Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nathan Long "Zabójca Orków" 8 Tom

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Seria Gotrek & Felix
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Pon Cze 14, 2010 19:21    Temat postu: Nathan Long "Zabójca Orków" 8 Tom Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do wystawiania recenzji i komentowania tej pozycji ze świata Warhammera.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek


Ostatnio zmieniony przez Warmlotek dnia Sro Sty 11, 2012 17:22, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Nie Cze 20, 2010 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy Tom G&F pod przewodnictwem nowego autora Nathana Longa.

Mi osobiscie bardziej lezy pioro W.Kinga genialnie wprowadzal humor w ta opowiesc jak i opisy walki mnie zniewalaly.
Juz w "fragmentach Moich podrozy z gotrekiem" poczulem roznice miedzy nimi,jednak nic mi nie przeszkodzilo w tym zeby ksiazke pochlonac w jedna noc nieprzespana^^.

Ksiazka w/g mnie nie jest gorsza ani lepsza poprostu inny styl pisania.
Jednak nathan long ukazal troche bardziej gotreka jako istote z krwi i kosci ktora takze moze zginac, pamietacie zapewne jego chybienia toporem zasapany po kopaniu tunelu.
U kinga bardziej go odbieralem jako mozna by ujac polboga ktory jest jak maszynka do miesa i przez wszystko przechodzi jak przecinak,i co tu mowic Nie ma Mocnych:).

Genialne ukazanie natury krasnoludow:) jak potrafia byc irytujace ze swoimi zatargami.
Plus za Zabójce w masce oraz starego przyjaciela Gotreka naprawde ciekawe postacie.

Także przeciwnik w tej cześci troche odmienny i chwile musialem poczytac książke by sie przestawic.

Dodatkowo pod koniec ksiażka zaskakuje:).Podbały mi sie ich podróz po kopalniach dobrze opisane bardzo przejrzyscie i czułem jakbym tam byl z bohaterami:).



Minusy z tej ksiazki:
Podchodzenie do felixa krasnoludow(zaloze sie ze ta wiadomosc obleciala kazdy wychodek w Gorach Kranca Swiata ze spamietywacz Gotreka uzyl ich swietej broni przeciw demonowi... (to sie nie zdarzalo od Sigmara Mlotodzierzcy).
Jaki krasnolud nie bylby odwazny i dumny to olej w glowie ma i nazywanie tchorzem i wyzywanie zabojcy to raczej madre nie jest.
Jeszcze jakies podrostki co broda do pepeka nie dochodzi.
Jakby nie patrzec Gotrek jest juz mroczna legenda w swojej rasie.

King genialnie stworzyl postac Snorriego i Malakaia czy Maxa sa jedyne w swoim rodzaju i mam nadzieje ze Long podola by utrzymac ich nature,sposob mowienia zachowywania sie etc.
To jest nie lada wyzwanie szczegolnie ze kazdy pisarz na swoje wyobrazenie postaci i swoj sposob pisania.
Ja osobiscie odczulem roznice w Felixie i jego rzucaniu Ironii:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Seria Gotrek & Felix Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group