Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Copernicus Corporation ko艅czy wydawanie Warhammera w Polsce
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
wielebny rafael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 29
Sk眃: MORR Che艂m偶a

PostWys砤ny: Pon Cze 14, 2010 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj .....
Tak, w艂a艣nie przetestowa艂em ...... aktywne!

ps. Kurka skaka艂em tak od sklepu internetowego do sklepu i znalaz艂em za normalne rozs膮dne pieni膮dze "Oko terroru" .... uniesiony tym faktem - dziele si臋 szcz臋艣ciem Smile
_________________


IA! IA! KUTULU ZI KUR!
IA!

MORR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w nowej siedzibie wszystkich serdecznie Very Happy
My艣l臋, 偶e opcja by wys艂a膰 pismo z podpisami jest bardzo fajna za jaki艣 czas, a obecnie proponuje zasypywa膰 Black Library pytaniami o licencj臋. Ja ju偶 swojego maila pos艂a艂em Very Happy
http://www.blacklibrary.com/Getting-Started/Contact-Us.html
Nic ju偶 raczej nie zawalimy, poniewa偶 jak wiadomo CC ju偶 nie ma licencji, a mo偶e si臋 czego艣 dowiemy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma racj臋 Wielbny Rafael, 偶e jest nas ma艂o, ale tak z regu艂y bywa艂o w historii, 偶e jaka艣 grupa "ci膮gnie" a reszta...z tym ju偶 r贸偶nie bywa.
Je艣li chodzi o nas mam wra偶enie, 偶e jeste艣my pr臋偶n膮 grup膮 i jeste艣my zdeterminowani w osi膮gni臋ciu celu, dlatego te偶 nie przejmowa艂 bym si臋 tym. Mog臋 powiedzie膰 tylko "szkoda".
Moim zdaniem,w pierwszej kolejno艣ci musimy podj膮膰 inicjatyw臋 i zacz膮膰 j膮 realizowa膰, a w nast臋pnej zainteresowa膰 innych, kt贸rym los WH i pozycji z BL w Polsce nie jest obcy.
Ale do rzeczy, podoba mi si臋 pomys艂 Sxk'a wysy艂ania email'i do BL. Idea
Skoro nie mamy jeszcze wyrobionego zdania, jaki wariant wybra膰 lub jakiego nowego pomys艂u. Do czasu wyboru warto by艂oby co艣 zrobi膰, dlatego te偶 mam tak膮 propozycj臋, aby Sxk udost臋pni艂 nam tre艣膰 emaila, kt贸ry skierowa艂 do BL, aby艣my r贸wnie偶 mogli go wys艂a膰.
Przynajmniej ja Ci臋 bardzo prosz臋.
Jeszcze jedno, wed艂ug posiadanych informacji, rozmowy CC z GW zosta艂y zerwane przez GW, ale CC pomimo og艂oszenia ko艅ca jest pe艂en nadziei, 偶e jeszcze zasi膮d膮 do sto艂u (mo偶e to te偶 jest jaka艣 forma nacisku na GW i zwr贸cenie si臋 CC o pomoc do fan贸w, aby Ci podj臋li si臋 akcji na rzecz WH w Polsce Question ).
W zwi膮zku z tym, 偶e CC ma jeszcze do ko艅ca lipca br maj膮 licencj臋, to mimo wszystko warto mo偶e ich wspom贸c - przynajmniej email'ami - aby potem przej艣膰 do bardziej zdecydowanych dzia艂a艅?
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
orth
Admin Zamku
Admin Zamku


Do潮czy: 18 Lis 2004
Posty: 1196
Sk眃: Altdorf

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blacota - my艣l臋 偶e to dobry pomys艂. Je艣li ju偶 maj膮 lecie膰 mejle do BL to mo偶e warto w nich podj膮膰 te偶 temat przywr贸cenia licencji Copernicusowi jako jedn膮 z opcji. Co jak co - ale jak na razie to Copcorp ma najwi臋ksze do艣wiadczenie w wydawaniu Warhammera.

Pami臋tam jak zaczyna艂em wsp贸艂prac臋 z wydawnictwem w 2005 i Szymon Gwiazda na dzie艅 dobry wys艂a艂 mi ogromny arkusz z nazwami w艂asnymi Starego 艢wiata i ich odmianami Smile typu
Skaven | Skaveny | Skavenom itd
艂膮cznie z jak膮艣 hermetyczn膮 terminologi膮 zi贸艂, czar贸w i innego ustrojstwa Smile
Wszystko po to aby wsz臋dzie zachowywa膰 zunifikowan膮 nomenklatur臋 i nie robi膰 baboli typu Skaveni, Orki etc

Nie wyobra偶am sobie, 偶e np teraz nowe wydawnictwo zacznie wydawanie Warhammera i b臋dzie wymy艣la膰 swoje nazewnictwo i odmiany.

Powr贸t wi臋c licencji do Copcorpa to jak dla mnie najlepsza opcja - ale niestety my艣l臋 偶e karty s膮 ju偶 rozdzielone i istnieje du偶e prawdopodobie艅stwo 偶e BL nie zmieni zdania.

Spr贸bowa膰 zawsze jednak warto.
_________________
Pozdrawiam i 偶ycz臋 wielu udanych sesji

www.drachenfels.pl :: www.40k.pl :: www.fabularny.net :: www.nudny.net :: www.samotnywilk.pl
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Bjorni
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 46
Sk眃: Karak Zorn

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aye,
wiecie te偶 jestem za tym aby warsztat CC nie poszed艂 w diab艂y, tyle lat tyle w tym Gregga Siriela i reszty, 偶e po prostu szkoda...

LECZ CC jasno stwierdzi艂 偶e to koniec i zmieniaj膮 bran偶e oraz 偶e BL ma ju偶 pomys艂 w艂asny na wydanie w PL

ERGO pytanie jest 1 kto wyda u nas to, Wg mnie nale偶y zwr贸ci膰 uwag臋 np na firm臋 CENEGA kt贸ra wydaje gry PC, kt贸re s膮 g艂贸wnym 藕r贸d艂em kasy oraz maj膮 jak膮kolwiek opraw臋 marketingow膮,
i przede wszystkim do zastanowienia dla forumowicz贸w dlaczego BL zleci艂o dystrybucj臋 gry nasz rynek tej firmie, pps czy kto艣 wie czym si臋 firma zajmowa艂a wczesniej Idea
ja to wiem
i wg mnie tu jest pomys艂 i poszlaka polityki BL na nasz rynek,
np odpowiedz kto wpad艂 na pomys艂 wydania imperium w chaosie itp
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Twisted Evil Twisted Evil
Twisted Evil

bo ch艂apaki jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o 1

pzdr Embarassed
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Blacoty Very Happy
Ju偶 nie pami臋tam co napisa艂em, bo tak po prostu co艣 od r臋ki wyszkroba艂em Very Happy Apeluj臋 jednak by ka偶dy napisa艂 co艣 od siebie, poniewa偶 wtedy b臋dzie to naturalniejsze i ten kto to przeczyta ewentualnie bardziej si臋 tym przejmie. Je偶eli jednak sprawa rozbija si臋 o znajomo艣膰 angielskiego to prosz臋 bardzo dwie wersje, Copernicusowa i zwyk艂a.
"Hi I am the fan of the Warhammer Universe and I love your books. I am from Poland and I am worried because I have read that you will not cooperate with Copernicus Corporation so I will not be able to read your books any more as I do not know english very well. So please change your mind.聽
Thank you very much聽
p.s. Your books are the greatest聽Very Happy "
i druga wersja bez Copenicusowa
"Hello I am from Poland I have heard that you will no longer cooperate with polish publisher, so I am worried as I do not know english very well. So I would like to know if you will translate your books?
Goodbye"
Pierwszy post:
Jestem fanem Wrhammera i kocham wasze ksi膮偶ki. Jestem z polski i s艂ysza艂em 偶e nie b臋dziecie wsp贸艂pracowa膰 z CC. Zatem nie b臋d臋 m贸g艂 czyta膰 waszych ksi膮偶ek wi臋cej, poniewa偶 nie znam angielskiego za dobrze. Prosz臋 wi臋c zmie艅cie zdanie.
Dzi臋kuj臋 bardzo.
Wasze ksi膮偶ki s膮 najlepsze.
Drugi post
Cze艣膰 jestem z Polski i s艂ysza艂em 偶e nie b臋dziecie wi臋cej wsp贸艂pracowa膰 z polskim wydawc膮. Obawiam si臋 poniewa偶 nie znam angielskiego za dobrze. Wi臋c chcia艂bym wiedzie膰 je偶eli b臋dziecie t艂umaczy膰 wasze ksi膮偶ki.
Ciao Very Happy"
Na ko艅cu mo偶na si臋 podpisa膰 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki wielkie Sxk, przyda mi si臋 wz贸r, bowiem m贸j angielski nie jest najlepszy i chcia艂em w tej sprawie skorzysta膰 z pomocy mej Pani.

Co do Cenegi to z ci臋偶kim sercem chc臋 napisa膰, i偶 CDprojekt to nie jest, a jako艣膰 polonizacji wydawanych przez nich tytu艂贸w jest fatalna (i to chyba deklikatnie napisane). Bro艅my si臋 przed t膮 firm膮.
Podzia艂ajmy jeszcze na rzecz CC nic nam nie zaszkodzi a ci z BL mo偶e zobacz膮, 偶e jednak dla ludzi w Polsce jest wa偶ne nie tylko kto kto ale i jakiej jako艣ci wydaje ich pozycje.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do pomys艂贸w Bjorniego to z tego co pami臋tam IPS i Mirage (pami臋tam "Kl膮tw臋" na commodore 64 Very Happy ) wydawa艂o gry od zawsze, teraz maj膮 to Rosjanie. My艣l臋 jednak, 偶e pomimo sporego do艣wiadczenia w t艂umaczeniu (przecie偶 gry t艂umacz膮) Cenedze nie b臋dzie chcia艂o si臋 inwestowa膰 w wydawanie ksi膮偶ek, a tym bardziej niszowych z dw贸ch powod贸w: 1)Warhammer to chyba tylko jedna setna ich oferty wi臋c czemu akurat mieliby si臋 na nim skupia膰?
2) Zysk jest raczej znikomy, a ryzyko wysokie.
Pozdrawiam Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wielebny rafael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 29
Sk眃: MORR Che艂m偶a

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowied藕 z BL


Hi,

At present we do not a partner in Poland but will continue to look for
one in the future. More news will be announced on our website when
available.

Sincerely

Ragnar Karlsson
Direct Sales Manager
Black Library
_________________


IA! IA! KUTULU ZI KUR!
IA!

MORR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dosta艂em to samo Very Happy
A dla nieanglist贸w
Obecnie nie mamy partnera w Polsce, ale nad tym pracujemy, jak co艣 si臋 zmieni to damy zna膰 na stronie Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kaziugilla
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 15 Cze 2010
Posty: 14
Sk眃: BDG

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Po pierwsze chcia艂bym podzi臋kowa膰 Orth'owi za zainteresowanie nasz膮 spraw膮 i t膮 przestrze艅 do dyskusji. Dzi臋kujemy!

Nikt mnie zapewne nie kojarzy, bo s艂abo si臋 udziela艂em na forum, wr臋cz prawie wcale. 艢ledz臋 temat od jakiego艣 czasu i jestem za艂amany z powodu ko艅ca licencji CC. Jestem raczej z grona fan贸w W40K, ale - kurde - Warhammer to Warhammer. Sam m艂ot nic nie poradzi, nale偶y go pewnie chwyci膰 i nim walczy膰, wi臋c przy艂膮czam si臋 do wsp贸lnej walki razem z Wami. Smile

呕eby nie offtopowa膰:
W zwi膮zku z odpowiedzi膮 od BL, wydaje si臋, 偶e p贸ki co, pozostaje nam tylko czeka膰. Nie s膮dz臋, 偶e naciskanie na nich zmieni cokolwiek.

In patience we trust.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym proponowal zapsypywac goscia mailami:) niech odpisuje codziennie po pare maili:p zawsze lepsze wrazenie:).
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, ja otrzyma艂em ta sam膮 odpowied藕 i popieram Warmlotk'a nie dajmy im osobie zapomnie膰. W innym razie b臋d膮 szuka膰 "partnera" Embarassed jeszcze przez d艂ugi czas...a tak swoj膮 drog膮 uzupe艂niajcie bibliotek臋 o pozycje jeszcze nie kupione o obecne na rynku, poniewa偶 potem b臋dziemy ich szuka膰 na alledrogo za niesamowicie du偶e pieni膮dze.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sxk
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 12
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo偶e GW wzi臋li si臋 za siebie i postanowili zrobi膰 w Polsce porz膮dne przedstawicielstwo, wiecie z podstron膮 na kt贸r膮 b臋dzie si臋 wchodzi艂o ze strony gamesworkshop.com. Sami b臋d膮 dystrybuowa膰 figurki, ksi膮偶ki itp. rzeczy. Co prawda wydaje si臋 to ma艂o prawdopodobne zwa偶ywszy jeszcze, 偶e GW "wypo偶yczy艂a" swoj膮 mark臋 FFG, no ale rynek nasz wielce perspektywiczny tote偶 kto wie Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Psborsuk
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 14 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: 艁贸d藕, Koluszki

PostWys砤ny: Wto Cze 15, 2010 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do polskiego przedstawicielstwa GW, to raczej bym si臋 specjalnie nie napala艂. Nie wydaje mi si臋, 偶eby艣my byli a偶 tak licz膮cym si臋 rynkiem w skali 艣wiatowej (niestety, stosunek cen produkt贸w do zarobk贸w ma tu do艣膰 du偶e znaczenie).
A je艣li o zasypywanie mailami chodzi, to jasne, niech ka偶dy wy艣le wiadomo艣膰, najlepiej lekko zmodyfikowan膮, cho膰 , jak wida膰, panowie z BL maj膮 ju偶 gotow膮 formu艂k臋. Nie poleca艂bym jednak wysy艂ania dzie艅 w dzie艅 tego samego apelu, gdy偶 pr臋dzej czy p贸藕niej zostanie on potraktowany jak spam.
Poruszaj膮c temat ewentualnego wydawcy, to na dobr膮 spraw臋 nie wiemy nic pewnego. Wszyscy opieraj膮 si臋 na domys艂ach i zas艂yszeniach (ja np. s艂ysza艂em o Galakcie, maj膮cej jakoby wyda膰 polsk膮 wersj臋 karciankowego Space Hulka). Ile w tym prawdy? Czas poka偶e.
Orth radzi czeka膰. Wed艂ug mnie powinni艣my co艣 zrobi膰, zainteresowa膰 kilka wi臋kszych wydawnictw nasz膮 spraw膮. Z drugiej strony, jako 偶e jest On osob膮 maj膮c膮 kontakty w 艣wiadku wydawniczym, i znaj膮c膮 (jak s膮dz臋) realia tam panuj膮ce, got贸w by艂bym przychyli膰 si臋 do rady naszego aktualnego opiekuna (odrobina lizusostwa maj膮ca na celu przychylniejsze spoj偶enie na nasze skromne dzia艂ania Razz )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Nast阷ny
Strona 2 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group