka dwoma broniami" i po klopocie.


Pami臋tam, 偶e walka dwiema broniami by艂a w mimie gdzie艣 przy okazji artyku艂贸w o templariuszach...
_________________
dekadencki golibroda


Ostatnio zmieniony przez Sab dnia Pia Maj 12, 2006 18:19, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
艁ysy1382
Skrzyd艂owy
Skrzyd艂owy


Do潮czy: 10 Sty 2005
Posty: 174
Sk眃: Albion

PostWys砤ny: Sro Kwi 27, 2005 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sab: Nie wiem o co chodzi z tym mimem. Mozesz cos wiecej na ten temat podac ????
_________________
" To BEER or not to BEER "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Mechanika gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group