Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Copernicus Corporation ko艅czy wydawanie Warhammera w Polsce
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nale偶y znale藕膰 z艂oty 艣rodek mi臋dzy natr臋tnym i denerwuj膮cym spamowaniem, a czekaniem. Owszem, nie mo偶na da膰 o sobie zapomnie膰, ale chyba nikt nie chcia艂by zirytowa膰 GW, prawda?

Je偶eli orth zna realia i wie "co w trawie piszczy" to lepiej go s艂ucha膰... zawsze b臋dzie mo偶na na kogo艣 zwali膰 win臋. Razz

Z dnia na dzie艅 GW raczej sprawy nie za艂atwi... zbrojna neutralno艣膰.

O te ceny na allegro si臋 nie martwcie, nie ma co szale膰 - do艣膰 stare pozycje mo偶na kupi膰 nadal za grosze... te ksi膮偶ki to raczej nie rarytas... tak my艣l臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martin jest wrecz przeciwnie czesto rzadko dostepne pozycje dochodza do kuriozalnych cen nawet 100 zl za sztuke.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Psborsuk
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: 艁贸d藕, Koluszki

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, jak w przypadku ka偶dej serii (vide Gwiezdne Wojny). Ale p贸ki co s膮 to pozycje pojedyncze, na kilkadziesi膮t wydanych przez CC i Maga (i odnosi si臋 to raczej do tych ostatnich Wink ). A prawda jest taka, 偶e jak si臋 poszuka i poczatuje na aukcjach, to si臋 kupi wszystko, i po do艣膰 dobrych cenach. A cz臋sto poni偶ej ceny podanej na odwrocie ksi膮偶ki Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Bjorni
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 46
Sk眃: Karak Zorn

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc ja chcia艂em powiedziec 偶e ze swojej strony kontaktowa艂em sie dzis z pracownikiem Games Workshop na Polsk臋, dosta艂em odpowiedz 偶e od d艂u偶szego czasu lobbuje on w tym kiedunku 偶eby nasz rynek niezamar艂 i co do efekt贸w to puki co nie ma, (nie potwiedzi艂 偶e jest inny ch臋tny w miejsce CC).
Sugeruje jako艣 m膮drze sie zoorganizowa膰 = porz膮dnie napisane pismo + argumenty + podpis min 50 os贸b imi臋 nazwisko i wtedy mo偶na liczy膰 na jakikolwiek benchmark ze strony pracownika wydawnictwa bo podj臋cie rozm贸w z BL przez np Librosa to nie jest kwestia 1 emaila ile to ile tamto lecz tak偶e 1 zgoda kogo艣 z szefostwa danego wydawnicta 2 zainwestowane w porz膮dne badanie rynku 3 studium op艂acalno艣ci i tylko w 3cim punkcie mo偶emy cokolwiek zdzia艂a膰.

Wg mnie pojedy艅cza partyzantka tylko szkodzi, bez obrazy w艂a艣nie w takim jak to pisali艣cie, zwi臋kszamy szanse zbycia nas na 1 etapie, zwielokrotnienie takich pyta艅 spowoduje 偶e nas ospamuj膮.
Delikatno艣膰 negocjacji nt np licencji wymaga od obu stron zaufania kt贸re to m in wyklucza odpowiedzi dla fana kt贸ry pyta z czapy kiedy bo to kocham Arrow
dlatego radz臋 przygotujmy si臋 i ustalmy po pierwsze argumenty po 2 form臋 pisma.
PZDR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to w艂a艣nie mi chodzi艂o co Psborsukowi. Wi臋kszo艣膰 tytu艂贸w, kt贸re ja cho膰by obecnie widz臋 mo偶na naby膰 za grosze. Takie ceny (powy偶ej 100 z艂otych... ) dotycz膮 raczej pozycji legendarnych, o kt贸rych drukarze i najstarsi g贸rale ju偶 niepami臋taj膮... Du偶o zale偶y te偶 od szcz臋艣cia.

Petycyjka internetowa? Dobry pomys艂. Wi臋ksza si艂a przebicia. R贸bmy jak ludzie cywilizowani. Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Vigthor



Do潮czy: 15 Cze 2010
Posty: 4
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!!

Nawet nie wiecie jak ja si臋 ciesze, 偶e Copernicus zosta艂 w ko艅cu odsuniety od Warhammera.
Moim skromnym zdaniem ich planem wydawniczy by艂 jego ca艂kowity brak i ponie艣li tego skutki.

Mo偶e uderzymy obustronnie - pismo do GW, tu na forum mo偶na by ustali膰 jego tre艣膰 + ewentualnie zasugerowali GW dwa/trzy wydawnictwa w Polsce z uzasadnieniem why.
Dodatkowo my艣l臋, i偶 kto艣 kto zna rynek m贸g艂by uderzy膰 do kt贸rego艣 z wydawc贸w i przedstawi膰 perspektywy.
Nie ukrywam, i偶 s艂abo znam rynek polskich wydawnictw ale je偶eli zasugerujecie mi nazw臋 jednego z nich mog臋 do nich zadzwoni膰 i porozmawia膰.

Pozdrawiam wszsytkich fan贸w Warhammera.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Vigthor



Do潮czy: 15 Cze 2010
Posty: 4
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warm艂otek

Kupi艂em od Twojego znajomego Kr贸lestwa Chaosu - 75 z艂 + przesy艂ka.
Z ciekawo艣ci wszed艂em sobie na Allegro wieczorem......

http://www.allegro.pl/item1063968976_krolestwo_chaosu_warhammer_antologia.html

Jest to ksi膮偶ka, kt贸ra na allegro przez rok pojawi艂a si臋 jeden raz

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Vigthor, nie spos贸b si臋 z Tob膮 nie zgodzi膰, mi r贸wnie偶 nie podoba艂a si臋 polityka wdawnicza CC lub jej ca艂kowity brak, w tym przede wszystkim brak komunkacji CC z czytelnikami. Uwa偶am, 偶e do ko艅ca nie byli w stanie jasno i wyra藕nie da膰 do zrozumienia, co si臋 dzieje (zdaj膮c sobie spraw臋 z praw i obowi膮zk贸w p艂yn膮cych z posiadania licencji oraz tajemnicy negocjacji). Mo偶e w贸wczas byliby艣my w stanie im pom贸c, poza tym mieliby艣my jaki艣 dost臋p do informacji o rozwoju sytuacji w naszej sprawie. A tak... zostali艣my sami, ze wsparciem Orth'a. Nadal uwa偶am, 偶e powini艣my do ko艅ca lipca pon臋ka膰 BL lub te偶 wyst膮pi膰 do nich z oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie. Lecz niezale偶nie od tego powinni艣my przygotowywa膰 si臋 do bardziej zdecydowanych i ukierunkowanych dzia艂a艅, je偶eli nie poznamy lub nie domy艣limy si臋 z "przeciek贸w" kto mo偶e by膰 wydawc膮 WH w Polsce, tak aby nasze dzia艂ania przynios艂y okre艣lony skutek.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak co do ksi膮偶ek, to mo偶e chce kto艣 kupi膰 "Je藕d藕cy Wilk贸w" i "Czerwone Pragnienie".
Co za艣 si臋 tyczy petycji, to mo偶e napiszmy co chcieliby艣my mniej wi臋cej zawrze膰 w tej petycji, a potem kto艣 to po angielsku napisze Very Happy (ostatecznie mog臋 to by膰 ja)
My艣l臋, 偶e tre艣膰 powinna by膰 prosta: Prosimy/domagamy si臋 wydawania w j臋zyku polskim ksi膮偶ek z serii Czarnej Biblioteki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kaziugilla
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 15 Cze 2010
Posty: 14
Sk眃: BDG

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, piszecie, 偶e mamy od nich tego wymaga膰 i n臋ka膰 ich mas膮 spamu, co moim zdaniem jest troszk臋 bezcelowe i nieskuteczne, a co najwa偶niejsze - niepowa偶ne.

Musimy totalnie zmieni膰 taktyk臋 i stara膰 si臋 za艂atwi膰 spraw臋 grzecznie. Nale偶y pami臋ta膰, 偶e w zasadzie wszystko si臋 rozbija tutaj o kas臋. Mo偶emy im sugerowa膰 wydawnictwa, pewnie. Ale moim zdaniem, najprawdopodobniej oni i tak wybior膮 takie, na kt贸rym zarobi膮 najwi臋cej.

Jest takie fajne powiedzonko: "Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kas臋". W ogromnej wi臋kszo艣ci si臋 sprawdza, dlatego uwa偶am, 偶e raczej powinni艣my podej艣膰 do sprawy powa偶nie i - na dobr膮 spraw臋 - jedyne co mo偶emy to prosi膰 ich grzecznie, jakim艣 oficjalnym pismem z jak najwi臋ksz膮 liczb膮 podpis贸w! Wydaje mi si臋, 偶e 50 to mo偶e by膰 troch臋 ma艂o, ale lepszy rydz ni偶 nic. Nale偶y znale偶膰 jak najwi臋cej fan贸w m艂otka, kt贸rzy mogliby si臋 podpisa膰 pod tym pismem. Im wi臋cej podpis贸w tym lepiej.

Mo偶e by膰, 偶e po prostu chc膮 przekaza膰 spraw臋 w r臋ce kogo艣 bardziej kompetentnego ich zdaniem, ale wydaje mi si臋, 偶e nie nale偶y tego czyta膰 jako wielkiej rewolucji w 艣wiecie m艂otka. (no mo偶e jakie艣 drobne bum na samym starcie Wink)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxk napisa:
Tak co do ksi膮偶ek, to mo偶e chce kto艣 kupi膰 "Je藕d藕cy Wilk贸w" i "Czerwone Pragnienie".


Je偶eli za jak膮艣 symboliczn膮 kwot臋 (po cenie makulatury) to ja ch臋tnie nab臋d臋 te dwie pozycje. Wink

Nie, 偶ebym s臋pi艂 na padlinie czy cu艣...

Razz


Ostatnio zmieniony przez Martin von Carstein dnia Sro Cze 16, 2010 17:15, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Psborsuk
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: 艁贸d藕, Koluszki

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaziugilla napisa:
Wiecie, piszecie, 偶e mamy od nich tego wymaga膰 i n臋ka膰 ich mas膮 spamu, co moim zdaniem jest troszk臋 bezcelowe i nieskuteczne, a co najwa偶niejsze - niepowa偶ne.

Musimy totalnie zmieni膰 taktyk臋 i stara膰 si臋 za艂atwi膰 spraw臋 grzecznie.

Ot贸偶 to.
Sxk, gdyby艣 Ty by艂 w艂a艣cicielem firmy, produkuj膮cej CO艢, i dosta艂 petycj臋 z 偶膮daniem od klienta/贸w, kt贸rzy w najlepszym razie bior膮 po kilkadziesi膮t sztuk z twojej produkcji (a i to niekoniecznie), to w najlepszym razie us艂yszeliby oni tw贸j drwi膮cy 艣miech. O ile nie zastosowa艂by艣 starego dobrego N-D-D (dla niewtajemniczonych - Noga - Dupa - Drzwi).
Nie jeste艣my w pozycji, by czegokolwiek si臋 domaga膰. Grzeczna i niezbyt natarczywa pro艣ba jest wg mnie skuteczniejsza.
Osob膮 najbardziej chyba zorientowan膮 w rynku jest Orth (chyba, 偶e o kim艣 nie wiem, wtedy z g贸ry przepraszam i zapraszam do ujawnienia i wsp贸艂pracy). Dlatego te偶 dobrze by艂oby pozna膰 jego opini臋 na ten temat i pos艂ucha膰 jego rad (nawet, je艣li jest wsp贸艂pracownikiem CC).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwazam ze nie mamy zadnej pozycji do negocjacji ewentualnie mozna sie zapytac wydawnictw czy rozwazaja moze zainteresowanie sie ksiazkami z tego universum i wykupienie licencji od GW.

Ale po odpowiedzi od GW raczej odpowiedz jest jednoznaczna ze narazie nic sie nie zmieni, i trzeba czekac.Zobaczymy co zycie przyniesie.

Lepiej zajmijcie sie wystawianiem recenzji ksiazek ktore juz wyszly Very Happy bo z checia bym z wami podebatowal na temat roznych pozycji i poczytam wasze opinie na ten temat.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Psborsuk
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: 艁贸d藕, Koluszki

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warmlotek napisa:
Ja uwazam ze nie mamy zadnej pozycji do negocjacji ewentualnie mozna sie zapytac wydawnictw czy rozwazaja moze zainteresowanie sie ksiazkami z tego universum i wykupienie licencji od GW.

Ale po odpowiedzi od GW raczej odpowiedz jest jednoznaczna ze narazie nic sie nie zmieni, i trzeba czekac.Zobaczymy co zycie przyniesie.

Lepiej zajmijcie sie wystawianiem recenzji ksiazek ktore juz wyszly Very Happy bo z checia bym z wami podebatowal na temat roznych pozycji i poczytam wasze opinie na ten temat.


Zgodnie z 偶yczeniem, jedn膮 ju偶 wstawi艂em. Po przeczytaniu pozosta艂ych pozycji, kt贸re wczoraj do mnie dotar艂y, mo偶esz oczekiwa膰 kolejnych (w tym tak przez Ciebie zjechanej Krwi Gileada) Wink

Z drugiej strony, czego oczekiwa膰, 偶e z dnia na dzie艅 wejdzie kolejny wydawca? B臋dzie dobrze, je艣li do ko艅ca roku otrzymamy oficjaln膮 odpowied藕 co do nast臋pcy CC w m艂otkowym temacie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Sro Cze 16, 2010 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psborsuk nie wiem czemu masz tak marne mniemanie o producentach d贸br wszelakich, a tym bardziej Brytyjczykach. Mam t臋 nieprzyjemno艣膰 pracowa膰 w korporacji (a tym jest w艂a艣nie GW) i wiem, 偶e tam klient to 艣wi臋to艣膰.
My艣l臋 natomiast, 偶e takowe pismo nie zdzia艂a zbyt wiele z innego powodu.
Decyzja o powrocie BL na rynek Polski b臋dzie podj臋ta pewnie po przeprowadzeniu jakiej艣 d艂ugoterminowej prognozy, kt贸ra w du偶ej mierze b臋dzie si臋 opiera膰 na dotychczasowej sprzeda偶y ksi膮偶ek CC.
Warto pami臋ta膰, i偶 BL na 艣wiecie w du偶ej mierze dzia艂a jako pewna forma wsparcia podstawowego produktu GW czyli figurek. Tote偶 my艣l臋, 偶e taka ewentualna decyzja b臋dzie podj臋ta te偶 w du偶ej mierze w oparciu o ewentualny wp艂yw sprzeda偶y ksi膮偶ek na inne produkty GW.
CO JEDNAK NAJWA呕NIEJSZE warto dzia艂a膰 o ile jest taka mo偶liwo艣膰 i nawet je偶eli ewentualna petycja wp艂ynie na decyzje GW w 3% to i tak warto, bo mo偶e w艂a艣nie te 3% przewa偶y szale. Pami臋tajmy te偶, 偶e
wielu mened偶er贸w GW (min. Gave Thorpe, kt贸ry jest tam teraz kim艣 wa偶nym a zaczyna艂 jako fan pisz膮cy listy do WD) s膮 tak偶e fanami uniwersum Warhammera i mimo, 偶e ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie firmie zysku, spojrz膮 na nas po petycji przychylniej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Nast阷ny
Strona 3 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group