Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Gav Thorpe Trylogia "Niewolnicy Ciemności"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:38    Temat postu: Gav Thorpe Trylogia "Niewolnicy CiemnoÅ›ci" Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do recenzji tej Trylogii w jej skład wchodza:

1.Szpony Chaosu
2.Miecze Chaosu
3.Serce Chaosu
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Cze 12, 2010 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na Thorpa spodziewalem sie czegos lepszego (opowiadanka krotkie lepiej mu wychodza).

1 tom jak dla mnie nudawny troszke zbytnio romantyczny pod koniec tomu zaczyna dopiero wciagac.
2 tom calkiem niezly wciagajacy da sie przeczytac bez ziewania

3 tom do polowy calkiem calkiem ale...koncowka Sam opis bitwy jak i terenu na ktorym sie odbywa beznadziejny strasznie chaotyczny nie wciagajace w walke i klimat...o zakonczeniu nie wspomne bo takiego bym sie spodziewal po chlopaczku ktory prowadzi swoja 1 sesje fabularniaka a i to moze nawet nie.

Po tym zakonczeniu to bym sie zakopal glebiej nawet niz krasnoludy kopia w gorach i nie wychodzil...ze wstydu.
W/g mnie opis walk bym wymeczony tak samo zakonczenie byle skonczyc jak najszybciej,chyba na kolanie pisal przed zaprezentowaniem ksiazki...xD

tak na marginesie z tych 3 tomow moze 1 porzadny by wystarczylo zrobic opowiesc wyciagana na maxa hamsko byle wiecej zajela...ale coz $$$$$$$$$$$$$$ sie licza

Takie sa moje odczucia co do tej trylogii spodziewalem sie czego lepszego a wyszlo jak zawsze;P...Mozna przeczytac ale szalu nie ma to nie jest obowiazkowa lektura.
Na Plus ktorego nie moge pominac wplywa to iz Norske poznalem i za to moge mu podziękować jedynie.


Ja osobiscie Gav`owi postawilem po jego opowiadaniach a szczegolnie po "Powierniku Krzywd" BARDZO wysoko poprzeczke bo trzymal wysoka jakosc piora i pisal swietne opowiadania i ksiazki.
I jak dla mnie nie udalo mu sie powtorzyc sukcesu z powiernika krzywd ktora czytalem z otwarta buzia i rozszerzonymi zrenicami.(ah ci fani krasnoludow:D)

Moze dlatego zawiodłem sie na tej trylogii.

Jak pisalem jakby z 3 tomow zrobic jeden gruby bylaby fajna ksiazka tylko to zakonczenie...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
inkwizytor



Do³±czy³: 31 Lip 2011
Posty: 1
Sk±d: Litzmannstadt

PostWys³any: Nie Lip 31, 2011 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam powyższe Smile
Wróciłem właśnie z urlopu na którym udało mi się przeczytać całą trylogię
i oceniam jÄ… kiepsko.
Pomysł ciekawy jednak fabuła nudnawa i rozwleczona brak tempa i zwrotów akcji.

Niektóre wątki jakoś takie banalne a finał żenujący.
Faktycznie z trzech tomów można by zrobić jeden bardzo dobry bo jak wspomniałem pomysł trylogii jest świetny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bibibo



Do³±czy³: 21 Gru 2015
Posty: 4
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pia Kwi 15, 2016 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, a mi się właśnie bardzo podobala, zwłaszcza drugi tom. Naprawdę mnie wciągnęła - oczywiście akcja trochę za wolno miejscami, więc to nie będzie mój nr 1, ale zdecydowanie mam dobre wrażenia po lekturze.
_________________
Ekologia i działania na rzecz środowiska naturalnego to podstawa. Zachęcam do zainteresowania się, czym może być utylizacja odpadów w nowoczesnym wydaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group